Reklama

pátek 28. listopadu 2014

Proč je pro ČT Zemanem pronesené jméno "Bakala" vulgárním slovem?

28. 11. 2014      První zprávy
Cenzura ve zpravodajství České televize funguje skvěle. Redakce v odvysílané větě z projevu prezidenta Miloše Zemana, který 13.11.2014 pronesl k 25 letům svobodného podnikání v Praze, vystřihla jméno Zdeněk Bakala. Je to snad vulgární slovo? Masaryk kdysi říkal „Myšlení bolí“. Ano, myšlení bolí a myšlením se dostáváme dopředu ...


Hlava státu ve své řeči určené účastníkům slavnosti uspořádané Hospodářskou komorou ČR k 25 letům svobodného podnikání řekla mimo jiné ....

"Souhlasil bych s Václavem Klausem v jednom. Přes všechny chyby, které někteří z Vás trošku potlačují a někteří trošku zveličují, byl to úspěch. A říkal jsem zrovna včera na jednom mítinku v Kopřivnici, kde se Tatrovka zdvihá opět ze dna po některých neúspěšných privatizačních pokusech, mimochodem i ona byla v kuponové privatizaci, tak jsem říkal, uvědomte si, že za těch pětadvacet let se mnohé změnilo k pozitivnímu, že jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny, tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala, tu mnozí další, ale že ta cesta stoupá, že naše města, naše obce krásní a že dochází k tomu, že jsme svobodní a že dokonce se můžeme vzájemně kritizovat, což je dar, který svým občanům minulý komunistický systém nedal."

Celý projev si můžete přečíst zde ...

Projev prezidenta republiky na konferenci „25 let svobodného podnikání“

Jenže Česká televize v pořadu Události z projevu Miloše Zemana uvedla právě jen jednu větu z tohoto odstavce a světe div se, jméno Zdeněk Bakala v reportáži neuslyšíte. Bakala byl vystřižený a tak diváci slyšeli, že .... jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny, tu Viktor Kožený, tu mnozí další.

Přesvěčte se zde ...

Ostatně oba projevy a to autentický i televizní zpracování mají docela velkou sledovanost na sociálních sítích ... Zde ...
V komentářích se diváci slušně baví. Někteří zákrok čilého Jasánka v redakci zpravodajství nechápajícím vysvětlují tím, že Zdeněk Bakala byl vystřižený, neboť to je patrně vulgární slovo.

"To máte pravdu. Tolik sprostých slov najednou jen tak neuslyšíte, když jméno "Bakala" řeknete lidem v Moravskoslezském kraji. Bakala totiž horníkům slíbil, že jim levně odprodá bývalé podnikové byty, které i s doly podnikatel nakoupil."

7 komentářů :

 1. Rada České televize je podle zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění, orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti ČT. Na její aktivitu je možné se podívat zde: http://www.ceskatelevize.cz/rada-ct/prenos-jednani-po-internetu/?IDEC=214%20251%2000056/0021 Vyslechl jsem si záznam posledního zasedání z 19. 11. 2014 a mám dojem, že ti lidé žijí na jiné planetě. Řeší vymáhání poplatků, sledovanost ČT Art, jaké pohádka bude na vánoce a jiné "aktuality".

  OdpovědětSmazat
 2. Náš prezident bude prý točen na záznam a pak do vysílání sestříhán. Je to vůbec jinde ve světě možné? Pro mne jsou daleko horší slova od českého(!) politika, než reprodukováná sprostá slova Zemana, když řekne: Nejraději bych byl ve válečném stavu s Ruskem. Dobře ať si je, ale ať do
  toho netahá národ za jehož život je zodpovědný! M. Radikowski.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale jedno je třeba ČT přiznat, že to dělá opravdu profesionálně, takže divák vůbec nic nepostřehne. Otázka je, kolik už takových profesionálně upravených informací má naše veřejnoprávní medium na svědomí. Bude zajímavé sledovat, jak se k tomu postaví Rada ČT.

  OdpovědětSmazat
 4. Rada ČT je opravdu naprosto příšerná. Je s podivem, že poslanci proti ní nezasáhnou ani o ní nejednají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože si všichni tam, v klubu výjimečných (ať je to sněmovna, senát, vláda, různé orgány zřízené právě těmi zpočátku jmenovanými) hrají do karet...

   Smazat
 5. Je to "státní dozorovej orgán" úplně k ničemu, jen za účelem trafik pro zaměstnávání všivých lotrů, kteří si prošli disentem, státními funkcemi, parlamentem, a musí se posunout zase kousek někam dál. Pro ty se vymýšlí různé rady a orgány - národní a státní průmyslové podniky nám zničili, ale byly plné komoušů a kádrových rezerv a o ty bylo nutno se postarat. V čem třeba bádá a co studuje už pětadvacet let Ústav pro studium totalitních režimů? Který režimy studuje a k čemu se dobádal? A jak dlouho ještě bude bádat? Až se vrátí zase společnost prvobytně pospolná - pak teprve skončí s bádáním? A co je tam ulito zbytečnejch a nacucanejch vší a jak je to trapný! A co třeba ERÚ? Je plnej odloženejch politickejch sráčů - a co myslíte že kontrolujou? Dřepí tam,aby obhájili každou lumpenfirmu, která okrádá české občany na ceně energií a plynu, když si občané podávají stížnosti. - ne aby obhájili občany proti šmejdům s licencí od státu.A k čemu myslíte že je Český telekomunikační úřad? To samé. Myslíte si, že nějak zakročí,když si z vás mobilní operátor udělá kůlničku na dříví a vy si podáte stížnost? Měsíc ji řeší a pak nic jinýho neshledají kromě toho, že stěžovatel je pomýlený pitomec a má držet hubu (napíšou zaobaleně). Všude dřepí plno odložených politických vší a protekčních spratků - k tomu byly zřízeny tyto polostátní a státní byrokratický ulejvárny, ale vypadá to vznešeně, že jsou "jako" pro občany. Bakala je štěnice z řádu cucavých a nenažraných, to je přesně krevní skupina ovladačů medií a dalších vlivných chlíváků, tak si prezident nesmí dovolit zkřivit mu ani vlásek na holej makovici - Kožený je fuč, ten mediálním chlívákům nevadí. Teď se doba propadla nejhlouběj jak je to možné. Úplný nihilizmus a marazmus - nikdo v tom neví, jestli je jalovej nebo březí - jako těsně před tím, než si komunistí uspořádali puč v roce 1989 - to byla situace a nálada ve společnosti nějak stejná- obecná letargie, která přecházela v nasranost a bylo potřeba to nějak skončit. Teď je to přesně stejný, asi to taky skončí, a kdo čte leckde diskuze, má určitě představu jak - potokama krve. Jinak už těžko.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Šrámek, jsem stejného názoru, vyjmenoval jste několik nejkřiklavějších skutečností, díky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.