Reklama

.

.

úterý 2. prosince 2014

L'Expression: Západ se připravil na válku s Ruskem?

2. 12. 2014    zdroj
Otevřené střetnutí mezi Západem a Ruskem provokují USA a NATO, píše francouzské vydání L'Expression. Svědčí o tom diplomatické útoky USA a NATO na Moskvu a také stahování západních vojsk blíže k ruským hranicím. Jaké cíle se ale skrývají za útočnými výroky Západu, který v poslední době téměř otevřeně demonstruje svou připravenost ke konfliktu s Kremlem? Jaké důsledky to bude mít? Tyto otázky si zadal tento časopis.

Autor článku Karim Mohsen tvrdí, že Západ přenáší na Rusko vlastní hříchy, mezi nimiž je hlavním ukrajinská krize. Podle Západu nese Rusko vinu na podněcování konfliktu a úmyslných provokacích. Ale ve skutečnosti, říká Mohsen, všechna tato obvinění na adresu Moskvy v souvislosti s její agresí na Ukrajině "připravují názor světové veřejnosti na nejhorší." A nejhorší - to není nic jiného než válka mezi oběma jadernými mocnostmi s důsledky pro bezpečnost celého světa, poznamenává L'Expression.

V diplomatických kruzích USA aktivně vytvářejí z Ruska "obraz nepřítele" a požadují, aby se jim věřilo každé slovo. A zdá se, že vše bylo plánováno dopředu včetně slavnostní návštěvy Majdanu - "domoviny prozápadních protestů" - nejvyššími hodnostáři Západu, například Joe Bidenem.

Právě ve světle ukrajinských událostí přijal kongres "Protokol o zamezení ruské agresi", který poskytuje Americe možnost otevřeného konfliktu s Ruskem. Nedávno vyjádřil velitel sil NATO generál Philip Breedlove znepokojení v souvislosti s militarizací Krymu, když řekl, že to "bude mít vliv na celou oblast Černého moře," připomíná autor.

Ale když rozprostřete mapu, uvidíte, že je skoro tisíc ne ruských, ale amerických vojenských základen roztroušených po celém světě, zatímco Rusko nemá ani jednu mimo své území, důrazňuje vydání. Dokonce i v bývalých sovětských republikách - i v Evropě i v Asii - jsou nyní umístěni právě američtí vojáci. To znamená, že Západ obviňuje Rusko z hromadění vojáků na hranicích a zároveň ho obkličuje svými vojsky.

Mohsen poznamenává, že "USA a NATO shromáždily všechny složky pro mezinárodní konflikt, ale veškerou vinu svalují na třetí stranu - tentokrát na Rusko".

"Lživá propaganda, sofizmata - všechno se hodí, aby byli všichni přesvědčeni o ruské agresi proti mírovým zemím", když celá západní armáda stanula na ruském prahu. Bylo by zajímavé, jak by reagoval Washington, kdyby se někdo pevně usadil u amerických hranic? Ale ještě zajímavější je, proč Západ obkličuje Rusko, uzavírají noviny.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Neměli bychom tomu nečině přihlížet.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jistě, neměli. Jenže.
   Co když polovina z nás považuje za agresora Rusko????
   A pokud, kde to má původ?
   (Kolik miliard už k nám propašovala Nulandová, nebo koho tu nasadila?)
   A pokud ... , pak nestačí na Václaváku zaranžovat trochu lépe Majdan, abychm se začali zabíjet jak Ukrajinci?
   Brzy se asi ukáže, zda jsme už (informační válku) neprohráli.

   Vymazat
  2. Jak to, polovina ? Ja cloveka ktery nechape zlocinnou ulohu Ruska znam osobne jen jednoho.
   A ten je (zcela pravem) povazovan za debilniho kretena.

   Vymazat
  3. Kolik ti platí za ty cancy sračkomewte?

   Vymazat
  4. Nulandová k nám nepochybně přivezla pěkný balík, když se vlastizrádci chodí hlásit na velvyslanectví SS (Spoj.států). Chodí tam bradáčová, šlachta, různí novináři, náměstci ministerstev tam práskají co ví, za peníze se prodávají jako ty k... Naposledy se se šapirem (SS ambasadorem) sešel v Brně i zeman, vrchní prokurátor - co už může být horšího? O čem se tam mohli radit? O tom koho zavřít? Nebo už rovnou o tom koho pověsit?

