Reklama

sobota 13. prosince 2014

Porošenko poskytl skandální rozhovor australským médiím


13. 12. 2014    zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko poskytl velmi skandální rozhovor australské televizní stanici ABC, ve kterém uvedl, že globální bezpečnostní systém je neefektivní. Podle jeho názoru to demonstrovala krize na jihovýchodě země. Hlava Ukrajiny se domnívá, že ani Rada bezpečnosti OSN nemůže situaci zatím zvrátit.


"Konflikt na východní Ukrajině ukázal neúčinnost globálního bezpečnostního systému po druhé světové válce včetně Rady bezpečnosti OSN. Je to proto, že jeden z jejích členů s právem veta je agresorem," řekl Porošenko.

Ale na otázku, jaký by měl být nový systém bezpečnosti, prezident Ukrajiny nedokázal odpovědět.

Na konci rozhovoru se Porošenko nazval "prezidentem míru" a Ukrajinu "mírovou zemí".

Poznámka překladatelky: V tomto rozhovoru P. Porošenko navrhl zbavit Ruskou federaci práva veta v RB OSN. Viz videozáznam.

Přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. OSN je zbytečná organizace, když ji denně obchází USA. :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Co je na tom rozhovoru skandalniho ? Skandalni je Putlerova agrese proti Ukrajine a zabirani cizich uzemi. Rusko by melo byt vylouceno z OSN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. skandalne je to ze ta niekto z bohnic pustil k pocitacu

   Smazat
  2. Hele ty "Putlere". Na Ukrajině svrhly amíci s Němci a svými poskoky demokratický režim krvavým neústavním nedemokratickým převratem a parlamentním podvodem. Ukrajina není válkou s Ruskem. Ukrajina jsou Gliwitze dneška a tím konspirátorem jsou USA, které financovaly státní převrat. Krom toho loutkový fašistický režim v Kyjevě řídí CIA. Tak se s tím konečně srovnej a přestaň blekotat nesmysly. Doufám, že se konspirátprům nepodaří zatlouct sestřel letu MH17. zatím mlží, protahují šetření, hází mu klacky pod nohy, lžou, vylučují Malajsii "vyšetřovatelé" uzavírají pakt o vetu na nálezy s hlavním podezřelým - Kyjevskou juntou. Podobně je to se střelbou na Majdanu.

   Smazat
  3. Anonym..Hele...mam iba jednu otazku, si troll, ci ozaj taky kokot...??!

   Smazat
 3. Škandálne je hlavne to,že prezident fašistickej vlády, ktorá zabíja a mučí vlastných občanov sa považuje za krajinu mieru. Rovnako vláda, ktorá prišla k moci ozbrojeným prevratom, kde zahynulo vyše sto ľudí si dovolí nikoho poučovať čo má robiť.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Porošenko se asi zbláznil. Bohužel takových je všude hodně. U nás také, ale zde jsou to alespoň poserové a válčit nepůjdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím se nezbláznil, pravděpodobně zase bumbal. Světové elity mají radost, mají opět svého hodného hocha na správném místě. Je to takový malý Jelcin pro Ukrajinu.

   Smazat
 5. Porošenko je vlastne boh. Jednou a tou istou rukov podpisuje rozsudok smrti a zároveň na nebovstúpenie. Inak mám dojem,že takých je tu v poslednej dobe nejak moc. Mám dojem, že psychiater má v tom jasné. Len sa bojím, že chorý majú navrch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Tato ebola se šíří z Pentagonu, přes Nato a EU, a už je na Ukrajině. Je to krajně nebezpečné. Vakcina nikde.

   Smazat
  2. Vakcínou by mohli být všichni rozumní lidé, je jich většina, ale problém je v tom, že jde o život a tito lidé jsou zaneprázdněny svými profesemi, rodinou ap.

   Smazat
 6. Vzhledem k tomu ze napadena je Ukrajina a nikoliv Rusko, tak jste cesti nackove vedle jako ta jedle. Smeknete pred clovekem ktery brani svou vlast, sprosta hitlerovska bando.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bla bla bla.... blablablablabla bla bla blabla blablabla.
   bla

   Smazat
  2. Ty jsi fakt pomatenec, už vyšlo dost přímých svědectví, zvláště v poslední době, že tomu tak není. Tato svědectví nepodávali žádní "umělci", pravdoláskaři, Štětina, kteří melou jen naučená hesla a žádná fakta. Poznat pravdu je velmi jednoduché a připrav se už na otočku, už začínají i mnozí výše uvedení otáčet. Těch přímých svědectví z různých zdrojů je již tolik, že se nedá před pravdou utéci.

   Smazat
  3. anonyme 2:49 všiml jste si, že ukrajinská armáda a bataliony regionální obrany už zabily více ja 4000 civilistů?? Chápete vůbec, že protiteroristická operace nemůže být založená na tom, že letecky, dělostřelectvem a raketami jsou cíleně bombardovány školy, nemocnice, kláštery, sídliště... ?

