Reklama

pátek 14. listopadu 2014

Válka proti prezidentu a svátek nesvátek plyšpřevratu

Jiří Jaroš Nickelli
14. 11. 2014 zdroj
Barnumská kampaň médií, tzv. celebrit, politiků a akademiků proti prezidentu Zemanovi, prvnímu prezidentu zvolenému přímou volbou lidu, má jeden jediný cíl. Zničit prezidenta "jako třídu". Vyvolat barevný Majdan za pomoci všech odpůrců republiky, všech přívrženců knížecí samovlády, všech sudetů, všech klerofašistů a všech privatizátorů.
 
Média v té věci hrají úlohu trubadúrů a užitečných idiotů, majících masově ohlupovat obecenstvo. I za cenu lží a pomluv prezidenta. Nemine jediný den, aby tisk nepřinesl nějaký šplecht či čtvrtpravdu o prezidentovi. Toto snad nemá obdobu v historii naší republiky.

Korunu této kampani nasadil publicista pan Vladimír Kučera v článku "Podkoní na Hradě" (Lidové noviny 30.10.2014, str.A12.) Lidovost prezidenta nazval mýtem, obvinil ho se sympatií pro "autokracii". (Hleďme, nespletl si prezidenta s knížetem?) Panu Kučerovi fatálně vadí údajné prezidentovo "šplhání na ruské dubisko a poklony v Číně". Nu, pan Kučera je jen jeden z řady mnohých odpůrců, kterému státnická činnost prezidenta Zemana chutná jako vzpříčená kost v krku. Pan Kučera vyvolává dojem filmové "Myši,která řvala". (By to film o válce lučištníků vymyšleného státu proti U.S.A., kdyby si někdo nevzpomněl ...)

Kdyby pan Kučera jen trošku zabrousil do geopolitiky, musel by seznat, že ministát typu Česka musí hrát nutně roli balancéra v koncertu velmocí, a Rusko takovou velmocí bezesporu je - ať se to knížecím válečníkům zamlouvá či nikoli. Ostatně tu roli balancéra jsem nepřiřkl naší zemi sám, ale učinil to už mnohem fundovaněji pan profesor politolog Oskar Krejčí v knize "Český národní zájem a geopolitika" a v mnoha jiných studiích. Pouze kníževálečníci chtějí za každou cenu učinit z naší země jakéhosi federáta - vazala NATO v touženém Armagedonu s "říší zla", jak idiotés označují Ruskou federaci. (Ve starém Řecku se pojmem "idiotés" označovali političtí ignoranti...) Přitom by mohli vzpomenout na tragické osudy vazalů III. říše proti SSSR - Maďarů, Rumunů, Chorvatů, a dokonce i našich Slováků, jejichž dvě divize dostaly slavný výprask u Stalingradu spolu s oněmi jmenovanými federáty...a kdyby nebylo SNP, Slovensko by skončilo na straně poražených, jako oni.

To vše se nepochybně projeví i v nastávající celebraci svátku 17.listopadu. Tento svátek, který celý civilizovaný svět slaví jako Mezinárodní den studentstva, a který byla založen v Londýně za války bojujícími studenty antifašisty, je pouze v zemi své iniciace označen nesmyslně a abstraktně za svátek "Boje za svobodu a demokracii". Zde havlismus slavil svůj triumf absurdního dramatu. Boj studentů proti fašismu a nacismu byl důsledně vymazán a zastrčen do jakéhosi pozadí. A na světlo bylo vytaženo divadelní drama na Národní třídě 1989 jako počátek garniturního převratu, nazvaného profesně mediálně "sametová revoluce". 
Budu okamžitě napaden havlovci za "znevažování sametové revoluce", ale o to nejde. Nejde o vymyšleného studenta Šmída s vymyšlenou smrtí, kteroužto zprávu rozšířila aktivistka Dražská. Jde o to, že tento mýtus rozpoutal garniturní převrat, jehož následky zasáhly dodnes od počátku podvedený národ. A to vše ostudně kodifikoval parlament zamítnutím názvu "Mezinárodního dne studentstva"a přijetím absurdního abstraktního názvu "Den boje za svobodu a demokracii" Vskutku? Je boj za demokracii Majdan? Byl boj za demokracii lupičský útok Albánců na Kosovo? Byl boj za demokracii v Gruzii a v Čečně? Byl boj za demokracii odtržení Baltů od Ruska a eses pochody v těchto zemích? A byl to vskutku boj za demokracii u nás - nebo šlo o zástěru garniturního státního převratu, kde jedna nomenklatura vystřídala druhou - a studenti byli jen kanonefutrem předem připravené a velmocemi nastolené kamarily?

