Reklama

úterý 25. listopadu 2014

Putin hovořil o protipůsobení barevným revolucím v Rusku


25. 11. 2014     zdroj  a zde
Ruský prezident Vladimír Putin hovořil o tom, jak se vyhnout barevným revolucím v zemi, píše TASS . Podle něj je třeba vzít v úvahu poučení z jiných zemí, kde je používán v podobě institutu geopolitiky extremismus. Domnívá se, že justiční orgány nemohou protipůsobit samy o sobě, proto je třeba zapojit do řešení tohoto problému celou občanskou společnost.


Podle prezidenta se Rusové musí důsledně a vytrvale zabývat prevencí extremismu, vymýcovat předpoklady jeho projevů, včas identifikovat příčiny, které by mohly "vyvolávat konflikty z etnických, sociálních nebo náboženských důvodů."

"V dnešním světě je extremismus používán jako nástroj geopolitiky a přerozdělení sfér vlivu; vidíme k jakým tragickým následkům přivedla vlna tzv. barevných revolucí, jaké otřesy zakoušeli a zakoušejí lidé v zemích, které prošly nezodpovědnými experimenty skrytého, a někdy i drsného, jak se říká, zlomového vnějšího zásahu do jejich života," uvedl Putin.

Ruský prezident také zformuloval tři hlavní oblasti v boji proti extremismu: zvýšený důraz na mezinárodní vztahy, práce s mládeží a zdokonalení migrační politiky. Podle něj je výzva k násilnému svržení stávajícího zřízení přímým projevem extremismu a za takové činy bude nutné se zodpovídat v plném rozsahu zákona. "Musíme udělat vše, co je třeba, aby se nikdy nic podobného nestalo v Rusku", řekl Putin.

8.října náměstek generálního prokurátora Ruské federace Viktor Griň řekl, že jedním z důvodů růstu extremismu je migrace. Migrantofóbie podle něj ve společnosti sílí z důvodu velkého počtu přicestovaných (ekonomických kočovníků, pozn. překl.), ale také vzhledem k jejich ekonomické aktivitě.

30. června Vladimír Putin podepsal zákon, kterým se zavádí trestní odpovědnost za výzvy k extremistické činnosti s použitím internetu.V rámci pozměňovacích návrhů budou viníci potrestáni v podobě nucených prací nebo odnětím svobody na dobu pěti let. S podobným trestem se počítá při podněcování nenávisti a nevraživosti v internetu.

Pro Novou reupliku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Obávám se, pane Putine, že dokud nezavřete velvyslanectví USA a nezakážete všechny "nevládní" organizace financované z USA, tak hrozba barevných pučů bude vždy reálná. Můžete dělat prevenci proti extremismu jak chcete, ale zneužít se dá leccos. Ostatně, heslem barevných pučů i majdanu byl boj proti korupci, já vím, že to bylo jen heslo, nicméně vybudování společnosti bez korupce a kde je korupce stíhána, spravedlivé společnosti bez lichvářů a podvodníků, které je třeba stíhat, společnosti sociální a vyvážené, to je také dobrá prevence proti majdanům. Majdan se těžko organizuje v zemi, která funguje.

  OdpovědětSmazat
 2. Trest nucených prací pro štváče je mi velice sympatický. Práce je pro tyto lidi osud horší než smrt.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spravne pane Hruska. Bude nutno znovuotevrit GULAG a vyvrazdit dalsich 40 milionu obcanu. Jinak se ti demokrati poslouchat nenauci.

   Smazat
  2. To číslo jste si vymyslel,nebo vycucal z prstu. Gulagy neboli pracovní tábory samozřejmě existovaly . Ale NKVD si vedla velmi přesné záznamy a ty říkají něco úplně jiného. Lze to dohledat na NETU. Papouškujete vymyšlené údaje , které se
   liší o desetimiliony. Lze si vymaslet jakoukoliv cifru a zveřejnit
   ji třeba tady.

   Smazat
 3. Reakce na komentář Kosovo:
  Jak proboha! vybudovat společnost bez lichvářů a podvodníků - když největší z nich jsou banky a nadnárodní korporace? Když podvádí jednotlivci je to ve srovnání s bankami DETAILÍCEK!!!!
  A americko-evropský majdan se zorganizuje v JAKÉKOLIV fungující zemi - viz. napři Lybie anebo Sýrie.

  OdpovědětSmazat
 4. Zkratka a dobre, kagebak vsechny kdo se proti nemu ozvou zavre az zcernaji. Zavre je na 5 let do lagru i za clanek na internetu.
  Jak by se takove opatreni v Ceske republice libilo redakci techto stranek ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud ten článek vzývá metody Franca a Pinocheta a chce je aplikovat při debolševizaci národa, pak si autor nucené práce zaslouží, jako ještě mírný a výchovný trest. A to i tehdy, pokud si "dělal legraci" či jen provokoval. Pokud někdo nechce pochopit, že i někoho uřvat pro jiný názor je násilí, že házení vajec je nebezpečné nejen proto, že ruční granát má stejný tvar, pak není jiné cesty, než se bránit jak to jen jde.Bránit !!!, víme? Demokracii a svobodu. J.B.

   Smazat
  2. Srdečně Vás zdravím a v tomto souhlasím! Malér je ale v tom, že "demokracii" mají jen mnozí s tučným bankovním kontem, ostatní mají jen dobu nevolnictví, jak mi to ostatně řekl jeden muj vysoce postaveny známý - řekl že jim to připadá přirozené, tak to prý bylo dříve a dělají všechno pro to, aby se to tam vrátilo. Shlédli se v době počátku 18.stoleti a vůbec jim to nevadí, naopak říkal - fajn. Nejsem příznivec komunistů, ale tohle take určitě ne. Přeji všechno dobré.

   Smazat
 5. Na tebe, ty chudáku, nemá smysl reagovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Putleruv bolsonacisticky raj.Dalsi severni korea.Dle kremelskeho propagandisty kiseleva zahadna pratelska strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (Rubín) Mlátí s tebou puberta?

   Smazat
  2. Uz vidim nejakeho Putinova "nezavisleho" soudce jak spravedlive mudruje jestli ma nejakemu clenu opozice za clanek na internetu naparit 3, 4, nebo rovnou 5 let "nucenych praci" v lagru na Sibiri.
   Rada tech lagru ze Stalinovy ery slouzily jako muzea, ale Putler ted ty muzea zavira. Nejspis je pripravuje pro priliv trestancu.

   Smazat
 7. Putin reaguje hned a dělá dobře. Už aby toto zavedl náš prezident také.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Zeman zavest nemuze. Jsme narozdil od Ruska parlamentni demokracie a prezident nema pravo zavirat ani vrazdit lidi jen pro jejicj nazory. Narozdil od Putlera…..

   Smazat
  2. Bože,ty jsi hlupák,běž psát ty svoje bláboly na lžidnes,tam mezi havloidy zapadneš .

   Smazat
 8. Pane Administrátore, jak dlouho ještě?????

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.