Reklama

pondělí 24. listopadu 2014

V rámci návštěvy prezidenta M.Zemana české firmy v Kazachstánu podepsaly dohody za deset miliard

24. 11. 2014 E 15
České firmy v Kazachstánu v pondělí podepsaly dohody za asi 450 milionů dolarů (přibližně deset miliard korun). Týkají se dodávek technologií a technologických celků v oblasti zemědělství, důlních zařízení, ale také dodávek zbraní. Potvrdil to mluvčí Svazu průmyslu a obchodu Milan Mostýn. Ve většině případů se jednalo o memoranda předpokládající další jednání o spolupráci.


Dohody a memoranda, který bylo celkem 11, byly podepsány během česko-kazašského obchodního semináře, který se konal v rámci návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Kazachstánu. Zeman společně se svým protějškem Nursultanem Nazarbajevem také na fóru promluvili a vzájemný obchod podpořili.Kromě soukromých firem z oblasti zemědělství, zbrojního průmyslu nebo zdravotnictví podepsaly memoranda o vzájemném porozumění se svými kazašskými protějšky také státní instituce jako Czech Trade, Czech Invest nebo Technologická agentura ČR.
Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/ceske-firmy-v-kazachstanu-podepsaly-dohody-za-deset-miliard-1139608#utm_source=zpravy&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

3 komentáře :

 1. Jedinej rozumnej mezi tím dnešním plebsem........

  Dík Miloši

  OdpovědětSmazat
 2. Kolik však z těch firem je skutečně Českých? Nechci o tom spekulovat,ale myslím,že mizivé procento...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když nebyla česká strana schopná provádět komerční servis čs. výrobků (lokomotiv Škoda a ČKD) a v rusku lokomotivka v Novočerkassku byla v jelcinovském rozvratu , vznikl česko-ruský podnik s ruským podílem 51%, ředitele koupili ze Škodovky. Jen těch subdodávek odtud už tolik nebude, tenkrát jsme zrovna zakládali banky, lokomotrivy nebyly ,,in".

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.