Reklama

čtvrtek 20. listopadu 2014

Prvořadé byly útoky pražské „lumpenkavárny“ na M. Zemana

Oleg Gubin
20. 11. 2014  zdroj

Podlehl jsem vábení veřejnoprávní televize a rozhodl se setrvat u obrazovky po celý státní svátek. Čtvrtstoletí od vítězství v boji za svobodu a demokracii se přece neslaví každý den, řekl jsem si. Ale už v průběhu dopoledne jsem z vysílání stále víc nabýval dojmu, že prvořadé jsou útoky pražské „lumpenkavárny“ na prezidenta Miloše Zemana, nikoli kulaté výročí vítězné sametové revoluce.
Pravda, Zeman lumpenkavárně sám přiložil pod kotel některými dřívějšími drsnými až vulgárními výroky. To určitě neladí s jeho pozicí nejvyššího ústavního činitele. Ale na druhé straně, pojmenování několika ruských pornohereček bylo naprosto přesné a výstižné. Že se tyto „dámy“ vůbec opovažují vystupovat jako „bojovnice za demokracii“…

Abych se vrátil k televiznímu vysílání. Snad po každé čtvrthodině se na monitoru objevovaly zástupy lidí na Národní třídě. Mladí i dříve narození, všichni mávali červenými kartami. Nebyly to opencard, byly větší, jaké vytahují fotbaloví rozhodčí, když vylučují provinilce proti pravidlům. Hned mě napadlo: kdo ty tisíce karet nastříhal, kdo je lidem rozdal? To moderátor neřešil. Zato odhadl, že lidí bylo čtyři, možná pět tisíc, možná ještě víc.

Krátce po poledních zprávách zazněla informace, že od 14 hodin proběhne na Klárově akce na podporu prezidenta. Neprodleně jsem se tam vydal, ale i vzhledem k včerejší omezené dopravě v Praze jsem už začátek nestihl. Při mém příchodu se zápalem hovořil severočeský poslanec Jarda Foldyna.

„Pražská lumpenkavárna se doposud nesmířila s jasnou porážkou knížete v přímé prezidentské volbě. A je neslučitelné s postavením veřejnoprávní televize, že útokům na prezidenta v podstatě dává zelenou.“
Spisovatelka Lenka Procházková, disidentka před listopadem a vlastně až doposud, přesně pojmenovala současnou realitu:

„Obávám se, že výročí sametové revoluce budeme slavit jako svátek lůzy. Ti, co útočí na prezidenta prohlašují, že jej zvolili neúspěšní a podprůměrní… Ale byly jich téměř tři milióny! Lůzu reprezentujete vy, kteří máváte červenými kartami! Neprojdete! No passaran! No passaran!"
Až doma jsem se dozvěděl, že útoky lumpenkavárny na prezidenta pokračovaly i při odpoledním odhalování pamětní desky Jana Opletala na Albertově. Lumpenkavárna se nezastyděla ani před prezidenty Německa, Slovenska, Polska a Maďarska. Došlo i na házení vajíček. Skořápkou byl zasažen německý prezident Joachim Gauck, pro média však reagoval s humorem: v demokracii se to prý stává.

Z Albertova pohotově zareagoval sám Miloš Zeman. Demonstrující oslovil:

„Demonstrujete v době, kdy už je odvaha levná. A je zvláštní, že jste si pro tuto demonstraci vybrali zrovna den, kdy odvaha ještě levná nebyla a kdy mnozí z vás, zejména ti starší, byli zbabělí a teprve po zlevnění této odvahy se stali statečnými.“
Pozoruhodná je reakce domácích politiků. Andrej Babiš považuje pískot a incident na Albertově za mezinárodní ostudu. Na rozdíl od něho Bohuslav Sobotka (z USA) situaci bagatelizuje a míní, že Zeman si o to tak trochu sám řekl. Charakteristické…

31 komentářů :

