Reklama

pátek 12. prosince 2014

Podařený vlajkonoš sil pravdy a lásky

Jiří Paroubek
11.12.2014 
Z. Bakala prý nebyl s premiérem ve Washingtonu, a tudíž toto nebyl důvod, aby kritická zmínka o něm byla Českou televizí vyškrtnuta z nedávného projevu prezidenta Zemana.

Pak se ukázalo, že Z. Bakala byl v Kongresu USA při slavnostním aktu odhalení busty V. Havla v Kongresu USA, jíž se účastnil premiér Sobotka, přítomen. Takže prezidentův mluvčí měl pravdu! Akce byla jen pro zvané a čeští spoluorganizátoři přizvali i štědrého sponzora sil pravdy a lásky Z. Bakalu (sponzoring TOP 09 a Věcí veřejných). Jinak soudem uznaného gaunera, který cynicky nesplnil svůj veřejný příslib prodat za pro nájemníky bytů OKD výhodných podmínek tyto byty jednotlivým zájemcům.

Spojnicí Z. Bakaly a B. Sobotky je advokát R. Pokorný, alter ego současného premiéra a současně právník dlouhodobě spolupracující s Bakalou. V roce 2004 – při privatizaci minoritního podílu státu OKD – zastupoval R. Pokorný zájmy kupujícího, a zájmy státu pak jeho osobní přítel B. Sobotka jako ministr financí. Střet zájmů, jako když vyšije.


14 komentářů :

 1. Na dobrou noc vám nyní zahrajeme písničku na přání "Bakala babi" z originálu "Plakalo baby" od Petra Spáleného ... https://www.facebook.com/pages/Televize-Bl%C3%A1zinec/821492047915402?ref=hl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. “My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na sněmu českém proti koncilu kostnickém, my jsme potomci oné katolické šlechty, která u Lipan porazila Tábory a na Bílé Hoře stavy české…” “My vidíme v husitech ne slavné bohatýry , ale bandu lupičů a žhářů, komunisty 15. století, a my , Schwarzenbergové, budeme bojovati proti Vám novohusitům s touže rázností, jako pánové z Růže bojovali proti starým husitům. Karl von Schwanzenberg, r. 1889.

   Smazat
  2. ... ano, máte pravdu, zapoměl jste dodat, že jste také obdivovatelé politiky protektorátního prezidenta Háchy a proslovů Emanuela Moravce. A stejně tak skončíte. O to se zase postará ten zbytek českého národa - 90% :-D))

   Smazat
  3. Zdravím pana Dvořáka, konečně jsem zhlédl Vaše "Uloupené Kosovo" a zpětně poslechl pořad Bezcenzury a mám po letech trochu jasno, jak to bylo v Jugoslávii, bohužel jsem tuto pravdu nedostal naservírovanou v masmediich, ale musel si ji pracně najít sám. Nezbývá nic jiného, než osobně otevírat oči co nejvíce lidem v okolí, kteří mají aspoň trochu vůli naslouchat a jsou vnímaví.
   Lukáš

   Smazat
  4. Zdravím vás Lukáši,
   od té doby mi podobné náměty (Srebrenica, Račak, jak se žije dnes Srbům na Kosovu a podobné v ČT nevzali. Prostě dělají "odpovědnou politickou práci" jako za minulého režimu, jen přehodili póly - minus za plus a opačně. Máme naštěstí internet, i když i ten nám chtějí vzít. Na ministerstvu kultury už chystají nový zákon. Takže byhcom měli být všichni ve střehu!
   Václav Dvořák

   Smazat
 2. No... jeste by stalo za to dodat, ze "nadrizenym" (premierem) toho ministra financi (B. Sobotky), nebyl nikdo jiny, nez sam autor, tohoto komentare ;-) ...ktery se ovsem, pred casem vyjadril, ze mu ta cela privatizace OKD (i s bytama) byla predlozena, jako ze je to OK... no vcil mudruj ...toz je ten Paroubek taka svina, nebo neni? ...toz aby ancias to rozsudil.

  OdpovědětSmazat
 3. Jen na vteřinu byl záběr, jak se v Kongresu po odhalení hnusné busty Havla objímá Havlová s Maláčo-Bakalovou. Ale to mi stačilo, abych si domyslela, kdo tam všechno v tomto rejdišti zlodějů byl.

  OdpovědětSmazat
 4. To je elita národa, ještě k němu přimalovat Vondru, Klavanu, Kocába, knížee Hajaju . . . Merka Bendu. Na tohle my platíme daně . .

  OdpovědětSmazat
 5. Boh. Sobotka, t.č. premiér, se již delší dobu zaplétá do klientelistických sítí. Byť karloidních, proto v Praze to ticho po pěšině ... Vzniká tedy otázka, kdo vlastně řídí vládu a stát? Pro stát tak vzniká další riziko, protože bratrstva ji nikdy k ničemu obecně prospěšnému nedovedla a nedovedou.
  Je na čase, aby soc.-dem. přemýšlela, kým ho nahradí. Jinak budou muset voliči nahradit celou jejich partaj za jinou ...
  František Opluštil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to kdo nahradí Sobotku se v ČSSD stojí ftonta.

   Smazat
  2. Doufám, že v ní nejsou jen takoví, jako jsou Zaorálek, Hašek s Onderkou či Škromach ....
   František Opluštil

   Smazat
  3. Bohužel, fronta je předlouhá, jiní nejsou k mání. Takže reálnou šancí je verze B.
   MiF

   Smazat
 6. Pro pražské kavárny - Bakala má ve svém výučním listu poznámku krejčovského mistra. Nepouštět na dámská saka. Rubín

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.