Reklama

úterý 23. prosince 2014

Novinář varuje před rozpoutáním bouře s masovým ožebračením fašistickou diktaturou v srdci Evropy

Stephen Lendman
23. 12. 2014   AC24    původní Globalresearch.ca
Ukrajincům hrozí rozpoutání perfektní bouře. Ta bude v srdci Evropy. S fašistickou diktaturou. S masovým ožebračením. A s růstem drtivé sklíčenosti. Občanská válka. Potenciální ekonomický kolaps. Rozbité jaderné reaktory. Které se dost možná roztaví. Více níže. Ukrajinská ekonomika je prolezlá problémy. Hrozí potenciální bankrot. Pomoc od MMF způsobila víceškody než užitku. Většina jí byla použita k vyplacení Západních bankéřů. A také k válce na Donbasu.


Maličká část pro doplnění vypařujících se rezerv zahraničních měn. Trocha na dodávky ruského plynu. Nic ale na ekonomický růst.

Co potřebuje Ukrajina ze všeho nejvíce, kromě skoncování se špinavou válkou na Donbasu, je obnovení vztahů s Ruskem. A odpovědná služba vlastním lidem. Kyjev je tomu však pravým opakem.

Bezohlednost vlády je jejím standardem. Bezuzdnost. Vymknutí se kontrole. Je to s ní jen o čekání na ekonomický kolaps. A US vedené NATO mezi tím jen podporuje její válečnou mašinérii. Funguje jako dýka použitá proti Rusku.

Ukrajina, má-li se vyhnout bankrotu, potřebuje desítky miliard dolarů. K těm se ale dostat nemůže, když se všechno použije převážně k obsluze dluhu. A k vedení války na Donbasu. Nic tedy nestimuluje ekonomický růst.

9. prosince měl Finacial Times (FT) titulek „MMF varuje, že vykoupení Ukrajiny z dluhů hrozí kolapsem,“ kde uvádí:„Zjistili chybějících 15 miliard $. Má-li se zabránit finančnímu kolapsu, je třeba, aby Západní vlády během týdnů tuhle mezeru doplnily.“

Odhady MMF „obnažují chmurný stav ukrajinské ekonomiky a naráží na to, jakým finančním břemenem je podpora Kyjeva…“A to je v čase probíhající občanské války. Prostředky se používají k jejímu vedení. A vláda je nezodpovědná.

U vedoucích Západních činitelů se projevuje jen nepatrná podpora pro nalívání dalších miliard dolarů do této černé díry. V době, kdy jsou jejich vlastní ekonomiky mírně řečeno dost otřesené.

Podle FT:„Lidé obeznámení s varováním MMF říkají, že tahle fiskální mezera se otevřela kvůli 7 procentnímu propadu ukrajinského hrubého domácího produktu a kvůli kolapsu exportů do Ruska, největšího obchodního partnera této země, což vede i k masivnímu odlivu kapitálu a k vyčerpání rezerv centrální banky.“

Na odštěpenecké oblasti Donbasu připadalo téměř 16% ukrajinské ekonomiky. Ukrajina má bez miliard dolarů pomoci jen dvě volby.

Buď masivní ořezání výdajů. Případně vyhlášení platební neschopnosti na dluhovou službu. Nebo obojí. Předpisy MMF vyžadují, aby přijímající země splnila jejich finanční závazky během následujících 12 měsíců.

Ukrajina se od nich odchýlila už zakrátko. Situaci ještě zhoršuje masová korupce. Hrozí tedy ekonomický kolaps. Pro Obamu jsou tito noví přátelé více pasivem než aktivem.

Znepřátelení Ruska se mu může vrátit, aby mu škodilo. Ukrajina je černá díra, z níž koukají jen trable. Dochází jí peníze.

Vyčerpává své rezervy zahraničních měn. Podmínky ekonomické krize se zhoršují. V té době referuje Fort Russ, že 15 ukrajinských jaderných reaktorů je nebezpečně blízko ztrátě výkonu. K tomu kdyby došlo, tak je to katastrofa.

Ukrajina není schopna platit své dluhy. Dochází jí uhlí. A občanská válka při tom pokračuje. Ekonomický kolaps se blíží.

Téměř polovina uhelných dolů v zemi je mimo provoz. Horníci odešli. Opustili je, aby chránili své rodiny a domovy.

Před „útoky kyjevského režimu.“ Zásobovací cesty jsou rozbité. Stabilita se nadále zhoršuje.„Pokud ty reaktory ztratí výkon a přestanou pracovat… tak začne nekontrolovaně růst teplota s následnými explozemi, roztavením a protavením ven,“ říká Fort Russ.

Jako ve Fukušině, ale možná to bude horší. Když uvážíme počet reaktorů v potížích. Erupce zbytkových zásob paliva vyvolají zkázu.

Každý, kdo sleduje Fukušimu, ví, jakou katastrofu způsobila. Dost možná podobné potíže hrozí Ukrajině. Západní média o ničem z toho nereferují.

Fukušimská radiace „ohrožuje život na planetě Zemi,“ vysvětluje Michel Chossudovsky.

