Reklama

středa 26. listopadu 2014

Začíná to…


26. 11. 2014 
převzato Modrá vrána (Rusko - blog)

Řeknu takovou samozřejmou banalitu, ovšem pro ty, kteří čtou můj blog, to může být novinka. Ukrajina – to není lokální konflikt, to je začátek konce. Odsud to vypadá dost strašidelně. Chápu, že v RF všichni koukají na televizi, nadávají a jsou naštvaní. Ale teď si představte, že si pustíte televizi a na obrazovce velkými písmeny: PUTIN – HROZBA PRO CELÉ LIDSTVO.
To není na Ukrajině, jak správně chápete. To je v zemi, která celkem má prostředky k tomu, začít tu „hrozbu eliminovat“.

To je příprava veřejného mínění na válku. A všichni nadávají na Obamu. Ano, Obama hrotí situaci. Ale po něm jak se zdá přijde McCain – a co bude potom?

Docela by mě zajímalo, ta „antiruská partička“ tomu vážně věří, nebo co? Ne, jasně, Putin není žádný anděl. No ale – hrozba pro lidstvo? I když, jestli věřili na ZHN (zbraně hromadného ničení - pozn. NR) v Iráku a tomu ostatnímu – proč by nakonec nemohli uvěřit i tomuhle.

„Rusko – je stejně tak imperialistický stát, jako všechny ostatní, není o nic lepší“. Ano, s tím naprosto souhlasím. To je pravda. Ale co v takovéto situaci dělat, co si přát? Řekněme, že vláda RF se rozhodne (jako svého času Gorbi) udělat vše pro to, „aby nebyla válka“. Zastaví podporu Novorosii, dá Krym Ukrajině, za řevu „moskalaku na giljaku“ bude bezplatně dodávat Ukrajině plyn. Ne, mě to nijak zvlášť netrápí, netrpím patriotizmem, to jsou věci kapitalistů.

Neštěstí spočívá v tom, že imperialismus není schopen nevyjasňovat si vztahy dál, cestou války nebo „barevných revolucí“ (což je v současnosti téměř totéž). Ekonomika USA a EU je také neustále v krizi, imperialistické příšery jsou kdykoliv připraveny se vzájemně sežrat, pročež válka bude zapotřebí i nadále.

Zdálo by se, no dobře, RF provede všechny ty tanečky, všechno odevzdá. Pak je na řadě – barevná revoluce v RF, Chodorkovskij na trůnu, antiruská partička slzí štěstím a píše v blozích o tom, jak jsme se konečně vydali po široké cestě civilizace. Dále – scénář jako v mém „Likejovi“ (mnohým zřejmý již počátkem století): rozdrobení na mnoho malinkatých rusíček, naprosté zapomnění minulosti, naprostá závislost, evropeizovaná elita a zdivočelí domorodci na vesnici.

Ne, pro mě to nepředstavuje nepřekonatelnou hrůzu. Vše, co se s mou Vlastí mohlo stát – už se v devadesátých letech stalo. Národy přicházejí a odcházejí. I můj národ jednou odejde. Buržoazní patriotismus je – abstrakce.

Co dál? Možná nastolení Jednotného Státu s Evropskými Hodnotami, všeobecné štěstí a nikdo neodejde ukřivděn?

Ale ne. Dál pořád ten samý imperialismus. Na strávení ruských prostor bude zapotřebí nějaký čas, globální krize kapitalismu se zmírní díky laciným surovinám. Ne nadlouho. A dále bude na programu Čína a její zájmy. Čína, jejíž armáda a vojenský rozpočet zaostávají pouze za americkým. Vlastně, již při dělení ruského území mohou na sebe zájmy kapitalistů Číny a USA velmi silně narazit. Protože čínští kapitalisté také chtějí vyhrávat v konkurenčním boji.

A jestliže válka Západu s Čínou neskončí totálním krachem, po kterém nám zbydou jen kamenné sekyry – buďte v klidu, za tu dobu (my tou dobou budeme možná již mrtvi) vyrostou noví dravci.

Tedy, kdyby cenou úplné kapitulace Ruska byl – všeobecný a věčný mír, klid a normální existence všech zemí, stálo by za to o tom popřemýšlet. Ale kdepak, naopak – povede to k novým konfliktům a nakonec – k naprostému zmaru, na který nás již pár desítek let připravuje postapokalyptická fantastika.

Proč komunisté podporují antiimperialistický postoj, řekněme, Sýrie, i když Asad není v žádném případě komunistou? Nemluvě už o Íránu, ke kterému by byla spousta otázek. Ale podporují. No protože tyto státy – jsou prahy na cestě nezkrotné laviny NATO. Rusko – je něco více než takovýto práh, je samo velkou imperialistickou mocností. To nebude krátké zdržení, to bude pěst proti pěsti a možná konečné řešení problému. Ne, NATO není světové zlo. Světové zlo je – imperialismus.

V případě, že válku vyhraje RF a/nebo Čína, se také nic zásadně nezmění – tentýž imperialismus, tytéž války.

Zásadně se něco může změnit pouze tehdy, jestliže státní moc bude všude oslabena, vzniknou komunistické vlády, dělníci začnou obsazovat továrny, objeví se komuny a sovětské republiky.

Dnes se to zdá být neuvěřitelné.

