Reklama

pátek 28. listopadu 2014

Jaroslav Foldyna: Co je v této společnosti skutečný problém

28. 11. 2014

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pMmwkZt_kts

4 komentáře :

 1. Docela hutný je projev člověka vystupujícího v diskuzi pod videem coby "Honza Došek". Pokud profilová fotka nelže, pak si může režimní školství mnout ruce, jakého připravilo srdnatého bojovníka pro věc kapitalismu a proti všemu, co třeba jen lehce zavání levicovostí. Jeho výroky typu "radikálně-socialistický pomatenče", či mezi pravičáky oblíbené zavilé odmítání tykání ("Já myslím, že jsme spolu husy nepásli - tak se ke mě prosím chovejte slušně a vykejte mi") jsou k smíchu i k pláči zároveň.
  Ovšem nenechme se mást, že jsou to jen nějaké "bláboly na internetu". Internet a sociální sítě jsou dnes, obzvláště mezi mladou generací, hlavním zdrojem téměř všeho od informací po zábavu. Kampaně pro knížete, proti Zemanovi, proti levici atd. se nejvíce šíří právě prostřednictvím internetu jako memy, nebo virální videa. Mládí je i přes různé proklamace obdobím obrovské kolektivity a málokdo se chce ocitnout vně davu. Pak stačí jeden-dva dostatečně aktivní na to, aby celá třída, nebo celá škola nesnášela Zemana, aniž by věděla proč. Málokdo se odváží vyslovit opak, protože by se stal automaticky "divným". Toho si je proknížecí propaganda samozřejmě dobře vědoma a tak sází na zkratkovitost, virálnost, hesla, barvy a tvary - hlavně ne na myšlenky! Ty bývají nebezpečné.
  Bude to internet, který bude do budoucna rozhodovat volební kampaně a ideové spory. Levice by jej v žádném případě neměla podceňovat stylem "to je pro mladé", jinak ošklivě pohoří. Projev pana Foldyny vidělo téměř 32000 lidí. Z toho pouhých 107 kliklo na "palec nahoru" a v diskuzi pod videem jsou dokonce kladné názory v menšině. Co z toho plyne? Větši aktivita levice na soc. sítích by rozhodně neškodila. Jinak si pravice toto nejmocnější médium přivlastní tak, jako média jiná. A to je internet zatím jediným místem, kde může alternativní názor zaznít bez cenzury. Kéž by jim i zůstal.

  OdpovědětSmazat
 2. Souhlasím s vámi, vážený pane anonyme. Jen krátce. Mnoho lidí by se asi mělo rozhodnout zda je vhodnější utápět se ve zpravidla primitivním antikomunismu (to už by bylo vhodnější se utápět v současné ještě horší ekonomické diktatuře) nebo se spíše začínat profilovat proti fašizujícím špičkám servisní organizace USA, tedy proti kolaborantské EU. Pro ty hloupější: chcete brojit proti levici nebo proti nepříteli pravice i levice, lidskosti, to je fašismu a sionismu? Pro ty ještě hloupější, ale tak hloupý asi nikdo nemůže být: emigrujte.

  OdpovědětSmazat
 3. Jenomže těch "hloupějších" je pořád ještě dost,viz diskuze na serveru Novinky.cz.-Kde se tito lidé berou, těžko říci, asi se někde líhnou nebo co. Oni v podstatě nechápou vysokou politiku a kam se "přiklonit", většinou dřepí doma se svými, i když mizernými, přesto jistými důchody, cítí se trvale zabezpečeni, nezaměstnanost a šílená mravní bída, která se tady rozlezla, se jich až tak netýká, ale jedno prosazují urputně, a to je nenávist ke"komunistům", a proč sprostě nadávají Zemanovi, proč se nechají manipulovat prolhanými mediálními šmejdy ( zatímco na šmejdy s hrncema si vynutili bič),kteří lžou a manévrují s lidskou prostoduchostí úplně stejně, nejsem schopen pochopit. Bohužel, inteligentní část generace vymírá, prostoduché mládí s rozumem made in internet ji nahrazuje, a výsledek je nasnadě.

  OdpovědětSmazat
 4. ja si myslim, ze se situace zacne pohybovat ne doleva/doprava, ale dopredu, az se "slusni lide" zacnou ozyvat ve VELKEM.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.