Reklama

pátek 26. prosince 2014

Otevřený dopis přímo volenému prezidentovi ČR

Luděk Prokop
Vážený pane prezidente,
dovoluji si, obrátit se na Vás s podnětem ve věci vrácení vyznamenání NATO, podplukovníkem v záloze Markem Obrtelem, jehož zdůvodnění takového kroku je jasně srozumitelné a jednoznačné. Lze to považovat za neméně statečné, než ona lékařská činnost v těžkých válečných podmínkách, za kterou pplk v z., MUDr. Obrtel, obdržel řadu vyznamenání. zde

Snad se moc nemýlím, když vzpomenu, že Vy sám, pane prezidente, jste několikrát vyzdvihl vlastnost, jakou je statečnost a s opovržením zmínil zbabělost projevující se různými způsoby. Domnívám se, že jste se zmínil i ve smyslu vysoce žádoucí potřeby a podpory „vzorů“. Pro mnohé lidi se takovým vzorem pplk v z. Obrtel nesporně stal, stejně, jako u jiných lidí, dědičně poplatných oddanému lokajství k momentálním držitelům moci, vzniká vůči němu zášť přerůstající v nenávist. Jsem přesvědčen, že v době masmediálních lží a militantní atmosféry namířené proti Rusku, kdy je pilně a usilovně vytvářen obraz Ruska jako nepřítele, že v době usilovně do krajních mezí stupňovaného mezinárodního napětí je nezbytné takový vzor, jakým se pro nás mnohé Marek Obrtel jeví, účinně a významně podpořit. Takovou žádoucí podporu spatřuji v tom, že náhradou za vrácená vyznamenání, by Marek Obrtel zasloužil a měl obdržet od prezidenta ČR, vysoké státní vyznamenání. Tím by se mohl stát vzorem i pro lidi, kteří si zatím neuvědomují dosah jeho - směrem k pravdě skvělého počinu. Nepochybuji o tom, že od prezidenta, by udělení vysokého vyznamenání, Marku Obrtelovi, vyžadovalo rovněž notnou dávku osobní statečnosti. Nicméně v sázce je světový mír a zrození všeobecného povědomí o tom, kdo je ten, kdo skutečně hodlá vyvolat válku, plus razantní odmítnutí válečné propagace o uměle vytvořeném jediném nepříteli - agresorovi, je pro zachování míru vysoce důležité. Neméně důležité, jako doposud absentující, velice důrazné odmítnutí a jednoznačné zavržení - zřetelných, nepopiratelných projevů fašismu na Ukrajině
51 komentářů :

 1. Naše vojáky na východní frontu už nepošlou. Leda hlídat písek v Mali nebo kamení v Afghanistánu. Obě tyto země patří do zájmové sféry Česka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně je potřeba, aby nepomáhali doma, to by bylo dehonestujícící, to se Pavlovi nelíbí, když střeží rozstřílený sklad munice, to se neslučuje s rolí českých vojáků. Raději aby prdelkovali u amerických vojenských nemocnic v Afghanistánu.

   Smazat
  2. Kdyby nás tam poslali, tak by se historie opakovala. Opět by vznikly Ruské legie.

   Smazat
 2. Také bych si přál, abychom ve funkci prezidenta republiky měli čestného a statečného člověka. A nejenom ve funkci prezidenta. A ne ty dnešní vládní patolízaly (a natožpak ty, co tam byli před nimi). Obávám se, že ten náš současný prezident je mnohem větším pragmatikem, než si připouštíme. Hádám, že (s ohledem na naše "transatlantické vazby") pana Obrtela nejenže neodmění, ale sotva si jeho občanského gesta vůbec povšimne.
  I Prezident Zeman je totiž spoluviníkem bombardování Srbska, neboť to v čele tehdejší vlády schválil. Byl to opět on, kdo v čele vlády dovedl proces vstupu ČR do NATO. Jeho postoje v oblasti mezinárodní politiky jsou sice netřele nepředvídatelné, nikoliv však konzistentní s jasnou politickou linií. Jinými slovy: také se dovede dobře otáčet ...
  Přesto však je pro nás všechny nepoměrně lepším, než jaký by byl kterýkoliv z dalších prezidentských kandidátů, zejména Schwarzenberg.
  František Opluštil
  p.s. .. a pro ty, kteří mají čas, doporučuji poslech vyprávění slovenského komisaře OBSE o událostech v bývalé Jugoslávii zde: https://www.youtube.com/watch?v=j2urnOLgI4c#t=591
  Snadněji pak pochopíte to statečné občanské gesto pplk. v zál. MUDr. Obrtela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu."Humanitární bombardování probíhalo v r.1999 za Tupolánkovy vlády, načež pankáč Karel v roli ministra zahraničí, uznal bez souhlasu parlamentu Kosovo, aby prokázal své rektálně alpinistické schopnosti ve službách USA.

