Reklama

úterý 25. listopadu 2014

Paul Craig Roberts: Sankce uvalené na Rusko jsou v rozporu se zájmy Evropy


25. 11. 2014     zdroj
Politika sankcí vůči Rusku je zcela pod kontrolou USA. To je názor politologa a publicisty Paul Craig Roberts. "Rusko podcenilo pokrytectví USA a přecenilo nezávislost Evropy a její instinkt přežití," říká bývalý asistent pro hospodářskou politiku ministra financí USA v administrativě Ronalda Reagana Paul Craig Roberts ve svém blogu.


Motivace evropských zemí zůstává pro autora záhadou, protože taková politika je v rozporu s jejich zájmy: "Není pochyb o tom, že pro svou aroganci už Amerika ztrácí hlavu, ale o Evropě si to nemyslel. Už je tady zima a Evropa počítá s tím, že bude pokračovat v politice sankcí proti Rusku a jako dříve dostávat plyn?".

Důsledky takové situace vyvolávají velké obavy amerického experta: "Ruská vláda udělala vše, co záviselo na ní pro to, aby byly nastoleny mírové a vzájemně výhodné vztahy s evropskými zeměmi. Evropané jsou pod velmi silnou kontrolou Washingtonu na to, aby jednali ve svém vlastním zájmu.Toto vazalství Evropy obecně může přivést ke třetí světové válce."přeložila V. Grulichová

1 komentář :

 1. Motivace evropských zemí?
  Příčina prostá. Nadměrný počet evropských politiků je bývalými zaměstnanci nebo agenty Goldman Sachs.
  P.C.Roberts má naprostou pravdu.

  Nedávno jsem na dvorku popojel autem. Pod kolem zůstala krásná milá hodná kočička. Byl jsem šokován svým okamžitým prvním pocitem "dobře ti tak, když jsi tak hloupá".
  (Kéž bych toho byl schopen i při vypuknutí jaderné války!)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.