Reklama

.

.

pátek 12. prosince 2014

19 minut pravdy o Ukrajině na ČT

Radim Valenčík 
12. 12. 2014  blog autora
Včera v Událostech, komentářích na ČT 24 mohl našinec (od 18 do 37 minuty pořadu) na vlastní oči a uši vidět a slyšet 19 minut (téměř) pravdy o dění souvisejícím s ukrajinskou krizí. Kdo nesledoval on-line, měl by se podívat na:


(Určitě se podívejte a upozorněte všechny své známé - prostě k tomu, aby byl dnes člověk "in", musí to vidět.)

Hlavní vystupující: Jaroslav Bašta, Cyril Svoboda a posléze i Lenka Zlámalová. Od prvních dvou se realistické hodnocení dalo očekávat. A bylo to úplně něco jiného, než čím nás naše masmasáže (ve která se změnila masmédia) běžně krmí.

Pod jejich vlivem se i L. Zlámalová "dopustila" výroků, v nichž se zrcadlí realita. Jako "ochutnávku" uvedu jednu z pasáží (týkající se dopadu sankcí na Rusko):
"Co to udělá s Rusy, to by mě také zajímalo... Od té doby, co Putin nastoupil, vzrostly průměrné příjmy obyvatel osminásobně! To nezažila žádná jiná země... My nevíme, jak lidé budou reagovat, zda ruský mužik snese všechno...  
(V tuto chvíli vstupuje moderátor s otázkou, zda se právě nynější zhoršování ekonomické situace nemůže obrátit proti Putinovi, L. Zlámalová pokračuje ve své úvaze.)...  
Fakt neznám odpověď. Kolem Putina je silná silová struktura. Nedokážu si představit, jak by se projevil hněv vycházející z poklesu životní úrovně proti Putinovi. Ale nemyslím, že by ruský mužik vydržel vše. Obyvatelé Ruska prožili bezprecedentní vzestup životní úrovně a to nejen "věrchuška" v Moskvě, ale široké vrstvy. Lidé si tam žijí velmi dobře... Putina chtějí Američané tlačit nízkými cenami ropy. Chtějí ho tím odstavit."
(Nutno vidět a slyšet včetně nuancí, které jsem v přepisu nezachytil.)

K tomu malý komentář: Pomiňme to, že "stratégové" tohoto ekonomického tažení proti "mužikovi", kteří ho tímto chtějí postavit proti Putinovi, považují ruského "mužika" za úplného primitiva. (Ale oni ruského občana tak opravdu chápou a tak se o něm vyjadřují, to je z výrazů, které použila i L. Zlámalová, zcela zřejmé.) Jenže právě to Rusové vědí. Vědí, že jim chtějí vnutit nějakého nového Jelcin a chovat se k nim, jako kdyby se jednalo o nějaké "halbmensch". A vědí, že se zašlo hodně daleko, že mnohem větší problém mají Spojené státy, které to celé spustily právě z důvody překrytí vlastních problémů, a že je to zápas na život a na smrt, kde nějaký pokles životní úrovně je jen detail, ve srovnání s hrozící globální válečnou katastrofou, včetně možného jaderného konce. Spoléhat na to, že ruský občan nechápe logiku současného dění, je hodně naivní. A nebezpečné. Ale to už tuší asi i L. Zlámalová a podobní manipulátoři.

Jak došlo to, k čemu včera na ČT 24 došlo? Patrně to nebude jen přímý důsledek úspěšně demonstrace požadující vysílání pravdy v ČT (i když i to mohlo sehrát roli), viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vysilejte-pravdu-Protest-pred-CT-doprovazel-drobny-incident-ktery-ohlidala-policie-349043

Je mnohem víc pravděpodobné, že si i lidé typu L. Zlámalové uvědomují, kam současní mocní ženou tento svět. Uvědomují si, že velmi brzo přijdou drsné ekonomické dopady i na nás a že zatímco Rusku jsou tyto dopady vnucovány, v našem případě to bude důsledek politiky naší euroreprezentace, která naprosto selhává. A možná jí i dochází, že není vyloučeno ani to, že bude snaha i ze strany současných europapalášů překrýt jejich fatální selhání tím, že poženou vlastní občany na jatka, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1888-znicujici-globalni-valka-neni-neodvratna-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/1889-znicujici-globalni-valka-neni-neodvratna-2.html

Nebezpečí je velké, ale zatím se mu dá ještě zabránit.

Je však nutné si uvědomit, kam až jsou schopni zajít ti, kteří současnou vrcholovou euroreprezentaci zvolili:

- Největšího eurozloděje, který systematicky z pozice zneužití své funkce předsedy vlády malého státečku "odkláněl" stamiliardy euro z veřejných rozpočtů různých zemí do daňových rájů a za to získal post eurokancléře (předsedy Evropské komise).

