Reklama

čtvrtek 27. listopadu 2014

Slušnost světí prostředky

Tribun
27. 11. 2014  zdroj 

Jsou to samí slušní lidé. Jsou slušní, protože nevolí komunisty, jsou slušní, protože nevolí Zemana, jsou slušní, protože volí Schwarzenberga, jsou slušní, protože ctí kult Václava Havla, jsou slušní, protože milují USA ...

 jsou slušní, protože si oškliví Rusko, jsou slušní, protože… protože to (ne)dělají oni. A protože jsou slušní, tak vše, co činí, je také slušné, protože oni jednají ve jménu slušnosti, protože oni jsou slušnost. Neznají stud, neznají míru, znají jen slušnost a povinnost vůči svojí slušnosti. To oni určují, kdo patří do slušné společnosti, a kdo z ní zaslouží vyobcovat o omezit na lidských a občanských právech, aby nemohl svojí neslušností kazit jejich slušnost. Jsou to kataři, puritáni, adamité, jsou všechno možné, jen ne demokraté. Logicky, protože slušnost není věc shody a názoru, slušnost je jen jedna, o slušnosti se nehlasuje, slušnost se vynucuje. Jenže od slušnosti je to už jen kousek k poslušnosti.

Převzato z blogu Tribun

1 komentář :

  1. To není výraz slušnosti - oni už ani nejsou jen na kolenou, ale už ryjou držkou v zemi, a to je zatracený rozdíl od slušnosti. Porobení šašci na drátkách, je to nejsmutnější z celého divadla.

    OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.