Reklama

sobota 1. listopadu 2014

Obraz Ruska ve světě: žebříček nepřívětivosti zahraničních médií

1. 11. 2014     ruvr.ru
Analytici Mezinárodní informační agentury Rossia Segodnia zjistili, ve kterých státech se nacházejí média, která byla k Rusku za srpen až říjen 2014 nejvíce nepřátelská.Základ žebříčku představuje seznam zemí seřazených podle veličiny představující vztah počtu negativních publikací o Rusku k celkovému počtu neutrálně laděných materiálů. Maximálním ukazatelem na stupnici nepřívětivosti je index 100%.

V srpnu byla, podle údajů výzkumu, nejnepřátelštější intonace charakteristická pro německá média (index dosahoval 30%). Za Německem s minimálním odstupem následovaly USA, a také japonský tisk (20%). Média v Německu, Švýcarsku a Rakousku v srpnu dosáhla indexu mírně přesahujícího 10%.

V září nejagresivnější pozici ve vztahu k Rusku znovu zaujala německá média: index nepřívětivosti dosáhl 65%. Na druhém místě se se značným odstupem umístila média Švýcarska a Rakouska (kolem 15%). Po nich následují média česká a francouzská.

V říjnu byl největší stupeň nepřízně zaznamenán u médií v USA (40%). Německá média zaujala druhé místo (méně, než 30%) a za nimi se umístila média v České republice a v Polsku (přibližně 15%).

Celkově tak ve sledovaném období dosáhla největších hodnot indexu nepřízně média Německa (přes 65%) a USA (40%).

3 komentáře :

 1. Česká média mluví jen za sebe a ještě za pár blbů, to není třeba brát vážně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není tomu tak. Česká média hovoří za jejich vlastníky a "chlebodárce". A těch blbů je mnohem, mnohem více.

   Smazat
 2. nevím kolik je těch blbů ale jedno vím s určitostí za mě ti válečníci nemluví.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.