   Smazat
  4. Ano. Napadli ji náckové v Kyjevě na Majdanu a provedli s cizí režií státní převrat.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. V určitém smyslu máte pravdu. Ukrajinská armáda používá i těžká děla československé výroby. Nicméně stále nejste schopen pochopit, že pokyn k zahájení vraždění vlastního obyvatelstva vydal Porošenko a že antiteroristická operace neopravňuje k bombardování civilní zástavby a infrastruktury měst a vesnic, tak jak je popisován pozorovateli OSN, OBSE, HRW a dalších organizací.. už od dubna 2014... a je nesmyslné tvářit se, že Porošenko vydal povel k boji proti "ruské agresi" nebo že o tom, že cílem útoku jsou civilní obyvatelé neví. Porošenko naprosto vědomě vyzývá k zabíjeni lidí na Donbase, poslechněte si jeho projevy.

   Smazat
  7. milý anonyme 10:11 základní logickou chybu tvé argumentace upozorňuje Washington Post. Jde o problém s tím, před kterou armádou prchají obyvatelé Donbasu...

   Smazat
  8. Putin může především za to, že se dlouho rozhoduje. Kdyby zastavil dodávky plynu a neposílal ho na dluh (v době, kdy Ukrajina bez placení odebrala celoroční spotřebu Polska), tak by žádná trestná výprava letos nebyla (stála 5 miliard dolarů, což jsou právě dluhy za plyn). Jinak Ukrajina se pomalu rozutíkává. Zajímavý je jenom poměr - v Rusku je až 7 miliónů gastargeiterů z Ukrajiny a na západě 2. Doufejme, že je Rusko nevystěhuje na západ.

   Smazat
  9. Ono to nejde preto, lebo by to postihlo aj Doneck a spol., inak by to uz davno urobili, ver mi!!

   Smazat
  10. Bacha, ten pán má asi vzteklinu...soudím dle té pěny u huby.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zapomněl jste dodat ještě druhou polovinu hesla

   Smazat
 8. Budoucnost Porošenka je zhruba taková : jednou bude viset na kandelábru hlavou dolů , stejně jako Musolini .

  OdpovědětSmazat
 9. Poroch je zatím na Ukrajině trpěnou figurkou.Jeho nesmyslné vyhlašování příměří,které stejně kremelští okupanti nedodržují stálo zbytečně mnoho mrtvých Ukrajinských vojáků.Ale s OSN má pravdu.Zbytečná org.,která nedokáže zastavit agresora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda. OSN doposud nezastavila USA v rozpínání a agresích po celém globu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Proč mluvíš o Americe, trotle - trolle? USA nejsou celá Amerika. USA udělaly z OSN cár hajzlpapíru. Napadají si cizí země jak se jim hodí, zabíjejí v nich lidi, rozvracejí je, tunelují. USA jsou největší teroristická organizace na světě, následník 3.říše.

   Smazat
  4. Tak čti chytrolíne. Nevím jestli Amerika, ale USA jistě. Např.
   http://www.noviny.sk/c/zahranicie/prehlad-vojenskych-utokov-usa-od-vojny-vo-vietname

   Smazat
  5. Lidi, prosím Vás nereagujte na toho ubožáka. Přestane ho to bavit, jako když ignorujete vztekající se nevychované dítě, čímž on patrně je. jeho narážky jsou jak přes kopírák, stále dokola to samé. Je mi ho vlastně líto, takový zbytečný člověk. Jarka

   Smazat
  6. No není to sranda ? Americké elity se v tichosti se svým zlatem přesouvají do Asie, protože je pro ně v USA už moc horká půda a těžko stihnou své mírumilovné spoluobčany odzbrojit v dohledné době a na policii a armádu se spoléhat nedá (mají také rodiny v problémech). A stále se tu najde dost hlupáků, kteří nám budou jako masmédia vysvětlovat, že Říše dobra je náš vzor a s Říší dobra na věčné časy. No to je přece vrchol ironie, kterou ani mediální propaganda už brzy nezvládne.