 1. Je to hanba a důsledek morálního klimatu země. Nejenom politické strany, i morální koncepty tu svobodně soupeří, a výsledek je, že tu není morálka žádná. Co je svaté jednomu není svaté druhému a je z toho guláš, kde se vlastně nedá kloudně zjistit kdo má pravdu. Dokonalé zmatení jazyků, ovšem nejsou zmatená slova, nýbrž principy na základě kterých formulujeme myšlenky. Babylón principů. Principielní dialektika - ve smyslu totálního zmatení. Když chci plavat, tak moje pohyby musí být koordinované, řídit se určitým pravidlem a potom jsou různé styly. Styl, kterému je společnost, tzn. zejména mládež vyučována na školách, styl myšlení ... není ani čubička, je to normální plav jak umíš, takže se utop. A myšlení národa je doslova jako pohyby tounocího se, který neví co má dělat, jen že musí něco dělat kopat a máchat rukama a chytat se druhých, aby se nenalokal a neutopil. Neumíme myslet. Zapomněli jsme jak se myslí. Neznáme základní pravidla myšlení. Neznáme nic z pravidel argumentace, a naše řeč je přeplněná kvaziargumenty, kterými po sobě hážeme s pýchou Jana Železného... Jenže to nejsou ostré oštěpy, ale hroudy bláta a bahna. Morálka mezilidská, ekonomická ... kde je nějaký elementární "katechismus" sociálního myšlení a solidarity? Rostou tu mladé hyeny, a málokdy stmelený solidární kolektiv. Jistoty jsou fuč, a vládne tu existenční strach. Je jako trvalý spodní proud, kterého se každý bojí, má z něj hrůzu. Chybí tu psychologická jistota. To všechno podrývá zdraví společnosti a způsobuje tyhle iracionální výlev masové nenávisti a nespokojenosti. Lidi už ani neví co by měli přesně chtít, a chytají se falešných stébel typu nostalgické památky na hrdiny Listopadu 1989. Nevím co ještě napsat, snad mi rozumíte. Problém České společnosti je širší a hlubší, než jak bychom si sobě rádi mysleli.Řešení jsou, ovšem je třeba vidět nejenom symptomy, ale především příčiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Existují texty, na které dnes nablijeme, za pět let o nich mlčíme a za 10 s nimi souhlasíme. Dejte si to do bloku, CTRL C, CTRL V, uložte si to, a za deset let si to přečtěte znovu.

   Vymazat
 2. Těžko tohle těsto propracovávat... ... ... když se ani nezačalo.

  OdpovědětVymazat
 3. Když už se odvolám na tu autoritu... tak jestli Einstein udělal někde chybu, tak tehdy, když svoji první prezentaci "Teorie Relativity", neuvedl upozorněním, že se tato teorie v žádném případě nevztahuje na morálku.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, vy jste jistě "pravdoláskař", tolik lží a nenávisti není nikdo jiný schopen!

   Vymazat
  2. A vy jste pane opak pravdy a lasky. Odpad, ktery zde zbyl po nacistickych a komunistickych diktaturach.

   Vymazat
  3. Hmotněný anonyme, speciálně pro vás něco málo o odkazu Vaška Havla z toho nejpovolanějšího barelu dobroty:
   http://video.aktualne.cz/dvtv/zeme-porusujici-lidska-prava-dodat-ji-zbrane-je-v-poradku/r~88a537e66a7711e4845a002590604f2e/

   Vymazat
  4. V poradku je dodat zbrane zemi, ktera predstavuje mensi zlo. Proto dodavala Amerika zbrane Stalinovi proti Hitlerovi. Pokud to nechapete, navstivte lekare.

   Vymazat
  5. Nedělám to často, Zemana jsem nevolil, ale na toto ohýbání skutečnosti musím reagovat:

   1) diktátorské a vlastizrádné sklony - copak si snad prezident chce přisvojit větší podíl moci, než mu dle ústavy náleží? Využívá k tomu tajné služby, policii, armádu? Nevím o tom, žádné diktátorské sklony nevidím. Vlastizrada? Proč? Že netancuje jednoznačně tak, jak jedna velmoc píská? Spíše jsou pro mne vlastizrádci ti, kteří zaprodávají zemi, nechávají se verbovat na nátlakové akce organizované ambasádou oné velmoci.

