Reklama

pondělí 22. prosince 2014

Hrochovy denní ruské překlady – dnes o tom, kdo osobně zapálil doutnák v prachárně jménem Majdan

A. Vedrus (přeložil hroch )
22. 12. 2014  http://vlkovobloguje.wordpress.com/

Ukrajinci, oklamali vás !

Startérem „majdanu“ bylo rozehnání studentů v Kyjevě 30. listopadu 2013. Jak známo, příkaz k rozehnání demonstrace vydal tehdejší šéf kanceláře prezidenta Janukoviče Ljovočkin. Masmédia psala o tom, že příkaz přišel telefonicky z Janukovičovy prezidentské kanceláře. Dle všeho soudě, bylo to vše konzultováno s Američany. Janukoviče jednoduše nastrčili. Proč to mohu tvrdit? Protože dva měsíce po kyjevském převratu si pan Ljovočkin spokojeně žil v Kyjevě. A chodil na fotbal společně … s velvyslancem USA.


Svědčí o tom dopis čtenáře mého zdroje nstarikov.ru A.Vedruse z hlavního města Kyjeva.

„Počátkem dubna 2014 mi moje známá poslala odkaz na fotoreportáž pod názvem: Ljovočkin s americkým velvyslancem Pyattem navštívili zápas mistrovství Ukrajiny ve fotbale. Ljovočkin je bývalým šéfem kanceláře prezidenta Janukovyče.“

Uvádím část fotografií z této reportáže:

Ljovočkin (uprostřed) v rozhovoru s americkým velvyslancem Pyattem …

Řekl jsem si, že je to divné. Všichni bývalí přívrženci Janukovyče jsou na útěku, a tady je taková milá idylka …

Třicátého listopadu 2013 milice velmi tvrdě rozehnala skupinku lidí, kteří se na Majdanu sešli na podporu integrace v Evropou. Toho dne jsem projížděl Majdanem kolem 18. hodiny a stálo tam asi 20 lidí – víc ne. Pak mi můj známý malíř (přímý svědek) vyprávěl, že k momentu rozehnání tam nebylo víc než asi 40 lidí. Protestujícími je bylo těžko nazvat – popíjeli pivo a o něčem se bavili. Podle slov mého známého se k nim začali přidávat kolemjdoucí, nebo přesněji řečeno se začali těchto lidí „protestujících“ zastávat, protože je milice rozehnala skutečně tvrdě. Otázka: – ale proč tak demonstrativně tvrdě? Proč je vůbec nenechali na pokoji? Ti lidé jen popíjeli pivo. Nazývat je protestujícími za integraci s Evropou, to je – mírně řečeno – pustá lež. Byla to viditelně záměrná provokace. Vždyť protestující tam jednoduše nebyli. Mládež tam stála, popíjela pivo a o čemsi se bavila. Můj známý novinář si tenkrát stěžoval, že vlastně není o čem psát: protest se jaksi nekonal. A najednou přišla pomoc – jakoby s nebe spadlá …
Když jsem si prohlédl fotoreportáž „Ljovočkin s americkým velvyslance Pyattem navštívili zápas mistrovství Ukrajiny ve fotbale“, jsem „zagůgloval“ – a ejhle: „Příkaz k rozehnání mejdanu vydal Ljovočkin“. V prvních řádcích to vyhodilo nějakých 200 článků, ve kterých jakýsi vysoce postavený policejní úředník prohlásil, že rozehnání mejdanu nařídili „v telefonickém režimu“ z prezidentské kanceláře. (To byl výsledek někde z konce dubna.

Včera jsem celou noc tyto články hledal – a nic! Všechno bylo smáznuto – dokonce i fotografie. Ale úplně náhodou jsem, až k ránu, našel tyto fotografie …Už je to vyčištěné. Pokud si ty články někdo uložil, prosím o jejich poslání v komentářích). Magii sousloví „telefonní právo“ a jeho všemocnost, jak se domnívám, vysvětlovat nemusím. I když jsem se kdysi pokoušel jakémusi Američanovi vysvětlit, co to je, tak se rozesmál: ty si myslíš, že u nás tohle není? To je – iluze … Věř mi, že pokud v ničem jiném, pak v „telefonním právu“ my – Američané – vedeme světovou ligu…

Dále už chronologicky:

1. Ljovočkin rezignuje „na protest proti tvrdému rozehnání účastníků mítingu“.

2. „Strana regionů“ obvinila z rozehnání mejdanu právě Ljovočkina“: http://mignews.com.ua/politics/inukraine/156623.html

A dál šlo všechno jako po másle. Mimochodem – dostal jsem tenkrát na svoji mailovou adresu více než desítku takovýchto výzev:

ВСІ – НА ЄВРОМАЙДАН(и): ЗАХИСТИМО НАШУ СВОБОДУ й КРАЇНУ

Після кривавої бійні на Майдані Незалежности в Києві 30 листопада тільки неповносправним громадянам України може бути не зрозуміло, що політика режиму Януковича веде державу й країну до історичного краху.

Закликаю всіх виявити свої найкращі людські й громадянські якості – подолавши всі можливі сумніви та страхи, вийти на захист нашого й наших дітей спільного майбутнього «в сім’ї вольній, новій» — сім’ї європейських народів.

Наразі – 1 грудня в Києві біля пам’ятника Тарасові Шевченку (12:00) та по всій Україні по всіх Майданах!

Pozoruhodné přitom je, že je odesílali šéfredaktoři a generální ředitelé různých vydavatelství a všechny jsou jako přes kopírák. Pokud se liší, tak jen pár slovy.

Podle mého, jednoduchá analýza ukazuje, že za tím krvavým rozehnáním pijáků piva stáli právě Američané.

Zdroj: blog Nikolaje Starikova.

2 komentáře :

  1. Libor: Ta hlava amerického velvyslance se mi zdá na jednom obrázku nějaká divná. Možná je to tím, že je dutá, ale není to fotomontáž?

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Mě to připadá stejně tak. Divná, bez stínů v porovnání s tou sousední postavou. Uvidíme. Ukáže čas.

      Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.