Reklama

.

.

pátek 21. listopadu 2014

Kapitalismus je zločinný systém


Josef Vít 
21. 11. 2014  
Tak jsme oslavili naši listopadovou revoluci. Ona to nebyla ani tak revoluce, jako puč. Nevidíme už svět tak černo-bílý a srovnáváme. Bohužel – dnešek v takovém srovnání nevychází nejlépe. Ano, už můžeme veřejně říkat, že prezident je vůl (což hojně využívají naši mladí), ale chleba proto levnější nebude. A ceny potravin rostou každým dnem. 

Za poslední tři roky asi o 20 až 30 procent. Od roku 1989 o 100 a více procent. Máme sice větší platy, ale naše úspory ztrácejí hodnotu. Chodím nakupovat, tak vím, že třeba olej stál 19 Kč, dneska 38. Nebo hovězí. Ze dvou stovek na 5 až šest set. Obávám se, že biftek už asi neochutnám, i když za komunistů jsme ho měli dost často.

Před listopadem bych si nikdy nepomyslel, že řeknu „Měl jsem to štěstí, že jsem měl možnost žít v socialismu“.

Kritici mi připomenou ruskou okupaci. Mluví se o vojenské intervenci. Ano, přijeli k nám sovětští vojáci na tancích. Všichni víme, že Rusové neútočili na lidi, v podstatě se jen bránili. */

Stojí za to srovnat ruskou intervenci u nás v roce 68 a americkou intervenci v Panamě, probíhající v době, kdy jsme u nás zvonili klíči. V 80. letech se k moci dostal další z řady diktátorů, kteří vládli v Panamě – generál Noriega. Agent CIA, vycvičený v USA, který se ale také bratříčkoval s Castrem. Prý se také podílel na obchodu s narkotiky – naučil se to v akci Írán-Contras ve spolupráci se CIA. Ovšem nejhorším hříchem bylo, když si myslel, že USA už tolik nepotřebuje. Útok v Panamě byl nejrozsáhlejším vojenským úderem amerických jednotek od vietnamské války. Každý takový útok je třeba vhodně pojmenovat, tenhle se jmenoval „Spravedlivý důvod“ (Just Case). Zemřelo při něm „spravedlivě“ asi 6000 (dle místních) nebo 500 (dle údajů armády USA) lidí. Hrdinná americká armáda likvidovala mrtvoly i pomocí helikoptér, kterými je odvážela a shazovala do moře. Z takové bibliografie je každému jasné, že musela přijít náprava – a k to byl právě „Spravedlivý důvod“.. Nedovedu si přestavit, že by tam demonstranti lezli na americké tanky, zapalovali je jako u nás, a přežili to. Srovnávat počty mrtvých ruské a americké intervence se nedá – to může vidět každý.

Komunisté páchali zlo. Dneska je to k smíchu. Co je to zlo, jsme poznali za vlády ODS a TOP09. Zlo je nemít práci, být bezdomovcem. Zlem byla Klausova reforma, která nám připravila tento nenáviděný režim. Zlem nebylo trestat lidi, kteří připravovali takovou změnu. A lidé už jim to tolik nežerou. Přemýšlejí a srovnávají. Třeba Franta, který mi řekl: „Mimochodem, včera jsem krutě nas…. pár pravičáků. Byly to takové ty kydy a někdo z nich se zmínil o „okupaci“ v roce 68. No a já jsem jim řekl, že v té době jsem byl také na Rusy naštvaný, ale dnes jsem jim vděčný, že přišli. Kdyby totiž nepřišli, tak zde byl Klausův „tržní systém“ o 20 let dříve. Mluvili o volném trhu, protože slovo kapitalismus se tenkrát báli použít.“

Nebo další postřeh tentokráte z Kanady: „Pražské jaro i 21. srpen jsme jako rodina prožívali v kanadské Ottawě. Dokonce jsme chtěli odtud přispět na Fond republiky. Jenže jsme tehdy podobně jako jiní čs. stážisté v Ottawě měli obavu z invaze. Proč? Protože se občané v ČSSR nespokojovali s tím, co jim Pražské jaro přineslo a přinášelo, ale chtěli „všechno“, tedy vystoupení z Varšavské smlouvy a připojení republiky k NATO, ale i právo na práci bez existenčních starostí. Viděli jsme po dvou letech pobytu v Kanadě, jak zacházely Spojené státy se svými spojenci a vazaly. Viděli jsme také nezaměstnanost, bezdomovce, nedostatek peněz. Už tehdy jsme si uvědomili, že v ČSSR měl téměř každý dost peněz, ale nebylo dost zboží. Zde ho byl nadbytek, takže se raději vyhazovalo, než by se prodávalo levněji – a mnoho lidí si nemohlo potřebné věci koupit. Paradoxně tady na západě jsme se politicky pohnuli doleva, věřte tomu nebo ne….“

