AA

Reklama

bb

středa 24. prosince 2014

Já po něm chlebem, on po mně kamenem!

Jiří Baťa
24. prosinec 2014  Czech Free Press
 
Aneb: Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!

Tak prý desátý! No přece desátý humanitární konvoj, který ta nenáviděná, imperiální, agresorská, rozpínavá, Evropu (i nás) ohrožující Putinova Ruská federace poslala strádajícím občanům na východě Ukrajiny, tedy v Doněcku a Luhansku. No je to možné? Ano je, a co je zarážející, že něco podobného ze strany Kijeva se něco obdobného jaksi buďto nerealizuje, nebo se o tom nepíše. Ale že by naše mainstreamové (apropó Babišovy) média tajila takové věci, jako že by Jaceňuk či Porošenko poslal na východ své země humanitární pomoc? Co však Kyjev a pánové Jaceňuk a Porošenko na východ Ukrajiny posílá a o čem se ví je armáda, zbraně, munice a rozkazy k boji proti separatistům! Těch je či bylo požehnaně.

Ukrajinu uzurpující či o její uchvácení snažící se Rusko nejen že pomáhá svými dobrovolníky (možná i zbraněmi a municí) za svá práva bojujícím občanům Doněcka a Luhanska, ale také se humanitární pomocí snaží zmírnit jejich strádání, kruté, válkou poznamenané životní podmínky. Ne jeden, dva nebo tři, ale už deset kolon (po kolika desítkách nákladních aut je otázka, ale bývalo to po stovkách kamionů) humanitární pomoci bylo lidem v bojujících oblastech dodáno. Kolik a čeho poslali z Kijeva Jaceňuk nebo Porošenko? Přičemž nejde o pomoc nějakým cizincům, ale vlastním lidem, Ukrajincům! Jenže pro oba pány jsou tito lidé nejen cizinci (Ukrajinci ruské národnosti nebo rusky hovořící), ale také nepřátelé, kterým se nepomáhá (když pomoc, tak jedině do hrobu).

Ostuda, nelidské, antihumánní a odsouzení hodné jednání! Co všechno lze obětovat pro peníze! I občany vlastní země jenom proto, že nesouhlasí s jejich politikou. Říká se tomu genocida, ve světě bývají iniciátoři takových válek souzeni u mezinárodního trestního tribunálu a zpravidla i po zásluze potrestáni. Ukrajinští představitelé nejen dali příkaz k boji proti vlastním občanům, ale ani nejsou schopni či ochotni jim humanitárně pomoci. Snad i na jejich zvlčilost brzy dojde!

Vůči Rusku nemají jedno kloudné slovo, mají jej za agresora, který se snaží zmocnit jejich Ukrajiny! Přesto je tento „agresor“ natolik lidumilný, že posílá lidem pomoc, kterou jim odpírá jejích „otčina“. Nebo že by byla na tom Ukrajina už tak špatně, že nemá čím strádajícím pomoci? A co „přátelé“ v EU, paní Merkelová a hlavně přátelé nejvěrnější – v USA? Že by neměli na humanitární pomoc, ale na zbraně a střelivo ano?

I přes tyto vysoce uznávané humánní postoje je Rusko nejen Ukrajinou, ale i představiteli mnohých zemí odsuzováno, žádné poděkování či uznání za pomoc. Rusko i nadále zůstává (nejen) pro ukrajinské vedení nepřítelem č. 1 a i když se „na oko“ snaží problematickou situaci Ukrajiny řešit, hlavní cíl je dostat se NATO, aby pod jejími křídly mohla eventuálně na Rusko zaútočit. Komu není (rozumu) z hůry dáno, v apatyce nekoupíš. Ani v ukrajinské, ani v žádné jiné. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá atd., atd.

