Reklama

úterý 16. prosince 2014

Dmitrij Medveděv: Rusko a Ukrajina: Život podle nových pravidel (Už nebudeme ekonomiku Ukrajiny vydržovat)


16. 12. 2014    zdroj a zde a zde
15. prosince byl na internetových stránkách vlády Ruské federace opublikován článek ruského premiéra Dmitrije Medveděva "Rusko a Ukrajina: život podle nových pravidel," ve kterém premiér vyjádřil své názory na vzájemné vztahy mezi těmito dvěma zeměmi.


"Uplynul pouhý rok - a na tu pro nás blízkou zemi, se kterou jsme se přátelili, obchodovali, kam jsme jezdili na dovolenou a navštěvovat příbuzné, zůstaly pouze vzpomínky. V Rusku prožíváme tyto události s bolestí. Pomáháme dokonce těm, kteří přijímají tuto pomoc s úšklebkem a nadále žijí pod heslem "Ukrajina není Rusko," řekl premiér, když uvažoval o událostech uplynulého roku.

Předseda vlády detailně popisuje historii kulturních a hospodářských vztahů mezi Ruskem a Ukrajinou, hovoří o podpoře sousední země.

"Nejen že jsme pomáhali ukrajinské ekonomice, ale, dalo by se říci, fakticky jsme ji vydržovali. Sotva mohl Kyjev od nějaké země, s výjimkou Ruska, dostávat takové dary po celá desetiletí. Ale, bohužel, tato ekonomická realita byla ukrajinským vedením vnímána neadekvátně," poznamenává ruský premiér.

Působení vedení Ukrajiny v minulém roce včetně vojenského "přivedlo zemi k té hospodářské propasti, nad kterou právě teď stojí," domnívá se Dmitrij Medveděv a předpovídá sousednímu státu, že prožije "druhá 90-tá léta".

Podrobně hovoří premiér o vztazích mezi Ukrajinou a EU. Z hlediska ekonomické spolupráce připomíná vztah EU vůči Ukrajině neokolonialismus, domnívá se Medveděv s tím, že pod záminkou "evropsky spravedlivé" konkurence "byly prosazovány jednostranné výhody pro evropské a úzce s nimi související ukrajinské společnosti."

Premiér Ruské federace poznamenává, že EU neučiní Ukrajinu brzy rovnocenným partnerem s ostatními evropskými zeměmi.

"Neposkytuje jí dokonce ani přístavek a záměrně ji drží na právech "ubohé Lízy" (Ubohá Líza, povídka Nikolaje Karamzina – pozn. překl.): schůzky, které nikdy neskončí svatbou. Stačí se podívat na Turecko, které podepsalo dohodu o přidružení před 51 lety a stále ještě není členem Evropské unie. Už se to dokonce stalo námětem pro vtipy," řekl Medvěděv.

Podle předsedy vlády proběhly známé tragické události, protože bylo svého času odmítnuto projednání dohody o přidružení v třístranném formátu (Ukrajina, Rusko a EU).

Medveděv také ujistil, že Rusko bude i nadále poskytovat humanitární pomoc "hořícím regionům" - Doněcké a Luganské oblasti, přičemž poukazuje na to, že podle nejnovějších kroků Kyjev nepočítá s přijetím odpovědnosti za východní regiony.

"Jak Ruská federace převzala odpovědnost za naladění života lidí na Krymu, který se po referendu 16. března vrátil do struktury Ruska. Toto rozhodnutí bylo učiněno a považujeme tuto otázku za uzavřenou," řekl Medveděv.

"Dnešní stav mysli ukrajinských elit se zcela projevuje v plánech na vybudování "zdí" v různých konfiguracích mezi Kyjevem a Moskvou. Vyšší a nižší, s elektrickým proudem nebo s ostnatým drátem, s vodním příkopem nebo zákopem," poznamenal premiér.

