Reklama

čtvrtek 11. prosince 2014

Odvolejme naše sankce proti Rusku!

Lubomir Man
11. 12. 2014
Proč? Protože ty sankce jsou naší nesmrtelnou hanbou! Cožpak jsme je de fakto nevyhlásili proto, že Washington si za pět miliard dolarů a za fyzické přítomnosti strůjce kšeftu McCaina na místě koupil protivládní a protiprezidentský puč v Kyjevě stejně tak, jako se v krámě kupuje štangle salámu? Cožpak to nebylo vměšování do záležitosti cizí země tak obludné, že nad ním musely zblednout závistí i všechny předválečné zločiny Třetí říše? Nemělo se tedy už v okamžiku, kdy se rozhoříval Majdan, volat po mezinárodních sankcích proti zemi, která za zločinem stála, a když už požár vzplál, dál přilévala potěšeně olej do plamenů?Cožpak celý svět, ze strany válečníků USA zvyklý už na ledacos, neměl při pohledu na tuhle zlolajnost povstat a volat: ne, tohle už jde přes míru, to je cesta do pekel, zažeňte ďábla zpět do díry? Cožpak právě tenhle akt nerozpoutal řetěz dalších událostí, ke kterým by nebylo nikdy došlo, nebýt tohoto iniciačního záškodnického činu proti mezinárodnímu právu, Chartě OSN a základnímu smyslu pro právo a spravedlnost? Nemělo se tedy už v okamžiku, kdy se rozhoříval Majdan, volat po mezinárodních sankcích proti zemi, která za zločinem stála, a když už požár vzplál, dál přilévala potěšeně olej do plamenů?

Ale my jsme ve dnech poté spatřili pravý opak. Západní svět včetně Evropy, jako by pocítil touhu vyzkoušet, jak daleko lze ještě posunout hranici absurdity, vyhlásil sankce nikoliv proti zemi, která požár v Kyjevě rozpoutala, ale té, v níž má, jak prohlásil Henry Kissinger, ten pravý washingtonský spektákl teprve vypuknout. Protože Majdan nebyl než pouhou generální zkouškou na něj…

Vymknuta z kloubů tak doba překonala dosavadní divy šílenosti, Washington pískl, její pochop EU zrazil paty a sankce proti Rusku byly na světě. Ty paty srazila pochopitelně i česká vláda (jsme přece teď už součástí Evropy a podle toho se musíme též chovat, že pane Zaorálku?), kterýmžto činem na sebe nabalila hanbu, která potřísnila nejen ji, ale celý národ a též každého z nás zvlášť. Protože není na světě činu hanebnějšího, než přidat ránu na tělo otloutánka proto, že do něj přece mažou všichni. A tak nemohu jinak než sám za sebe prohlásit: za tento čin vlády se jako Čech a jako občan státu, který sankce proti Rusku vyhlásil, hluboce stydím, takovouto morálně vadnou vládou pohrdám, a jako jedinou cestu pro ni zpět na cestu cti vidím v tom, když nespravedlié sankce proti nespravedlivě perzekvovanému Rusku odvolá. Ani akce NATO a ani akce EU nejsou – pokud vím – pro jejich členy povinné, a i kdyby byly; cožpak už pro nás neplatí, že je důstojnější ve cti tlít, než jak rab žít? Což platí samozřejmě i pro národ, toužící po životě v důstojnosti. A ne po tom, být rabem.

50 komentářů :

 1. Přesný článek. Evropa měla povinnost se NÁLEŽITĚ zachovat v okamžiku vystavení obrazu Bandery a zavlátí práporů s fašistickými symboly. Nic více, nic méně. Tedy zcela opačně, než se naprosto choromyslně zachovala.
  L. Prokop,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je vstupní branou pro invazi do Ruska a Rusko poslední článek který vadí sionistické nadvládě "vyvolených". Kdo u nás dělal dluhy "co se nemusí splácet", byl královsky odměněn. Špidla, Gross, Paroubek atd. a soukmenovec Filip to podporoval při hlasování pomocí nemyslící komunistické bandy. Proto musel Grebeníček pryč!

   Smazat
  2. Do prčic, copak už neplatí zákaz heroizace fašismu, copak není možné ta videa a výpovědi těch co tam jsou doložit a napsat žalobu ?

   Smazat
  3. Přesně tak. U nás se nacvičuje jen kavárenský, mírný, druhorepublikový fašismus. Rubín.