Nejsmutnější na tom je, že na tuto prozápadní politiku ukrajinských zaprodanců doplatí obyčejní občané. Mnozí se už pomalu vzpamatovávají z „Majdanovské opice“, nedostatek tepla, světla, vody a potravin atd. jim pomalu, ale jistě napovídá, kam Ukrajina směřuje. Na druhé straně, nic ve zlém, ale „mají co chtěli“. Něco podobného ale s menšími následky prožíváme i v Česku. Také jsme měli velké oči, které pro mnohé jak se říká, zbyly už jen pro pláč!

Rusko, jakkoliv na tom není ekonomicky zrovna nejlépe, přesto se nezdráhá poslat pomoc i nadále bratrské zemi, která tak nevybíravým způsobem Rusko ostrakizuje. Kde je černý Petr však rozumní lidé vědí. Ale stává se a dost často, že i černý Petr dostává na frak! Už aby to bylo i na Ukrajině!

25 komentářů :

 1. Nezištná pomoc Rusů svým občanům ve východní Ukrajině je skutečně humáním počinem. "Humanista Havel" by tam poslal zřejmě bombardéry, aby tam přinutili místní podřídit se fašistům (Benderovcům). Praktiky USA a CIA velí pozatýkat odpůrce fašistů do mučících lígrů a tam je mučením přinutit poslušnosti. A co "demokratická" EU? Nečinně přihlíží a ještě podpatronací USA tam vozí vražedné zbraně. Sláva Rusku a Putinovi!!! USA go home!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak že Havel nebyl státník světového formátu. I vláda v Kievě se od něj učí a posílá na JV Ukrajiny humanitární zásilky. Dělem a tankem je to rychlejší než na kolech.
   Mif

   Smazat
 2. Taktika obléhání a vyhladovění se od středověku nezměnila. Bude to chtít krok přes epochy.

  OdpovědětSmazat
 3. - Zdravín : i na tomto je zcela zřejmé, komu a o co vlastně šlo a jde na Ukrajině : ať se jedná o tzv.současnou kyjevskou vládu, či samotné strůjce z Washingtonu, a poddajné přisluhovače z EU.: potřeby a zájmy samotných občanů jsou mimo daný scénář, snad jen jako lidský válečný materiál : jen doufám, že příští sled událostí na Ukrajině, nepřinesou hlubší humanit.krizi v důsledku dalších válečných hrůz, zvláště za pomoci (těch) nekonvenčních zbraní : RF, sice nese současnou tíhu toho čeho sama není příčinou : avšak stradající mají v paměti těch kteří jim (skutečně) pomáhají nést ono jho (pro ně tak nesmyslné) bratrovražedné války.

  OdpovědětSmazat
 4. Jdu se vyzuřit do Age of Conan. Příjemný poklidný radostný večer všem.

  OdpovědětSmazat
 5. V Rusku mají hluboký smutek. Litevská prezidentka Gribauskaite oznámila, že nepojede na oslavy 70. výročí osvobození od fašizmu do Moskvy. Všichni jsou tam hluboce zarmouceni, že bývalá učitelka v nejvyšší stranické školy a funkcionářka KSSS nedorazí ! Budou ze žalu plakat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naše média se o tom nezmiňují, ale jinde se lze dočíst, že Litva se prý těchto oslav nezúčastňuje už 10 let. To se českým mediákům jen hodí to teď zdůrazňovat, aby to mohli hodit na Putina a současnou situaci. Hezký sváteční večer všem.

   Smazat
  2. Jdu si to hodit, takové neštěstí, ach jóóó.

   Smazat
  3. ... Bataliónové markytánky ještě nepochopily, že by jim bylo lépe ve vyhřátém hampejzu...

   Smazat
 6. nech ta štetka Litovska len zostane doma

  OdpovědětSmazat
 7. Litevska prezidentka nepojede do zeme ktera v minulosti provadela genocidu proti jejimu narodu a v sou casne dobe provadi agresi proti sousedum.
  Jak pozoruji, ceske nacisty a komunisty to krajne rozrusilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Litevska presidentka ma US pas. Tim se to vse vysvetluje.

