Reklama

středa 24. prosince 2014

Boeing sestřelil ukrajinský Su25 - potvrdil svědek na detektoru lži!

24. 12. 2014   První zprávy
Ruští vyšetřovatelé vyslechli ukrajinského vojáka - svědka, který řekl deníku "Komsomolskaja Pravda" o okolnostech havárie Boeingu 777 v Doněcké oblasti na Ukrajině. Svědek potvrdil pravost svého prohlášení na detektoru lži. Oznámil to oficiální zástupce vyšetřovatelů pro styk s médii Vladimir Markin. Důsledkem jsou důkazy o zapojení ukrajinského vojenského letadla do pádu malajského Boeingu 777 je uvedeno ve zprávě na oficiálních stránkách vyšetřovací výboru Ruské federace.

"Vyšetřovatelé urychlili vyšetřování a včera večer se jim podařilo setkat s ukrajinským vojákem, který potvrdil, že dobrovolně opustil svou vojenskou jednotku a přestěhoval se na území Ruské federace," řekl vedoucí oddělení interakce s médii Vladimir Markin. Během výslechu svědek uvedl, že civilní letadlo Boeing 777 let MH-17 by mohl být sestřelen bojovým letounem SU-25 ukrajinského letectva, pilotovaný kapitánem ukrajinského letectva Vološinem.

"Vypověděl vyšetřovatelům o posledních dnech služby v jednom z útvarů letectva Ukrajiny. Z toho, jak se choval, jaký měl hlas, vyšetřovatelé neměli pochybnosti o upřímnosti a povědomí o svědectví událostí, které se udály u vojenské jednotky," píše se v prohlášení vyšetřovatelů.

"Z výpovědi svědka, který je v zájmu zajištění jeho bezpečnosti mu byl dán pseudonym, vyplývá, že civilní letadlo Boeing 777 let MH-17 mohl být sestřelen 17, července tohoto roku, bojovým letounem SU-25 ukrajinských vzdušných sil, pilotovaný kapitánem ukrajinský vzdušných sil Vološinem,“ řekl Markin. Tento výpad byl proveden z letiště, umístěného nedaleko města Dněpropetrovsk. Na tomto letišti sloužil jako uvedený svědek. Podle jeho svědectví osobně viděl letadlo Vološina před vzletem osázený raketami typu "vzduch-vzduch" R-60, které se za normálních okolností při provádění vzletů letadel Su-25 neumisťují.

Svědek okamžitě všiml, že po jeho návratu na letiště už letadlo nemá žádné střely, a pak zřetelně slyšel slova pilota Vološina, řekl jeden z jeho kolegů: "To - letadlo - nebylo na v té době a na správném místě“, uvádí se ve zprávě.

Svědectví o pravdivosti svědka potvrzuje studie na detektoru lži. Vyšetřování tohoto svědectví jsou velmi důležité a shoduje se s údaji, které byly k dispozici pro vyšetřovatele z jiných zdrojů, potvrzující skutečnost, že jsou ve vzduchu byly ukrajinské Su-25 v průběhu havárie Boeingu 777. Podle vyšetřovatelů z výpovědi několika svědků - ukrajinských občanů, kteří žijí v této oblasti, že krátce před havárií viděli na obloze vojenské letadlo, řekl Vladimir Markin.

"To znamená, že výpověď svědka není jen jedna, ale je to velmi důležitý důkaz, že na havárii Boeingu se podílely ukrajinské ozbrojené síly," uvedla zpráva vyšetřovatelů. Její mluvčí dodal, že se ještě během štření rozhodne, zda se svědkovi udělí státní ochrana v programu na ochranu svědků.

34 komentářů :

 1. Libor: Obávám se, že "jdeme do finále" :-( http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_24/NATO-uci-polske-letce-uzivat-jadernych-zbrani-4916/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Libore, sdílím také Vaše obavy. Ale přesto věřím na pud sebezáchovy, hlavně našich severních sousedů. Jejich generace co zažila 2. VW ještě žije

   Smazat
  2. Do osobnostní výbavy jestřábů (všech národů) patří absence pudu sebezáchovy...

   Smazat
  3. Obávám se, že Donald Tusk žádný pud sebezáchovy nemá. A obyčejní občané, zejména pamětníci WW, už nemohou do ničeho mluvit.

   Smazat
  4. neco k tem "severním sousedům" :

   Polská elita
   http://www.polishforums.com/archives/2009/history-poland-34/jews-changed-jewish-surnames-6470/

   a neco k Ukrajine:
   (netvrdim, ze je to dobre nebo spatne, proste to je)

   - Prezident - Poroshenko (Valtsman) - Žid.
   - (Prezident) Turchinov (Kogan) - Žid.
   - Premiér - Yatsenyuk (Bakaj) - Žid.
   - Minister financií - Alexander Shlapak - Žid.
   - Minister obrany - Andriy Paruby - Žid.
   - Podpredseda vlády - Vladimir Groysman - Žid.
   - Minister vnútra Arzen Avakov - Žid.
   - Minister kultúry - Sergey Nischuk - Žid.
   - Riaditeľ Národnej banky - Stepan Kubiv - Žid.
   - Vedúci prezidentskej administratívy - Sergey Pashinskiy - Žid.

