AA

Reklama

bb

čtvrtek 25. prosince 2014

Oficiálně neutrální Ukrajina se vydává na cestu do NATO

25. 12. 2014    zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny zrušila 23. prosince na plenárním zasedání neutrální status Ukrajiny a přijala příslušné změny do zákona o zásadách zahraniční i vnitřní politiky. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 303 poslanců ukrajinského parlamentu, to znamená ústavní většina, s minimálně potřebnými 226 hlasy. Informoval o tom dopisovatel IA REGNUM v Kyjevě.


Poslanci se shodli, že status neutrality Ukrajiny "je neúčinný v souvislosti s bezpečností státu před vnější agresí a nátlakem," a dlouhý pobyt v "šedé nárazníkové zóně" mezi mocnými systémy kolektivní obrany je "další výzvou" pro Ukrajinu.

Podle přijatých úprav zákona se nyní základním principem zahraniční politiky Ukrajiny stává hlubší spolupráce s NATO s tím, aby bylo dosaženo kritérií potřebných pro členství v této organizaci.

překlad V. Grulichová
29 komentářů :

 1. Nevím, na kterou horší cestu by se mohli vydat. Vazalství. Třeba existují záporáci mimozemšťané.

  OdpovědětSmazat
 2. S tím vedením státu, které si údajně dobrovolně zvolili, mohou jít tak akorát do pekla. Vše proto zadím dělají.

  OdpovědětSmazat
 3. tak na to se lidičky podívejte - MUDr . Pplk. v. z. Marek Obrtel vrací všechna vyznamenání,která dostal za službu pro NATO a píše dopis ministru obrany.Moc zajímavé čtení ....Vladimír
  http://leva-net.webnode.cz/news/pplk-v-z-mudr-marek-obrtel-hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-nato-vracim-vyznamenani/

  OdpovědětSmazat
 4. v čele Ukrajiny jsou Židé, jako u nás po 1989,a podle toho je směrována zahraniční politika Ukrajiny. Bojovat do Afganistanu za americké zájmy půjdou opět Slované, za peníze svých dańových poplatníků a tedy opět na dluh, jako u nás.

  OdpovědětSmazat
 5. - Zdravím : cíle jsou stálé a zřejmé, vše (zřejmě) probíhá dle daného scénáře a pod dohledem "jestřábů" z Pentagonu a Washingtonu : ostatně současná bojechtivost UA, a tažení proti separatistům na východě, se neúměrně vleče a očekávané přímé vojenské vtažení RF, se prozatm nekoná : dalších nepříznivých faktorů je více a (zvláště těch ekonom.) nadále se tzv.kupí : spíše lze tušit stupňování a snaha o přímé zapojení členů onoho spolku do tohoto konfliktu : to může vést v konečné fázi pouze (a, nejen ekonomickému) k celkovému oslabení EU, což může jinému hráči jen vyhovovat : lze se jen domnívat co může byt oním případným urychlovačem a spouštěčem (vstupu do NATO) : sestřelení letu MH-17, už tu bylo ! : tento počin spíše chápu, jako sílící a budoucí hrozbu a né snahu o řešení daného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit, že jste optimista.
   Odhadoval bych, že k velké válce chybí velmi málo krůčků. O dost méně než prstů na jedné ruce. Článek nahoře představuje jeden z nich, již provedený.
   Zde je jiný již provedený:
   http://outsidermedia.cz/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem/

   Příznaků je víc než dost. Jeden znich:
   http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_24/NATO-uci-polske-letce-uzivat-jadernych-zbrani-4916/
   A proč? Na příklad:
   http://leva-net.webnode.cz/news/peter-stanek-v-teme-dna-ta3-17-12-2014/
   Zdravím, Děda.

   Smazat
 6. Zřejmě už nastal čas, kdy bude Rusko muset už konečně udělat to, z čeho ho neustále obviňují média a natoidní kašpaři: na svých západních hranicích si zjednat pořádek. Tak jak to v historii už nesčíslněkrát udělaly Spojené státy s Mexikem, Střední a Jižní Amerikou. Převzít tyhle amerikánské recepty. A pak se uvidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je stejne jako CR nezavisly stat a muze si sve spojence vybirat podle sve vule. To by mela vedet i takova komunisticka svine jako vy, pane inzenyre.
   O tom, zeby Spojene Staty delaly nekde na jihu "poradek" stejnym zpusobem jako Putler, o tom opravdu nic nevim.

   Smazat
  2. Proč by si Říše dobra špinila ruce, když je na světě tolik prodejných žoldáků - oficiální jsou z NATO, ty neoficiální třeba soukromé armády typu Blackwater. Ti žoldáci jsou drazí, ale mrtvoly už do Ameriky nemusejí vozit pod USA vlajkou, na žoldáky byla Ukrajina vybavena mobilními krematorii. Tam se dají spalovat i nedobrovolní dárci orgánů k transplantaci.

