Reklama

středa 19. listopadu 2014

Evropa je unavena z Ukrajiny a sankcí

19. 11. 2014 ruvr.ru
Evropská unie není připravena na další zesílení ekonomického nátlaku na Rusko. Ministři zahraničí zemí EU konstatovali po bruselské schůzce rozkol ve svých řadách ohledně situace kolem Ukrajiny.
Evropská unie již začala hledat způsob, jak napravit situaci. Hlava evropské diplomacie Federica Mogheriniová sdělila, že posuzuje možnost obnovení dialogu s Moskvou, a je dokonce ochotna ji navštívit. Řekla, že protiruské sankce nepomohou samy o sobě překonat ukrajinskou krizi.

Otázka zpřísnění omezovacích opatření vůči Rusku bude možná zařazena na pořad jednání summitu EU 18-19. prosince. Stane se to, když domobrana na jihovýchodě Ukrajiny přejde do útoku a pokusí se dobýt další území. Přitom, jak upřesnil lotyšský ministr zahraničí Edgar Rinkevič, nebudou to ani v tomto případě tak zvané sektorové ekonomické sankce. Jednání o nich byla teprve zahájena.

Poslední bruselská diskuse ukázala, že země EU nemají stejný názor na situaci na Ukrajině, přiznal polský ministr zahraničí Grzegorz Schetyna. Velká Británie a Polsko vyzývají k zpřísnění sankcí, zatímco Maďarsko, Slovensko, Řecko a Kypr jsou proti tomuto kroku. Španělsko a SRN mají mírumilovnou náladu. Belgie, Irsko, Dánsko a Rakousko jsou neutrální. Srbsko odmítlo výzvu Eurokomise ohledně připojení se k sankcím.

Z hlediska politologa Vladimira Šapovalova, EU sama přivedla sebe do úzkých a nyní se pokouší zachovat si tvář:

- Je zcela jasné, že dříve nebo později dojde k vystřízlivění. Objeví se objektivnější hodnocení a mínění. Rusofobie nemůže trvat v Evropských elitách do nekonečna, dokonce s ohledem na nátlak USA na vedení EU a na veřejné mínění.

Evropská unie již začala hledat způsob, jak napravit situaci. Hlava evropské diplomacie Federica Mogheriniová sdělila, že posuzuje možnost obnovení dialogu s Moskvou, a je dokonce ochotna ji navštívit. Řekla, že protiruské sankce nepomohou samy o sobě překonat ukrajinskou krizi.

Máme pravděpodobně hledat nové přístupy pro zmírnění napětí ve vztazích mezi EU a Ruskem, řekl také ministr zahraničí SRN Frank-Walter Steinmeier. Novým přístupem mohou být například styky za účasti zástupců EU a Eurasijského svazu.

Hlava ruského MZV Sergej Lavrov v úterý prohlásil, že kurs EU v ukrajinské otázce je pokusem o přenos odpovědnosti, což podkopává důvěru v Evropě. Doufejme, že bod nenávratu jsme překročili, zdůraznil Lavrov. Přejeme si postupný rozvoj vztahů.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_11_18/Evropa-je-unavena-z-Ukrajiny-a-sankci-4441/

4 komentáře :

 1. KONEČNĚ

  Sankce bych zrušil
  Nikdy nezavedl bych je

  OdpovědětSmazat
 2. Sankce by mělo dostat USA a ne Rusko. Bohužel je USA skutečně zemí zla a rozpoutání té hrůzy na Ukrajině je jednoznačně práce USA. Měli a mají to všechno perfektně připravené, proto se bojím, že svým satelitům nedovolí zlepšování vztahů s Ruskem. Už je to stálo moc. Spíš očekávám, že se budou snažit popichovat Rusko tak dlouho, až to nevydrží a zasáhne. To se může stát tehdy, když Kyjev (přímo řízený Amerikou) nyní lépe vyzbrojený a plnou silou vtrhne DO DLR a LLR a začne vraždit a ničit. Mám obavy, že se USA k tomu chystá - vyprovokovat Rusko. Moc rád se budu mýlit.

  OdpovědětSmazat
 3. je potřeba srovnat se zemí washington a vše kolem ať si taky ti zmrdi
  užijí !!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Závěr: Podělali jsme co jsme mohli, těžce zatřásli ekonomikou, zlikvidovali spoustu pracovních míst, podrazili spoustu firem, no a teď vážený evropský občane to koukej zaplatit, a my budeme vymýšlet, další takovéto nesmysly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.