- Největšího eurozločince, se kterým by v Haagu měli snadnou práci, pokud by se měřilo rovným metrem; zločince který propachtoval svou zem k masovému mučení importovaného "lidské materiálu", aby otevřel cestu k použití gestapáckých metod proti případnému odporu ze strany těch, na které bude politika současných europalášů dopadat, za což si vysloužil post europrezidenta (předsedy Evropské rady).

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1892-19-minut-pravdy-o-ukrajine-na-ct.html

35 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sledoval jsem diskuzi skupiny ruských ekonomů na satelitu. Ti tedy o těch 63 rublech nemluvili. Říkali, že se rubl zhroutí úplně a nebude směnitelný za dolar jako dosud. Ale radovat se nemusíme. Po rublu se prý hned zhroutí i dolar, coby světové platidlo. Ale dobrá zpráva je, že do zhroucení dolarů (pád Bretton-Woodu) prý zbývá ještě rok a světová válka do té doby nezačne. Až po kolapsu dolaru.

   Vymazat
  2. A negři si budou muset objednat 63ks klekátek, až budou opět skuhrat v Číně o další půjčku.

   Vymazat
  3. Joo kolaps dolaru, to už je takový veselý evergreen nejméně od fin. krize roku 2008 ale spíš už od 2001. No a zatím během tohoto žvanění za těch 6-7 let ztratil rubl vůči dolaru celých 60% jeho tehdejší hodnoty...

   Vymazat
  4. Žadonění USA na kolenou o půjčku v Číně je dalším z veselých evergreenů.
   Btw, Čína vlastní jen okolo 7% dluhu USA. Stejně jako Japonsko které je samo nejzadluženější zemí.

   Vymazat
  5. Ruska Gosduma navrhla zruseni rublu a zavedeni novy meny..

   Vymazat
  6. Asi to chtějí udělat jako v Číně, kde se to osvědčilo - jedno platidlo pro domácí potřeby, druhé pro zahraniční obchod.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. "Tajemstvim" poklesu ceny ropy je tezba bridlicoveho plynu i ropy v USA, barel ropy na jare muze klesnout az na 20 dolaru to ale amici nemaji v planu. Jim ted jde o vyvoz levnejsi bridlicove ropy aby hodnota dolaru stoupla a tim snizili americky dluh..

   Vymazat
 2. zdroj: News-Front

  12.12.2014

  Vláda LNR začala vykládku humanitarní pomoci.

  Vykládka nákladních aut s humanitarní pomoci probíha na třech skladech Luganska, tuto informaci poskytlo Luganské informační centrum. Bylo sděleno, že okolo hodiny zpátky dorazili první nákladní auta devatého humanitarního konvoje z Ruska.

  OdpovědětVymazat
 3. Předně již v příštím roce ropa jistě stoupne určitě na 80dolarů za barel,
  /asi by to i Ameriku velmi bolelo/, a aby nám taky nestratil sebejistý ničím nekrytý dolar a tím i evropské měny, když jsme si zlaté rezervy dávno všichni rozpustili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Brent je momentálně 63, WTI 59. Pokud bude příští rok ropa za 70. Tak bude v Rusku pokles HDP o 1.5%.
   Jak už jsem psal dříve, rubl je stejně ničím nekrytý jako dolar. Za posledních 7 let ztratil vůči dolaru 60% své hodnoty a v Rusku je inflace 10%...

   Vymazat
 4. Všichni kolem skloňují pokles ropy, ale celosvětově padají přece i ostatní komodity. Ale to přece znamená, že padá výroba, a proto padá i ropa ! To, že stoupají burzovní indexy v Americe nebo kde jinde do nebe přece absolutně nic neznamená. Akcií (ani ostatních "cenných" papírů) se lidé nenasytí. Svět jde do dalšího kolapsu (a podle všeho rychleji než v r. 2008) !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě stříhám vystoupení ekonomky Květy Lauterbachové na včerejším panelu Nové republiky. Svět jde do dalšího kolapsu a krize ...

   Vymazat
  2. 13:04
   Ropa padá kvůli obchodní válce Saudů s těžaři z písků v USA a kvůli neshodám v OPECu.
   Jak jste došel na to, že padá výroba? Není to pravda.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Anonyme, cyntáš si na triko, tohle už jednou postovals ve 14.20

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Nejlepší jsou štíhlí ekonomové z ODS (oproti těm tlustým komunistickým ekonomům - viz anonym k paní Lauterbachové), výsledky jsou znát na každém kroku. Jenom slepý to nevidí.

   Vymazat
 5. Nemají tam v Rusku také nějakého Singera a spol. ? ČNB znehodnotila korunu o 10%. Rusové jsou asi lepší, ti dokázali 40%. V ČR je to špatně a Rusku to patří, to mají za neposlušnost ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČNB nic neznehodnotila, protože inflace zůstává mezi 0-1%. Tzn za korunu si dnes koupíte skoro to samé co před rokem. V Rusku je naopak inflace okolo 10% a pokud se rubl dostane přes 60 za dolar, k čemuž už nemá daleko, tak to bude mnohem více. U nás máme hosp, růst, kdežto v Rusku hosp. pokles. atd atd
   Když 2 dělají totéž není to totéž a vy nerozumujte o něčem o čem evidentně nemáte páru.