   Smazat
 7. ano je nejvyšší čas zamáčknout ty fašistické vši než se to rozleze po evropě !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ta špatná cesta. Na to USSA čekají, až bude Rusko vyprovokováno. To nesmíme dopustit stejně, jako pražský Majdan. Stačí jen v míru čekat, až se ten zločinecký režim sesype sám, protože je zadlužený až po uši včetně EU a USSA. Musíme ale bránit slabé a nevinné proti rozpínavosti NATO a humanitárnímu bombardování. A taky fackovat naše politiky, pokud uhnou moc do hněda (Zaorálka a Dienstbiera) nebo jsou už celí hnědí až černí (Kalousek a jeho banda).

   Smazat
 8. Šaráda tak akorát pro blbečky. Je dávno jasné a dané, že budou přijati do NATO, přeci neinvestovali do Majdanu, aby to nechali plavat. Potřebují na ruských hranicích emerická vojska a základny.
  Ukrajinci se už probouzí ze sna a iluzí. Konečně jim zřejmě došlo, jak byli zneužiti. Nové demonstace začali a budou pokračovat.

  OdpovědětSmazat
 9. K tomu vůbec nedojde, Ukrajina jako stát přestane brzy existovat, budou mít brzy to, co chtěli, tj. hlad, bídu a chlad. Pak začnou znova majdanovat, bude tam chaos a lidi budou utíkat do EU. Ta se snad už taky konečně rozpadne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto mi silně připomíná Německo začátkem 30. let.
   http://rt.com/news/217471-ukraine-official-trash-throw/

   Smazat
 10. Jaceňuk opětovně vyhrožuje demisí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už není, co na Ukrajině ukrást. No a to, co už má připravené k odvozu ve svém letadle, které je připraveném v neustálé pohotovosti na letišti Borispol, to už mu stačí (a zlato ze státní banky už stejně poslal do Ameriky před několika měsíci). Agenti nepřátelštější země na Zemi ho asi zase budou muset vracet až z letiště (jako minule), aby splnil kontrakt (pár bodů ještě chybí).

   Smazat
 11. To, že je Ukrajina na konečné, to dnes nevidí jenom slepý. Otázka jenom je, kdo tam bude ten bordel uklízet. Rusko na to nemá stejně jako na to nechce dát ani dolar (ani ten papírový, kterých je údajně nekonečné množství) ani Amerika, která to tam roze..ala a která teď chce po Evropě, aby to tam ta dala do pořádku. EU se asi zmůže jenom na zostření režimu na hranicích.

  OdpovědětSmazat
 12. No konecne. A pak spolecne osvobodime Krym a Putlera nakopeme zeleznou botou. Nicemu jinemu on neponimajet.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je potreba vymazat ukrajinu z mapy sveta, uz tak dlouho nas tady ukrajinci srali v cechach a ted uz votravujou vsude, porad jenom pujc pomoz atd., ale hovno delat, napalm na ne.........

   Smazat
  2. jsou horsi nez cikani..., jsou na obtiz vsem.., i rusku,i UE, i Americe.....

   Smazat
 13. Ukrajina potřebuje NATOvské vojáky, aby bojovali s nespokojeným obyvatelstvem. Partyzánské hnutí odporu sílí především v Charkově a v Oděse. A nepomůže jim ani mučení protivníků, spadla klec: http://outsidermedia.cz/v-charkove-nasledkem-muceni-ukrajinske-statni-bezpecnosti-zemrel-aktivista-antimajdanu-viktor-topcajev/

  OdpovědětSmazat
 14. Doufam, ze s nimi Ukrajinci budou nakladat stejne jako rusaci s cecenci.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 15. To samostatné rozhodování Ukrajiny bych přirovnal k nočnímu schvalování přeletu bombardovacích letadel na Jugoslávii v r. 1999 v Česku za Špidly, kdy bombardovací letadla přeletěla vzdušný prostor ČR ještě dříve, než-li to mělo býrt schváleno.

  OdpovědětSmazat
 16. ...jeste o cervene karkulce.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 17. Anonymní26. prosince 2014 13:38

  Doufam, ze s nimi Ukrajinci budou nakladat stejne jako rusaci s cecenci.
  Palmer
  ****************************************************
  Aha, vy jste Palmere muslim? Tak "Alláh akbar".

  OdpovědětSmazat
 18. Aha, vy jste komunista?.tak tedy Cest praci.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 19. Ukrajina bude v r. 2015 potřebovat nejméně 32 miliard dolarů. Kdopak to zatáhne ? Řecko bude potřebovat 245 miliard. Kdopak to zatáhne ? My si můžeme položit jenom jednu jedinou otázku. Kdo zbankrituje (v Evropě) dříve, Ukrajina nebo Řecko ? Ukrajinci si možná mysleli, že NATO jim ty dolary někde pomůže vybojovat. Nakašlat !

  OdpovědětSmazat
 20. Otázka je, zda je to vůle Ukrajinců nebo jejich amerických poradců

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.