Reklama

pátek 26. prosince 2014

Obyčejný fašismus v ukrajinském podání

Vladimír Pelc:
26. 12. 2014     První zprávy
V podstatě bez zájmu našich médií a zejména politiků proběhla informace z 20. 12. 2014 o militantním vystoupení nového tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksandra Turčynova. Vystoupení bylo stručné, avšak zásadní.


Oleksandr Turčynov zdůraznil několik maxim současného fašistického vedení Ukrajiny – jak jinak chcete označit politické vedení země, kde jsou oslavováni jako hrdinové bývalí příslušníci SS jednotek, kteří vyvražďovali Poláky, Židy, Rusíny, Rusy, Čechy, Slováky…, země, v níž je za národního hrdinu považován masový vrah, zločinec, nacista, esesák, vůdceUkrajinské povstalecké armády za druhé světové války Stepan Bandera, který se svými nacistickými parťáky vraždil, dokonce i po skončení II. světové války i v tehdejším Československu…

Maximy O. T. jsou:

1. „Bez ohledu na ekonomické problémy musíme vytvořit nejsilnější armádu Evropy. Nemáme jiné východisko.“

Je jednodušší tvořit silnou armádu – zbraně ze svých přebytků dodají Spojené státu či jejich prodloužená ruka Polsko (zaplatí je jejich daňoví poplatníci), organizace armády je na zákon a rozkaz, takže když se někdo bude zpěčovat, půjde do basy nebo před popravčí četu – tedy tvořit armádu je jednodušší, než kultivovat hospodářství, zvyšovat životní úroveň občanů; nic z toho totiž spojenci nedodají, to je příliš drahé a přebytky ve skladech nejsou.

Silná armáda bude mít dva úkoly; především vnitřní, protože bude mocenskou silou namířenou proti vlastnímu obyvatelstvu (současné „vedení“ země se k moci dostalo převratem, nikoli volbami), proti té jeho části, která s fašismem oligarchů nesouhlasí, a zčásti úkol vnější jako údajná obrana před ruským vojenským nebezpečím; tato druhá role však bude spíše propagandistická, změnit v aktivní se může tehdy, kdyby se Ukrajina (pod vedení Spojených států) dopustila další provokace obdobně, jako tomu bylo 17. 7. 2014, kdy nad východní Ukrajinou sestřelila civilní letadlo Boeing 777 Malaysia Airlines (všech 298 lidí zahynulo), a kdyby na základě této provokace se druhá studená válka změnila v lokální vojenský konflikt či horkou světovou válku třetí.

2.„… Nemáme jiné východisko.“
Východisko by bylo – ale to je příliš pracné a zdlouhavé. Jednodušší je militarizovat společnost. Jednodušší je, když bude Ukrajina vojenským geopolitickým výsadkem USA ve východní části Evropy, zaměřeným proti Rusku.

3. „Bez ohledu na ekonomické problémy …“
Ekonomickými problémy budou trpět běžní občané Ukrajiny, nikoli hospodářští a političtí oligarchové. A o občany se nynější ukrajinský režim nestará a starat nebude, potřebuje naopak aby občané měli především hospodářské problémy – o to méně času budou mít na aktivní starost o politiku.

4. „Neobejdeme se bez nové mobilizace, kterou provedeme v několika etapách... Touto mobilizací obnovíme mocnou stotisícovou zálohu. Ukrajina potřebuje zásadní přezbrojení. Špatná výzbroj byla příčinou velkých ztrát.“
Příčinou ztrát lidských, teritoriálních, politických, morální ad. bylo především to, že příslušníci ukrajinské armády vědí, že bojují pouze za zájmy oligarchů. Nikoli za zájmy své. Naopak členové obou nových východních republik, Luhanské lidové republiky (LLR) a Doněcké lidové republiky (DLR), bojují za sebe, své rodiny, své děti. Za kyjevskou fašistickou vládu bojují s nasazením pouze žoldnéři placení oligarchy.

