AA

Reklama

bb

pátek 26. prosince 2014

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

Paul Craig Roberts
22.12.2014
Občas se nějaký čtenář zeptá, jestli mohu poskytnout čtenářům nějaké dobré zprávy. Odpověď zní: ne, pokud bych vám neměl lhát, jako lže „vaše“ vláda a oficiální média. Pokud chcete podvodné „dobré zprávy“, musíte se vrátit do Matrixu. Výměnou za méně stresu a obav budete nevědomky vedeni do finančního krachu a jaderného armageddonu.

Chcete-li být předem varováni, a snad i připraveni, ohledně toho, co vám „vaše“ vláda chystá, a mít aspoň malou šanci přesměrovat běh událostí, čtěte a podpořte tuto stránku. Je to vaše stránka. Já tyto věci již vím. Píšu pro vás.

Neokonzervativci, malá skupina válečných štváčů těsně napojených na vojensko-průmyslový komplex a Izrael, nám dali Granadu a aféru Contras v Nikaragui. Prezident Reagan je vystrnadil a mnozí byli stíháni, ale následně byli omilostněni Reaganovým nástupcem, Georgem H. W. Bushem.

Pevně uhnízdění v mozkových trustech a chráněni penězi Izraele a vojensko-průmyslového komplexu se neokonzervativci opětovně vynořili za Clintonovy vlády a zosnovali rozpad Jugoslávie, válku proti Srbsku a expanzi NATO k ruským hranicím.

Neokonzervativci ovládali režim George W. Bushe. Řídili Pentagon, Národně-bezpečnostní radu, Úřad vice-prezidenta a mnoho dalšího. Neokonzervativci nám dali 9/11 a jeho ututlávání, invazi do Afghánistánu a Iráku, zahájení destabilizace Pákistánu a Jemenu, americké velitelství Afrika, invazi do Jižní Osetie Gruzií, zánik smlouvy o ABM, neústavní a ilegální šmírování amerických občanů bez příkazů, ztrátu ústavní ochrany, mučení a nezodpovědnost výkonné složky před zákonem, kongresem a justicí. V krátkosti, neokonzervativci položili základy pro diktaturu a třetí světovou válku.

Obamův režim nikoho za zločiny Bushova režimu nehnal k zodpovědnosti, tím vytvořil precedent, že moc výkonná je nad zákonem. Místo toho Obamův režim pronásledoval alarmisty, kteří řekli pravdu o zločinech vlády.

Neokonzervativci si v Obamově režimu udržují velmi silný vliv. Obama jmenoval neokonzervativce Susan Rice svoji poradkyní pro národní bezpečnost. Obama jmenoval neokonzervativce Samanthu Power americkou velvyslankyní v OSN. Obama jmenoval neokonzervativce Victorii Nuland náměstkyní ministra zahraničí. Úřad Nulandové, spolupracující se CIA a Washingtonem financovanými nevládními organizacemi, zorganizoval americký puč na Ukrajině.

Neokonzervatismus je jedinou exitující politickou ideologií. Touto ideologií je „Amerika über alles“. Neokonzervativci věří, že historie si vybrala Spojené státy, aby vládly světu, čímž učinila USA „vyjímečnými“ a „nepostradatelnými“. Sám Obama to prohlásil. Tato ideologie dává neokonzervativcům obrovskou sebedůvěru a motivaci, stejně jako závěr Karla Marxe, že historie si vybrala pracující, aby byli vládnoucí třídou, dal sebedůvěru a motivaci raným komunistům.

Tato sebedůvěra a motivace činí neokonzervativce bezohlednými a nepředloženými.

Aby prosadili svoji agendu, propagují neokonzervativci americkou populaci a vazalské státy Washingtonu. Prodejní novináři v médiích dodávají lži neokonzervativců nic netušící veřejnosti: Rusko napadlo a anektovalo ukrajinské provincie; Putin má v úmyslu vzkřísit sovětské impérium; Rusko je gangsterským státem bez demokracie; Rusko je hrozbou pro Pobaltí, Polsko a celou Evropu, takže je potřeba navyšování jednotek USA/NATO na ruských hranicích; Čína, spojenec Ruska, musí být vojensky zadržena novými americkými námořními a leteckými základnami obklopujícími Čínu a kontrolujícími čínské námořní trasy, a tak dále a tak podobně.

Neokonzervativci a prezident Obama dali jasně na srozuměnou, že USA nepřijmou Rusko a Čínu jako suverénní země, s ekonomickou a zahraniční politikou nezávislou na zájmech Washingtonu. Rusko a Čína jsou akceptovatelné pouze jako vazalské státy, jako Británie, Evropa, Japonsko, Kanada a Austrálie.

Recept neokonzervativců je evidentně receptem na konečnou válku.

Celé lidstvo je ohroženo hrstkou zločinných mužů a žen, usazených na pozicích moci ve Washingtonu.