   2) ožralý jako zvíře - doporučuji vyhledat záznam z odemykání korunovačních klenotů. Ať už bylo důvodem prezidentova zavrávorání cokoliv, vaše tvrzení je zcela irelevantní.

   3) Pussy Riot - používáte pro ně výraz "skupina mladých dívek"? Tak to je hodně zavádějící a lecos to o vás vypovídá. Buďto vůbec nemáte tušení, o co jde, nebo záměrně lžete. Stejně tak "stalinistický lágr". Opět lež jak věž, ty ženštiny byly pod pečlivým dohledem "neziskovek", fešácký kriminál.

   4) surovē zbité obětí 17. listopadu - na Národní jsem byl. Osobně jsem žádnou ránu nedostal. Děsivá byla především ta nejistota, co se stane dál. Kdo byl trochu agresivní a dal záminku, ten dostal. Ale žádný masakr to nebyl. Dokonce si režiséři museli vymyslet mrtvého studenta, aby se hnuly ledy. Dopustil jsem se teď znevažování, když jsem popsal osobní zkušenost a to, co si o tom dnes myslím?

   Vymazat
  6. Myslím, že se moc díváte na čt. Pokuste se trochu myslet vlastní hlavou. Jestli jste neztratil/a soudnost, budete překvapen/a. Marie.

   Vymazat
  7. OPRAVDU JSTE TAK HAVLISTICKY vymytý..
   Zeman je suverénní demokraticky prezident.
   Nic zásadně hrozného neudělal.
   Havel nás prodal jediný komunista nebyl odsouzen,země soběstačná po komunistech za jeho prikyvovani byla rozkradena s pomocí klauze,ježka,fondů atd.. Dále Havel lezl do analu Amikum.
   Nechal humanitarne rozbombardovat Jugoslávii
   VÁM NEDOCHÁZÍ ŽE NAS usa PODVEDLI?

   A co pro ně jsme?
   To ponižující přivítání na jejich půdě když si vás úředníci vezmou stranou,víza..atd

   EU je kolonie usa a my včele s prezidentem jsem svobodní suverénní.
   Proto jsem nevolil spáče.

   Nyní se ukazuje že menší zlo Zeman byla dobrá volba.

   Vymazat
  8. Jistě, a kdo není a je diktátor, o tom rozhodne ambasáda USA a lůza s červenými kartami v Praze. Ta lůza se tak podobá červené lůze v Pekingu v 60. letech, kdy mávali rudými knížkami nad hlavami a dělali kulturní revoluci. Ano, pohled na dnešní novodobé bolševiky s červenými kartami se nijak neliší od pohledu na čínské komunisty ze 60. let. P.S. alkoholik byl i W. Churchil, ale abych nechodil daleko, známým ožralou byl Václav Havel.

   Vymazat
  9. Pokud se u hlavy státu projeví diktátorské i vlastizrádné sklony spojené s alkoholismem, mají občané právo požadovat jeho odvolání...

   Huustýý...Vidíte, mě to napadlo už v březnu 1999, když Nohavica začal koncert u nás Sarajevem a chudák alkoholik vypotil na Hradě termín humanitární bombardování. Ale říkal jsem si, ne to je asi moc? Tak vy říkáte, že jsem měl pravdu, hmm.

   A jakpak je to s tím vředem na prdeli demokracie? Vy se s tou prdelí demokracie znáte velmi intimně, zdá se? Nebojte se, povídejte dál...