5. „Naše válka skončí pouze tehdy, až bude osvobozeno celé území Ukrajiny, včetně Krymské autonomní republiky.“
Začlenění Krymu do Ruska je konečnou geopolitickou skutečností. Rusko jejím začleněním do svého území chránilo své zájmy, protože poté, co byla zbořena berlínská zeď, USA a NATO ji posouvají stále dále na východ. Rusko postupovalo ve shodě s vůlí obyvatel Krymu a ochránilo je před následky fašistického převratu v Kyjevě. A pokud bude nynější kyjevská moc útočit na LLR a DLR, ztratí je nadobro.

6. „Je nutné dovést do konce ohlášené procesy − očistit informační prostor Ukrajiny od informačních provokatérů. A to není jen propagandistický kanál Ruska. Je mnoho ukrajinských masmédií, která se nacházejí pod kontrolou Ruska a pracují proti vlastní zemi. Tento problém je nutné řešit. Ve státě, který vede válku, musí být vše zaměřeno na podporu země a ne na její oslabeni. Každý provokatér, hospodářský nebo informační, musí být nalezen.“
Svobodné slovo, svobodný veřejný informační prostor, různost názorů a zejména názorů kritických – to vše je pro fašistický režim nebezpečné. Proto vše to současná fašistická moc Ukrajiny musí zlikvidovat.

Maximy Oleksandra Turčynova jsou jasným politickým programem současného ukrajinského vedení na pár let dopředu. Pokud tento režim vydrží.

19 komentářů :

 1. nejvyšší čas učinit těmto aktivitám stop - tvrdě zmasakrovat fašistický
  dobytek a nastolit pořádek jiné řešení není při tolika lidech není možné
  aby si dělal každý co chce každý má přece právo na slušný život a zmetci kteří toho zneužívají nemají mezi lidmi co dělat !!!!!!! Pleticha

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Turčinov již od pohledu vypadá jako kvalifikovaný dozorce koncentráku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt režim typu "Břicho prázdné, zásobník plný!".Poturčinovec horší Turčinova.

   Smazat
 3. Pokiaľ sa národ Ukrajiny nezobudí a sám sa nepostaví proti zlu a hnusu vedeného z Kyjeva, dovtedy tam dobre nebude.Čím skôr to pochopia a dokážu sa spojiť v mene Mieru, Slobody a Práce tak majú šancu zvrátiť ďalšiu svoju genocídu, ale doteraz nie je vidieť žiadne náznaky toho, že by sa ukrajinský národ dokázal proti zlu z kyjeva vzopreť.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že to hovado fašistické skončí na šibenici, nic jiného si od ukrajinského národa nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jistě. Ale kolik ještě vznikne takových ostrůvků negativní deviace. Možná mají ti ilumináti nakonec pravdu v tom, že nás podivných pozemšťanů má být jen 500 miliónů. Kdo má pořád hlídat nějaké debili, havloidy, fašisty, sionisty!

   Smazat
 6. Ukrajina nikdy nebyl národ, historicky jsou to minimálně dva neslučitelné celky, v okamžiku kdy ztratily nadvládu, nejsou schopny vlastní vlády, nikdy si neodpustí křivdy spáchané těmi na opačné straně Dněpru. O co dříve se rozpadnou o to dříve k sobě najdou cestu.

  OdpovědětSmazat
 7. reakce na příspěvek p.Friedmana.....stručněji a přitom srozumitelněji jste to napsat nemohl...plně s Vámi souhlasím.Věra

  OdpovědětSmazat
 8. Rozebíráme situaci na Ukrajině, odhadujeme jak se tam pohašteří (tj. skoro povraždí), a na čem se nakonec shodnou (vše asi bude úplně jinak).

  Myslím že rozborem jejich politiky jsme na špatné adrese. Subjektem veškerého konání Ukrajina patrně už není ani v nejmenší. Subjektem jsou ti, co ovládají i USA. A rozhodující jsou jen jejich zájmy. (Evropa je roztrhaná hadra vlající po větru, která má při tom shořet). A přesně podle jejich zájmů to bude pokračovat až do okamžiku vojenského střetu s Ruskem, Vůbec není důležité koho při tom nastrčí k realizaci, zda Turčinovu budoucí armádu, nebo Poláky. nebo kohokoliv.