   Smazat
  4. Moc vzešlá z peněz, když máte velké soukromé vlastnictví - to je třeba systémově téměř zrušit. Nic jiného nepomůže. Kdyby jste je i zastřelili, vyrostou noví.
   Mozek zatím nelze transplantovat. Ale kdyby šel! Představte si! Sorosovi dát mozek podobající se Gándhímu, Rocke Ffelerovi mozek Martina L. Kinga, bezpáteřnímu průjmovi Khárlovi z Rakous mozek podobající se předsedovi Filipovi, Šetinovi třeba mozkové chlopně F. Castra a pustit s nimi rozhovor v naší demagogické ČT24 takhle v neděli ve 12 hodin s Moravcem. To by vyběhla havloidní galérka před hrad ještě tentýž den odpoledne a uřvala by se k smrti smrťoucí.

   Člověk jako vesmírný pokus se nepovedl, ale kdo se bojí, umírá každý den.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
  5. https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=812N3kJ_HSM

   Smazat
 2. stranícké vši ve vládách evropy to možná pochopí až po jejich
  DEFENESTRACI !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Když jsme měli možnost to udělat, a důvod byl pro většinu- restituce a amnestie v podobách, jakých prošly, nestalo se nic. Takže teď už ti nahoře ví, že nám můžou na ohnutých hřbetech dřevo štípat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. plný souhlas,ale jak jsem psal jinde,že bychom měli svolat lid a vyrazit do Prahy,na celorepublikový protest,proti válce,bezpráví a ustavičnému porušování ústavy,tak mi někdo moc praktický napsal,že lidé přece mají strach o práci a že se nikam hnát nebudou.No tak pro ně všechny,tak zaneprázdněné je lepší,když se stanou za nějakou dobu otroky do slova a do písmene.Vždyť co,nějak bylo nějak bude - to je přece typicky České - naše národní :-) taky to pak podle toho vypadá - jsme nic než sebranka šmejdů a vysraných ignorantů,nic víc.Každému co jeho jest...ale hlavně,že máme práci :-) zatím....

   Smazat
  2. Až vám budou umírat děti a celý rodiny, tak vám ta práce o kterou se bojíte nebude nic platná a není to daleko..... jsem pro si to vyřídit s těmi nahoře.

   Smazat
  3. to jste mě asi špatně pochopil - ta poslední věta, " hlavně že je práce ",byla myšlena pochopitelně ironicky,to je snad jasné...

   Smazat
  4. Také si často myslím, že dokud pivo teče a záchod splachuje..., tak dobrý, nikdo radši nic..., co kdyby..., proč zrovna já - vždyť jsou tady..., von už to někdo... .

   Pokračujeme v tvoření dějin jako statečný český národ knížete Otakara, M. J. Husa, Václava IV., T. G. Masaryka, K. H. Borovského?
   Dokonce mě, jako jistě i vás vůkol v české kotlině, napadlo, jestli nejme národ ovcí, pro někoho užitečných ovcí.

   Kalvera v 7mi statečných řekl: "Ovce jsou od toho, aby se stříhali." Potom tedy platí, že blbec by byl spíše ten, kdo by nás vazaly nestříhal.

   Kalverů všelikých věru mnoho vůkol, však Čechů rozumných, byť nesmělých, vždy zástupů jest převelice, jak zkušenost předků praví. Jen chvíle správné vyplatí se vyčkati nám bratrům, nám všem nespokojeným, a jedva takovovou uzříme, pak kosy bez váhání narovnáme a hrrr na ně, na ty kdož nehodni země rodné, země české ukázali se býti.
   Hrrr na cizáky i na ty, kdož zradit nás se opovážili pro mrzký svůj prospěch. Vždyť z toho právě Kalverové strach mají převeliký, vždyť proto k našim uším slova křivá a nepřejícná vedou! Ničehož dobrého nám nepřejí a jen na úžeru jsou. My národ hrdý a Bohabojný přec chcem zase být.
   Snad nyní máme štěstí na "krále" svého chrabrého - ten za nás, často nehodné a bloudící, bojuje jak skutečný lev český. "Toho bohdá nebude, aby český král, z boje utíkal."

   Zakázky na východě to dokazují. Platí za to mírným a formálním pochlebováním zaprodané EU, aby jim alespoň trochu zacpal orál. Je to jeho taktika. Nebo někdo ví, jak by nám pomohla měna zvaná euro?

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 4. Když to vidíme my "dole",o to lépe by to měli vidět i ti "nahoře". Jsou to přece námi volení a námi placení zástupci. Nebo je něco špatně?

