Reklama

středa 26. listopadu 2014

Dnes o Sibiři - Hrochovy dení překlady26. 11. 2014   zdroj

Tentokrát el_Murid v překladu Horcha z Kosy zostra přibližuje notorický zájem Američanů o Sibiř a velitelé banderovských praporů, kteří se právě vrátili z instruktáže v USA vlastně mezi řádky vypovídají o záměrech svých chlebodárců a instruktorů.

Instruovaní …

K velitelům banderovských praporů můžeme mít různý vztah. Nicméně oni jsou naprosto otevření a neskrývají, k čemu konkrétně je jejich páni připravují. Velitelé praporů po návratu z USA nemohli mlčet a prokecli se o podrobnostech své cesty a svých instruktáží:


Překlad:

„Chci říci ruským občanům – těm, kteří uvažují a nepodléhají tamní propagandě, že vyřídíme svoje problémy a určitě poskytneme pomoc skupinám, které budou bojovat za federalizaci Sibiře proti centru, které je utlačuje. To znamená, že je možné, že Sibiřská lidová republika je budoucím strategickým partnerem Ukrajiny“

Tolik „hrdinný“ velitel Semjon Semenčenko…

Pro ty, kteří se na vzhled a bojovou cestu Semenčenkovu, jen připomenu, že před rokem bylo vše ještě tiché a klidné. Dokonce ani Majdan nerámusil a jen si v centru Kyjeva tiše šelestil, a všechno bylo jako vždycky. Nikoho ani nenapadlo, co se rozvíří doslova za pár neděl.

Síla Sibiře …

Historka s interview Semenčenka není ojedinělá. Zájem USA o Sibiř nemá jen strategický, ale i geopolitický rozměr. Ale nejedná se dokonce ani tak o přírodní bohatství, které – alespoň dle paní M. Allbrightové – Rusové vlastní neoprávněně.


Sibiř je totiž velmi příhodným předpolím pro rozhoupání situace v Rusku zevnitř. Při všech jeho gigantických rozměrech jsou osídlené jen nevelké její oblasti, což na jednu stranu významně usnadňuje přesnou práci pro znejistění situace, na druhé pak umožňuje prostřednictvím obsazení uzlových bodů vzít pod kontrolu rozsáhlá území. Československé povstání v období Občanské války velmi názorně předvedlo zranitelnost sibiřských prostor a od té doby se v tom směru máloco změnilo.

Kromě toho nemůže centrální moc spolehlivě kontrolovat situaci v případě vážných nepokojů, protože roste riziko jejich přenosu do centrálních prostor evropského území – a proto na pomoc místním silovým strukturám může být vyčleněn nepříliš velký počet podpůrných jednotek.

Jsou, nicméně, dva faktory, které ze Sibiře dělají nanejvýš vhodné místo pro první (nebo druhý) úder proti Rusku.

1. - Události ve Střední Asii

Ty jsou připravovány už prakticky nepokrytě. Probíhá příprava středoasijských bojovníků v Sýrii a Iráku, vytvářejí se základní struktury v Afghanistánu a Pakistánu. Postupně roste napětí na jižních hranicích středoasijských republik bývalého SSSR. Synchronizace událostí tam a na Sibiři může Rusku znemožnit adekvátní reakci na obě ohniska napětí – a my, přirozeně, budeme nuceni pracovat především na svém území. Start událostí ve Střední Asii se krom toho nevyhnutelně odrazí ve všech megapolích země, ve kterých existuje přebytek migrantů (legálních i ilegálních) ze zemí Střední Asie. To je další zastírací faktor, který nedovolí manévrování silami a prostředky z evropského Ruska. Tak budou mít pokusy ustavení „Sibiřské republiky“, posílené infiltrovaným banderovských bojovým podzemím (a my velmi dobře víme, že mezi milionem utečenců z Ukrajiny se klidně může skrývat pár tisíc vyslaných agentů) mít právě v takové situaci slušnou šanci na úspěch.

