Reklama

pátek 12. prosince 2014

Povedou nás biskupové do války proti „Moskalům“?

12. 12. 2014  Vaše věc
Výsledkem uplynulých dvaceti pěti let je také pokles zájmu o římsko-katolickou církev a víru. Následníkům kardinála Františka Tomáška se podařilo úžasně promrhat jeho dílo šíření víry ve výrazně ateistické společnosti. Další příklad selhání je na stole nyní.

Většina českých lidí proto ani nezná listy českých a moravských biskupů a zdá se, že pro církev je to možná dokonce lepší. Ve velmi zajímavém článku Michala Semína „Zneužitá katedrála na Pražském hradě: Cizinci otevřeně diktují požadavky českému prezidentovi. Exhibicionista Gemund v akci. Kardinál mlčí. Povede nás proti Rusku?“ snadno pochopíme, proč tomu tak je.

M. Semín se zamýšlí nad nepochopitelným mlčením katolické církve nad skandálním zneužitím katedrály sv. Víta k politickému útoku na hlavu našeho státu. Určitým vodítkem k tomuto nepochopitelnému mlčení podle něho snad může být pastýřský list České biskupské konference z konce letošního října, nazvaný List českých a moravských biskupů o pomoci trpícím křesťanům. Některé jeho pasáže jsou prý sice „opsány“ z pastýřského listu olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera – avšak se dvěma významnými rozdíly.

List arcibiskupa Graubnera konstatuje, že za stále se zvyšující utrpení křesťanů v zemích Blízkého východu může „arabské jaro“, podporované západními mocnostmi, v listu ČBK podobná zmínka již zcela chybí. Proč asi? Ještě více příznačný je ovšem druhý podstatný rozdíl obou listů. Tentokrát nejde o to, co společný list biskupů zamlčuje, ale co naopak k původnímu Graubnerovu textu přidává. Srovnejme:

Graubner: „Také vás prosím: Obracejte se na naše politiky s výzvami, aby se více angažovali pro spravedlnost a mír ve světě, pro lidská práva a pro pomoc trpícím. Pro naši zemi od nich požadujte rozhodování v souladu s morálkou a zásadami Desatera Božích přikázání.“

Česká biskupská konference: „Také vás prosíme: Obracejte se na naše politiky s výzvami, aby se více angažovali pro spravedlnost a mír ve světě, pro lidská práva a pomoc trpícím.Ať nemají strach připojit se k sankcím vůči agresorům, ani když to bude znamenat omezení našich obchodů a od každého z nás to bude vyžadovat nějakou oběť. Pro naši zemi od nich požadujte rozhodování v souladu s morálkou a zásadami Desatera Božích přikázání.“

M. Semín připomíná, že předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka v zářijovém rozhovoru pro Parlamentní listy mimo jiné prohlásil: „Nejsem politik, ale to, co dělá v současné době ruská politika, je opravdu něco, co ohrožuje světový mír“. Jako občan má podle Semína kardinál Duka jistě na svůj názor právo. Současně se ovšem táže: „Není-li však pan kardinál politik, proč si přál mít v oficiálním prohlášení konference, jíž předsedá, tak ostré politické stanovisko ve prospěch sankcí vůči Ruské federaci?“

V závěru svého článku politolog a publicista Michal Semín uvádí: „Souvisí toto studenoválečnické prohlášení České biskupské konference s mlčením pražského arcibiskupství po zneužití katedrály sv. Víta k útoku na prezidenta Zemana? Přichází neblahá repríza ostudných momentů, kdy čeští církevní představitelé, vedení tehdy kardinálem Vlkem, podporovali bombardování Srbska a aktivně se zapojovali do propagandistické kampaně za vstup naší země do Evropské unie? Povedou nás nyní naši biskupové do války proti „Moskalům“?“

17 komentářů :

 1. Nové informace ohledně sestřelení dopravního letounu nad Ukrajinou
  https://www.facebook.com/pages/Televize-Blázinec/821492047915402

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vatikan prolezly zidofasouny a nackove byli vzdy jedna ruka....


   V. Havel st. a M. Havel – dustojníci Gestapa

   http://domino50.blog.pravda.sk/2014/06/09/v-havel-st-a-m-havel-dostojnici-gestapa/

   Tady jeden pravnik mava papiry a tvrdi, ze Havlove byli dustojniky gestapa:

   https://www.youtube.com/watch?v=812N3kJ_HSM

   Smazat
 2. Dobrý článek, jen potvrzuje názor na Duku a církev jako takovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Me to zase potvrdilo nazor na fasistickeho fanatika Semina.