   Vymazat
  5. Fandit Rusku nebo USA je hloupost. A fakta nemáme, neb se všude lže. Jde pouze o intuici. Dnes se navíc mnoho lidí bojí jako za bolševika. Je to ještě horší neb jde o práci, zdraví a budoucnost dětí. Já si myslím, že USA již ztratily dobré jméno a budovanou pověst. ´Je konec jedné epochy a musí přijít lepší časy. Vybudovaný domeček se může zřítit kdykoliv z různých i nepředvídaných důvodů.U nás stačí trochu námrazy a je konec vládnutí.

   Vymazat
 2. Pokud my se považujeme jako člen EU a NATO za součást "Západu", tak je tvrzení obsažené v článku "Že Západ se připravil na válku s Ruskem" opravdu k smíchu nebo spíše k pláči. Vždyť na nás v současné době stačí, když jsou teploty okolo 0°C a trochu prší. Nejezdí vlak, tramvaje, autobusy, nejde elektřina, atd. A to chceme jít do vlky s Ruskem ?! Občané, používejte k myšlení svou hlavu !!!

  OdpovědětVymazat
 3. Rusko je posledním článkem který překáží sionistům k ovládnutí světa. Tak vpřed za Pedelese, Karpelese a dluhy co se nemusí splácet!

  OdpovědětVymazat
 4. Situace je zcela jednoznacna. Vsechny boje probihaji na Ukrajine a agresorem je Rusko.
  Jedinci kteri veri propagande ruskeho diktatora jsou budto zcela debilni, anebo jde o skalni komunisty ci nacisty. Tedy odpad spolecnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Agresorem je ten kdo zafinancoval nedemokratický a neústavní krvavý politický převrat v \Kyjevě a dostal k moci fašisty a nacisty provádějící genocidní politiku. Ten kdo vycvičil a poskytl jednotnou metodiku násilníkům a teroristům k provádění politických převratů.Ukrajina není ani první ani poslední, kde se tak stalo. S tím Rusko nemá nic společného. Rusko dělá defenzivní politiku, neobkličuje hlavního světového teroristu - USA, nezkouší provést v nich politický převrat, neuvádí okolí USA do chaosu a válek, nesnaží se přerušit všechny jejich ekonomické vazby s cizinou. Takto jedná pouze světoví terorista ve Washingtonu, který se řídí programem PNAC a NWO. Rusko o nic takového neusiluje.

   Vymazat
  2. Jednoznačné je iba to,že Amerika vytvořila Spojené Štáty Europske s pomcou zapadu,pretože zbabelost jej nedovoli samostatne sa postavit Rusku.V Iraku a Syirii nasadili bezpilotne lietadla aby neprišli o tych nadrogovanych Robocopov.A k propagande iba toto.MAJDAN vyprovokovala Amerikas pomocou Ukrajinských nacistov,ktori strielali do chudakov koli Obamovej propagande.

   Vymazat
  3. Tak proc Rusove nenechaji Ukrajinu na pokoji ? Jsou snad nejaci ukrajinsti vojaci v Rusku, vymyty mozku ?

   Vymazat
  4. fakt super, muj vnuk chodí do školky a vidí to uplně opačně....takže patříš asi s iq do jeslí, ale to je asi moc na ty jesle myšlenkově nemáš, muj pes ,když vidí us černýho opičáka , tak šíleně štěká, takže i on to už pochopil...ale ty?,,

   Vymazat
  5. Pravdepodobne Putin nechce aby sa nacisti nedostali na západ.To je snad jasné.Ale to nenastuduješ v HOSPODĚ,

   Vymazat
  6. Je zaujímavé sledovať, ako platení trollovia (mimochodom tak podivne aktívni na "neserióznych" a "extrémistických" stránkach, akým sú napr. novarepublika) nadávajú všetkým diskutujúcim do komunistov, aj keby dotyčný bol katolíckym konzervatívcom...