Druhý faktor – Čína


Úkolem USA je vytvoření zóny destabilizace kolem Číny. Tak jako už je vytvořena taková zóna na západě Iráku, tak se na jihovýchodu Iránu v Beludžistánu vytváří další ohnisko napětí, ale po stažení NATO z Afghanistánu, bude Irán obklopen takovými zónami. Tak jako byla na naší západní hranici vytvořena katastrofa na Ukrajině, tak i Sibiř bude hrát stejnou roli pro Čínu. Zvláště v souvislosti s podepsanými kontrakty o „Altaji“ a „Síle Sibiře“.

Existuje i třetí hrozba

Je méně zjevná, ale vůbec ne méně vážná. Vážné nepokoje na Sibiři naruší spojení centrálních regionů s Dálným Východem. Oslabí možnost adekvátní reakce na jakékoli události právě v onom regionu, od Moskvy nejvzdálenějším. To umožní USA a jejich spojencům – a především Japonsku – začít pracovat v tomto krajně důležitém regionu Ruska.

Hrozba vyslovená Semenčenkem v žádném případě nevypadá legračně kvůli tomu, že jeho tvář nevypadá mužně a hrozivě. Vše je naprosto vážně a prosto blbců. Instruktáže bojovníků budou pokračovat, CIA bude připravovat teroristické a diverzní skupiny s úkolem útočit na našem území s konkrétním cílem a takovým cílem se může stát Sibiř. A podle všeho soudě, se jím má stát.

To naprosto nevyřazuje ostatní hrozby a směry – Severní Kavkaz, islamisty, znejistění situace v megapolích, zpracovávání kompradorské elity a pravděpodobnost palácového převratu. Nicméně, hrozba existující pro Sibiř, vůbec není hypotetická. I kdybychom se k ní zachovali lhostejně v duchu: „To nemůže být, protože se to nemůže nikdy stát“. Amerika ve svém lexikonu takové nemá. Ona se připravuje.

El-murid _ 25.11.2014

21 komentářů :

 1. Kdyz se mohlo odtrhnout Donecko a Luhansko, proc ne Sibir. Soudruh Putin je prece demokrat a uzna stejne jako soudruzi z Nove Republiky pravo obyvatel Sibire na sebeurceni.
  Rusko bude stredne velkou zemi bez vetsich nerostnych zdroju, zato s vysokou mirou alkoholismu. Zeman se tam po odstoupeni z funkce a nasledne emigraci bude citit jako doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty chlastáš každý den a vyčítá ti to někdo? Kubín.

   Smazat
  2. Aha, takže Sibiř se odtrhnout může, to by pokrytecký západ podporoval, stejně jako Kosovo, zatímco Luhansk, Doněck, Abcházie, Jižní Osetie a další regiony se odtrhnout nemůžou, prý by se porušilo "mezinárodní právo". Kde se na západě objevila tak silná vlna pokrytectví? Ale jedno z toho vyplývá, Rusové si musí dát sakramentský pozor, kdo to s nimi myslí dobře a kdo ne. Za líbivými žvásty o svobodě a demokracii se nepochybně ukazují snahy zotročit a zničit celé Rusko, Rusko by mělo znát jména místních vlastizrádců a kolaborantů, které jim tento úděl připravují.

   Smazat
  3. Koukám že pán je pravidelný čtenář a dychtivý, vždy první..
   Blahopřeji....a děkujeme za Vaš zájem o tyto články...

   Jen je zde otázka jestli nejste placen z našich daní a neděláte to v práci...to bychom si měli ujasnit...

   Smazat
  4. Bude to zřejmě pokus o další Reich a vládnout celému světu a vše si někde ukrást. To jak se USA chová tomu plně nasvědčuje. Snaží se rychle, protože mnozí staří chtějí hodně peněz. Třeba si pí Madla opět pořídí nějaký telecommunication

   Smazat
  5. Debil, ale za to anonym.