   Smazat
  7. No přiznejme si, USA (SSA čs. zkratka) jsou typickou koloniální velmocí a chovají se prakticky stejně, jako Anglie v Indii a Africe, Francie v Arábii a Německo v Africe před I. světovou válkou. Rabovali suroviny a lidskou práci => nadhodnotu. A po válce shrábnuli americké ropné a vojensko-průmyslové společnosti právě tu smetanu, o kterou před světovým konfliktem šlo a Němci o ni přišli. A II. WW bylo pokračování téhož. Británie a Francie přišla o kolonie a USA je obsadila a obsazuje v rámci "vývozu demokratických práv" krást beztrestně suroviny! A o tom to jedině je... Martin

   Smazat
 10. Ještě vzkaz pro majitele těchto stránek a autory článků. Děkuji Vám za Vaši práci. Nenechte se otrávit. Díky Vám je hledání pravdy zase o něco jednodušší. Někdy věci do sebe až děsivě zapadají. Můžou mě urážet jak chtějí, je mi to jedno, své názory si utvářím sama, ač nejsou zrovna in. Nechci být ovce a nechci žít ve lži. Jarka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Jarko, děkujeme za pochvalu. Snažíme se, seč to při našich povoláních jde. A jsme už natolik v letech, že nás jen tak něco nerozhází a neotráví.
   Díky a zdravíme vás.
   Václav Dvořák a rdakce NR

   Smazat
 11. Také mám vzkaz pro majitele těhto stránek.Děkujte pánu Bohu,že žijete v ČR.V moskovii za podobné protirežimní pindy by jste už seděli na lubljance. A pro p. nebo s. Jarku dotaz.Kdy jste byla naposledy v rusku a na Ukrajině?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpověď - můj děda je Ukrajinec. Ať věříte nebo ne. je to tak.

   Smazat
  2. Odkud?Kdy Jste tam byla naposledy?Kolik má Váš dědeček pensi?Jak to má s placením u lékaře?Já mám tchýni, Ukrajinku.Ročník 1936.

   Smazat
  3. Povezte komunisticka huso. Bojuje se na Ukrajine, nebo v Rusku. Takze kdo je agresorem ?

   Smazat
  4. základní logickou chybu tvé argumentace upozorňuje Washington Post. Jde o problém s tím, před kterou armádou a kam prchají obyvatelé Donbasu???? Kolik bylo zabito agresorů a kolik ukrajinských civilistů??? Kolik bylo zničeno ukrajinských škol, nemocnic, kostelů, sídlišť těžkým leteckým, dělostřeleckým a raketovým bombardováním.

   Smazat
 12. Prezident míru a mírová zem, to hodně připomíná největšího mírotvorce světa, Adolfa HItlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel se vším všudy. Ukrajinec je jenom díky manželce, rodné jméno má Waltzman. Také nemá čistý původ a jako u Adolfa také u něho doslova platí, že poturčenec horší Turka. Je to prostě směšné.

   Smazat
 13. To je ale vskutku neuvěřitelná drzost, co si dovoluje tento zaprodaný Porošenko! Měl jsem Obamu za inteligentního politika. Není.
  Protože využívat pro dosažení politických cílů takové zrůdy, jako je i tento Porošenko, to musí diskvalifikovat každý dobrý úmysl. Ne tak mocnost, která se deklaruje za nositelku lidských hodnot vyvolenou samotnou Prozřetelností. Tou ale není. Nemůže ..
  Je totiž stejnou nositelkou zla, jakou představuje i jejich nová politická akvizice, fašizoidní Ukrajina s jejími představiteli.
  František Opluštil

  OdpovědětSmazat
 14. Porošenko je velký státník, to mně nikdo nevymluví. A Austrálie ho miluje. Kupuje tam uhlí pro Ukrajinu. To je ta vynucená diverzifikace energetických zdrojů v praxi. V létě zničila ukrajinská armáda v rámci trestné výpravy nadpoloviční většinu šachet na Donbase a ruskyhovořící horníky tím nahnala do domobrany bránit své rodiny. Prostě Bílý dům vybral pro Ukrajinu skvělého člověka a nevadí, že to bylo mnoho měsíců před prezidentskými volbami, volby jsou stejně formalita.

  OdpovědětSmazat
 15. Porosenko je frajer, Putin je zamindrakovany bolsevicky mamlas.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 16. Porošenko je především mafián, oligarcha a nácek.

  OdpovědětSmazat
 17. Jestli porosenko je nacek, v tom případě to dokazuje, ze komousi jsou horší nácku.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 18. Porošenko je především nula, bezvýznamná nula, nula celá nula nic,
  takové nakynuté hovno na lopatě, které jen smrdí, ušlápnutý primitivní nácek. Porošenko a Jaceňuk jsou neštěstím Ukrajiny i celého lidstva.
  Odpad, který patří na hnůj. Škůdci a zločinci, pro které je škoda i provazu. Doufám, že se jim dostane spravedlivé odplaty za jejich zločiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Clovek ktery brani svou vlast proti Putlerove agresi je nacek ? Prestan tak dupat rudohnedy uchyle, nebo ti zase spadne ze zdi obraz Hitlera.