Komunisté nikdy nepáchali zločiny, jaké páchaly „demokratické“ vlády na západě. Jedním takovým zločinem bylo zřízení organizací typu Gladio. V padesátých letech byly založeny v zemích NATO za účelem tzv. vnitřního boje s komunismem nadnárodní, extrémně pravicové paravojenské jednotky Gladio. Gladio bylo jméno použité v Itálii. V Rakousku šlo o operaci Schwert, v Belgii Sdra 8, v Británii Stay Behind, Francie Glaive, Řecko operace Sheepskin, v Holandsku a Švédsku Sveaborg, Švýcarsku P26 a Turecku Special War Department. Operace Gladio byla organizována „fašisty“ uvnitř tajných služeb Západu. Záměrem bylo zabíjet nevinné lidi a pak z toho obvinit komunisty. Gladio mělo za cíl udržet elitu pravého křídla u moci.

Lidé v nich byli vyzbrojeni a vycvičeni vojenskými tajnými službami. Dokument Pentagonu Field Manual FM 30-31 B (Operační manuál FM 30-31 B) popisuje metody pro spuštění teroristických útoků. Milice pravého křídla prováděly prostřednictvím fašistických součástí NATO z Washingtonu akty terorismu a podvracení voleb ve státech jako jsou Itálie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Řecko, Turecko a Západní Německo.

V dubnu 1969 došlo v Miláně v jedné bance na náměstí Piazza Fontana k bombovému atentátu, při němž bylo usmrceno čtrnáct civilistů a mnoho dalších lidí bylo zraněno. Z atentátu byli původně obviňováni levicoví anarchisté, ale postupně vyšlo najevo, že ho spáchali pravicoví extremisté za pomoci extrémně pravicových sil NATO a americké politické scény. Američtí a italští ultrapravičáci se totiž před volbami obávali, že by se mohla Itálie připojit ke komunistickému bloku, a tak zinscenovali velký masakr, který měl přivést veřejnost, aby přijala omezení demokratických svobod, demonstrací a stávek, případně pravicovou diktaturu jako v Řecku. Hlavní, neúplatný policejní vyšetřovatel byl zavražděn, stejně jako několik dalších činitelů. Za atentát nikdo nebyl odsouzen. Soudní výlohy obnovení případu začátkem devadesátých let, které k ničemu nevedlo, museli hradit příbuzní zavražděných obětí. Případ je pro italskou justici uzavřen. To je pravá demokratická spravedlnost.

Mezi nejznámější akce Gladia patřila série atentátů v Itálii 70. a 80. let, připisovaná levicovým extrémistům. Atentát v Bologni si vyžádal v srpnu 1980 na boloňském nádraží 85 mrtvých a 200 raněných. Noviny byly plné zpráv o italských Brigade Rosso. I naše noviny tak psaly. A byli to tenkrát „hlídací psi demokracie“ – novináři, kteří začali poukazovat, že za masakrem nestály Rudé brigády, nýbrž neofašisté napojení na tajné služby a spolky jako byla lóže P2. V Itálii objevil existenci Gladia italský premiér Gulio Andreotti. Následovalo parlamentní vyšetřování v Itálii, Švýcarsku a Belgii, které potvrdily správnost zpráv.

V listopadu 1990 EU vydala rezoluci, odsuzující tyto akce prováděné pod pláštíkem NATO. U nás se o ničem nepsalo. Nikdy jsem v českém tisku neviděl slovo Gladio. Nakonec byli za atentát v listopadu 1995 odsouzeni dva z organizátorů, velmistr lóže P2 Licio Gelly a agent CIA Francesko Pazienza na 10 let do vězení. Směšný trest za 85 mrtvých a 200 raněných. Ale simplifikantní je spojení neofašistů, finanční oligarchie v P2 a americké CIA. Toto spojení v budoucnu bude stát za všemi podobnými případy.