  OdpovědětSmazat
 5. Zvaněním se to nevyřeší, nebo bude řešit tak dlouho, až nebude třeba.
  Kdo má jaký konstruktivní nápad pište třeba těm co nás sem dávaj ty články a jsou na každé akci. Dnes od rána nám tu nad hlavami lítaly těžké letouny, takže se něco dít musí. Z ČT se nic nedozvíme ani z novin. Přestaňme už chrápat ! Kdy a kde ?

  OdpovědětSmazat
 6. OSN zistila negatíne dôsledky protiruských sankcií - http://www.hlavnespravy.sk/osn-zistila-negatine-dosledky-protiruskych-sankcii/470071
  Hlavně že nedávno Merkelová volala po dalších...

  OdpovědětSmazat
 7. Každej je zalezlej a autíčkem jede do obchodáku nakupovat západní krámy a blafy jak zběsilej. Nevědí, že to možná budou poslední štědré Vánoce. Anebo proto ten kalup, že by už dělali zásoby ?

  OdpovědětSmazat
 8. Dá se něco dělat:
  1) Věci pojmenovat pravými jmény. (NATO je agresor, rusáci se jen brání, EU je přisluhovačka USA). Odtud povedou jasné kroky k tomu, co je nutno dále udělat:
  2) Vystoupit z NATO. Pokud to vláda nebude chtít udělat (pamatujete na Kavana, jak se ptal Albrightové, zda je to možné :-)), pak vyměnit vládu.
  3) Najít slušné a schopné lidi, kteří to mají v hlavě jasné. Jasné je jen to, že Zaorálek aní Dienstbier (mladší) to nejsou. Ti už jsou zaprodaní stejně, jako Trautenberg na rozdíl od Dienstbiera staršího. Ten ale, bohužel, už nežije. Nevím, zda někdo v KSČM je toho schopen, ale obávám se, že ani Konečná ne. Vsadil bych na Neorala, starostu Trokavce. ten to měl v hlavě srovnané už dávno a nemá funkci kvůli penězům.
  4) Vyjít do ulic dříve, než ročníky 1954 - 1985 pošlou na východní Ukrajinu bránit USA. Pak už se dá jen těžko utéci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pášeš moudře, tak se toho ujmi ty !

   Smazat
 9. 90 % lidstva si nepřeje válku . Jak je tedy možné , že si s těmi zbývajícími 10 % nedokáže poradit ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je jednoduché.Protože těch 10 % není nikde vidět,nikdo s nich nerebeluje a jsou zalezlí pěkně v teple,tak co by si vrchnost nedělala co chce....

   Smazat
 10. Skvěle napsáno. Bohužel náš národ se nikdy v minulosti (alespoň od roku 1620) nebyl schopne se ctí postavit a bránit sám sebe, takže naším osudem je žít jako raby a tak tomu bohužel bude i nadále. Poslušní slouhové a lokajové, kteří jsou horší, než jejich páni ... Je mi z toho smutno a stydím se za nás! Tomáš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímalo mě kolik Ti je let a jaké máš vzdělání ? Jsem už alergický na typy jako ty, co se stydí za to, že jsou Češi ! Když necítíš ani v době, kdy nám teče svinsky do bot, že bys také mohl pohnout prdelí tak kdy, až bude dobře ??? Ta sorta lidí, co jen nadává, trpí vsugerovaným mindrákem je na zabití ! Ty si myslíš, že jinde je to jinak, celá Evropa, ne-li celý svět má stejné problémy, ne-li daleko horší a nežvaní, že stydí za to, že je třeba Belgičan. Podívej se do historie jiných národů. myslíš, že byli všichni vždy vzoroví ???
   Hleď se vyrovnat sám ze sebou a nepřenášej svoje sračky na okolí, nebo se odstěhuj jinam, všude na Tebe čekají s otevřenou náručí :-))

   Smazat
  2. jenže už v roce 1620 za nás bojovali žoldnéři...

   Smazat
 11. Naší nesmrtelnou hanbou je autor tohoto článku.Sankce je naopak potřeba bez prodlení přitvrdit.Začíná to vypadat,že nad projektem tkz.novoruska v kremlu udělali kříž.kremelské loutky v okupované jížní části Osetie vyzívají k návratu svých žoldáků z donbasu domů.No uvidíme jakou hru začal kremelský úchyl hrát tentokrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ištván jurečka

   Smazat
  2. Určenu Anonymovi, co tu vykřikl své hlouboké moudro ve 18.31: Sankce nikdy nic nevyřešily. Byly spíš kontraproduktivní- příklad Kuba - sankce déle než 50 let a výsledek - Castrové to tam mají zmáknuté doteď. Tomu říkám úspěch sankcí. Nebo Írán - sankce od konce sedmdesátých let a výsledek? Žádný. Sankce proti Japonsku a výsledek: Pearl Harbour - válka v Tichomoří, 200 000 mrtvých Američanů, a na konci války masové masakrování civilního obyvatelstva atomovkami. Fakt úspěch!