Pro nás, potomky legionářů a odbojářů, bude 17.listopad především dnem piety na studenty listopadu 1939 - a až někde za tím pak roku 1989. Rok 1989 nebyl srovnatelný ani s rokem 1968, ani s rokem 1938, a tím méně s rokem 1918! O "sametovou revoluci " vůbec nešlo, jak by to charakterizoval mytický detektiv Poirot. Šlo o připravený státní převrat - a ten jako takový s revolucí nemá co do činění. Nanejvýš by to mohli marxisté nazvat "sametovou kontrarevolucí", neboť - podle nich vzato - tato změna nepřinesla společenský progres, nýbrž řadu společenských regresů.*/ Nechť si havlisté - schwarzenbergovci oslavují, co chtějí a jak chtějí. Pro nás bude 17. listopad v první řadě dnem boje studentů proti fašismu.
- - -

*/ autor podsunuje zjevnou pravdu pouze jakýmsi "marxistům", ale 17.listopad 1989 jako začátek protispolečenského zvratu směřujícího historií zpět proti proudu času někam mezi Protektorát a 2. republiku jej vnímá i drtivá většina českých "nemarxistů".


5 komentářů :

 1. Nejsem si jist tím, zda lze zjevnou pravdu, skutečně komukoli podsunout. Mám silné obavy z toho, co vše je již připraveno a co vše to bude, co se nepochybně projeví i v nastávající celebraci svátku 17.listopadu.
  Samotný obsah článku - bez výhrad.
  L. Prokop.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze neslo o zadnou neznou revoluci ale o prachsproste, predem pripravene, prevzeti moci je zrejme! A zrejme je to i z toho, ze nikdo z bolseviku nebyl souzeny a tim mene zavreny. Jak skoncil Husak, Strougal, Bilak, Jakes ....?

   Vymazat
 2. Nebezpečně si hrajou. Nenávist mezi lidmi je rozpoutána přímo úděsně ( viz diskuzní smečky nenávistníků na serveru Novinky.cz ze kterých jde děs)Nechápu co od toho štvaní očekávají, a kdyby se to nějak zvrhlo, co si od toho slibujou? A kdo ponese případnou zodpovědnost? Už se v závětří snad chystá nová guerilla k výpadům proti lidem? Ze štvaní medií je mi zle- přihlásily by se k zodpovědnosti za pětadvacetileté úmyslné a cílené rozeštvávání občanů až k možným excesům? Chystají se leckde "noci dlouhých nožů" které se pak skryjí za všeobecnou paniku? Už to tady bylo před válkou, za války, po převratě v osmačtyřicátém - viz film"Zdivočelá léta" který byl ale hodně vyfabulovaný čajíček proti skutečnému řádění, jaké pamatují doboví pamětníci. Opakuji - je mi z toho a´priori zle.

  OdpovědětVymazat
 3. Už jsem tady jednou napsal, že Československo bylo státem, o který od jeho vzniku v roce 1918 nikdo neměl vážný zájem. Možná bylo tehdy ještě ministátem. Jenže ČR, to už není ani mini, leč pidi stát. Čili stát třetího řádu, naprosto geopoliticky bezvýznamný, který už nikdy nebude moci hrát jakousi roli balanciéra. Ona je totiž taková role stejně pouhou utopií v reálném boji geopolitických predátorů, jimž se, nevím proč, říká supervelmoci.

  OdpovědětVymazat
 4. Článek obsahuje řadu nesmyslů, ale já bych se z nedostatku času a chuti se jím podrobněji zabývat zaměřil pouze na jeden. Žádné dvě divize Slováků totiž u Stalingradu nikdy nebojovaly, a tudíž tam nemohly dostat "slavný výprask" ani cokoliv jiného. Slovensko sice mělo na Východě v letech 1941-1943 dvě divize, ale na frontě působila pouze jedna, tzv. rychlá. Ta pronikla s německými vojáky až do podhůří Kavkazu, ale na stalingradské bitvě neměla žádný podíl. Druhá, tzv. zajišťovací divize byla nasazena pouze v zázemí na Ukrajině a v Bělorusku proti partyzánům a frontových bojů se nikdy nezúčastnila. Panu Jarošovi bych doporučil přečíst čtyřsvazkovou vynikající práci slovenského historika dr. Pavla Mičianika "Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu", kde najde podrobné vylíčení těchto událostí. A také doporučuji nezvěřejňovat texty o věcech, kterým vůbec nerozumí. V opačném případě totiž musí jeho články nutně vyznívat trapně, přesně jako tento.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.