Přání ukrajinské moci zavést vízový režim s Ruskem poškodí ekonomiku Ukrajiny, protože se sníží finanční převody pracujícími v Rusku Ukrajinci do vlasti. "Pro mnoho Ukrajinců je práce v Rusku jediný zdroj obživy. A pouze kvůli působení Ukrajiny bude Rusko nuceno tento zdroj prostředků zablokovat," prohlásil Medveděv a oznámil, že od 1.1.2015 "šedí" ukrajinští pracující, kteří tvoří hlavní počet přijíždějících, práci bez povolení v Rusku nedostanou.

Na konci článku premiér poznamenal, že je třeba mít na paměti, že jakákoliv volba je především velká zodpovědnost.

"V syté evropské budoucnosti je nutné hodně pracovat, a ne "skákat". Chcete žít "jako v Evropě" - naučte se platit účty. Pro začátek – ruské," řekl hlava vlády.

"Při budování vztahů v novém prostředí opustíme emoce a "příbuzenské city". A nebudeme už vydržovat ekonomiku Ukrajiny. Je to pro nás nevýhodné. A upřímně řečeno, znechutilo nás to," řekl Medveděv.

"Ať zaznívají vůči nám jakékoliv útoky, nemáme právo podlehnout provokacím. Nemáme právo zapomenout, že na druhé straně hranice žijí pro nás duchem, kulturou a mentalitou blízcí lidé, jejichž osud nám nikdy nebude lhostejný," řekl také Medveděv.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

43 komentářů :

 1. Tak to je jasné, když příští rok budete mít pokles HDP o 5% a inflaci 12% :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co? My jsme měli za Kalouska taky mínus 5 HDP a jak jsme se pěkně zotavili.

   Smazat
  2. Lži jako obvykle. Byl to pokles HDP o pouhé 1% a i tak se ruďoši a socani mohli ukřičet....

   Smazat
  3. Něco za toho zednářského pacholka kleslo, něco narostlo ... www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/jak-rozpoctove-odpovedny-krestan-kalousek-kratil-prijmy-statniho-rozpoctu-a-rychle-zvysoval-zadluzeni-cr.html

   Smazat
 2. a řekl to dobře tak si to usofilové přeberte

  OdpovědětSmazat
 3. Nikdo po tobe Putleruv poskoku nic nechce. Staci, kdyz z Ukrajiny vypadnete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se USáci (SSáci) nes... do Ukrajiny mohl tam být klid a Evropa mohla řešit vlastní průser bez toho kyjevského fašounského bordelu. Takhle má na krku taky fašouny a sankce.

   Smazat
  2. ty obamuv šašku už jsi byl nacpán v jeho aná--- ? ano stačí když usáci vypadnou z uk a vezmou sebou benderovce na semeno a na uk bude klid

   Smazat
  3. zajeď to říct těm lidem co tam jezdí za prací, trolle

   Smazat
  4. Ono kdyby měli vypadnout z "historické"Ukrajiny, potom by se nikdo hýbat nemusel, naopak, púvodní Ukrajina byla cca 1/3 správního území, kterému se říká Ukrajina po r.1994, kdy byla uzavřena dohoda o uznání svrchovanosti a celistvosti tohoto území v souvislosti s rozpadem SSSR, kde žije cca 5 mil. Polláků, 2-3mil Maďarů, 8 mil. Rusů, pár Rumunů, Čechů a Židů. Po porušení dohody a slibu danému Gorbačovovi o nešíření se zločinecké struktury NATO na východ se však oprávněně Rusko necítí být dále dohodou z 1994 vázáno a Ukrajina by se měla stejně jako Jugoslávie rozdělit podle většinové vůle obyvatel v jednotlivých regionech, neboť na jejich názor se po rozpadu SSSR nikdo neptal. To že i Volynští Češi žádají o možnost přesídlení do ČR, byť to naše ministerstvo zahraničí kvůli nežádoucím účinkům na mínění věřejnosti na dění na Ukrajině dlouho blokovalo a dementovalo ... dokud se o to nezačal zajímat pan prezident Zeman ... dosti vypovídá o tom, jak se na dnešní " Ukrajině " cítí být respektováni příslušníci jiných národnostních menšin.
   Tak asi tolik k Tvému " retardovanému výlevu".