   Vymazat
  2. A jéje, zase jeden, co se ohání moderovanou statistikou. Jen tak dál. Po Novém roce bude ještě lépe, EU nám do HDP započítá šedou i černou ekonomiku (odhadem, a to dosti vysokým), přidají i prostituci. Jo a nadto k tomu přidá změnu metodiky ! Bude to skvělé, to i ta inflace bude ještě lepší než v Rusku. Kam se na nás Rusáci hrabou.

   Vymazat
  3. Podle světových ekonomů, je prý zase nízká inflace (pod 2 %) škodlivá. Musí se prý zvyšovat.

   Vymazat
  4. 16:10

   Pokud vám tvrdá data a fakta nevoní, tak se dál nemáme o čem bavit. Každý tu můžeme střílet od pasu smyšlené blbosti a to mě nebaví.

   Vymazat
  5. Když slyším pojem "tvrdá data" , tak se musím hořce usmívat. kam nás ta čeládka, co se oháání "tvrdými daty" dostala - rozvrat výrobních kapacit, které tu naši předci budovali přes 250 let, rozvrat zoběstačného zemědělství, zábor nejlepší půdy na velkosklady, ekologická situace na Ostravsku stejná, jako za bolševika, zničené celé obory a místo toho dovážíme šunty z Číny, Itálie, Španělska, Polska .... To je fakt pokrok, vy
   "tvrdý dťáku". Centrální bankéři nás okradli o 10% hodnoty vkladů. Jen tak, aby vyhověli svým zvrhlým 'ekonomickým' teoriím a páníčkům.

   Vymazat
  6. Nějakej Winston Churchil prý prohlásil, že nevěří žádné statistice, kterou si sám nezmanipuluje.

   Vymazat
 6. Rusku v březnu 2013 znárodnili min. 100 miliard € vkladů na Kypru (spíše to byl násobek této částky a za prachy dostali akcie těch bank !?), letos Rusko přišlo o pěknejch pár desítek miliard na Ukrajině. Je na čase, aby se to někde projevilo, rubl padal ještě před sankcemi a před pádem cen ropy.

  OdpovědětVymazat
 7. Otírají se o ruského "mužika" a za vzor nejspíš považují 400 kg vážícího amerického dementa, rozteklého přes dvě postele, kterému čtyři ošetřovatelky 3x denně omývají špekové faldy rýžáky na podlahu za pomoci jeřábu, jinak by s ním nepohnuly. Pro srovnání, tolik váží kráva. Vykrmený vepř, inteligencí srovnatelný s americkým dementem,
  váží pouze 200 kg.

  OdpovědětVymazat
 8. Jasně,že se příjmi za chujla zvýšily.Jelcin prodával naftu za 20 dol. chujlo za 100dolarů.Co nám zapomněl soudruch autor sdělit,že zároveň s příjmy se zvedly také ceny.To už vědí na Krymu.Penze jsou ruské-dvojnásobné to se zaradovali,ale dlouho jim to nevydrželo.Ceny jsou také ruské tzn. trojnásobné.Takže to jsou fakta.Až bude ropa za 40 dolarů tak je s chujlem vymalováno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při těch propagandách si ještě zaskákej ... je sranda, že ti tyhle 'informace' potvrdí tak akorát Pazderka.

   Vymazat
  2. Jelcin byl po všech stránkách lepší, při 20 dolarech za barel dokázal dosahovat kurz dolaru na cca 6.000,- rublech.

   Vymazat
  3. 20:10 - si delate legraci vidte? nepritel meho nepritele je muj pritel, nejak tak jste to myslel(a)?

   Vymazat
 9. Tak jenom další hra čísel...v počání CT
  Americký dolar v roce 2003 byl více jak 40Kč. V posledních obdobích byl něco přes 18Kč a díky CNB /uměle sníženém kurzu/ je okolo 20Kč.
  Logikou CT americká měna ztrácí svoji sílu,Američané trpí a je pro ně draho v CR, protože jejich měna se znehodnotila proti Kč o více jak 50 procent....

  No to je strašné, chudáci Američané.....

  OdpovědětVymazat
 10. Málokdy se i v té profláknuté ČTV stane, že na obrazovku pustí něco až tak odpudivého, jak se jí to "podařilo" v případě té arogantní übermensch(ky) Lenky Zlámalové.
  Z té totiž nenávist ke všemu ruskému, od prezidenta Putina až po prostého ruského občana, jen odkapávala ...
  Tato vulgární presstitutka by zasloužila červenou; a doživotně.
  František Opluštil

  OdpovědětVymazat