Reklama

čtvrtek 20. listopadu 2014

Blokáda Doněcka: jak přežít bez peněz, bez vody, bez světla

20. 11. 2014   zdroj
Dnes zůstala velká část města bez vody: pod přesně cílenou palbou kyjevských ozbrojenců se ocitlo elektrické vedení a filtrační stanice. Ukrajinští vojáci pokračují v útocích na systémy sociálního zázemí města, ne na pozice domobrany. Jejich cíl - život v Doněcku se musí stát nesnesitelným.


Podle místních obyvatel nebyla filtrační stanice vystavena přímé palbě poprvé: na stěnách jsou stopy velkorážních zbraní. Dnes se pod palbu dostalo i vedení vysokého napětí, které dodává stanici elektřinu.

Dnes se obyvatelé města střetli s novým problémem: mimo provoz byla jediná fungující banka. Peníze na účtech byly zablokovány. Tisíce lidí dnes přišly k budově "Oščadbanky" v naději, že získají alespoň část svých peněz. Jestliže dříve bylo možné platit za nákupy v obchodech platební kartou, nyní, v souladu s Porošenkovým rozhodnutím, jsou účty všech obyvatel města blokovány.

Komunální služby slibují obnovení dodávek vody co nejdříve, možná dokonce již dnes večer. Ale kdo vyřeší finanční problémy občanů? Podle vyhlášky ukrajinských orgánů moci bude na území mimo kontrolu Kyjeva přerušena do konce měsíce činnost všech finančních institucí.

Přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Hmotnou odpovednost za okupovana uzemi nese podle vsech mezinarodnich smluv okupant. V tomto pripade Ruska federace.
  Nebo snad chcete, aby Ruskou svoloci napadena Ukrajina okupantum jeste platila ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty asi dostaneš už brzo do řepy. Nesmrď tady a val do Tvojí země zaslíbené. Tam budeš mít ráj na zemi...

   Slávek, Brno

   Smazat
  2. Pane vy chcete soudit lidi co si svobodně zvolili?
   Kdo jste že si uzurpujete právo soudit jedno ze základních lidských práv a svobod?OSN garantuje toto právo na svobodnou volbu.

   Smazat
  3. Máš důkazy? Pokud ne, neřiš nepodložené lži....

   Smazat
  4. Ukrajina již dávno předtím dlužila Rusku za ropu a plyn a to desítky miliard. To byl jeden z důvodů, proč se spolčila se západem a Amerikou.. Ukrajinská tvrdá pravice, oligarchové , zbohatlíci a fašistické podhoubí, chtěli brát a neplatit. Překážel jim i vlastní prezident. Agenti CIA jim pomohli rozpoutat puč a bratrovražednou válku. To samé se nyní děje u nás..

   Smazat
  5. Kdo tě platí,americký poskoku ??!!

   Smazat
  6. Ubožáčku, kdo tě připravil o rozum? Máš už vyřízené papíry na hlavu?

   Smazat
 2. Začalo to blokováním platebních karet Rusům v zahraničí. V rámci sankcí se blokuje mezinárodní pohyb peněz. Jde o obdobu postupů, která zvolil Hitler po svém "zvolení". I kdyby opravdu šlo ze strany Ruska o okupaci, tak to nemá s majetkem občanů nic společného. Navíc Rusko by mělo" zabrat" banky na okupovaném území Ukrajiny. A to se pokud vím ani v jednom případu nestalo. Je to hanba, kam může pitomost klesnout.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby se choval Putin tak jako ti smrdi v Kyjeve a v NATO tak uz zde
  byl zacatek velke valky. Putin jako sef nejvetsiho statu se nechava od ostatnich zmrdu prehlizet, nadavat ze se chova jako v 19.stoleti atd
  Tohle asi Putin dlouho nevydrzi - bud ustoupi a ztrati uctu u svych obcanu anebo zacne strilet.
  Tem dobytkum v Kyjeve to je jedno - oni vedi, ze mohou vzdy uteci do Anglie nebo USA ci do Izraele.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.