Reklama

pátek 28. listopadu 2014

Ti Vám ale v USA pěkně vymyli mozek, pane Sobotko…

28.11.2014  zdroj
Bohuslavu Sobotkovi fakt důkladně ve Washingtonu vymyli mozek. Zatímco před odjezdem přece jenom měl okamžiky určité racionality, po návratu co výrok, to hlas kovaných jestřábů z Pentagonu…

Už z Bílého domu sebevědomě prohlásil, že si tedy bude muset s prezidentem promluvit, že by to tak tedy nešlo s těmi jeho výroky na adresu Ukrajiny. Nyní, kdy Zeman jen zopakoval známou tézi Henryho Kissingera (pro zajímavost, nepochybně nejvýznamnějšího ministra zahraničních věcí USA po roce 1945) o potřebě finlandizace Ukrajiny a po té, kdy tři dny předtím se podobně vyjádřil ministr zahraničních věcí SRN (SPD) Frank-Walter Steinmeier, že přijetí do EU a NATO Ukrajiny je nereálné, Sobotka prohlásil, že to tedy ne a je právem Ukrajiny se rozhodnout o své budoucnosti.

Nevím, zda Sobotka ví, kolik bije.

Ukrajina si klidně může odsouhlasit v referendum o vstupu do NATO a přesto každý průměrně myslící člověk ví, že její přijatí za člena by bylo pro svět sebevraždou. Druhý den po přijetí by Kyjev za účasti Porošenka a Jaceňuka vystřelil zbylé rakety na Rusko a 3. světová by tu byla jako na koni.


Český premiér Bohuslav Sobotka (vlevo) ve Washingtonu s americkým viceprezidentem Joe Bidenem. Foto: Odbor komunikace Úřadu vlády ČR

Arogantní Bildt – ministr to zahraničních věcí Švédska se ironicky ptal prezidenta Zemana, zda má zprávy zpravodajských služeb. Bohudík do týdne vláda, ve které byl členem, byla smetena.

Nuže, já se ptám Bohuslava Sobotky, ne zda má tajné svodky našich tajných služeb.

Mně prostému občanovi postačí si jednou za den kliknout na www.pravednes.cz a jsem dokonale informován.

K tomu, abych měl jasný názor nepotřebuji vůbec ruské sdělovací prostředky a už vůbec ne nějakou propagandu.

Stačí Bohuslave Sobotko se denně na 25 minut do tohoto českého portálu začíst a budete mít jasno. Zkuste to.

Vím jasně, že u moci v Kyjevě jsou dva šílenci - prezident Porošenko a premiér Jaceňuk.

Vím jasně, že se oba oficiálně hlásí k odkazu ukrajinského nacisty Štěpana Bandery, jehož genocidní chování i např. ve vztahu k volyňským Čechům často šokovalo svou brutalitou i Němce, a že ze dne založení Ukrajinské povstalecké armády, která páchala masová zvěrstva udělali národní svátek.

Vím jasně, že rukou společnou a nerozdílnou pod záminkou boje proti teroristům jejich gardy srovnávaly domy, školy, nemocnice na východě Ukrajiny, dnes Novorosijsku se zemí.

Vím jasně, že se už nikdy Novorosijsko nespojí se západní Ukrajinou a racionálně vzato, je to jedině moudré řešení jak pro západ, tak pro východ Ukrajiny.

Vím jasně, že před majdanem Ukrajina sice nevzkvétala, ovšem dnes je její situace katastrofická. V nejlepším případě bude trvat nejméně 10 let, aby se alespoň trochu přiblížila ekonomickému i sociálnímu stavu před listopadem 2013.

Takovou zemi přijmout nelze. A když, tak mnohé země z NATO ihned vystoupí.

Bez mučení přiznávám, že za blázny a šílence ve světové politice pokládám korejské vůdce z rodiny Kimů.

Ovšem svou úvahou, že by se Ukrajina mohla stát členem NATO, se jim Bohuslav Sobotka velmi přiblížil.

20 komentářů :

 1. Daniel Solis dopisem Sobotku varoval, aby v USA nic nepodepisoval, ani dostavbu jaderných elektráren, ani nákup amerických vrtulníků. Jsem zvědav, jak to dopadlo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co ma takovy fasisticky primitiv jako je Solis komu co radit ?

   Smazat
  2. Fašistický primitiv si možná ty, příteli Banderovců.