   Smazat
  2. demokrad Barel v 14.12 - naprosto souhlasím, a pokud jsou to Ukrajinci nejen příslušností, ale i národností, tak to jsou i vrahové vlastního lidu, hanba jim ! Jejich chování ohrožuje i bezpečnost v Evropě. Alka

   Smazat
  3. podle zde píšících soudruhů by patrně Porošenko měl vítat ruské bolševiky chlebem a solí a poprosit je o zřízení protektorátu a la sovětský svaz. to by byl pak Porošenko ten správný internacionalista.
   Palmer

   Smazat
  4. Porošenko je kádr, který sloužil komukoliv, byl i ve vládě Janukovyče. To, že slouží komukoliv, platí doslova. Až sloužit přestane, bude zlikvidován. Jenom nechápu, proč si nechal fabriky v Rusku a proč ty na Ukrajině prodal. Asi aby mu věřili, že je agent FSB a nikoliv CIA. Ale třeba je to agent dvojitý.

   Smazat
  5. Ale proč pořád lžete, vy jste neslyšel žádný Porošenkův projev?? On sám přiznává, že bojuje proti civilnímu obyvatelstvu.

   Smazat
  6. V některých projevech dokonce vyhrožuje dětem z Donbasu... to je naprostá zvrácenost.

   Smazat
  7. ruští vojáci na "dovolené" nejsou civilisté...prosím o odkaz na zmiňovaný projev. děkuji.
   Palmer

   Smazat
 19. Ukrajinu už přes dvacet let řídí a vysávají oligarchové a Porošenko je jedním z nich. Takhle nějak to mělo vypadat v Rusku v případě blahodárného působení tandemu Chodorkovský - Berezovský (čistě náhodou oba s ruským a izraelským pasem). Když Berezovský pochopil, že je jenom řízená loutka, chtěl přilézt ke křížku (tomu pravoslavnému v Moskvě), byl ukončen. To se agentům stává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko asi bude vyslán do bezpečí Ruska jako Janukovyč. Už před pár měsíci chtěl zdrhnout se svým mamonem dokonce i Jaceňjuk. Dokonce už seděl v letadle a agenti spřátelené země ho vraceli z letiště zpět do jeho úřadu.

   Smazat
  2. Určitě chtěl letět za Janukovyčem. I rezidence mají vedle sebe. Tu jeho ale v televizi neukazovali, jenom toho Janukovyče.

   Smazat
 20. Jen ten, kdo zna evropske dejiny vi, ze Zapad vzdy se snazil Rusko zlikvidovat anebo alespon zeslabit.Cil byl , aby tak velka zeme az do
  Vladivostoku patrila jinym kolonialnim mocnostem. Tehda to byla Anglie,Francie, Nemecko, ktere jim take prekazelo a jen zdanlive byly v pratelstvi. Cely bolsevismus byl zanesen do Ruska k jeho zeslabeni, ale kdyz poznali, ze se nezhroutil, pak se sjednotili i s Hitlerem.
  Churchil byl mazanym politikem, Hitlera nenavidel, ale o to vice bolsevismus, ktereho se bal s jeho myslenkami sjednoceni proletaru.
  Proto jeho predchudci se tajne s Hitlerem dohodli, ze i pres vyhlaseni valky, budou utoky jen predstirat. Zastancem Hitlera byl nastupce krale,ktery k vuli sve milence se vzdal trunu.Hitler veril, ze ma sve pratele, kteri dodrzi predchozi tajne dohody a proto tam poslal sveho prvniho zastupce Hesse jako dukaz, ze za jeho slovo ruci .Churchil ovsem odmitl dodrzet nejake dohody a mel v planu, ze lepe bude, kdyz se Rusove s Nemci navzajem vybiji a zbavi se tedy 2 konkurentu.
  Kdyz padl bolsevismus tak Anglie a USA pocitali, ze Rusko se jiz nedostane na vyssi uroven a bude zmitano nesvary. Putin jim zkazil tento plan a proto on musi byt odstrelen..


  OdpovědětSmazat
 21. Clovek ktery brani svou vlast proti Putlerove agresi je nacek ? Prestan tak dupat rudohnedy uchyle, nebo ti zase spadne ze zdi obraz Hitlera.
  xxxxxxxx
  úchyle říkej svému fotrovi a své mamě běhno, beztak oběhla celou zeměkouli, než se jí podařilo vytlačit z tlustého střeva takové embryo, jako jsi ty. Jablko nepadá daleko od stromu.
  Porošenko že brání svou vlast proti ruské agresi? Porošenko je zkorumpovaná vypasená zbabělá kancelářská krysa, poskok a pucflek hnědého ušatého fýrera z uošinktnu. Posílá nájemné vrahy, Ukrajince a cizokrajnou zločineckou spodinu z celého světa vraždit jiné Ukrajince, civilisty, ženy a děti. A je v tom podporován USA. Ano, východní Ukrajince podporuje Rusko, a je to v naprostém pořádku.
  Žádný slušný stát netoleruje vraždění civilistů. Porošenko je zrádce
  a spolupracuje s cizí mocí na zničení Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.