Podle italského senátu bylo po vyšetřování v roce 2000 zjištěno, že atentátníci byli „lidé z italských státních institucí a …. lidé napojení na struktury tajných služeb Spojených států.“ Atentát v Bologni byl součástí „strategie napětí“ plánu Gladio – podněcování strachu k udržování obyvatelstva v područí „silných lídrů“, jak vyšlo najevo při procesu s atentátníky. Ve všech těchto případech musely být obětí ženy a děti. „Cílem“ bylo ochránit národ od všudypřítomné komunistické teroristické hrozby. O co při zmíněných teroristických útocích v Itálii šlo, důvod byl jediný – donutit národ, aby se bál a aby neprotestoval proti omezování lidských práv, kterých už bylo dosaženo.

Švýcarský vysokoškolský pedagog a spisovatel Daniele Ganser ve své knize Tajné armády NATO (Kniha „NATO’s Secret Armies: Operation Gladio and Terrorism in Western Europe,“) rozebírá období po 2. světové válce, v němž USA řídily a prostřednictvím svých spojenců v Západní Evropě realizovaly stovky teroristických akcí, ze kterých byla obviňována evropská levice. Pouze málo obyvatel Evropy a světa má představu o tom, jak strategie napětí prostřednictvím krvavých masakrů široce nabízených sdělovacími prostředky ovlivňuje jejich emoce a vědomí.

Tajné struktury NATO vznikly v průběhu studené války. Byly vyzbrojovány, financovány a cvičeny tajnými službami – americkou CIA a britskou MI6 – k záškodnické činnosti proti armádám Varšavské smlouvy. Od počátku bylo jejich skutečným cílem diskreditovat a oslabovat komunistické a dělnické hnutí a zabránit mu získat politickou moc. Tajné teroristické sítě jsou dodnes řízeny Plánovacím výborem pro utajování a Spojeneckým výborem pro utajování, které jsou součástmi velení NATO. Nástupcem Gladia je americká Blackwater.

Generál Geraldo Serravalle, který stál v čele tzv. GLADIO (gladiátorský meč) v Itálii, zdůraznil, že příprava příslušníků GLADIO vedená agenty CIA, nebyla nikdy zaměřená na vedení partyzánského odboje v případě sovětské okupace, ale pouze na boj s komunisty. V 50. letech se USA obávaly, že komunisté zvítězí v Itálii, Řecku a ve Francii. Proto byly atentáty, realizované tzv. pod cizí vlajkou (t.j byly přisouzeny levicovým bojůvkám) v rámci strategie napětí orientovány nejen k zastrašení komunistů, ale i na donucování centristů a pravice k přijímaní zákonů k omezování občanských práv a svobod.

Tato zvěrstva páchaly západní vlády naprosto beztrestně. Za tyto zločiny nebyl odsouzen ani jeden z organizátorů. Jasně, nelze volat k odpovědnosti ministry, jednající z rozkazů generálů NATO. To byli vládci a ministři – byli jen loutky. Je špatné, když nám vládnou generálové. Všichni víme, že armáda neoplývá příliš inteligentními mozky. K armádě jdou ti méně inteligentní, kteří by se v civilu neuchytili.

Komunisti pověsili pár lidí**/, ale nevraždili svoje lidi na nádražích, děti před školami… Když slyšíme o atentátech v New Yorku, Londýně, Madridu, měli bychom si připomenout Gladio. Shoda je nápadná.

Po druhé světové válce lidé na celém světě chtěli socialismus – nebo něco takového lepšího než kolonialismus velmocí. Jen Spojené státy vedly více než 60 válek proti státům, kde lidé povstaly proti kolonizátorům. Počet obětí přesahoval 100 milionů. Ti zločinní komouši nikdy nepáchali taková zvěrstva. Nevraždili ani lidi na Západě. Zato „demokraté“ k nám posílali v padesátých letech svoje agenty, kteří tady vraždili a páchali atentáty.

Nechci Vás unavovat svými názory, ale co byste dělal jako šéf SSSR, kdybyste viděl, že Vám jedna republika s 15 milióny lidí přímo na hranici s nepřáteli v tzv. studené válce chce přejít k nepříteli? Republika ve tvaru klínu dosahujícího až na hranice SSSR. Zlost jsme měli právě na ty přemrštěné požadavky lidí, kteří nechápali, že republika byla součástí studené války a provokativně požadovali to, co se tehdy nedalo splnit.