Proti-ruská propaganda nabrala nejvyšších obrátek. Putin je „nový Hitler“. Daniel Zubov informuje o společné konferenci pořádané třemi americkými mozkovými trusty. Tato konference obvinila Rusko z neúspěchů zahraniční politiky Washingtonu. Přečtěte si tento článek, abyste viděli, jak neokonzervativci fungují, aby ideologicky zdůvodnili své činy. Dokonce i Henry Kissinger je napadán za to, že uvedl zjevnou pravdu, že Rusko má na Ukrajině legitimní zájmy, v zemi, která byla dlouho součástí Ruska a nachází se v legitimní sféře vlivu Ruska.

Od Clintonova režimu jednal Washington proti ruským zájmům. Ve své chystané knize „Globalizace války: Dlouhá válka Ameriky proti lidstvu“ profesor Michel Chossudovsky předkládá realistické hodnocení toho, jak blízko přivedl Washington svět k jeho zániku v jaderné válce. Tato pasáž je z předmluvy:
„Globalizace války“ je hegemonistický projekt. Velké vojenské a tajné výzvědné operace jsou prováděny zároveň na Středním východě, ve východní Evropě, sub-saharské Africe, střední Asii a na Dálném východě. Americká vojenská agenda kombinuje jak velké operace na bojištích, tak i tajné akce směřující k destabilizaci suverénních států.
V rámci globální vojenské agendy jsou akce prováděné západní vojenskou aliancí (USA-NATO-Izrael) – v Afghánistánu, Pákistánu, Palestině, na Ukrajině, v Sýrii a Iráku – koordinovány na nejvyšší úrovni vojenské hierarchie. Nemáme co do činění s postupnými vojenskými a výzvědnými operacemi. Útok na Gazu z července-srpna 2014 izraelskou armádou byl proveden za těsného konzultování se Spojenými státy a NATO. Akce na Ukrajině a jejich načasování pak korespondovaly s prudkým útokem na Gazu.
Vojenské akce jsou pak úzce koordinovány s procesem ekonomické války, který představuje nejen uvalování sankcí vůči suverénním zemím, ale také záměrné akty destabilizace finančních a měnových trhů, s cílem podkopat národní ekonomiku nepřátel.
Spojené státy a jejich spojenci rozjeli vojenské dobrodružství, které ohrožuje budoucnost lidstva. V době psaní těchto řádků byly ve východní Evropě rozmístěny jednotky USA a NATO. Americká vojenská intervence pod humanitárním mandátem probíhá v sub-saharské Africe. USA a jejich spojenci ohrožují Čínu v rámci „ukotvování se v Asii“ prezidenta Obamy.
Jsou prováděny vojenské manévry na prahu Ruska, které by mohly vést k eskalaci.
Americké nálety zahájené v září 2014, namířené proti Iráku a Sýrii pod záminkou boje proti Islámskému státu, jsou součástí scénáře vojenské eskalace, sahající od severní Afriky a východního Středomoří po střední a jižní Asii. Západní vojenská aliance je v pokročilém

A stejně tak Rusko.

Jak jsem často poznamenával, Američané jsou bezstarostní lidé. Jsou prostě nevědomí. Předpokládejme, že jsou vědomí, předpokládejme, že celá populace nebezpečí chápe – lze něco udělat, nebo upadli Američané pod kontrolu policejného státu, který Washington vytvořil?

Nemyslím, že se toho lze od Američanů příliš nadít. Američané nedokážou rozeznat skutečné vedení od falešného, a vládnoucí soukromá elita nedovolí skutečným vůdcům se objevit. Navíc neexistuje žádné organizované opoziční hnutí proti neokonzervativcům.

Naděje přichází z vně politického systému. Nadějí je, že domeček z karet a zmanipulované trhy vytvořené tvůrci politiky ve prospěch jednoho procenta zkolabují. David Stockman považuje tento výsledek za vysoce pravděpodobný. Kolaps, který Stockman vidí se odvíjet, je tentýž kolaps, před kterým jsem varoval. Navíc počet Černých labutí, které mohou kolaps spustit, je ještě větší, než kolik jich Stockman správně identifikuje. Některé finanční organizace se obávají nedostatku likvidity na trhu dluhopisů a derivátů. Barbara Novack, spolupředsedkyně Black Rock, tvrdě lobbuje za mechanismus nouzového vyplácení derivátů.

Článek Davida Stockmana je důležitý. Čtěte ho, dokud ho nepochopíte, a budete vědět více, než většina:

Mnozí se budou ptát: Je-li bohatství jednoho procenta ohroženo ekonomickým kolapsem, bude zahájena válka, aby se toto bohatství ochránilo a z problémů, které zachvacují americkou populaci, budou obviněni Rusové nebo Číňané? Moou odpovědí je, že druh kolapsu, jaký očekávám, a jaký očekává David Stockmana a nepochybně mnozí další, staví před vládu takové sociální, politické a ekonomické nejistoty, že zorganizování velké války se stane nemožným.