   Smazat
  3. Soudruhu hospodářská isolace vedla k shroucení bolševického imperia.Dokáže eliminovat agresivní chování různých úchylů islamistů v Iránu třeba,Kuba obyvatelstvo lenoši,kterým vyhovuje nic nedělat a za to mít světlo a teplou vodu jen občas.Jinak už by s Castrama dávno skoncovali.V případě moskovie je na místě obezřetnost,protože rozpad bolševického pohrobka plného zbraní bude krvavou záležitostí.

   Smazat
 12. Nedá se dělat vůbec nic. Než vypukla druhá světová válka, taky to mělo poměrně dlouhou předehru, uzavíraly se různé pakty a smlouvy, "západ" jednal o nás bez nás, a díky svolení s okupací jsme nebyli vojensky přepadeni jako sousední Polsko poté,co němečtí vojáci v převlečení do polských uniforem postříleli své kamarády na vojenské hlásce u Polských hranic. Bylo přepadeno Rakousko, Francie - a už to šlo jako po másle. Konečně vždyť vidíte,jak blízko bylo od blafů že Husajn má zbraně hromadného ničení k přepadení Iráku, nebo pád amerických "dvojčat" vedl k přepadení Afghanistanu který má pád těch baráků na svědomí. K přepadení Libyje došlo taky pomalu ze dne na den -předcházelo pár mediálních lží a manipulací - a už se zabíjelo. V Egyptě,Syrii, a Ukrajina? Když začali blbnout na Majdanu, kdo si pomyslel na tyhle hrozivé následky? Za tímto ničením stojí nějaký šílenec či šílenci, nebo je to účelové - ale proč? Kvůli tomu, že američtí křiváci jsou zadlužení rozmlátí celý svět a pobijí miliony lidí? Ty žvásty o vině Moskvy už nikdo ani vážně brát nemůže - to je jenom na úrovni žvástů, a lhaní hodně špinavé světové politiky, která je navzájem provázaná - světová mafie! Nikdo s tím nehne, můžeme se stydět za naše hnusné Zaorálky apod., ale ti už teď zachraňují svoji kůži nošením na trh kůže celého národa. Jsou to zbabělci? Nebo jen odvracejí případné útoky a masakr? Jsou to diplomati? Nikdo se v tom nevyzná a proč? Protože se jen lže a utajuje.Všechno je tajné. I ten masakr s výbuchy u nás. Hodně záhadné. Někdo hodně vysokej v tom má pazoury, nakonec se dozvídáme, že ten kdosi vyzbrojoval zakázané Kongo,ale aby jim to nebylo líto, tak i jeho protivníky- zase se v tom točily prachy, něco se posralo a sklady musely začít vybuchovat bez ohledu na občany! Kde hlídalo pár lidí najednou nakluše čtyři sta vojáků,staví se tam stanové město pro vojáky - vždyť je to všechno obludné svinstvo! Utajované prolhané obludné svinstvo. Do poslední chvíle, než by tady u nás došlo k masakru, nebudou občané vědět nic, a pak někdy se dozvědí, že všechno bylo nějaký čas připravované. On nikdo nevěděl, že se do země tahají statisíce hektolitrů metanolu a lihu? On nikdo nevěděl, že jsou kdesi sklady narvané spoustou tisíc tun munice? Nenechte se vysmát. Tady se nedá dělat nic. Občanské protesty a "defenestrace" přinese leda "Majdan" v Praze a třeba už se na to čeká. Ty provokace proti Zemanovi by tomu odpovídaly. Taky už tady máme "vzbouřence" v "pražské kavárně" - ne? Tak co s tím jako občané můžeme dělat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předně sdílet informace, tak aby i ostatní věděli cože se to vlastně děje a nenechávali sebou manipulovat dále pak vytvářet tlak (petice, meily apod.) na zodpovědné osoby, aby vykonávali svou práci řádně (politici, novináři-zejména ti, kteří jsou placení z našich koncesionářských poplatků…) prostě nedělat ze sebe ovčana, ale chovat se jako občan, který vyžaduje za své peníze řádně odvedenou práci.
   Když každý udělá jednou denně jednu jedinou drobnost, která jde správným směrem, tak tu pořád jakási šance je.
   A když to nebude stačit, tak budeme mít alespoň čisté svědomí, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách.