Taková slova moc lidí nepotěší, ale mnoha otevřou oči. Nesmíme se ohlížet zpět. Musíme hledět dopředu. Jako jeden můj přítel, když mi řekl: „Josefe, buďme rádi, že jsme žili ve správný čas na správném místě. Ten dnešní svět, ač nablýskaný, stojí pěkně za h…. Chtěl bych se dožít časů, kdy lidi začnou narovnávat kosy a přestanou odevzdávat flašky, aby bylo dost Molotovových koktailů….“ A to je i moje přání.

Jsem v důchodu a zatím mám socialistický důchod. Chudáci ti, co půjdou do důchodu za pár let. Teda ti, kteří se toho dožijí. Pokud někdo o sobě prohlašuje, že je pravičák, pak by při výměře penze měl srdnatě říci ne, o socialistickou penzi nemám zájem, prosím, snižte mi ji na úroveň té kapitalistické. U lékaře by měl říci, nemám zájem o bezplatnou péči, já si péči zaplatím.“ Pokud by někomu tento článek připadal jako adorace minulého režimu, tak bych mu chtěl říci, že jsem na komunisty celý život nadával. V listopadu 89 jsem si stejně jako 97 % národa (údaj přímo od Václava Klause) přál změnu, reformu socialismu ve smyslu pražského jara. V žádném případě jsem si nedovedl ani představit, že by nám někdo mohl připravit takový svinský režim, jaký nám dávají sežrat ti zločinci, kteří se u nás zmocnili vlády. Jsou to lidé, kteří by neváhali vzkřísit nové Gladio, aby si udrželi svoje pozice.


*/ tady se musí redakce Nové republiky ohradit - většina zastřelených v srpnu 68 byli civilisté, kteří neútočili, ale sovětští vojáci byli vystresovaní a měli vymyté mozky, takže stříleli z těchto příčin. Polští vojáci-okupanti v roce 1968 zase stříleli, protože byli opilí.

**/ tady autor velmi zlehčuje zločiny, za které také nikdo nenesl odpovědnost

O operacích Gladio např. zde:
http://operation-gladio.net/gladio-ukraine
http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_gladio.htm
http://www.investigatingtheterror.com/documents/Operation_Gladio_Document_Collection.htm
http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_drugs23.htm
http://www.opsecnews.com/operation-gladio-secret-nato-state-sponsored-terror-network/
http://www.christiebooks.com/ChristieBooksWP/2011/02/nato%E2%80%99s-secret-armies-operation-gladio-and-terrorism-in-western-europe-interview-with-daniele-ganser/
http://wideshut.co.uk/gladio-b-the-origins-of-natos-secret-islamic-terrorist-proxies/
http://www.corbettreport.com/?s=operation+gladio&x=0&y=0
http://operation-gladio.net/gladio-ukraine
atd. atd.

16 komentářů :

 1. Poučné a vhodné především pro generací s r.č. 90 a vyšší!

  OdpovědětVymazat
 2. Kapitalismus vs Komunismus je něco jako armwrestling, páka mezi "My se všichni navzájem požíráme a děsně z toho profitujeme." a "My si všichni navzájem pomáháme a žijeme skromně, ale v míru."

  Těch pozitiv na straně komunismus příliš, než aby se proti tomu kapitalismus nebránil nějakými těmi podpásovkami. Někdo by řekl, neoddaloval svůj pád.

  Nejsem velký příznivce upřeného hledění do minulosti, když se ohlédnu přes rameno tak jen na mžik. I z toho důvodu se mi čím dál více zajídá hovořit o této relativně nedávné události - a pozor, teď na stole přistane skutečně mršina - o Bostonském bombovém útoku. Netuším kdo z vás tuhle exhumovanou mrtvolu zná, a ví co je zač. Než jí zase dám k ledu, tak jen ve stručnosti uvedu na pravou míru, že Bostonský bombový útok byl prací FBI. K dobru teroristické propagandy "kapitalismu" lze přičíst, že při něm nikdo nebyl ani zraněný ani zabitý. USA zdokonalilo, vylepšilo svojí politiku zastrašování tak, že teroristické akce, které provádí jsou "pouhým divadelním představením, anglickým slovem flashmobem", jsou to inscenované události pečlivě připravené, ve kterých vystupují agenti herci a sehrávají před očima diváků a medií realistické představení teroristického útoku. Nechci se tu rozepisovat o dalších událostech nedávné minulosti, které jsou z dílny FBI nebo CIA, protože je to "tuhá strava", a jeden případ za všechny myslím úplně stačí.

