Reklama

pátek 28. listopadu 2014

Gilad Atzmon: Izrael už neguje i svůj rodný list

28. 11. 2014 zdroj a zdroj
Zákon o židovském státu očima disidenta v exilu

Tel Aviv si povolal půl české vlády. Ostentativní vzkaz si dal záležet i na kulisách. Právě ve chvíli, kdy má po ruce stafáž z Prahy, totiž vybubnoval paragrafy, jimiž se pasuje na čistě židovský stát.

Gilad Atzmon z něj emigroval už před dvaceti lety. Zakotvil v Londýně. Za virtuóze jazzového saxofonu ho má celý svět. Před vendettou, hrozící kritikům lumpáren, ho chrání čistě židovská krev.

Dosud se Izrael – píše exilový disident – vydával za „židovskou demokracii“. Nový zákon to contradictio in adiecto bere zpět. A „přiznává se k teokracii, založené na ideologii“. Ideologii „židovské rasové nadřazenosti“.

Kodex bude „součástí izraelského základního zákona“. „Uznání židovského charakteru Izraele“ je jen špičkou ledovce. Cílem je „institucionalizace židovského práva“. Coby „inspirace“ pašované do regulérní legislativy. Status „druhého úředního jazyka“ se odnímá arabštině. Dosud byla „s hebrejštinou naroveň“.

„Židé a sionisté“ – „ani jejich palestinští kumpáni“ – „tak už židovský ráz židovského státu nemohou zatloukat“. Dost možná je „přiměje i k doznání, že Palestina je v náboženské válce, do níž byla vehnána.“

Zákon neguje, co slibuje už „deklarace nezávislosti“ z roku 1948. Izrael se jí zavazuje ctít „zásady svobody a spravedlnosti“. „Naprosté sociální a politické rovnoprávnosti všech občanů bez ohledu na náboženství, rasu či pohlaví.“

V reálu to byl „židovský stát vždycky“. A „nikdy liberální země, oddaná spravedlnosti a rovnoprávnosti“. „Judaistickému krédu, založenému na tribalismu a moci příkazů a zákazů, jsou univerzální humanismus a etická kultura cizí.“ Tak zní „pravda všech pravd“ o Izraeli.

„Zrovna když Izrael činí doznání, že má s demokracií společného pramálo, posilují USA vztahy s Íránem.“ Že „jedinou demokracií v regionu je Írán, tak už dochází i Bílému domu a Pentagonu“.

Píše politický exulant ze země zaslíbené. Docela parádní nářez.
 
(Na malé horní fotografii je Gilad Atzmon)

1 komentář :

  1. NIc ve zlém, ale skutečnost, že Adolf Hitler prohlašoval,že na světě nebude nikdy klid, dokud zůstane jediný žid naživu, má někde reálnou podstatu. Že se nezaměřoval na jinou skupinu obyvatel, jen na židy. Všechno se postupem doby ukáže v jiném světle, a taky se ukáže, že všechno je jinak. V rámci několika různých pravd, hlásaných těmi a tamtěmi, bude skutečná pravda někde uprostřed - jako vždycky a všechno.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.