Zatímco politická impotence Američanů a vazalství západního světa nepředstavují pro Washington žádná omezení, ekonomický kolaps přináší revoluce a zánik stávajícího řádu.

Jakkoliv těžké to lidé budou v případě kolapsu mít, jsou šance na přežití vyšší, než v případě jaderné války.

14 komentářů :

 1. nejvyšší čas učinit těmto aktivitám stop - tvrdě zmasakrovat fašistický
  dobytek a nastolit pořádek jiné řešení není při tolika lidech není možné
  aby si dělal každý co chce každý má přece právo na slušný život a zmetci kteří toho zneužívají nemají mezi lidmi co dělat !!!!!!! Pleticha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je všechno hezké ale dnes je nejtěžší právě to všechno zorganizovat.Takzvaná sametová revoluce byla ůspěšná,jen proto,že ji tehdejší havloidi podporovali a byli navíc finančně podporováni amíkama ale dneska by to muselo jít všechno spontánně jen samotnýma lodna a ti mají hlavně strach o ísta a o práci a to je zlé.Muselo by jím už hodně téct do bot,aby něco udělali jinak se nikdo nehne.Ale možná,že se něke najde organizátor uvidíme.Předně by ale chtělo dát dopořádku ČT a ČRo aby se lidé dovídali pravdu pak by to bylo všechno lehčí.Takže jít na ČT vyházet je s oken a udělat pořádek,za naše koncese si pravdu zasloužíme...

   Smazat
  2. tím jsem myslel samozřejmě udělat pořádek u nás v ČR ale jistě by totéž bylo třeba i ve světě.Omlouvám se za překlepy a nedoklepy :-)

   Smazat
  3. to nebyla žádná sametová revoluce ale obyčejné převzetí moci. Proč nebyl žádný z bolševiků zavřený? (Husak,Štrougal,Bilak,Jakeš...) USA to naplánovaly v celé východní Evropě, začaly v Rumunsku popravou Čaušeska...

   Smazat
  4. ale to já vím,že to nebyla žádná sametová revoluce,taky píšu že byla " takzvaná " mi šlo hlavně o to přirovnání k te organizaci,nic víc .....

   Smazat
 2. Jen technická poznámka.
  Link na Článek Davida Stockmana nefunguje
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. znovu?
   http://www.investicniweb.cz/2014/8/13/ocekavejte-celosvetovou-financni-katastrofu/

   (pokud ne, zadat jméno do googlu, objeví se hned)

   Smazat
 3. No pokud jsem to dobře pochopila, tak autor nemyslí revoluci zdola, ale samozřícení neudržitelného systému. Tomu rozumím, nejspíš je to jediná šance ku změně. Zjednodušeně řečeno - zničit "je" jejich vlastními zbraněmi - finančním kapitálem, který ztratí hodnotu. Nejhůř se ale i v tomto případě povede obyčejným lidem. Alespoň do doby nápravy systému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. já teda myslím,že po zhroucení stávajícího systému,už pak žádný finanční - kapitalistický ani jiný nebude ale budeme se muset vyvíjet duchovně s pomocí mimozemských technologií zaměřených na obnovitelných,přírodních zdrojích.Na vysvětlení blíže by to bylo dost obsáhlé.

   Smazat
  2. Jestli se Německo skutečně chce připojit, na rozdíl od našich politických impotentů, k BRICS, tak zbytek EU jak osli somálší půjdou najednou také do BRICS.
   Epochální - to by bylo bez TTIP a světové americké kurvítko by šlo na velmi úsporný program, až k sebezhroucení. Škoda že američtí občané - nevědomí prosťáčkové, ani nevědí, že mají mít opozici k vládě.
   Hlavně k ničemu nepouštějte Štětinu, Halíka a Fištejna.

   SvDO

   Smazat
  3. Štětinu, Halíka a Fištejna na saka nepúšťat!!:-)

   Smazat
 4. ....a ještě dodatek - ono se říká už dlouho " změň sebe a změníš svět " a to je zatím u nás dosti problém.Každý totiž by chtěl měnit ty druhé...( ono to je jednodušší ) :-) pokud by byl zájem,můžu dát odkaz na info. literaturu

  OdpovědětSmazat
 5. Kdysi jsem se učil, že všechno je o penězích a jejich řízení je ekonomika, politika není nic jiného než koncentrovaná ekonomika a válka je pokračování politiky ozbrojenými prostředky.

  Hod kde nestačí trh, výroba zbraní zvyšuje HDP a co pak s nimi, když je nikdo nechce, přirozené či spíše člověku vlastní je dobýt kus dalšího území, když se jinak expandovat nedá. Taky nezapomínám na Juliuse Roberta Oppenheimera, který varoval před možností zániku planety země ...

  OdpovědětSmazat
 6. chci popřát všem v redakci i diskutujícím na NOVÁ REPUBLIKA v Novém Roce 2015 hodně zdraví a pohody a aby ten následující rok,byl ještě lepší než ten končící - Vladimír :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.