   Smazat
  2. Souhlasím s Františkem Opluštilem. Volil jsem Zemana jako menší zlo. Rozporů v jeho činech a prohlášeních je za poslední čtvrtstoletí víc než dost.
   Mif

   Smazat
  3. Františku Opluštile, a my všichni, nepřebítejme spinem překroucený popis skutečnosti. Zeman neschválil bombardování, na takový souhlas se ho ostatně nikdo ani neptal. Vláda ČR, kterou Zeman řídil, schválila, týden po vstupu do NATO, přelet spojeneckých bombardérů přes území ČR. I to je odsouzeníhodné!!! Ale rozhodně to není "schválení bombardování"!!!

   Smazat
 3. O BOHATÝRU IVANU MORAVSKÉM co NOVÉM ILJOVI MUROMSKÉM
  Počaly sobaky havloeurópské v přesile ze zad, z boku na děti, ženy slavjanské dorážeti, ostré šavle jim do těl zatínali, až jsou je do smrti ubíjeli... A zpod lesa, lesa hustého, vzav se ze odněkud kůň vyjíždí, on nevyjíždí, on větrem letí a na tom koni bohatýr Ivan, ze země moravské, jedva psy havloeurópské zahlédnul, on z toulu vynímá kalené střely, střely pouští z tětivy jedvábné v nečisté jejich hrudi a tasí ocelivý meč a tím mečem stíná tu nacistickou svoloč vpůli...

  OdpovědětSmazat
 4. O BOHATÝRU IVANU MORAVSKÉM co NOVÉM ILJOVI MUROMSKÉM
  Kde město stálo, kámen od kamene, ssutiny pusté a ssutiny trním, hložím zarostlé, hadina se plazí po tmavém býlí..."Hoj ty město, kdo tebe rozbil, oloupil, tvé boží chrámy do prachu uvrhnul, jim se porouhal a kde žitelé, pravoslavný národ?" Ze ssutin mládci hlas odpovídá: "Rozbili, obloupili mne Havloeurópané, horda divoká, města pálí, pravoslavný národ hubí." Jakto u mládce ňadra rozedmula se, jak žalostí srdce mu překypělo slzy uronil...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ivo Stejskal - Герой Новороссия
   https://www.youtube.com/watch?v=s47WJTHfUXw


   Smazat
 5. Souhlasim s autorem. Soudruh pplk. necht dostane vyznamenani primo z Ovarovych rukou, ale teprve az se vzda zoldu a duchodu, ktery ve sluzbach NATO ziskal.
  Duchod za sluzbu sovetskym okupantum necht je mu vyplacen dal, ale jen v byvale komunisticke mene KCS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi


  1. Anonymní26. prosince 2014 15:37

   Souhlasim s autorem. Soudruh pplk. necht dostane vyznamenani primo z Ovarovych rukou, ale teprve az se vzda zoldu a duchodu, ktery ve sluzbach NATO ziskal.
   Duchod za sluzbu sovetskym okupantum necht je mu vyplacen dal, ale jen v byvale komunisticke mene KCS.
   **************************************************************
   IDIOTE !!!!
   K.S.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Mýlíte se. K odejmutí důchodu není důvod.A kdyby dostával pan doktor důchod dle vašeho návrhu v čsl. měně, pak kterékoli tehdejší mince jsou hodnotou kovu blízké dnešnímu nominálu a hodnota
   mědi, niklu , hliníku dále stoupá....

   Smazat
  4. Po 2. sv. válce nacisté za pomoci katolické církve a západních zpravodajských služeb prchali do Jižní Ameriky, kam se ukryjí rozvraceči diskuzí, vlastizrádci a protektorátní kolaboranté s ukrajinským nacismem dnes ?

   Smazat
  5. vtedy bola marka za desat, dolar za dvanast. oficialny kurz bol este nizsi. tak doprcic, kto by na tom zarobil?
   je pravdou, ze sme vtedy boli zavisli smerom na vychod. dnes nam z tej zapadnej zadnice netrcia ani topanky. vtedy sme z toho mali srandu a aj fory. dnes nas presla vsetka chut. mna teda uplne.

   Smazat
  6. Nejhorší jsou bolševici, kryjící se láskou k USA a Nato.Opravdu z nich vypadávají taková moudra, že to vypadá jako provokace. A co je nejzajímavější, jsou to přesvědčení bolševici, kteří nadávají na komunisty. A to nemůže vydržet na věky jako láska k SSSR.