Před rokem se zdálo být neuvěřitelným, že naši bývalí příbuzní, přátelé, známí, „takoví jako my“, začnou zabíjet své spoluobčany po tuctech. No dobře, štěkají se s námi, no dobře, chochlosráči, no vyšli si na Majdan zaprotestovat – to je přece normální. Ale tohle…

Promiňte, že tady tak filosofuji. Potřebuji to prostě pochopit, abych se v tom vyznala – co dělat dál, jak žít, no a jak psát knížku, vždyť přece píšu o budoucnosti.

Převzato z ostrova Janiky
přeložil Hamilbar

8 komentářů :

 1. Nezapomeňte na znárodňování bez kompenzace. Imperialisté, oligarchové mohou být imperialisté jen když mají, nyní svaté, soukromé vlastnictví. Naše Ústava však zná tři formy vlastnictví - obě zbývající jsou lepší. Morální zdůvodnění znárodnění? Stejně to jejich vlastnictví je vybudováno občany, jejich zaměstnanci nebo chudáky se švarc systémem. Také nezapomeňte, že se imperialisté vzdají jen za cenu krveprolití. Takže tito půjdou buď do chládku nebo do pracovního manuálního procesu 7 dnů v týdnu, pokud ještě týdny budou. Jako bonus za dobrou práci by se mohli dívat na kreslené pohádky Jen počkej zajíci, dle vlastního výběru, nebo by zízali na snímky o povznášejících se. Žádné propouštění za dobré chování. Možná, že slovo BOHATÝ bude sprosté, protože náplní člověka bude duchovní povznesení (a tím bude povznášející se obohacovat i své bližní v kolegiální diskusi i osobním příkladem). Možná, že za nás budou pracovat stroje a k tomu bohatství netřeba. Automobil by mohl být na příděl zdarma (nebo budou místo peněz body?) jako v Řecku za třetí dítě. Asi by musela být omezena svoboda a asi 100krát přísnější tresty za páchání zla, abychom dobrovolně raději páchali dobro.
  Proč by měl každý povznášející se sám souhlasit s omezením osobní svobody?
  Jednak aby se člověk nepovznesl příliš vysoko a tím aby se nerozevíraly "nůžky" mezi více a méně povznesenými. Lepší je budeme-li povzneseni přiměřeně. Svoboda by nemohla tolerovat vznik kasty, sekty, zednářské lože a podobně. Agrese, sexuální ukojení, dávky sportu, způsob stravování, pobyt v přírodě a mezi lidmi by musely být také pod dohledem (režimovost s lidskou tváří), aby nedocházelo k agresi. Toto bych zvláště podtrhl. Česká televize, Český rozhlas a pověstné Rádio Jerevan by byly označovány jako odstrašující příklad debilizace, jako opak povznesení se na vyšší úroveň. Nebyla by "svatá" sedmá velmoc, ale tím grálem by do značné míry byla proto režimovost osobního života. Nějaký čas by byl volitelný, variabilní, aby se dalo vyniknout individuu.
  Druhak aby člověk místo povznášení se nepáchal zlo (definujte zlo v nových podmínkách). Třeba se bude fyzicky pracovat jen za odměnu jeden den v týdnu, ve Švýcarku ve Skandinávii jeden den v týdnu na poloviční směnu. Naši Češi indického původu by se duchovnímu povznesení z péče Helsinského výboru, příslušného výboru z EPU (Evropská povznesená unie) a pana Kocába věnovali 7 dní v týdnu. Snad by byli alespoň v noci potichu.
  Revoluce také řeší změnu společenskoekonomické formace jinak. Vzpomeňte jak dopadl Mussoliny, Hitler, Kaddáfí, Saddám Husain, Romanovci, nebo co je to správné řešení těch s právem šaríja. A Afričané prý provozují kanibalismus.
  Mimozemšťanům jsme se při klonování moc nepovedli. Od doby vlastnění předního mozku je problém s jeho používáním.

  OdpovědětSmazat
 2. Sračkomete, ty to máš v makovici úplně vygumované. Co si chlastal? Tipoval bych denaturák s čučem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Očividně máš v makovici vybudováno Ty, když neumíš argumentovat fakty. Asi víš, že nejlépe se žije ve Švédsku. Už asi nevíš, že je zde povinnost chodit k volbám a že významná část podniků je státních. Dokonce i kasína. Všichni to vědí, ale za 25 let veřejně nikdo podrobněji nepopsal tento systém. Asi to nezapadá do scénáře našich pravdoláskařů.

   Smazat
  2. Argumenty by nebyly? Denatur s čučem tak chlastáš jedíně ty s uslintaným Čírem dementním.

   Smazat
  3. Ořechovice, ale až po napsání příspěvku. Spíše to bude tím, že jsem zkušený, rozumný a náš těžce zkoušený národ mám celkem rád..

   Smazat
 3. Panebože vzbuď ho

  OdpovědětSmazat
 4. Tak mládenci, už jste si vynadali, tak rychle na to čučo, dokud není radioaktivní....

  OdpovědětSmazat
 5. "Sračkomet" ....to se mi líbí!! Nech si to slovo patentovat. Založ si reklamní agenturu a dodávej na volební kampaň plakáty na bilboardy. Sračkomet by se hodilo skoro pod každej politickej ksicht. Jsi fakt hlava - ale já taky, že jsem ti teď poradil.A dokonce se ani nechci podílet na milionech,který na tom vyděláš ( budou tě podplácet, abys vošklivě psal jen o těch druhých - známe to.)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.