   Smazat
 2. Na rozdíl od předešlého anonymního autora - taky spoluobčana, nejsem idiot.

  Pokud válku amík začne, bude to poprvé, kromě občanské války a indiánských (pobili 120 miliónů indiánů), co se bude bojovat za holý život na jeho území. Největší škůdci budou v protiatomových krytech za peníze těch, co budou v těch nadlimitních rakvích. A amíci nejsou ochotni se uskromnit a natož se obětovat, jako Rus. A bez toho s Ruskem nelze mít ani naději. Rusové po 200 letech poroby vyhnali Čingischána, později Napoleona, Hitlera, vyhnali socialismus a teď jsou na řadě ti mezinárodní teroristi a fašisti řízení sionisty (nebudu zde opakovat celou známou mantru) zpoza oceánu. Četl jsem na občany USA názor někoho, že jsou to prostě jako lidi hajzlové, jindy že nemají rozum. To Hitler a Napoleon také neměli. Politicky i lidsky impotentních lidí jev USA i v ČR mnoho (kriminální pravdoláskaři, TOP 09, ODS, flanďáci), mír již je také dlouho, takže bude do koho střílet a po válce soudit za válečné zločiny. Rusové budou mít výhodu také psychologickou a tu, že budou bojovat (a to skutečně, ne jako Češi nebo ti s ručníkem kolem hlavy) na svém území. Budou o tom vznikat tendenční filmy a diskuse. Zvláště pokud by se jednalo o krátkou válku, např.do jednoho roku. Až nám přiškrtí plynovod, tak mráz mozky idiotů zchladí. Do učebnice dějepisu pro základní školy ani nemám odvahu nahlédnout.
  Že by Rusové z průzkumných letadel, radarů, posádek na Sibiři, satelitů nezahlédli amíky na Sibiři ještě než se přiblíží k hranici? A že by Čukčové a Evenkové hlasovali o odtržení s počátkem války?
  No svět je cinknutý a kulantně řečeno - idiotů, asi 1000krát více než by bylo únosné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jestli jste nebo nejste idot, to nechte laskave na svem okoli.
   Pobiti 120 milionu Indianu se konalo jen stezi, nebot pred prichodem belochu zilo na severoamerickem kontinentu jen asi okolo jednoho milionu domorodcu a dnes jich tam zije mnohem vice.
   Vase fasisticke utoky na narod ktery poslal cloveka na Mesic a stoji za prakticky veskerym technickym i humanitarnim pokrokem jsou utoky zavistiveho hlupaka.
   Az prijdete na neco lepsiho nez na obhajobu alkoholiku a loseru, kteri bezpravne okupuji asijsky kontinent, ozvete se.
   Rad to s vami prodiskutuji.

   Smazat
  2. Na Měsíc se dostali jen díky válečnému zločinci von Braunovi. Nebýt jeho, tak dodnes lezou do vesmíru po žebříku. A to číslo pobitých indiánů se vztahuje na území celého kontinentu, nezapomínejme na otrokářskou etapu - další milióny mrtvých!

   Smazat
  3. 1 milion obyvatel měl jen samotný ostrov Hispaniola (Haiti). Severní Amerika měla dle současných odhadů v době objevení Kolumbem 60 milionů obyvatel. Přes 90% z nich se stalo do r. 1600, tedy za 108 let, obětí genocidy.
   .

   Smazat
  4. Diskutovat s tebou budeme, až sám sebe pojmenuješ.