   Vymazat
 5. Vazeny anonime, tak si to srhneme. President Zeman, ja to na rozdil od Vas nevim, muze mit diktatorske sklony, ale to je asi tak vsechno co s tim muze dle nasi Ustavy delat. Ano je mozne, ze Vas zradil. Dovolil si Vas pojmenovat a Vas se to, jak je videt, dotklo. Jestli u toho pil nevime, ani Vy, ani ja.
  Navstivil konferenci v Recku, ale hlava odsouzenych ruskych zlocincu tam nebyla. Chodorkovskyj se v te dobe objimal s nasimi demokraty.
  Na prijeti naseho presidenta v Cine muzeme byt hrdi. Az preboli to jak Vas president pojmenoval, tak se budete spis podivovat co se ma co podivovat reporter.
  Jen o jedno prosim, nespojujte Masaryka s Vasikem. Staci si od nich neco precist a hned budete vedet, proc to neni mozne.
  A dalsi neprijemnosti se president Zeman dopustil, kdyz cesky pojmenoval skupinu, ktera si ten nazev sama zvolila. No to uz je pro Vas opravdu k uzoufani.
  Ale v ostatnim Vam musm dat za pravdu. Ano jste skvely pozorovatel, u te skupiny mladych divek opravdu doslo k odporu, k odporu organizmu, kdyz si pri svem vystoupeni cpaly do vaginy zmrzla kurata, vsiml jste si i odporu organizmu i pri soulozi onech divek v mestskem muzeu. Ja jsem si zase vsiml odporu lidi v chramu, kde ony roztomile umelkyne zapely tu nasi, demokratickou, chytlavou, o svobode " hovno, hovno, hovno ... vymrdanec"
  Predpokladam, ze ta pisen je o tom co nam zbyde z demokracie, kdyz to vezmou do ruky lide jako Vy.

  OdpovědětVymazat
 6. To, ze vy a Zeman neumite anglicky se da omluvit. Ve VUMLu vas to neucili.
  Vsechno ostatni je uz ovsem uz vase vina. Zijete 25 let v demokracii a pokud vas jeste dnes naplni hrdosti pompezni privitani ceskeho prezidenta komunisty, neni vam pomoci.
  Doporucuji azyl v Severni Koreji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemusím znát každé anglické slovíčko (zvlášť ta, která nejsou ve slovníku slušného člověka) - ale stačí se podívat do kteréhokoliv slovníku, abych se dozvěděl, co to slovo znamená - např. zde: https://www.online-slovnik.cz/?word=pussy&x=0&y=0&translate-type=en-cz&match-type=start&ignore-diacritic=1

   A jestli to, co zde máme, skutečně považujete za demokracii... tak to je tedy hodně smutné...

   Vymazat
  2. Kdyz uz neumite anglicky, podivejte se i jinam. Kunda se anglicky rekne cunt.
   Kdybyste nezil v demokracii, drzel byste prave ted hubu.

   Vymazat
  3. Když už předstíráte znalost angličtiny, dejte si člověče záležet. Použijte třeba autopřekladač na nějaký text blízký dívkám z PR. Máte pravdu: nejsou to pyje (vulg.), jsou to přeci kohouti jak z Večerníčka. Šroubujte ty tvrdé kohouty má kočička, křičela ona. To dá rozum.

   A víte vy vůbec, proč se kundě říká kunda? No proto, že tak vypadá. Asi tak, jako ta vaše prdel demokracie. Vy znáte ji a ona zná vás.

   Nedoporucuji Vám azyl, pouze asylum (viz heslo).

   Vymazat
  4. Ad 7:55, https://www.online-slovnik.cz/?word=pussy&x=0&y=0&translate-type=en-cz&match-type=start&ignore-diacritic=1
   Je pravda, že zkoumané slovo má víc možností překladu. Ale vzhledem k činnostem, které uvedená skupina předváděla na veřejnosti, není logický překlad ani číča nebo kočička, ani hranostajník vrbový, takže zbývá poslední možnost uvedená ve slovníku. Je pravda, že v angličtině
   existuje slovo "cunt", ale angličané mají stejně jako my
   synonyma. Pro označení daného objektu bych mohl uvést
   nejméně tři česká synonyma (bohužel všechna sprostá), takže od tohoto záměru upustím. Nezbývá však než konstatovat, že překlad, který použil p. porezident, je v podstatě správný.