   Smazat
  7. Podobně se vzdát vyznamenání může je člověk mimo služební poměr. Vžijte se - takový člověk vlastně sloužil amíkům a potažmo sionistům, pramálo s tím souhlasil, ale vydržel to. A ještě by se měl připravit o peníze? Asi také zachránil mnoho životů. Používat mozkové chlopně.

   Ještě naivnější je požádat prezidenta, aby předmětného ocenil nějakým jiným vyznamenáním. Takhle, velmi kulantně řečeno, si nasrat do vlastních bot nemůže. Za mnohem méně jej dehonestují. Prezident přeci jenom musí hájit i náš svazek v NATO, i když má sám třeba jiný názor. Politik musí umět také lhát. A pak by se možná jen kvůli zviditelnění našli následovníci. Prezident s puncem ničitele mnohých věcí by možná odvolali jako blázna a to je přeci přesně to, co nechceme. Máme nyní nejlepšího pomasarykovského prezidenta, ogaři. Nejhorší byl nějaký Havel.
   Civilní přiblblý názor pana Prokopa, možná pětimetra. Do spektra je třeba uvést i takový. Politických impotentů máme dosti. Asi mě smažou.

   SvDO

   Smazat
 6. Pane Prokope. Děkuji za tento názor a jeho veřejné prezentování. Pan MUDr. Obrtel má můj obdiv a ukázal, že jsou tady ještě slušní a rozumně uvažující lidé. Člověk však asi na vlastní kůži musí zažít a prožít situce v denní realitě každodenního života, pak dojít k závěru jako výše jmenovaný. Pochybuji, že by se našel poslanec či senátor, který by svým návrhem na udělení státního vyznamenání nebyl našimi sdělovacími prostředky napadán v přímém přenosu s moudrým komentářem představitelů TOP09 a ODS.

  OdpovědětSmazat
 7. Ivo Stejskal - Герой Новороссия
  https://www.youtube.com/watch?v=s47WJTHfUXw

  OdpovědětSmazat
 8. Takze si to shrneme.
  Soudruh slouzil verne a bez reptani za penize sovetskym okupantum.
  Pak slouzil verne a bez reptani za penize v armade NATO.
  Ted je ve vysluzbe, dostava duchod a v demokraticke zemi mu nikdo ani vlasek na hlave nezkrivi.
  Takze kde je to hrdinstvi, pani komunisti ? Necemu takovemu se normalne rika priposranost a prospecharstvi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou mi jasné ty rozumové úvahy a logika věci. Nějak mi uniká, proč "soudruh" a proč páni "komunisti". On přece ten voják soudruh není a tady ti diskutující, většinou inteligentní - na rozdíl od několika diskutérů rozumu mdlého, taky nejsou komunisti. Nebo se mýlím?

   Smazat
  2. Tady je špatně. Musí na některý z ukrajinských webů ke svým nacistům, tam svým lhaním bude zapadat. MUDr. Marek Obrtel, ročník 1967, v představách primitiva sloužil v lidově demokratické armádě od dupaček. Klerofašisté najali na rozbíjení diskuze pětkaře.

   Smazat
  3. Nevím jestli je kdokoli najímán na rozbíjení diskuzí. Domnívám se, že tak činí z potěšení - podpořit zlo. Zdarma. Člověk se při čtení některých příspěvku stydí za to, že zlovolné infantilní urážky, vycházejí od stupidního živočicha nazývaného "člověk". Podobně jako když lidé skáčí a křičí hop, hop, hop, kdo neskáče není Čech.
   L.P.

   Smazat
  4. Neschopný člověk je taky vnitřně zlý. Z toho vyplývají i mnohé štvavé komentáře a nadávky primitivů.Snad příroda či Bůh zajisti jejich postupnou likvidaci.

   Smazat
  5. „Hledáme lidi, kteří nám mohou pomoci s roznosem a propagací předvolebních materiálů, diskusí na zpravodajských serverech, účastí na kontaktní kampani, diskusí na sociálních sítích, zřízením si blogového účtu a psaním blogů a zapojením se do elektronických anket. Teď jde o všechno!“ píše v e-mailu stranickým sympatizantům předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

   Smazat
  6. Soudruh podplukovnik vstoupil do armady jeste v dobe, kdy byla zeme okupovana sovetskymi vojsky. Diky tomu vystudoval medicinu. Takovym se rika "lidske korouhvicky".
   Pral plat pd okupantu i od NATO a ted si ve vysluzbe otevira hubu. Fujtajxl…..