   Smazat
  2. Všímat si Poláků, co jsou to za podagry ! Jinak otevírat oči všem v okolí, těm, co mají mozek vymytý medii.

   Smazat
  3. Vždycky se dá něco dělat, dokud je čas ! Psát stížnosti, oslovovat poslance, chodit na různé akce, kde se o tom mluví, kde se mluví o alternativách, poslouchat je na netu a připojit se mailem, mluvit s jinými.

   Smazat
 13. Naší nesmrtelnou hanbou jsou lidské vši typu hnusného anonyma,který tady opruzuje.Nadává tady lidem a uráží je,ale neustále mezi ně leze. Jsou to vši rekrutované z pánů domácích a podobné havěti,které modrý šmejd přihrál možnost odírat druhé lidi a bezpracně si cpát pupky. Ti se o tuto možnost třesou, protože už se odnaučili pracovat. Proto budou nadšeně na straně fašistů, a kdejaké sebranky, protože paradoxně takové vymoženosti očekávají od špinavé sebranky - nikdy ne od poctivých,pracovitých lidí, kterým se podobné získávání peněz hnusí. Proto tady ta špína nadává slušným lidem "komunistů"

  OdpovědětSmazat
 14. když už nemůžeme nic moc dělat,tak je třeba aspoň zůstat lidmi s čistým svědomím ty ostatní,bude soudit Bůh.Pak jen doufat,že to Putin vyhraje a ty fašounský hnusáky zničí jak plevel,až do kořene....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty bys fandil i Hitlerovi, ze komunisto ?

   Smazat
  2. To je teda pěkně vypečené – vy se budete v teploučku a závětří modlit a Rusové s Putinem mají za vás umírat. Toho se ale nedočkáte. Putin správně prohlásil, že tentokrát za žádný jiný národ umírat nebudou. Takže co si neuhájíme sami, mít nebudeme.

   Smazat
 15. Myslím si, že není třeba se za někoho stydět, to teda rozhodně ne. Stydět se má ten, co ty všivárny provádí. My můžeme klidně žádat, protože vláda a poslanci složili slib, že budou pracovat v zájmu lidu. Tak tedy žádejme: posta@psp, před text napište ŽÁDÁM O PŘEDÁNÍ VŠEM POSLANCŮM A POSLANKYNÍM; epodatelna@senat.cz, před text to samé. Sledujme dění v psp i senátu, uděláme si dobrý obrázek o tom, co, kdo, kdy a jak. A pišme jim. A žádejme a nesouhlasme. Dejme jim vědět, co chceme a co ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. psp Stenoprotokoly: http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/index.htm; přenosy jednání: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=328; hlasování: http://www.psp.cz/sqw/hlasovani.sqw; poslanci a orgány: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=182 atd. To samé najdete na stránkách senátu.

   Smazat
  2. Přesně tak.

   Smazat
  3. Rusko napadlo dalsi zemi a slizka, vlastizradna komunisticka luza prispechala na pomoc.
   Hanba vam, komunisticti vlastizradci a fasouni.

   Smazat
  4. Amerika napadla dalšiu zem a slizká, vlastizrádna fašistická lúza pribehla na pomoc.
   Hanba vám, fašistický vlastizrádci.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bolševická lůza jsi ty a tobě podobní.

   Smazat
 17. Krym priradila k Rusku Katarýna Veľká okolo roku 1600 to najdeš v historických knihách.
  Na wiky to už určite užitočný blbec zmazal.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Mezi ekonomy ted koluje takovy vtip, nebo spis prognoza:
  v pristim roce bude Putinovi 63 let, barel ropy bude za 63 dolaru a za dolar bude 63 rublu.
  A zatim vsechno nasvedcuje, ze tomu tak opravdu bude. A ze to bude znamenat zhrouceni ruske ekonomiky.
  Asi proto me to zdejsi komunisticky cenzor uz 3x vymazal…..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejspíše to bude ještě lepší.kremelské lejno bude mít 63,ale ropa bude cca 40 dolaru a za dolar bude cca 100 rublíků a možná,že i daleko víc.Jak to chujlo genialní ekonom říkal:Pád rublu je dílem spekulantů.A téměř současně:Čím dražší dolar tím lépe pro nás,v rozpočtu bude víc rublů.Že si za ně nikdo nic nekoupí to o tom už neříkal nic.

   Smazat
 20. Mě taky komunista maže, ...ale to je u nich bezne.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 21. Někteří anonymové jsou skutečně blbci a jinak, jsem pro zrušení sankcí .Rusové si najdou odbytiště v Indii a Číně a Evropa si sedne na prdel zadlužení Ušáci nám nepomůžou .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.