   Smazat
  3. K otázce Anonymního (0:37):
   Pokud jen trochu tušíte, jakým premiér Sobotka opravdu je, jak "pevně" je názorově ukotven, jak ku prospěchu naší společnosti dokáže "vzdorovat" mocným dravcům .., tak odpověď musíte znát dávno předtím, než usedáte ke klávesnici svého PC ...
   Ze strany p. Solise to byl snad jen výtrysk zoufalství, protože i jemu musí být zcela jasné, komu a s jakým výsledkem tu výzvu adresoval.
   František Opluštil

   Smazat
  4. Ach jo Sobotka je slabý

   Ale Češi se nesmí nechat rozdělit na Zeman- kníže o to Amikum jde rozdělila a panuj

   Smazat
 2. Co k tomu dodat .Snad jen to , že už nám mnoho času nezbývá , když
  šílenec Porošenko prohlásí , že ho třetí světová válka vůbec neděsí .
  Je vymalováno a vykolíkováno . Armády s nejmodernější technikou už
  zaujímají svoje pozice . Jak to asi může dopadnout ? Sibyla a slepá
  Vanga to věděly už dávno . My ještě živí budeme závidět těm , kteří
  už jsou mrtví . Ale pořád ještě platí , že naděje umírá poslední .

  OdpovědětSmazat
 3. A nyní je na voličích, zda ten blbeček bude dělat znovu premiéra. Vzhledem k tomu, že Stanislav Gross byl nejoblíbenější politik, tak si nedělám iluze.

  OdpovědětSmazat
 4. Řekněte mi, co tohle politické dítě, které v životě nic jiného nepoznalo, může vědět o reálném životě? V kostce jeho kariéra:
  Bohuslav Sobotka (* 23. října 1971 Telnice) Jako člen ČSSD od prosince 1989 se podílel na obnovení činnosti ČSSD v Brně a v okrese Vyškov, byl spoluzakládajícím členem Mladých sociálních demokratů (1990). V roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny. Po parlamentních volbách byl 15. července 2002 jmenován ministrem financí ve Špidlově vládě. V září 2003 jmenoval stranického kolegu Jaroslava Tvrdíka do čela Českých aerolinií bez výběrového řízení. Za jeho působení ve funkci ministra financí vznikly rozpočtové schodky v celkové výši 406,6 miliard Kč, v důsledku čehož se státní dluh více než zdvojnásobil.Vrcholem jeho politiky byl rok 2006, kdy navzdory 6,8% růstu HPD české ekonomiky vytvořil do té doby rekordní deficit 111,3 mld. Kč. Na konci jeho mandátu (v roce 2006) činil státní dluh 802,5 mld. Kč, což byl více než dvojnásobek státního dluhu nakumulovaném v období 1993–2002. Během Sobotkova působení ve funkci ministra financí došlo k privatizaci společnosti Unipetrol. Následně obvinil lobista jedné z neúspěšných firem Jacek Spyra Jiřího Paroubka, Bohuslava Sobotku, Stanislava Grosse a Miroslava Kalouska z přijetí úplatku od podnikatele Andreje Babiše.
  Proti obvinění z nevýhodného prodeje bytového fondu společnosti OKD společnosti Karbon Invest, která je následně prodala firmě podnikatele Zdeňka Bakaly, se Sobotka hájí poukazem na znalecké posudky a zanesením předkupních práv nájemníků do smlouvy o prodeji.
  Mimo jiné i z peněz určených pro poslanecké náhrady ušetřil 5 milionů korun, které následně použil ke koupi luxusního bytu.[20] Bohuslav Sobotka odmítá, že by náhrady zneužil.
  Dne 17. ledna 2014 jej president Zeman jmenoval předsedou vlády České republiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbavit se blba, znamená posunout ve funkci. Ti největší dosáhnou vrcholných funkcí.

   Smazat
 5. Ke článku p. Vyvadila, autora té úvahy, bych rád dodal, že Sobotkovi v USA už mozek vymývat nemuseli. On totiž do USA odjížděl s mozkem dočista vymytým. A oni mu ho tam už jen naplnili tou správnou ideologickou nádivkou. Aby o tom nikdo nezapochyboval, dostal na tu hlavu i pravý a nefalšovaný US klobouk ..
  Zvláště v jeho případě je to snadné. Jako příkladná loutka v rukou mocných je mj. i vůči počínání těch US bratrů zcela bezbranný. Jeho vnitřní radar mu říká, že pro jeho osobní blaho je to ta nejlepší cesta. Zbývá jen odpovědět na otázku, zda-li jeho blahobyt je i tím naším? ...
  František Opluštil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohoušovi mozek vymývat nemohli, protože on má jenom mozeček.

   Smazat
 6. Nic nového. Dříve jsme si jezdili pro rady a příkazy do SSSR, dnes do USA. Jenom jsme vyměnili velkého bratra. Když chce Zeman jakž takž
  dělat českou politiku, špatně. Proč musím já, jako Čech, nenávidět Rusko,které nám nijak nevyhrožuje, neubližuje a vede s námi obchod dobrý pro obě strany. Vývozu komunizmu se z této kapitalistické země snad bát taky nemusíme, tak nevím. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já na rozdíl od Vás bych si tady spíš nechal ten socialismus a nepouštěl sem kapitalismus. To je věc vkusu. Ale komunismus zatím ještě ve světě nikdo neviděl. To měl být řád fungující bez peněz a každý měl dostat podle potřeb a možností.