   Hlavní "opoziční" prezidentskí kandidáti:
   - Julia Thymosenko (Celia Kapitelman) - Židovka.
   - Vitali Klitschko (Etinzon) - Žid po otcovi.
   - Oleg Tyahnibok (Frotman) - Žid po mame.
   - Dmitry (Avdimou) Yarosh- Žid/Chasid.

   Ukrajinskí oligarchovia - všetci Židia:
   I. Kolomoysky, E. Hurwitz, G. Bogolyubov, Poroshenko, D. Firtash, Liovochkin S., W. Hayduk, V.Nemirovsky, K. Zhavago, V. Pinchuk, E. Prutník, Achmetov (tatársky) A. Martynov, V. Kostelman, E.Sigal, Kolesnikov, A. Feldman, F. Shpyg, N. Shufrych, A. Rodnyanskii, I. Butler, A. Abdinov Yermolayev, M. Kiperman, E. Zvyagilskiy, F. Zhebrovskaya, S. Ronis, H. Korban, G. Surkis, J. Surkis, V. Shamotiy, A. Leszynski, J. Rodin, M. Becker.

   Všetky médiá - v rukách Židov:
   Poroshenko, I. Kolomojsky D. Firtash, V. Pinchuk, Achmetov.

   Smazat
 2. Tak tedy soudruzi už nechte toho lhaní.Tomuhle může věřit opravdu jen pitomec.Tady se podívejte, terorista plotnickyj se chystá likvidovat ruský kazáčky.:https://www.youtube.com/watch?v=JQihg_ZdgD0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sněhu není, zchlaď si hlavu v mražáku, havloide. Vidno, jediný pitomec jsi tu maximálně ty. Ostatní stojí nohama pevně na zemi a vidí reálně.

   Smazat
 3. Ta banda gangsteru z USA se nestiti vrazdit i nevinne, coz mnohokrate ukazali jiz na konci 2.svet.valky. V dobe, kdy kazdy vedel, ze je s Nemeckem konec tak stupnovaly nalety ve dne v noci na nemecka mesta, nejhnusnejsi bylo zniceni Drazdan, za dne noci zabili pres 50tis prevazne zen, deti a starcu.Museli vedet, ze v te dobe tam bylo na statisice uprchliku z vychodniho Nemecka.
  Muzi byli jeste na fronte.
  Vsechny ty jejich valky od te doby od Vietnamu az po Syrii znamenaly stale jen zabiti civilistu. Zrovna tak jako t.zv. nalety nekolika letadel na New York - jen omezenec muze verit, ze takovou akci organizovat a koordinovat nemohla jen Al Kajda.
  Samozrejme par stovek zabityc h csetujicich letadel Malajsie je pro
  ne bezvyznamna vec Potrebovali jako vzdy postvat zaostale lidi k nepratelstvi - zaminka Irak, nyni zaminka obvineni Ruska.

  OdpovědětSmazat
 4. čím dřív dá rusko usákům po držce tím líp první akce smazání hnízda zla pentagon a cia potom zlikvidovat rockefellery a rotschildy prostě neutronová šou v zemi usáků ať si taky vychutnají co sami zasévají !!!! Pleticha

  OdpovědětSmazat
 5. Takhle krásný "konspirační" důkaz jsem snad ještě neviděl. A že už jsem jich viděl pěknou řádku. Asi to tu začne / kéž by to tu brzy začlo připomínat nadzvednutý pařez a pod ním to hemžení a úprk do dírek a tunýlků.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty už si se asi přežral,jinak bys nevytlačil takové hovadiny.

   Smazat
 7. Nojo, kdo by neveril kagebakovi a jeho detektoru lzi.
  Rusti separatisti zavrazdili svou blbosti a zakernosti 298 nevinnych lidi, z toho 80 deti a vi to cely svet.
  Lzete i na vanoce, rudohneda prasata, ale z tohoto se nevylzete.
  Krev je i na tvych rukou, ty jeden "editore".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ubohý občane. Už to nepij ani ředěný.

   Smazat
  2. Omezenej,zmanipulovanej blbe.Tebe už normální člověk ani nemůže litovat.