  OdpovědětVymazat
 3. Kapitalismus - vázený pane u nás skoncil v roce 1918. V USA jeho poslední zbytky odstranil Bill Clinton zrusením zákona o oddeleném bankovnictví. Jinými slovy nám vládne nadnárodní FASISMUS.
  (Dle Musoliniho symbióza velkokoncernú a státu)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má to různé názvy, třeba ještě Korporativismus, Plutokracie, Majetková Oligarchie atp.

   Fašismus se dá spatřit téměř ve všem, ve zkratce je to sebestředné přesvědčení že lze slabé soudit pro jejich slabost a to i anebo v pokročilé formě především preventivně. Obecně se dá říci, že Fašismus definuje slabost a tu následně systémově a systematicky persekuuje. Protiváhou je definice síly, která zosobňuje archetypální fašistický ideál, ke kterému jsou všichni hnáni v krajní formě pod hlavněmi automatických zbraní.

   Vymazat
 4. Clovek ktery se ma dnes v demokracii hure nez se mel za ostnatymi draty komunisticke diktatury neni nic jineho, nez politovanihodny hlupak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásná věta. Dá se vyložit dvěma způsoby, což není neobvyklé.

   Zaprvé ten hlupák nevyužil nabídnutou svobodu k tomu, aby si svůj život zařídil lépe.

   Anebo zadruhé, toho hlupáka pálilo dobré bidlo a s čerstvým větrem přišel i o to, co už dávno měl. (částečná citace ZNC, píseň Šplouch)

   Vymazat
  2. Tak to nevim. Ja totiz zadneho takoveho nestastnika osobne neznam. Pouze sleduji jejich bolestne kvileni na internetovych strenkach.

   Vymazat
  3. Víte vtip je v tom, že dokud vás někdo nepřepere, tak neznáte porážku. No a potom jednoho dne se to stane. A vy zjistíte, že jste celou dobu žil v iluzi. Stejné je to s "úspěchem".

   Vymazat
  4. Anebo jako také již dříve známé "kdo nekrade, okrádá svoji rodinu". To odpovídá asi nejlépe.

   Vymazat
  5. Ubohost p. Ondvoraku z 19:55 hodim. Vraťte školné. Nezaměstnaní se jimi stávají úmyslně? Když děti nemají na školní obědy tak si za to můžou sami? Psychiatrické léčebny získávají lidi na inzerát? Důchodci jen mlží, když se nemohou slušně najíst nebo si zaplatit léky? Demokracií (údajnou, a demokracií bez demokratů) se nenajíte. Lidé po škole nemohou najít práci protože si demokraticky a chytře odhlasovali špatné zákony?

   Vymazat
 5. A k vysvětlení pod článkem u první hvězdičky bych jen dodala to, co znám z vyprávění vlastních rodičů, neboť zásah vojsk Varšavské smlouvy v r. 1968 jsem nezažila. Není pravdou, že zastřelení byli pouze lidé, kteří neútočili. Rodiče byli svědkem toho, jak se jim lidé vrhali před tanky, snažili se tyto tanky zapálit (což je možné vyhledat i na videích z té doby), házeli po nich vším možným. Čímž nepopírám úplně tvrzení redakce, že vojáci VS byli vystresovaní a odnesli to i nevinní lidé. Objektivní pohled nám mohou nabídnout videa, srovnání chování našich lidí k okupantům VS v r. 1968 a německým okupantům v r. 1938. Dovolili by si totéž k německým vojákům? Ani jeden z mých rodičů nebyl nikdy v komunistické straně mimochodem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ti z vas museji mit radost…..

   Vymazat
  2. ale má pravdu. Jasně, je to pravda, která se dnes nehodí do krámu. Proti vojskům tady byla silná našvanost. Pamatuji si historku, že v pekárně ruskému vojáku nechtěli prodat pečivo, dokud neklekne a neřekne ať žije Dubček. Jídlo jim prý nosili Vietnamci, kteří u nás již pracovali. V té době byl národ hodně semknutý proti okupantům a trvalo to až do roku 89. Rusi i Američani mají jedno společné, a to je mocenská nadřazennost. Američani tuto nadřazennost dávají více najevo.