Vypouštění „vysoce radioaktivní vody do Tichého oceánu představuje potenciální spouštěč procesu globálního radioaktivního zamoření.“

A teď si představte, že by se na Ukrajině roztavilo mnoho takových reaktorů jako ve Fukušimě. Celou Eurasii by to postihlo. Možná i planetu Zemi.

Spojenými státy vedené NATO tak vytvořilo potenciální katastrofu. Nejvyšší prioritou je řešit ji včas. Prozatím však byla ignorována. Nejhorší důsledky však mohou přijít.

přeložil Miroslav Pavlíček

28 komentářů :

 1. Jsem ve třetině a už se chechtám nad tím famózním uměním šermu s dvěmi dýkami. Tenhle chlapík, je nebezpečnej. :-))) Krása, jdu číst dál. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že se ty blbečku pochechtáváš a dobře bavíš. Až to přijde, tak nezapomeň poděkovat mírotvůrcům USA a z EU. Zatím se můžeš s kolou v ruce pomodlit k santa klausovi.

   Smazat
  2. To byla ryzí pochvala, nic ironického.

   Smazat
  3. Tak to se omlouvám.

   Smazat
  4. Asi to byla spíš moje chyba, nechat tě přijít až k takové myšlence. Vím, že to není legrace, co se kolem děje, jenže kdyby se člověk pořád jen trápil a zoufal si, tak by ti parchanti už vyhráli, a o tom to není. Je to o tom, že dostanou škaredě na prdel.

   Smazat
 2. Takže jinak, dávám si pauzu, tohle je jako kdyby chtěl vykuchat ty zlotřilé gangstery zaživa.

  OdpovědětSmazat
 3. Fantastické, díky za překlad. Tohle je styl, který používají radikální novináři v zahraničí, zejména v USA, jelikož je to ten nejlepší styl, kterým vzbudit nějakou skutečnou reflexi.

  OdpovědětSmazat
 4. Příslušníci dostali na svátky volno, nikde žádná sprostota a nadávka. Skvělé !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když není koho být do hlavy, jeden si až začne stýskat.

   Smazat
 5. a to sa od lidoopov geneticky odlisujeme len 1%. len tak malo staci na znicenie vsetkeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lemuři už si brousí drápky na vyklizené teritorium. :-)

   Smazat
 6. Odedávna je "dobrým zvykem" lidstva řešit hospodářské problémy válkou. Ukrajina je má, a už válči (na (ne)štěstí sama se sebou). A broblémy se dál prohlubují.
  Tedy prohloubit i válčení? Jak?
  A) Rozšířít válku navenek proti Rusku.
  B) Prohloubit ji doma, vybombardováním několika reaktorů. A svést to na Rusy.

  Už bych se nedivil. Co jim západní experti poradí? (Kam jsme to v té naší mírové demokratické EU došli ? Na rozdíl od zvěře. Ukrajina bude konec EU. Po stránce morální už je.)

  OdpovědětSmazat
 7. Nemyslím,že Fukušima je solidní příklad,kdo pamatuje Černobyl a jeden jeho reaktor,jistě pochopí...

  OdpovědětSmazat
 8. Pro 23,33 - Nevím , co tím myslíte, ale katastrofa Černobyl a Fukušima je v symptomech velmi, velmi, velmi podobná. Lidský šlendrián, ututlávání faktů a nukleární eneretika, která má mnoho nedořešeného, a proto je riziková! Bez ohledu na státní systémy a ideologie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakožto místnímu vlajkonoši klanu konspiračních teoretiků je mojí povinností při zmínce o Fukušimě sdílet tento odkaz.

   http://www.jimstonefreelance.com/fukureport1b.pdf

   Smazat
 9. s fašistickou diktaturou souhlasím, ale nemyslím si, že by rusko bylo v srdci evropy.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepší bude blokovat přes IP adresu, než mazat. To by bylo uklízení jak po praseti, které kálí kudy běhá.

   Smazat
 10. pořád mně vrtá hlavou, proč komouši nejsou schopni slyšet jiný názor.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokus se napsat nějaký názor bez urážky, a potom se ptej.

   Smazat
  2. Ještě máš trochu času na to přijít dokonce i sám.

   Smazat
  3. koho jsem urazil, prosím?
   Palmer

   Smazat
 11. ...aneb jak říkal jeden český spisovatel:" raději vidím francouze blít než komunistu tančit".
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáci citují hlupáky, na tom není až tolik neobvyklého.

   Smazat
  2. no tak rychle někoho cituj.
   Plamer

   Smazat
  3. Neuč se provokovat, uč se prorokovat.

   Smazat
 12. Výbrorná zvěst: Ukrajina doplatila 1,65 miliard dolarů za dodávky plynu v listopadu a prosinci 2013.

  OdpovědětSmazat
 13. Méně výborná zvěst: Palmerovi zrušili volno, musel nastoupit na svátky do služby.

  OdpovědětSmazat
 14. co všechno lidi vydrží než se pohnou k akci na smetení válečných fašistickobenderovských křiklounů tu kyjevskou parlamentní žumpu
  by měli zmáknutou za chvíli je to tam samej zbabělec a zmrd !!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.