   Smazat
  5. Tohle muze rici jenom nekdo,kdo ma misto mozku,z lejna kostku.

   Smazat
  6. aby tam konecne prisla demokracie....xixixixi....ty si velice inteligentni....nepij tolik coca coly.....

   Smazat
 4. Člověče odkud jste spadl ? Na Ukrajině ty US poradce nevidíte ???

  OdpovědětSmazat
 5. Správny krok Pán Medveděv. Tak ako si platí účty, každý slušný človek, tak si ich má platiť aj štát. Keď ja nezaplatím za elektriku, tak ma prídu vypnúť.

  OdpovědětSmazat
 6. Dávali jste Ukrajině levnější plyn a ropu výměnou za to, že vám dovolili mít základny na Krymu. Teď, když jste Krym Ukrajině ukradli je jasné, že jí můžete napálit plnou cenu. Tomu se říká dvě mouchy jednou ranou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane doštudujte, potom tárajte o muchách vo vašej hlave.
   http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CCcQjBAwAg&url=http%3A%2F%2Fcs.wikipedia.org%2Fwiki%2FAutonomn%25C3%25AD_republika_Krym&ei=di-QVOGJPMi2UdyigrgO&usg=AFQjCNGIgZsc1659_y0okwZ4ZpbIjAgHmg&sig2=d7w_XX1ovjtsKRiGPAvY0g

   Smazat
  2. Souhu Palmere, jestli je podle tebe referendum krádeží, tak co potom podle tebe byl kosovský precedent. A co byl Irák, co byla Libye? Co byl kyjevský puč, který nedemokraticky násilím svrhl demokraticky zvoleného prezidenta? Pohovoř, génie, ať vidíme jak to vidí skutečný "humanista a demokrat".

   Smazat
  3. 14:14
   Včera jsem s chlapama v hospodě udělali referendum, že se chceme odtrhnout od ČR a připojit ke Švýcarsku. Většina byla pro a ti co nebyli dostali přes držku.
   Asi takovou hodnotu mělo to Krymské "referendum"

   Smazat
  4. Palmere žvaníš nesmysly. Krym není hospoda a přes 80% obyvatel není většina štamgastů ve tvé hospodě. Na Krymu nikdo nedostal přes držku, na rozdíl třeba od Iráku, Libye, Srbska. tak si to zapiš za ušiska.

   Smazat
  5. oni měli levnější ropu a plyn,protože byli spolu ve společenství.
   Ukrajina chce vystoupit a jít do EU tak bude platit plnou cenu,to
   je normální.Akorát,že teď bude financovat bratry ukrajince EU.

   Smazat
  6. Myslím si, že Palmer je můj "známý" , jistý Pošuk. Rubín.

   Smazat
  7. 14:22
   Nejsem Palmer. Krym má stejné "právo" se odtrhnout od státu jako ta hospoda nebo Chebsko. Tzn žádné.

   V posledních volbách před WW2 v sudetských oblastech vyhráli výraznou většinou Henleinovci. To bylo taky takové "referendum"

   Smazat
  8. Neplácej Palmere. Tvá hospoda je jednou z desetitisíců hospod v ČR. Naproti tomu Krym je oblast se Dvěma? miliony obyvatel, převážně ruskojazyxčních, historicky patřil vždy k Rusku a jeho přifaření k Ukrajině bylo reliktem sovětské vlády. Aspoň je vidět, jak vy demokradi ctíte právo ctíte rozhodnutí Stalina a Lenina. To platí tak pro jižní Osetii. To jasně ukazuje na to, že když se vám to hodí jsou vám i Stalin, Lenin a Brežněv, kterým jinak nemůžete přijít na jméno dobří. Když se vám to hodí podpoříte i wahhábisty a šaríi a nevšimnete si ře podporujete uřezávače křesťanských hlav.

