Reklama

středa 24. prosince 2014

Ironie nakonec

Taras2
24. 12. 2014  Tarasova terasa

Zase jedny vánoční svátky, Silvestr a Nový rok.
„A co má být?“ ptá se ten, který už tohle absolvuje málem po sedmdesáté.
Zastrčte si to třeštění někam a napomádujte si ho.

Den před tím Štědrým se do vchodu Kauflandu okresního formátu valil nepřetržitý proud lidí, čtyřstup tam, čtyřstup ven, jinak to ani nejde, to by to dopadlo jako s tím pověstným dolem, kde se v hlubině začali hromadit horníci.

Vlevo od vchodu končí svou pouť v tomto slzavém údolí stovky kaprů a lidé na tuhle podívanou stojí v desetimetrové frontě. Slzí vůbec kapři? Má to pod vodou nějaký smysl? Slzet, když to stejně nikdo neuvidí?

Slzy, které svět nevidí.

Na Blízkém východě se podřezávají lidé a na ještě bližším východě, takřka za humny, pálí těžká artilerie do paneláků. Slzy těchhle lidí také nikdo nevidí? A co když slzy čerstvých sirotků a bezdomovců na Donbasu i v Mosúlu nějakými podivuhodnými cestami souvisí se slzami českých kaprů?

Za poslední čtvrtstoletí se Rusko významně přiblížilo hranicím států NATO a tímto agresivním chováním ohrožuje mír v Evropě. Z úst nejvyšších představitelů Spojených států zaznívají věty, které politickou scénu mění na pimprdlové divadlo a aktéry na přiblblé, zešílevší Škrholy, byť i různobarevné. Organizace spojených národů se změnila na bezvýznamný spolek, jehož jediným účelem je zajišťovat pohodlnou až přepychovou existenci jeho byrokratům. Jako podle kopíráku Evropská unie, jejíž byrokraté ovšem odvádějí práci navíc, usilovně škodí.

Kyjevský spolek válečných zločinců je vydáván za mustr demokracie a oběť ruské rozpínavosti. Oběť, která zakazuje své ruskojazyčné menšině mluvit rodným jazykem a chce ji zničit „atomovou zbraní“. Bohatci plní svou tradiční úlohu na sto procent, parazitárně vysávají společnost a svými finančními hrátkami tlačí svět do pozice českých skladů munice.

Původně jsem chtěl psát o jmelí, prskavkách a purpuře. Místo toho jsem vyronil slzy, navlas podobné těm kapřím.

Pěkné svátky a celý nový rok.

23 komentářů :

 1. Tak prestan komunisticky tlustochu kvilet a rekni Putlerovi at necha Ukrajinu na pokoji. Bez jeho agrese by tam zadna valka nebyla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybys aspoň oponoval vtipně... tyhle výkřiky neustále opakuješ a všichni se ti tady smějí. Jen nechápu jak tě za tohle blbý žvanění může někdo odměňovat. Běž si ještě rychle pro instrukce ať máš zase zítra o čem žvanit...
   Ani podepsat se neumíš. Připadáš mi jako Bohouš od Dlouhého Bidla , víš li o koho jde. A smrdíš přes obrazovku až sem. Musím vyvětrat

   'Slávek. Brno

   Smazat
  2. Pánové, doporučuji na něj nereagovat. Pak jej zaměstnavatel vyhodí.

   Smazat
  3. Ty jsi ale rychlík, to snad ani není možné. Ty tu sedíš a číháš na Ježíška? Nic nedostaneš, protože jsi sprostá papula.

   Smazat
  4. A o tom to tu je celou dobu, že tu někdo brázdí a hledá Ježíška.

   Smazat
  5. Ještě že jsou ty vánoce. Jinak by chlapec potřeboval přemrdat přez mokrý hadr.

   Smazat
  6. Kolik jste toho už požil, že píšete nesmysly nebo jste úplně ztratil paměť? Vy jste si vážně nevšiml, kdo začal agresi proti obyč lidem na Ukrajině? No neříkejte, že jste takovej zpiťar nebo trotl!

   Smazat
  7. Tak schválně. Co nám přátelé z SSA chtějí napsat do dějepisů? Popište to podrobně a v časové posloupnosti. Např. Od 2008.

   Smazat
  8. Není to Putler, není to Palmer, je to Ježíšek a my jako bezvěrci jsme ho v té celé jeho úžasné sprostotě neidentifikovali.

   Smazat
  9. jezis, ty si ale roztomilej. a sopel ti utira kdo?
   skus si precist tohle:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287/diskuse?p=2

   Smazat
  10. Zmlkni, ty zachráněnej potrate ! Kdyby tě ožralej fotr špíchnul kozám do pití, udělal by líp.

   Smazat
  11. Není co dodat,blbec zůstane blbcem! Nebo je to provokatér....!To už víme,co s ním!

   Smazat
  12. My jsme v úrovni diskuse o jeden Listopad dále, chlapečku.

   Smazat
  13. V puberťákovi Palmerovi se vzbouřily árijské geny a hormony, a teď se z toho snaží nějak vycukat. Píšu to od začátku, že by mu pomohla svěrací kazajka, aby se ještě nepokousal a nedostal z toho vzteklinu dublovanou...

   Smazat
  14. sopel to nebude co s tebe tece. spis takove neco hnede, jak ty tvoje vyplody. s tridnim nepritelem se da aspon polemizovat, s tebou je to to ztraceny cas.

   Smazat
 2. Ti Anonymní zastánci pravdy, lásky a humanity jsou tady zase pěkně v ráži. Zase byl u nich Jezisek :-D Ještě jim nedochází, že jejich politické ikony jsou politickými mrtvolami, právě diky jim...... Díky Bohu!!!! B-)

  OdpovědětSmazat
 3. Takže kdy vyrážíme osvobozovat Krym, aby si měl Porošenko kde ožírat hlavu, až zase zpacká nějaký atentát a pošle k zemi letadlo plný civilu?

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Taras, Pěkný článeček. Jen chybička se vloudila do nadpisu. To není ironie, to je čistá pravda.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten Tarasuv webik je srandovni v tom, ze tam po zavedeni cenzury pisou porad ti sami 4 komousi a jeden nacista. I tyto stranky tak brzy dopadnou, zbude jen vzajemna onanie nekolika komousu.
  Mimochodem - kdyz se nekdo podepise Slavek nebo Deda, tak to uz neni anonym ?
  Ja se na jednom komunistickym webu zacal podepisovat a komousi me okamzite ukradli jmeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunisti nekradou, komunisti znárodňují. V tom je rozdíl, jenom tys ho ještě nepochopil. Pořád ti v hlavě haraší ten tvůj zasmrádlý rybníček soukromý oplocený.

   Smazat
 6. Nekradli akorát fašouni, přesně náckové. Dokonce budovali tu svoji třetí říši s elánem, jaký nevykazovali ani bolševici. DvAcet let jsem si s tím lámal hlavu, jak může prosperovat stát, který válčí proti všem sousedům, když je jasný, že výroba kanonů pro vlastní potřebu není ekonomicky výhodná.
  Nikdo ten nacistický ekonomický model za celá léta nezopakoval a to mi vrtalo hlavou a rozsvítilo se mi v kebuli až po sametu, protože se začalo krást v neuvěřitelných dimenzích.
  Hezký svátky a přestaňte si nadávat do nácků a bolševiků aspoň přes Vánoce

  Jířa

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.