   Smazat
  2. O moralnim profilu katoliku, netreba dlouze diskutovat!!! Zatimco katolik se z hrichu vyzpovida a dostane rozhreseni, svobodny clovek musi zit tak, aby jeho jednani bylo cestne ...no aby nebyl ludra. V clanku zmineny gauner Graubner je taky persona... jeho jmeno mi vzdycky pripomene, jak spolu s lidoveckym dacanem Kadlcikem z Hluku, privatizovali arcibiskupske sklepy, v Kromerizu. Ne nadarmo moja mamka, jim nerekla jinak, nez: "ty ludry jedny lidovecke" :-)

   Smazat
 3. jak katolická církev byla zajedno s fašisty z chorvatska (jak za II S.V. tak poslední) tak nelze čekat jíný přístup nyní s ukrajinou a s ruskem. Zvláště, když je pravoslavné.. už se těší asi až je dobydou. Vidíme skrz ně. Slova o Desateru jsou jen zástěrka.

  OdpovědětSmazat
 4. Sbor pedofilů a bezcharakterních škůdců - co se týče těch nejvyšších kněží. Někteří zahraniční podporovali Hitlera, dále známý je farář Tiso. Už nevím, který z našich podpořil humanitární bombardování Jugoslávie. Duka prý celebruje černé mše. Flanďák zůstane flanďákem. Zednář Halík prý je možným kandidátem na prezidenta. Ti ještě hloupější hovoří o biskupovi Malém! To tam už rovnou můžou dát bývalého hlasatele Frýbu nebo D. Ratha.

  OdpovědětSmazat
 5. Na teologické fakultě Jihočeské univerzity přednášejí páni profesoři studentům, že Jan Hus byl sebevrah. Vždyť přece, kdyby nekázal ty hlouposti a nepobuřoval lid, nic by se mu nestalo! Přednáška byla navíc pojata jako téma seminární práce maximálně v rozsahu jedné stránky; delší nesmysly prý pan profesor nemá čas číst. Takhle se vzdělávají oddaní katoličtí duchovní; kdo nesepíše anekdotu o tom, že Jan Hus byl sebevrah, neuspěje!
  Utekla jsem z té vymývárny mozků v půlce přednášky, protože už jsem byla dostatečně poučená. Katolická církev neslouží Bohu, ale konkurenci a akademické tituly božích služebníků udělují ti, kdo sami slouží ďáblu!
  Ale Bůh dává lidem jiné hodnosti, uděluje je podle čistoty srdce!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kniha Tajné dějiny jezuitů I. a II.

   Smazat
 6. Je to hnus, Velebnosti! A není jistě náhoda, že všichni váleční zločinci na vysokých postech za oceánem měli a mají vždy za každou větou Boha. Nejvíc se ale tito lidé bojí pravdy. Tak ji říkejme a opakujme do zblbnutí, ať je těch jejich lapených dušiček čím dál tím méně.

  OdpovědětSmazat
 7. Papež František opět připomněl, že "Nemůžeme sloužit Bohu i mamonu ... ".
  Dalo by se doplnit, že se službou Bohu se neslučuje ani posluhování agresivní protilidové politice, jak to můžeme u ŘK hodnostářů dnes a denně vidět ..
  František Opluštil

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.ceskenarodnilisty.cz/listy - v Listech se dovíte, kdo se paktuje se sudeťáky

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím, že tady je třeba trochu odlišovat mezi preláty Římskokatolické církve a věřícími. Mnoha věřících si vážím, nemám nic proti jejich víře ale bohužel součné ,,vedení" této církve je, dle mého názoru strašné a nedůvěryhodné. Ač nevěřící, jsem ve své době velice respektoval kardinála Tomáška a myslím, že takový Duka a Vlk mu nesahají ani po kotníky. M. Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem rád, pane Radikowski, že jste to napsal. Je velký rozdíl mezi věřícími a jejich církví. To platí obecně.

   Smazat
 10. Dějiny církve katolické jsou jeden dlouhý řetěz zločinů se stovkami milionů zmařených lidských životů a brzda vývoje lidské společnosti.
  Církev katolická je největší pokrytec dějin, něco jiného hlásali a vyžadovali po prostém lidu, něco úplně jiného dělali sami. Kdyby existoval bůh, kterého hlásali, nejprve by vykořenil církev katolickou, pak teprve by zatočil s ostatním zlem.

  OdpovědětSmazat
 11. církev je nutné likvidovat jako parazita lidské společnosti mnoho zaslepených to zatím nechce vidět ale i ti brzy prohlédnou když ne oni tak jejich potomci určitě / když přirovnáme Zemi k lidské hlavě tak je pořádně zavšivená !!!

  OdpovědětSmazat
 12. ŘKC, působící v Česku mne nemůže ničím překvapit, leda snad něčím pozitivním,.......ale to skutečně nehrozí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.