   Smazat
  9. Jinak, když plácáš o Sudetech, pak si vzpomeň na roli USA, které pomohly po 1.SV kterou rozpoutalo R-U a Německo při začlenění Sudet do sestavy ČSR (Sudety byly vždy hodstorickou součástí českých zemí) a taky na roli západních "spojenců" ČSR v Mnichově. Pokud jde o Krym, západní "spojenci" opět stáli na straně fašistů - jako v Mnichovu. Tpolik k tvým zjednodušujícícm analogiím. Asi jenom papouškuješ, co si slyšel na školení.

   Smazat
  10. Západní "fašisti" spolu s Ruskem zaručili Ukrajině záruku územní celistvosti VČETNĚ Krymu výměnou za vzdáni se jaderných zbraní. Snaží se na rozdíl od Rusáků dodržet co slíbili, rudý kašpare.

   Smazat
  11. Nežvaň nesmysly. Ukrajina po krvavém fašistickém neústavním, podvodném a nedemokratickém převratu podporovaném SS a jejich západními vazaly, režírovaném CIA fakticky přestala existovat.

   Smazat
  12. Ukrajina je stále Ukrajinou tak jako Polsko zůstalo Polskem, Maďarsko Maďarskem, ČSSR zůstalo ČSFR. A rudý oslík si může hýkat co chce.

   Smazat
  13. Na rozdíl od haldy smluv a rezolucí, porušených "Západem" na Balkáně i jinde je ono troly opěvované memorandum právně nezávazné a po puči tuplem, jak pravil Lavrov. A podobné postavy by po rozvalu půlky světa najednou chtěli neměnné hranice jak SSSR v Helsinkách 1975... www.netsocan.cz/socan/num1209/stmilos.html

   Smazat
  14. 16:17

   Takže vzdání se jaderních zbraní Ukrajinou je také právně nezávazné? To jsem rád že to vím a když jim USA nějaké dodá tak se vlastně nic neděje.

   Smazat
  15. Až začnou jaderné zbraně dodávat SS, začnou je dodávat taky Rusové. Pozor na bumerang Palmere.

   Smazat
 7. Musel ste dobre dostať po hlave :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Je to stejně třída ten pan Medveděv. Tam by se měli jezdit učit ta émerická přiblbla, a né jezdit do émerickýho VUMLU k soudružce Pajerové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Medveděv je jen nastrčený kašpárek který sloužil k tomu aby se Putin mohl stát opět prezidentem

   Smazat
 9. http://www.hlavnespravy.sk/giulietto-chiesa-„tretia-svetova-vojna-sa-zacala/474385

  OdpovědětSmazat
 10. No Ukrajina Platí za energie standartní cenu.Ta pořád nižší a nižší.Nedávno tady jakísi osel psal,že za jelcina byl dolar za 6000 rublíků a chujlo jaký je kádr se svými 40 rublíky za dol.Dnes je za 80.mužici vzali banky útokem,jak vlastenecké,na periferii valuty došly.Na bankovní karty nelze vybrat hotovost.Ten sešup je rychlejší než jsem čekal.Tak jen přitvrdit.Rozdělit rudohnědou říši zla.Vrátit všechno co ukradli.Tak a teď už jen kdy chujlo spustí akci dvouhlavý osel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. člověče, ty si zralý na hospitalizaci

   Smazat
  2. Neurážej komonácku.Jestli máš kuráž řekni mi to do očí.Příští týden se můžeme setkat v Rivnomu.Svýho Glocka budu mít u sebe.