   Vymazat
 7. Když někdo anglicky řekne Pussy Riot je to totéž jako když česky řekne Kundí Orgie. Že je to správný překlad potvrzuje i chování této skupiny veřejné soulože, sprosté texty. O jejich morálce není pochyb, avšak vypovídá to zároveň morálce těch, kteří je používají ke kritice prezidenta. A nám je chtějí dávají za příklad? Zbláznili se?

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím si že pražští komedianti zavedli dobrý zvyk, který by se měl rozšířit.
  Když se mi nějaký činovník, výtvor nebo vystoupení nebude líbit, tak po něm hodím vejce, nebo měkčí či tvrdší předmět.

  OdpovědětVymazat
 9. Šestibodovy plan: Navod ke svrženi prezidenta
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/435028/Sestibodovy-plan-Navod-ke-svrzeni-prezidenta.html

  OdpovědětVymazat
 10. Stál jsem na Albertově a cítil jsem smrad.
  http://tomasgroh.blog.idnes.cz/c/436003/Stal-jsem-na-Albertove-a-citil-jsem-smrad.html

  OdpovědětVymazat
 11. Soudruhu autore, to je ta nejhorší ubulená limonáda, kterou jsem kdy četl. Zkuste také vymyslet, kdo financoval kampaně proti americkému radaru, kdo financoval inzeráty v Blesku o tom, že Kníže má v příbuzenstvu nacisty apod. Konspirace je evidentně Váš koníček, takže budete mít o zábavu postaráno. Taky nezapomeňte na 11/9/2001 a odhalte, prosím, CIA, která to nabořila letadlem WTC, aby mohla rozjet imperialistickou válku proti islamismu. Ach, jaký je to tady v české kotlině smrádek!

  To, že jako neostalinisté nedokážete pochopit PUNK, vám nevyčítám. Nicméně alespoň anglicky byste se mohli naučit a překládat názvy kapel správně.

  Čest práci a věčný život Straně! Petr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonym 12.01 Ač demokratické tak slabé..

   Článek fajn autor naopak používá intelekt

   Vymazat
  2. anonymu 12.01, Petriku, kampan pro, nikoli proti, financovala vlada, ac to nemela v programu. Knize v pribuzenstvu mozna nema nacisty, uz ne. Jak to bylo s WTC vi uz opravdu kazdej soudruh. Nechape to pouze ten co chape ono umeni tech roztomilých divenek, co zase nechapou, ze se jim pri jejich umeleckem vystoupeni nepodarilo nacpat kure do pipiny.

   Vymazat
 12. Pan Zeman je demokraticky ,v přímé volbě zvolený president.Mám
  k němu řadu výhrad ale volil jsem ho ve druhém kole jako menší zlo.
  To co se ale dnes děje demonstracích organizovaných za podpory USA
  odporné.
  Je to útok na samé základy demokracie a pokud naše vláda bude stále dělat že se nic neděje a že se jí to netýká , může to skončit pokusem o fašistický puč neboť stále opakovaná lež se pro méně odolné lidi stává pravdou.

  OdpovědětVymazat
 13. Prvořadé j, k čemu se upsali Sobotka a spol. na návštěvě USA. Velmi tajemné. Zeman je druhořadá věc.

  OdpovědětVymazat
 14. Včera na ČT 24 proběhla beseda k udělování titulů vysokoškolských profesorů. Byl tam prezident hovořil, nějaký rektor a ve studiu byl nějaký odborník a redaktor. A k tomuto ademickému tématu byl za jejich zády promítán snímek k tomuto článku-vajíčkový útok, který s daným tématem neměl žádnou spojitost. Pro mne jasné odhalení toho, komu ČT slouží. Když z mého pohledu jsou všechny ty útoky na prezidenta tak hloupé, trapné, najivní a ubohé(jak filmy z USA).

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.