   Smazat
 7. Ale vždyť je to jenom takovej obyčejnej Voříšek, kterej se lísá a vrtí ocáskem na každýho,kdo ho pohladí a vlídně na něj promluví. Kdyby mu přestali plnit korýtko,jak by Voříšek přežil?On své páníčky potřebuje, a kdyby mu na palici nasadili prádelní hrnec, taky by se pyšně nadýmal, a nechal se fotit. Akorát mu chybí ty špagáty, za které ho tahají, ty na fotce vidět není.Ale Voříšek je přesně jejich člověk. No -možná že mu křivdím,třeba je to dobrý diplomatický tah, protože nač ukazovat národní hrdost kterou jsme ztratili ve středověku? Proč na český národ poštvávat americké vzteklé psy? Vždyť by ten náš desetimilionový prdíček země prošpikované dálnicemi a sklady rozsápali, a protože je Voříšek všímavej, dobře si všímá, jak se český lid ukrutně nenávidí. Oni sice původně chtěli,aby media lidi proti sobě poštvávala a popichovala, ale ne tak moc. Teď vidí jak mediální horlivost zašla až za hranice možného a lidi by se mezi sebou povraždili. K tomu ještě nenadešel čas, tak je dobrý ještě udržet na hlavě sombréro a předvádět chlapa na svém místě.Nesmíme zapomenout, že oni jsou už tradičně zvyklí dřív než cokoliv vypukne, už mít zajištěná koryta a živobytí zase jinde, aby se tam mohli jenom přesunout, a český národ nechat na pospas vlkům, všivákům a supům. K tomu slouží majetek a politika, která ho vybraným zprostředkuje.Aby si mohli pořídit úniková sídla někde v klidu mezi palmama a stát zanechat osudu.Ještě to všichni nemají, tak se snaží předvádět vládnutí.

  OdpovědětSmazat
 8. Slibovali nam ze do EU vstupujeme do elitniho klubu a ze brzo dozeneme zapad. Myslim ze tady nastala obrovska frustrace a rozcarovani z toho, ze jsme tam kde bychom byli bez EU. Aspon podle HDP na hlavu v parite kupni sily. Podivejte sekde je Ukrajina.
  http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_HDP_na_obyvatele

  Mimochodem. Ten Porosenko se mota ve vladach od casu Sovietskeho svazu. Mezitim se stal miliardarem. Je potreba nasadit jinou navnadu tenhle trik znam

  OdpovědětSmazat
 9. vidím, že stále v diskuzích přetrvává ono bolševické, že když je někdo bohatý, tak je zloduch...nejlepší byl s.Bilak, ten šel do politiky chudý jak kostelní myš a blbý byl jak troky.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale houby s octem. Nikomu nevadí, naopak, každý rozumný člověk podporuje, pokud někdo podniká, vyrábí produkci, poskytuje služby, léčí lidi, a při tom se má dobře. Ale jsou tu tací, a nenich jich opravdu málo, kteří mají prokazatelně majetek, který ani omylem neodpovídá jejich zdaněným příjmům. Kteří jsou tak či onak napojeni na peníze z veřejných rozpočtů A vychechtávají se polici a nám všem, že jim nikdo nemůže dokázat, kde to nakradli, protože mají na nejlepší právniky. A když už jim to i dokáží, tak mají amnestii od Klause. Jestli vám tohle nevadí, tak jste nejspíš jeden z nich.

   Smazat
 10. a navíc jeho hnědý kroužek kolem krku pěkně zpevnil ale hošánek si musí v první řadě uvědomit že své premiérování začal neplněním slibu voličům nad jiné zrušení kalouskova církevního megatunelu také si musí uvědomit že slouží česku a ne usákům a je na čase připomenout usáckýmu velvysranci pravidla o nevměšování !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Tak z NATO žádný stát "ihned nevystoupí", NATO je poměrně nedobrovolným žalářem malých států, které tam vstoupily z donucení (vzpomeňme vstup ČR 12 dnů před útokem NATO na Jugoslávii).
  Pokud jde o Sobotku, tak toho si hlavcně užijte vy všichni, co jste pro tohoto "demokrata" právě před rokem tak horovali. Je to kariérosta beze studu, který prodá každíého za chvilkové prodloužení svého setrvání na židli.
  Jinak je toi loutka, kterou hýbe nejen Velkýá bratr za oceánem, ale i každý poskok Hlavního uzenáře ČR.

  OdpovědětSmazat
 12. Co od něj kdo může čekat, když si jako doprovod vezme s sebou dva kované nacisty, které nota bene schválil ve vládě - Hermana a Bělobrádka. To mluví za vše.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.