   Smazat
 11. Tak Ukrajinci a teď rychle postavte zeď na ochranu od hladový moskevský vaty.Kdy dolar překoná hranici 100 rublíků?Co myslíš komonácku dvořáku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trubko. Zeď staví Ukrajinci, aby lidi neutíkali na východ. Jejich hřivna podporovaná Západem má cenu hajzlpapíru a není to z důvodu sankcí a spekulací ale z důvodu, že si ti nacisticčtí pitomci po násilném puči rozbili zlatého oslíka a odstřihli se od jediné země, která je nezištně dotovala a které záleželo na osudu Ukajinců. Západu nikdy o nic takového nešlo. Ukrajinci jsou mu ukradeni stejně jako Iráčané, Syřané anebo Libyjci. Tomu vždycky šlo jenom o zisky, kolonie, lup a vlastní zájmy.

   Smazat
  2. Jo, jistě. Akorát by ukrajinští hrdinové potřebovali, aby jim stavbu té zdi někdo zaplatil, zorganizoval a dohlédl, aby ty prachy ukrajinští oligarchové jako obvykle nerozkradli.
   Hladovou moskevskou vatu, co by prchala na Ukrajinu za lepším najdeš tak možná ve vlastní hlavě nebo v nějaké dalším výplodu údajného "novináře" Pavla Barocha.
   Ale to je na tvoje obě dvě funkční mozkové buňky příliš složité na pochopení, že, trole?

   Smazat
  3. Neurážej komonácku.Jestli máš kuráž řekni mi to do očí.Příští týden se můžeme setkat v Rivnomu.Svýho Glocka budu mít u sebe.

   Smazat
 12. Ano, přečetla jsem si kus článku D.A. Medveděva na článku na webu RT a děkuji za překlad. RT navíc neustále zdůrazňuje, že ukrajinští politici ve vztahu k EU namlouvají svým občanům, jakoby už v EU byli a z toho jim plynuly určité výhody, EU se k nim ale v podstatě točí zády a nic moc Ukrajině nenabízí.
  Dmitrij Anatoljevič Medveděv prohlásil, že Ukrajina zůstane holkou bez prstýnku. RT ve svých diskusích obecně se vyznačuje, že ponechává volnou diskusi všech v komentářích. Čtu anglickou verzi RT. A jeden vtipálek dodal, že Dmitrij A. Medveděv si bude po konci své politické kariéry např. moci zařídit svatební kancelář.
  Tento vzdělaný politik, jenž byl už dávno i docentem a byl u studentů oblíbený, může ovšem dělat mnohé, kromě toho, že s Vladimírem Putinem provozuje sporty a lyžuje, ještě i skvěle fotografuje a vyzná se v značkách fotoaparátů. Dokonce měl i své výstavy, a fotografie na nich, které jsem viděla jen skrze youtube ,vypadaly opravdu velice dobře. A také podotýkám, jeho fotografie se vydražily za astronomické částky. Jeho hlas v Rusku není zanedbatelný, pohybuje se v politice hezkou řádku let a má i své vlastní slovo. Neplatí, že pouze papouškuje, co mu V.V. Putin nadiktuje jak se u nás zvyklo říkat. Takže si osobně myslím, až D.A. Medveděv sekne s politikou, bude fotografovat naplno. Máme se rozhodně na co těšit. Budou to rozhodně menší kýče, než na jaké jsme zvyklí od J. Saudka.

  OdpovědětSmazat
 13. Pravda,je urážen, protože je Rus a to je celé! Je těžké přimět určitou populaci k přemýšlení - tato doba to nevyžaduje, ba naopak.Stádo ovcí a beranů se dobře ovládá a to EU a USA využívá plnými doušky.Kdy konečně pochopíte, že RVHP už neekzistuje a státy,které v tomto spolku byly nabral jiný svazek EU a to se vším všudy i s rozkradením našeho státu za pomocí vazalů a hospodářskou likvidaci! Malé státy musí poslouchat jak Bruselské hodiny tikají! A Rusko? Velmoc, která se nedá omotat a nechce poslouchat ani Ameriku ! Jaká hrůza ! Naštěstí tam jsou srdnatí lidé, kteří vědí, co je to hrdost a vlastenectví. Přeji našim zdělovacím prostředkům, aby se osvobodily od pokrytectví a NESTRANNĚ nás informovaly.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.