   Vymazat
  7. Komunisti, fašisti, antisemiti, antidemokrati, džihádisti, milovníci konspiračních teorií... všichni jste jedna verbež a každý vás pozná na 100 honů

   Vymazat
  8. Ale tebe, ty zrůdo, poznat nelze, protože jsi stále zahrabaný v bahně svých myšlenek... musíš být naprosto odporný typ člověka a to i fyzicky! Chudáci lidi, kteří musí žít v tvé blízkosti, asi je to pro ně trest boží!

   Vymazat
  9. tak tedy zcela JASNE muzete predlozit vecny dukazy nam ...istum, pane Onanyme, abychom se taky dozvedeli "pravdu"

   Vymazat
  10. Prosím Vás, kteří se rozčilujete nad debilností Anonymního, nereagujte na ty jeho nesmysly, tím ho nejvíc nase..te, protože to je placený zaměstnanec US ambasády v Praze, jehož úkolem je psát tyto hovadiny, aby rozeštvával lidi. Normální člověk by totiž byl v práci a neměl by čas psát kydy na každý článek. Když jej budeme ignorovat, tak oni ho za pár dní sami vyrazí, oni Amíci nikoho jen tak zbůhdarma neplatí. Největší trest je pro ně ignorance.

   Vymazat
  11. Je to pravda,ale už len jedna reakcia.Iba debil može žiadat vecne dokazy ,ked s tým ma problém aj Amerika.Len jedno ma u toho ....istu zaraža.Jak to zistil o tej onanii.Debil, ....ista a ešte aj STBak.

   Vymazat
 5. V uvedeném článku jsou uvedeny pravdivé informace. Ale protože to neodpovídá zavedenému obrazu "zlého a agresivního Ruska", tak se asi jedná o výplod nějakého "Putinova agenta". Obávám se, že tady máme komunismus naruby. Před 25-ti lety byl naším nepřítelem západní imperialismus, který mohl za vše a vždy a dnes tady máme nového nepřítele - Rusko. Sice nevede žádné války, ajk USA, ani nemá žádné základny , ale tím že má vlastní armádu a dokonce s ní cvičí u sebe, tak tím ohrožuje světový mír, který USA. NATO a vlastně MY musíme aktivně bránit. Naši micipáni z nás opět (pokolikáté v historii už) dělají opravdové pitomce. Necháme si to líbit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neoblbujte tady. Vsichni dobre vime, ze agresorem je Rusko. Jenze vam komunistum se to narozdil od slusnych lidi zamlouva.

   Vymazat
  2. Jsem rád, že v tom máte naprosto jasno kdo je kdo. Čermobílé vidění světa (anebo spíše černorudé) je poněkud primitivní. Masový vrah Bandera je národním hrdinou, v Oděse bylo upáleno a dobito několik desítek lidí, v Mariupolu stříleli vojáci do nezbrojeného davu a zabili spousty lidí - to byl spouštěcí mechanizmus ale to nechcete vidět a nemá smysl Vás o tom přesvědčovat. Jenom mne napadá analogie s odsunem Němců v roce 1945. Největší zvěrstva vůči Němcům páchali čeští kolaboranti a největší zbabělci, a tak mne napadá, jestli vaše nenávist vůči rusům a všemu ruskému nemá kořeny tamtéž? Že by bývalý stranický funkcionář, který přvlékl kabát a léči si vé mindráky????

   Vymazat
  3. Hochu to bude kocovina, až se jednou probudíš..

   Vymazat
 6. nikdy nebyla společnost takto rozdělena. Pro Rusko vs. proti Rusko! Proč? Kde se ta nenávist a zarputilost vzala? kdo jí tady vyvolal? A proč? žili jsme pokojně se svými názory, jeden si myslel o Rusku tamto a druhý ono, a přesto jsme se dokázali pobavit, dohodnout! A dnes?
  Jsme ochotni pro Rusko zabít a jsme ochotni proti Rusku zabít? A rozpory se prohlubují, zostřují se vyjadřovací způsoby těch, či oněch! Kdo vyvolává tyhle nálady u nás? Kdo štve? A proč? Na co nás připravují? Dějiny lidstva jsou protkány válkami, a měli by jsme být poučeni a nejsme! Bijeme se neustále a proč? Tahle planeta je schopná nás uživit všechny, jenomže horních pár tisíc chce stále víc! Matka Tereza: Jsme schopni nasytit chudé, ale nejsme schopni nasytit bohaté! Mysleme lidičky, jsme tady jen na chvíli a chceme v té naší době také zažít válku? Já nechci! Ne, nechci! A neustále přemýšlím proč člověk člověku je stále a stále v dějinách jen vlkem!? Jsme nepoučitení. Zkusme se jedenkrát posunout výš. Máte přece mozek, tak přemýšlejte Vy kdo štvete, ať na té, či na jiné straně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spolecnost rezdeluje podnapily "sjednocovac" Zeman, ktery ve sve zhovadilosti podporuje Putinovu agresi proti Ukrajine.
   Ta inteligentnejsi cast obyvatel totiz tusi, ze muzeme byt dalsi na rade.
   Komunisti to vedi casto take, ale ti si to preji…...