   Smazat
 9. Osudovou chybou českého národa je, že byly zrušeny veřejné popravy na Staroměstském náměstí. Zaprodanců by ubylo.

  OdpovědětSmazat
 10. nejvyšší čas učinit aktivitám na uk stop - tvrdě zmasakrovat fašistický
  dobytek a nastolit pořádek jiné řešení není při tolika lidech není možné
  aby si dělal každý co chce každý má přece právo na slušný život a zmetci kteří toho zneužívají nemají mezi lidmi co dělat !!!!!!! Pleticha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz zase chcete vrazdit komunisti ? Havel udelal chybu, meli jsme vas brat hlava nehlava. Kdyz se Nemcum podarila denacizace, proc nebylo v Cesku mozne povesit par komunistu a drzet zbytek vasi hnusne zbere az do konce zivota zkratka?

   Smazat
  2. Kdyby te slyseli tvori rodice, kovami komunisti, ti by se divili. A proc jsi byl v SSM? Taky jsi nejak prohledl co? Jdes holt s dobou. :) :) :)

   Smazat
 11. Nápad se státním vyznamenáním se mi nezdá
  jednu medaili pan plukovník právě vrací.
  Ale zasloužil by si aspoň nominaci na Nobelovu cenu za mír.
  Když jí dostal Obama........, Arafat.......
  Aspoň by jí konečně zase jednou po dlouhé době dostal ten pravej.

  Jířa

  OdpovědětSmazat
 12. - Zdravím : pro mě není až tak podstatné zda, pan ppl.v z.M.Obrtel obdrží od pana prezidenta, jakékoliv vyznamenání : pan ppl. v z.M.Obrtel se hlavně vyznamenal svojí osobní odvahou, postojem a nebál se říci veřejně své smýšlení a názor : vyznamenal vlastně sám sebe svojí odvahou a sílou lidkostí, a toto je nad drahý kov : tím mu nepopírám právo k vyznamenání a ani nezpochybňuji význam onoho dopisu, naopak jej vítám jako výzvu k uvědomění si danému adresátovi a očekávajíce jeho případný postoj k tomuto počinu : ostatně naše splečnost by potřebovala více takovýchto vůdčích příkladů osobností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, pan ppl v.z. MuDr Obrtel ukazal moralni silu a odvahu se postavit proti zlu a to je uz vyznameni samo osobne.
   Ja doufam, ze jednou se mu dostane verejneho uznani a i vyznamenani. V teto zle dobe zatim nemuzeme cekat, ze nekdo takovy bude po pravu odmenen.
   Pokud tohle vse je pravda tak radim pana doktora na uroven gen. in memoriam Piky.
   K.

   Smazat
  2. General Heliodor Pika byl vami komunisty za svou statecnost zavrazden, tenhle jim z posranosti slouzi. Maly rozdil, co ?

   Smazat
 13. Hlupaku anonymni, co je to za menu KSC??? Muzes me to rict? Takovou menu neznam.

  OdpovědětSmazat
 14. Vidíte to - když pan Hájek v roce 2009 na férovku řekl, že 11. září byl podvod, všichni v médiích ho dehonestovali nebo zesměšnovali. Ale tohle všechno má své důvody i své konsekvence, kterým se v dlouhodobé perspektivě nebude možno vyhnout zamlčováním.

  OdpovědětSmazat
 15. Vážení diskutující, nemyslím si, že žádost prezidentu republiky o vyznamenání pro pana Obrtela je dobrý nápad, ale v reakci na tento nápad se opět ukázala malost části diskutujících, přepočítávat vše, včetně morálních rozhodnutí, na peníze. V našem případě se jedná o výsluhu, kterou pan pplk. jistě pobírá a jež mu plně ze zákona náleží. Ostatně výsluha je výmyslem polistopadových vlád k zajištění si loajality ozbrojených sborů. Odůvodnění, proč pan pplk. vrací natovyznamenání rozumím a má moji plnou podporu. S panem podplukovníkem jsem měl možnost v jedné z misí na Balkáně sloužit a poznal ho jako odborníka, skromného a poctivého člověka. Takové poznámky, které se zde výše objevují, si rozhodně nezaslouží. Závěrem, již jsem zde, na NR, psal, že pro kazidiskutéry je největší potupou, když na jejich výlevy, sprosté urážky nikdo nereaguje.
  Přeji pěkně prožitý poslední sváteční den
  Milan Antoš

  OdpovědětSmazat
 16. Některé příspěvky píšou lidé mdlého rozumu, dá se říci hlupáci,panu Obrtelovi fandím je to rovný chlap

  OdpovědětSmazat
 17. Diskutuj s tím, kdo je toho hoden. Monolog obsahující pouze hrubosti všeho druhu ti ukáže rozumové schopnosti tzv. diskutéra i s jeho slovní zásobou. Je to jako s papouškem. K tomu nám stačí většina našich sdělovacím médií.