  Teprve pak začne záležet také na něčem jiném. Na vojenské předvídavosti a zdatnosti Rusů.
  Je to řádově nebezpečnější, než kdyby aktivním subjektem byla pouze Ukrajina.
  Zdravím, Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. jednu poznámku k článku. stejně jako jedna strana oslavuje SS a wehramacht, druhá strana oslavuje Stalina, lenina, NKVD a CA...a nyní kontrolní otázka. Kdo má na svědomí více ukrajinských životů, nacisté nebo komunisté? ano, "bé" je správně. a ještě jednu akademickou otázku? proč tedy vadí fašisté na ukrajině a v rusku komunisté ne?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolikpak těch Ukrajinců Stalin zabil,kolik měst a vesnic vypálil ? Kolik zabil Lincoln konfederačních vojíků v občanské válce ??

   Smazat
  2. Kolik zabil Lincoln Jižanů v občanské válce ??

   Smazat
  3. Poslyš ty "akademiku" vystudovaný na wikipediiuniverzitě a jiných uslintaných demagogických portfakultách. Už sis dal mokrý hadr na čelo a vyvětral své (mařenou zhulené) plíce?
   Tak se běž ještě osprchovat, potíš tu jedovatost. Zaměř se na hlavu a nezapomeň na kvalitní šampón... Uvidíš, uleví se ti a pak možná se s tebe stane opravdový a nefalšovaný pravdoláskař. Zatím jsi jen nechutný fašoun...

   Smazat
 10. vidím, že studentíci VUMLu mají velké mezery, tak tedy vězte, že bolševici vyvražili v 30.letech na ukrajině cca 6 milionů ukrajinců...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty debile asi nevíš o čem tady plácáš tvůj tata dělal vuml a ty sis žil jak prase v žitě asi tě tata dělal přes hadru zmetku

   Smazat
 11. Aa, vidim ze inteligent, asi jsi byl splozen znasilnenim tve matky v roce 68 nejakym ruskym bastardem. Zdravstvuj chuj,
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 12. Ty dostal zaplaceno. Návrat domů z práce. Na cestě, potkat zloděje. Potrhané a žádné peníze jít na policii. Jste řekl, že jsou "velmi znepokojen". Ty se vrátil domů.Stejný lupič začne vypuknout dveře. Můžete zavolat policii. Povolaní sousedé na pomoc.Policie "velmi znepokojen". Sousedé ne pro vás. Vspominaesh, že máte zbraň v domě.Strelyaesh.Lupič volá vám vraha.Sousedé říkají, že jste: špatný člověk, jim brání v spánku, kazí pověst domu. Obecně platí, že se nedávno přestěhoval. Police dorazí.Lupič skrývá sekeru a řekne vám, že byl napaden. Sousedé potvrdil: "Ano, jak to bylo." Jste překvapený a zmatený. Nikdy špatné sousedy udělal. Lupič se usměje a říká, že jediný zákon. Ve vašem domově: provaz, mýdlo, TV, magnetofon, plynový sporák. Na TV pořadu zprávy o rukojmí teroristů. Znáte svůj dům. Dozvíte se, že je terorista - jste to vy.Podívejte se na lano.Mám vodku z lednice. Podívejte se na rozhovor své sousedy, lupiče, policii. Víte, co jsou: fašista, nacista, sociopat, sadista.
  Jděte do kuchyně najít krabičku cigaret. Kouření. Podívejte se na plynový sporák. Prolomit plynové potrubí. Vracím se do místnosti. Zahrnuje hudbu. Vypijte sklenici vodky. Úsměv. Zapálí cigaretu ...
  Sousedé si stěžují, že nemají kde bydlet. Ale nemáte žádné rozdíl.
  Poučení z bajky : Udržujte kulomet doma.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.