   Smazat
 3. Anonym to asi s těmi 12O miliony Indiánů přehnal. Jinak Rusové mají na Sibiř a celé své územé MINIMÁLNĚ STEJNÉ PRÁVO jako amíci na území USA, které ukradly dílem Indiánům, dílem mexičanům. Fašistoi nejsou Rusové, ti naopak vyhráli válku proti německému fašismu, amíci se do ní taky v závěru zapojili, Rusové předložili OSN rezoluci proti heroizaci fašismu, proti které se postavili pouze fašisti a ti co podporovali a podporují fašismus (v Německu, na Ukrajině, v Chile...) Dnes jsou USA úpadkovou velmocí, která potvrzuje přísloví o kobyle která kope před smrtí.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste vedel, jak se dnes Amerika stara o sve domorode obyvatelstvo, nekecal byste. Verte, ze se nejaky ten Apac ma mnohem lepe, nez treba Evenek.
   Definici fasisty si nekde najdete a uvidite, ze na vas vykoukne Putler.
   O Ameriku se muzete zacit strachovat, az z ni lidi zacnou prchat do Ruska a ne naopak. :-)

   Smazat
  2. Opravdu se hezky Amerika stará, dokonce tak, že většina původního obyvatelstva se řadí mezi sociální chudinu, žijí jen z dávek a bez práce, trpí alkoholismem, drogami, tedy vším tím, co Indiáni do příchodu kolonistů neznali.

   Smazat
  3. Joj,tož dle Vaší úvahy se Amerika stará až přímo dojemně o své domorodé obyvatelstvo,které ale napřed téměř fyzicky zlikvidovala,anebo máte jinou historickou zkušenost? Proto dnes se přes celé území USA šíří vlna občanských demonstrací proti té vládě,která se tak dojemně stará,že kliďánko střílí na ulici své občany ?

   Smazat
  4. Ta skorolikvidace probehla jen ve vasi hlavince. Indiani dnes neplati dane a maji tolik vyhod, e se o nich ani Romum nesni. Mit dneska indiana v rodine je terno. Vy ovsem znate indiany z Vinetoua a Halo Novin, tak vite vsechno lip.

   Smazat
  5. Počet Indiánů za poslední roky komicky narůstá (během cca desíti let se prakticky zdvojnásobil), což je demogrfický zázrak, který se jinak nikde na světě neděje. Indiánem je ten, mkdo se za něj prohlásí. Příčinou bude asi to, že Indián má práva k území, které je US mašinérií uznáno jako "domorodé území", což je asi 340 tisíc km2, a tam mohou být bez daňové zátěže provozována kasina - takové výpalné za historický fakt genocidy Indiánů. Teď se tam Indiáni neuvěřitelně množí, asi tak, jak se za bolševika množili partyzání a v dnešním režimu "odbojáři proti komunismu". LOL...

   Smazat
 4. Vladimír Putin je jeden z mála světových politiků,který může zastavit americkou fašistickou mašinérii,naštěstí v tom není Rusko samo.Evropa si musí vybrat,buď plodnou spolupráci s euroasijskou zónou,nebo podlehnout americkému nátlaku a vydírání ve snaze zachránit krachující předluženou americkou ekonomiku.I v ČR existuje pátá kolona,takzvaní havloidi,kterým nevadí fašizace Ukrajiny,ale donekonečna budou ve své nenávisti a zoufalosti přirovnávat Putina k Hitlerovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve své naivitě si havloidní váleční štváči neuvědomují, že Rusko má jaderné zbraně schopné zničit celý svět. To není jako zbabělý útok NATO (cca 600 milionů lidí) proti Jugoslávii (10 milionů lidí). Rusko má prostředky na to se bránit a největší nepřítel lidstva a Ruska, tedy USA, skončí v plamenné výhni a USA budou na tisíce let neobyvatelnou částí planety.

   Smazat
  2. Koukněte na první článek na aeronet.cz. To je kafe asi nejsilnější. Studená válka je a konflikt USA Rusko bude ve den nyní ve dvou směrech. Na Petrohrad a jižněji přes Finsko. Také se dozvíte proč Putin přijel na summit g 20 dvěmi křížníky a jak o nadcházející válce jednal s Merkel. Dělejte si zásoby a ozbrojte se. Putin je kofr bez konkurence. Myslím, že jednou nás bude očišťovat od muslimů.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.