Reklama

neděle 30. listopadu 2014

Porošenko dodával zbraně domobrancům

30. 11. 2014    zdroj
"Ruská zpravodajská služba" informovala, že velitel domobrany Gorlovky Igor Bezler, který byl považován za mrtvého, ve skutečnosti žije a zveřejnil na YouTube videobombu. Bezlerova videozpráva je věnována neuvěřitelné skutečnosti. Porošenko se údajně až do voleb prezidenta Ukrajiny zabýval dodávkami zbraní domobraně. Zbraně a střelivo dostávali hlavně obránci Gorlovky.


"Porošenko se mnou velmi dobře spolupracoval. Dodal velké množství zbraní. Je možné, že pořádá ATO (protiteroristickou operaci) proto, aby utajil dodávky zbraní ze skladů," řekl.

Podle Igora Bezlera byla frekvence dodávek zbraní nákladními vozy do Gorlovky asi jednou za tři dny. Skutečnost, že zbraně přicházely z Ukrajiny, mohou dosvědčit zajatci, kteří náklad skládali. Na balícím papíru bylo ukrajinsky napsáno, o jakou munici a o jaké zbraně se jedná. Bezler neřekl, zda bylo na dodacím listu uvedeno Porošenkovo jméno.

Přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1 komentář :

  1. ale z toho, co mu bylo zaplaceno, stále ještě nedodal za 450 000 hr.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.