   Smazat
  3. V každé společnosti se najde jedinec, který svým vnímaním společnosti a svým postavením v ní, si vybere nějakou skutečnost/informaci, s touto se ztotožní a výsledkem pak je příspěvek v 15.28 hod. Ale jak se říká, na každé "prase"se najde nůž., nebo každý svého štěstí strůjce. Jinak přeji všem příjemné svátky a ať jsme v příštím roce takovýchto nechutných příspěvků ušetřeni. Žijeme přece ještě ve státě, kde se nezapomělo na slušnost. Aspoň si to myslím.

   Smazat
  4. To víš že má editor na rukou krev, na rozdíl od tebe dělá kapra a nemá čas aby se kousal nudou a prudil na netu. A proč tě nikdo nemá rád?

   Smazat
 8. problém je ten, že je to vyšetřovací výbor ruské federace. to bude stejné, jako když rusáci 50 let tvrdili, že katyň má na svědomí wehrmacht.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oblíbený úhybný argument, pojďme zavzpomínat co bylo před 50ti lety, a hned se nám udělá jasno o dnešku.

   Smazat
  2. Me to zase pripada pripad, kdy nechal Putler zavrazdit novinarku Politkovskou a pak poslal jeji vrahy at to vysetri.
   Putinovym kagebakum muze verit jen uplny idiot.

   Smazat
  3. Bylo to skutečně tak?

   Smazat
  4. Tak navrhni co udělat, aby státy soustředěné kolem USA začaly s tímto výborem spolupracovat. Za celou dobu od této tragédie se takto nestalo. Otázkou je, proč asi ?

   Smazat
  5. - Zdravím : a jen čas neúprosně odnáší první sled (pro nás) šokujících informací oné údálosti : a způsob onoho tzv.vyšetřování (na rozdíl od jiných leteckých katastrof) je víc než podivný - hra o čas, hra na ztrátu prvotních informací a hlavně - zapomění toho všeho co se skutečně událo : mám svůj názor na toto (zvěrstvo) a pokládat si otázku, komu a k čemu mělo posloužit, je v celém kontextu ukrajinské anabáze (pro mě) zřejmé : asi ten velký a neopatrný hráč (za louží) po vojně (za naší účastí i EU.) prostřednictvím Ukrajiny, s Ruskem - touží : pár dní a mame nový rok - 2015, osobně si jej přeji bez válečných hrůz a hrátek tzv.loutkářů : zatím - jirka

   Smazat
  6. Snaží se tu dělat vzrůšo, máme štěstí, že bomby nepadají na hlavy nám. Článek o tom nebyl, takže předpokládám, že Vánoční svátky jsou dny klidu zbraní pro každého. A možná bude i pod stromečkem nějaký ten ocas.

   Smazat
  7. Prostě ať to vydrží co nejdéle. A dneska už jenom relaxuju. :-)

   Smazat
 9. Nejhorší na tom je, že pokud to je pravda nejde o žádný omyl (tím jsem se utěšoval celou dobu) ale od začátku o plánovanou akci.

  OdpovědětSmazat
 10. Se pochlubím jako první, uvidíme jestli se to chytne. Pod stromeček, vlastně malou palmičku jsem dostal 552 stránkový Špalíček dobrých českých vtipů.

  Na zadní straně stojí: Vtipy dělíme na slušné... a dobré!

  OdpovědětSmazat
 11. Malajsijský boeing sestřelil ukrajinský pilot - kapitán Vološin . . . http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

  OdpovědětSmazat
 12. Jeste stesti, ze se povedlo zachytit konverzaci ruskych separatistu a chlubeni ruskeho valecneho zlocince Strelkova. Takze cely svet vi, ze to udelali rusti separatisti s Putinovym Bukem.
  Za to lhani v case vanocnim pujdete nackove a komousi rovnou do pekla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to už je fakt hustý, celý svět ví,jak to s tou "konverzací" bylo, jen ty ne. Ale zase, je to o IQ.

   Smazat
  2. Kde nic není, i Strelkov je dobrý.

   Smazat
 13. No, jen co se objevil svědek, tak se hned objeví další svědek, z "důvěryhodných" ukrajinských zdrojů, že je to jinak.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/357198-svedek-zachytil-stopu-po-rakete-ktera-mirila-na-malajsijsky-boeing.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zobral som si aj lupu a žiadnu stopu po rakete zem vzduch som na tých fotkách nenašiel. Nejaké kondenzačné stopi po lietadlách, ktoré tam oficiálne neboli, som našiel. Je dosť zaujímavé, že zhruba 500 ľudí vidí lietadlá a jeden stopu po rakete. A divné je, že zatiaľ som nenašiel odpoveď na otásku znehodnotených pasov.

   Smazat
 14. Kyby ,to udělalo Rusko ,už dávno by nám to naše nezávislá média s naléhavostí sobě vlastní vykřičela..tuším na titulky by nestačila ůhlopříčka mé televize..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.