  OdpovědětSmazat
 18. Pouze neuvěřitelně omezený zabedněný hlupák, tupě podporující zlo, může vyplodit o lékaři tyto věty: "takze si to shrneme.
  Soudruh slouzil verne a bez reptani za penize sovetskym okupantum.
  Pak slouzil verne a bez reptani za penize v armade NATO.LÉKAŘI NESLOUŽÍ ALE LÉČÍ. V armádě NATO žádní soudruzi tohoto tupého tvora doufejme nejsou, kdyby byli, vypukla by již dříve vše ničící válka, která zásluhou stejných bezmozků, nejspíš stejně vypukne.
  L. Prokop.

  OdpovědětSmazat
 19. ok, když je podle něj NATO zločinecká organizace, pak vojáci NATO jsou zločinci. Proč tedy léčil zločince a ještě za úplatu?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 20. ok, když je podle něj NATO zločinecká organizace, pak vojáci NATO jsou zločinci. Proč tedy léčil zločince a ještě za úplatu?
  Pro méně chápavé, pokud jsou vůbec schopni alespoň částečně vnímat význam obsahu napsaných slov a pokud je jimi zjevně projevovaná dyslexie pouze předstíraná tedy ještě jednouz:
  ... "Vždy, když jsem dospěl k pocitu, že „cosi není v pořádku“, utěšoval jsem se tím, že pracuji jako lékař a mým posláním je pomoc nemocným, raněným a zasaženým včetně místního obyvatelstva všude tam, kde naše jednotky působily. Tato slabá útěcha mi ještě několik let bránila v tom, abych naplno prohlédl a pochopil, že to, co dělá NATO, ale zejména USA, v mnoha zemích celého světa, je nejvyšší stupeň zvrhlosti a opojení mocí, ale především jde o účelově vykonstruované konflikty a zejména záminky k jejich spuštění a americká imperialistická politika v nich nezná hranic"....
  L.P.

  OdpovědětSmazat
 21. tralalá....je to tedy rovno nacistickým lékařům, kteří poté prohlédli zločinnost nacismu? stále mně nějak uchází kauzalita mezi vědomou a dobrovolnou službou v armádě NATO a vrácením metálů.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 22. Palmere naučil ses psát, nemusíš ze sebe dělat mermomocí postiženého mentála, tedy, pokud nebereš invalidní důchod.

  OdpovědětSmazat
 23. tak prosím o vysvětlení, soudruhu blbečku . jestli ho nemáš, tak se poraď s podobnými trouby jako jsi sám, možná že skupinová synergie vaší blbosti porodí myš.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 24. Nevíte někdo náhodou, kdo je to ten "Palmer"? Měl by být odchycen a dán k vědeckému zkoumání za účelem zjištění, zda tato demence je vrozená, či k ní dospěl pouze systematickým sledováním ČT a podobně zaměřeného tisku. Pak je tady ještě další možnost. Za balík peněz dělat placeného provokatéra a se slovníkem hospodských povalečů, kteří vždy po vypití nějakého alkoholu šíří své alkoholové ideje a pravdy. Typickým příkladem byl pravdoláskář Havel a poskoci kolem něho. No a Palmer bude asi následník - další "havloid" pochlebující všemu západnímu, zejména imperiální politice USA.

  OdpovědětSmazat
 25. můžu ti prozradit, kdo nejsem. nejsem bolševický troglodyt s podlitýma očima a s rypákem v putinově řiti jako ty. Stačí?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že můžeš sdělovat pouze to. kdo nejsi. Na sdělení skutečného kdo jsi by ani ty tvoje ubohé vulgarity nestašily. Tak jako ty se dnes vyjadřují zakomplexovaní manifestační voliči,překřikujíc vlastní zbabělost v totáči, kterých bývalo 99,98%.Vlastní hanbu nesmyješ, ani kdyby ses sprostotami zalknul.

   Smazat
 26. Dik, popsal ses dostatecne.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 27. * Spravedlivý *
  Pan Obrtel je opravdový VLASTENEC ! a příklad hodný NÁSLEDOVÁNÍ.
  Kéž by se takto zachovali i ostatní !
  Nádherné shrnutí podstaty konfliktů v dnešní světové situaci.
  ..nazval bych to "Obrtelova morální facka globálním otrokářům" !!!
  BRAVO !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.