   Vymazat
  2. To jako myslíte ty komunisty, co otočili kabát naruby a založili strany jako ODS, TOP09, ČSSD? A nepleťte si podnapilost s projevy Diabetu (cukrovky) u Zemana a kolísání hladiny krevního cukru s hladinou alkoholu v krvi. Každý jev se měří jinými jednotkami ale má shodné projevy, glykemie / promile.

   Vymazat
  3. Ale, ale, blbecek z 8:43 zase zíká klaviny. Vem si plásek a bude dobze......
   Poznámka pro ostatní:Na blázny se musí mluvit chlácholivě.

   Vymazat
  4. Myslím, že na místního trolla by nejlépe platil diskuzní systém, který byl před nedávnem zaveden na Outsider Media. Nakonec, mám lehce "konspirační hypotézu", že po znemožnění kydů na OM se tamější troll, známý pod přezdívkami jako "Pacho hybsky zbojník", "blbobijec" či "antikomouš", přesunul zde, kde se chová naprosto stejně. Používá naprosto stejná slovní spojení a vulgarity. Stejně jako na OM je i zde přítomen takřka 24/7, v téměř každém příspěvku použije slova jako "nacista" a "komunista" i kdyby byl článek třeba o vlivu slunečního záření na růst okurek, píše bez české diakritiky, obsesivně se snaží vždy reagovat jako první... Ta doba mezi znemožněním jeho trollingu na OM a započetím téhož zde pro něj musela být vskutku nekonečná :)
   Pane doktore Davide, jako člověk povolaný, co byste řekl k takovému případu?

   Vymazat
  5. Tak se mi zdá (podle trollova rukopisu), že jde o jednu a touž osobu- ať "blbobijec", "antikomouš", nebo kdysi na Novinkách Večerek.
   http://mugshots.com/US-Counties/Florida/Okaloosa-County-FL/Jiri-Vecerek.31554311.html
   Nereagovat na jeho nenávistné napadání je jedině správné.

   Vymazat
  6. Ano, myslím si to taky

   Vymazat
 7. Ahoj sračkomete - ty jsi křivoun z čeledi vopruz obecný,páchnoucí bezmozek, naprogramovanej na poštvávání - to je rajc co? Když můžeš tady sprostě nadávat a nikdo to nemůže rozflákat čumák. Už jsi se stačil všimnout, jak jsi tady ojedinělej? A to si jako myslíš, že bys s tím štvaním někde prorazil a získal sympatizanty? Jsi totálně vymaštěnej - nezůstal by z tebe ani mastnej flek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po internetu běhají hezké fotografie nositelek ceny Václava Havla. jasně to ukazuje, jak nedemokratický je Putin.

   Vymazat
 8. Pane Bursík, začínáte být trapný

  OdpovědětVymazat
 9. Tahle situace není vůbec lehká,já rozhodně nechci další válku v Evropě.Když se podívám jaké zvěrstva se prováděli tak mě z toho de mráz po zádech.Jem přesvědčen za tím stojí USA,máme spoustu informací jen si je musíme najít a porovnat fakta.Pak se ukáže kde je pravda.Jem vděčný že ještě máme lidi co jsou vlastenci a nenechají se uplati.Nenechme se rozeštvat něčí propagandou,protože tihle štváči kopu úplně za někoho jiného.Těm šlo vždycky o moc a bohadství,nikdy né o blaho lidstva.Obrázek si udělejte sami je z čeho v ČR vybírat???? Franta.

  OdpovědětVymazat