   Vymazat
 6. Jak jsem neslavil 17. listopad

  Ne, neslavil jsem jej. V dostatečné míře to za mě učinili jiní. Prodloužený víkend jsem věnoval drobným pracím na zahradě a o přestávkách jsem si na chvíli pustil televizi, přednostně programy ČT. Celé vysílání bych stručně popsal takto: 1. Oslavy vlastní velikosti, důležitost a zásluh; 2. Plivání na minulost. Vzpomněl jsem si při tom na drobnou příhodu – potkali se dva bývalí disidenti a jeden se ptá druhého: „Tak jak jsi oslavil 25 let od sametové revoluce?“ Ten druhý odpověděl: „Na žádné oslavě jsem nebyl.“ „ A proč,“ zněla překvapená otázka. „Co bych tam dělal, vždyť já už ty mladé vůbec neznám...“

  Výsledek „sametové revoluce“ a současnou dobu lze charakterizovat v několika větách:
  1. Svět, včetně České republiky ovládají nadnárodní korporace, které diktují vládám, jak mají řídit stát pro maximalizaci zisku těchto korporací.
  2. Největší výrobní firmy a největší banky se spojily a zaměřily se na vojenskou výrobu. Vznikl tzv. vojensko-průmyslový komplex, který se stal rozhodující silou v ekonomice.
  3. Oligarchie stojící v čele nadnárodních korporací, bank a vojensko-průmyslového komplexu si pod rouškou globalizace ekonomiky rozdělila svět.
  4. Finanční kapitál se zmocnil světových surovinových zdrojů a v případě neústupnosti místních vlád neváhal rozpoutat desítky válek na celém světě.

  Že je vám ten text povědomý? Správně, není z mé hlavy. Jako obraz přicházející doby jej, mnohem šíře a důkladněji, napsal Vladimír Iljič Uljanov v r. 1916 a jeho charakteristika imperialismu ani po sto letech neztratila nic na své pravdivosti. Důkazem je naše současnost: na jedné straně pár stovek privatizátorů a tunelářů se stamilonovými majetky a na druhé straně statisíce nezaměstnaných, lidí pod hranicí chudoby, lidí v exekuci včetně několika tisíc dětí, desítky tisíc bezdomovců a několik tisíc sebevražd ročně z důvodů bezvýchodné životní situace. Odhodili jsme svou národní identitu, hrdost a vlastenectví a začali se předhánět v přebírání cizích vzorů. Devastace politiky, ekonomiky, kultury a vzdělávání dosáhla rozměrů, o jakých se normalizačním politbyrům ani nesnilo.
  Podstata imperialismu se za těch sto let nezměnila. Jen se občas zahalil do vlajky sametové, oranžové, květinové či jiné „revoluce“, aby snáze oklamal občany států, které chtěl dobýt, vyplundrovat a zničit.
  Lidé dnes zapomněli, co je pokora a úcta k tomu, co vykonali jiní před nimi. Ty pravé, skutečné a jedině správné dějiny pro ty, kdo dnes slaví, začínají až 17.11. 1989. Do té doby prý byla jen doba temna. Což všichni už zapomněli na staletí poroby a cizí nadvlády, na vznik svobodné první republiky v r.1918, i na to, jak vypadala tato republika v r. 1945? Což zapomněli, jaké utrpení přinesl nejen nám, ale celému světu fašismus a 2. světová válka? Cožpak nikdo nevidí, co všechno se tu mezi léty 1945 a 1989 obnovilo a postavilo, jak se za tu dobu lidem zlepšil život? To všechno během 25 let skončilo v chřtánu imperialismu. Dnes už nám tu nic nepatří. Nepatří nám půda, továrny, energie ani voda, která u nás pramení. Oklamáni svými věrozvěsty, stali jsme se znovu, tentokrát dobrovolně poddanými cizích pánů.
  Jistý klasik kdysi pravil: „Kdo zapomene svou minulost, bude nucen ji prožít znovu.“ Já k tomu dodám: „Kdo překroutí a poplive svou historii, prožije ji znovu způsobem, na který už nikdy nezapomene.“
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Privatizace je líbivá, ale dlouhodobě nic neřeší. Naopak, zakládá první generaci nové feudality. Je to stále dokolečka, absence apriorní solidarity poňouká některé k tomu, zmocňovat se společného a neomezeně tím disponovat, jinak řečeno vlastnit.

   Vymazat
 7. Dost dobrý článek!

  OdpovědětVymazat