   Smazat
  2. Bože můj, to nám sem ale lezou blbečci. Nepodložená tvrzení, nálepkování a kádrování, nenávist a povýšené poučování. Fakt dobrá směs...

   Smazat
 8. Moc mile od Putlera ze posila do zeme kde vyvolal valku a kam posila hrdlorezy a zbrane navic i deky a konzervy.
  Ja bych ale rekl, zeby by byli Ukrajinci i obyvatele dalsich sousednich zemi radeji, kdyby zustali Rusaci doma a starali se sami o sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom to právě je, že jsou doma a starají se sami o sebe, ty troubo. Hoď si na hlavu bombu, ať máš klid.

   Smazat
  2. Přeji ti příjemné svátky. Musím ti však sdělit, že jsi mne utvrdil v tom, že máš v hlavě zcela vygumováno. Papoušek také stále opakuje jen to co ho naučili, nemyslí a nepřemýšlí. Takové lidi je třeba brát jako nutné zlo a ponaučení, že blbost je věčná. Zcela jistě by sis rozuměl, nebo rozumíš a přemýšlíš v intencích jako na sousedé váleční štváči z Polska. Závěrem jen dodám a plně s tebou souhlasím - svým jednáním se "rusáci" starají o sebe a držím jim palce. Za současné situace kam se ČR za poslední období dostala, nelze ani nic jiného dělat.

   Smazat
  3. Vygumováno? Pořád lepší než tam mít... nasráno.

   Smazat
 9. Muzete mi pane Bata vysvetlit,kde berou povstalci zbrane a munici?)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ode mě. Je mi těch civilů líto, nechci, aby je Ukrajinci vybili, jak mají v plánu. Vy ano? Každý má právo na život.

   Smazat
 10. Ty prvotní zbraně a munici získali povstalci od ukrajinské armády, která v
  dosti značném počtu přešla na jejich stranu a to i z těžkou technikou.

  OdpovědětSmazat
 11. se mně líbí, jak tam bojujou rusáci na své dovolené, to si takový rus požadá svého soudruha velitele o mimořádnou dovolenou, vezme si kalašnikova, tank a náboje a jde se dovolenkovat. geniální. že nenapadlo Hitlera zdůvodnit napadení polska tím, že si vojáci wehrmachtu vzali dovolenou a šli .
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty bys mu jistě dokázal dobře poradit, Palmere. Škoda tě v tomhle roce, 70 let nazpět a byl bys v Norimberku vrchní oficír s prémiovou lóží.

   Smazat
 12. Vy, kteří situaci na UK posuzujete racionálně se nenechte vytáčet
  názorem nějakého hlupáka a užívejte si Vánoc. Za několik dní bude
  NR 2015, který zásadně ovlivní situaci na východě. Přijdou konečně
  mrazy cca -25°C, což způsobí paniku v ukrajinské armádě. Prozatím
  jí příroda přála ( plus 5° přes den, -3° v noci). Jaceňuk a Porošenko
  zapomněli, pokud to vůbec věděli, jak dopadl Napoleon v Moskvě a
  Paulus u Stalingradu. Promrzlá země nebude "lehká" a výkop hrobů
  téměř nemožný. Dobrá zpráva je, že ve ztuhlém stavu vydrží až do
  dubna, kdy "separatisté" doslova posbírají moderní zbraně, kterými
  je údajně UA postupně vybavována EU/US a potom příbuzným snad
  umožní odvoz mrtvol.

  OdpovědětSmazat
 13. hmm, tak to budou mít proruští teroristé blbé s tím kopáním do zmrzlé země. pravý sektor , podle mých informací, má z kraje roku začít masivní ofenzívu. a věřte, soudruzi, batalion Azov, to je jiný sekáč, ten se nezakecá. Sláva Ukrajině.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad si nemyslíte ,že to ukrajinští nacionalisté vyhrají?Napřesrok jim umrznou zadky a normální Ukrajinci je pověsí na nejbližší osiku jako Jidáše ,kteří je přivedli do neštěstí

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.