Reklama

pátek 26. prosince 2014

Přijetí Ukrajiny do NATO nezajistí alianci strategickou převahu

26. 12.. 2014 ruvr.ru
Vstup Ukrajiny do NATO není pro alianci prioritou, protože jí nezajistí žádnou strategickou převahu, píše zpravodajský on-line zdroj International Business Times.

V článku se hovoří o tom, že Severoatlantická aliance nebude schopna rozmístit své základny na Ukrajině, stejně jako Ukrajina nebude schopna dovolit Spojeným státům, aby ji zapojily do amerického programu protiraketové obrany, protože Rusko už dalo na srozuměnou, že podobné akce budou hodnoceny jako agrese.

V příspěvku se poukazuje na to, že v případě vstupu Ukrajiny do NATO se jí bude týkat ta část smlouvy, která zavazuje členské země aliance zapojovat se do zajišťování vzájemné bezpečnosti. Avšak v případě hrozby Ukrajině ze strany Ruska se členské země NATO jen sotva rozhodnou pro střet s Ruskem, domnívá se International Business Times.

19 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Přijetí Ukrajiny do NATO se nikdy neuskuteční. Země se do roka rozpadne. Už teď je tam drahota, není teplo a teplá voda, a bude hůř.

  OdpovědětSmazat
 3. nejvyšší čas učinit těmto aktivitám stop - tvrdě zmasakrovat fašistický
  dobytek a nastolit pořádek jiné řešení není při tolika lidech není možné
  aby si dělal každý co chce každý má přece právo na slušný život a zmetci kteří toho zneužívají nemají mezi lidmi co dělat !!!!!!! Pleticha

  OdpovědětSmazat
 4. Tedy, v případě, že by Ukrajina vstoupila do NATO, bylo by na místě z toho spolku vystoupit. Protože soudě podle výroků jejích povedených politiků je válka s Ruskem jejich cílem a udělají pro svůj cíl cokoliv. A být ve společném vojenském paktu s magory není jaksi to ono.
  Kde jsi Charlesi de Gaulle, který jsi vykopl NATO z Paříže?!?

  OdpovědětSmazat
 5. Zatím to vypadá, že se fašisti chtějí za jakoukoliv cenu protalčit do NATO. Jestli se jim to povede, NATO již nebude muset kamuflovat demokracií a humanitou svoji podstatu.

  OdpovědětSmazat
 6. Ale NATO už přece fašistická organizace je. Pořádá masakry civilistů a genocidy vybraných skupin.. fašisté na Ukrajině tedy logicky nevládnou náhodou. Jsou to lidé, kteří se neštítí ničeho pro dosažení svých zvrácených cílů. Nevím, nač čekají obyvatelé Ukrajiny, ale pokud jde o nás a vystoupení z NATO - včera bylo pozdě.

  OdpovědětSmazat
 7. NATO má s fašismem ve svých řadách bohaté zkušenosti. Fašistické režimy v Portugalsku, Španělsku a Řecku mu ani trochu nevadily. Účel světí prostředky. V touze o světovládu se spojí i s Ďáblem.
  Mif

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. ČR a SR by mali vystúpiť z NATO a EÚ na základe všeľudového referenda a prijať štatút neutrálneho štátu!!! Potom sa orientovať
  na ekonomickú rovnoprávnu spoluprácu so štátmi BRICS, najma
  s Ruskom a Čínou.

  OdpovědětSmazat
 9. co dělají ti naši samozvolenci spí snad ve sněmovních židlích co dělá pošuk zvorálek je ještě schopen racionálně uvažovat?? nevidí snad co se děje na ukrajině ??? tihle naši tkz.politici si myslí že dostali mandát snad i k zatažení česka do války a na co vlastně my ovčané čekáme až se nezodpovědným podaří česko úplně zlikvidovat ?!?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČR již byla zatažena do několika válek. Jenom díky "hlídacím psům demokracie" se to nijak nezviditelňuje. Ty války mají své přímé i nepřímé náklady a důsledky. Jediné do čeho jsme ještě nebyli zataženi je hořká válka s povinnou mobilizací, příůadně s proměnou území na válečnou zónu. NATO není ani mírová ani obranná organizace. Je válečná a útočná mašinerie.

   Smazat
 10. za pomoci nezkorumpovaného hnutí Úsvit zorganizujme národní referendum za vystoupení česka z nato jelikož je to ne obranný pakt ale zločinný fašistický spolek a ztratil kredit důvěry !!!!! - Pleticha

  OdpovědětSmazat
 11. je zajímavé k čemu potřebuje NATO mít převahu?????...to je přece obranný pakt :-) :-) cha cha cha
  kdyby ti amíci měli už dříve převahu,tak je už Země po atomovém konfliktu....chvála Putinovi,že je soudný člověk a vynikající taktik s vizí....

  OdpovědětSmazat
 12. Je to jen cesta jak zatížit rozpočty EU dalším zbrojením, a odlehčit rozpočtu USA, jen snaha zachránit upadající dolar. Cena ropy klesla téměř na polovinu, zásoby ropy vážou stále méně USD, státy BRICS se USD zbavují, jak dlouho bude trvat, než na tento stav začnou reagovat burzy.

  OdpovědětSmazat
 13. Ukrajina se dřív rozpadne,ani Obamler tomu nezabrání.Palmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak tady někdo může mluvit o válečném "humanistovi" podporujícím fašismus ověnčeném Nobelovou cenou míru jako o Obamlerovi?

   Smazat
 14. S notnou dávkou empatie bych odhadoval, že pozice Zaorálka a spol. vychází z předpokladu, že vstup Ukrajiny NATO posílí.
  Totiž, kdyby mým nepřítelem byla armáda Ukrajiny, asi bych hrůzou bral nohy na ramena.
  -------------------
  A teď vážně. Členství, a jaké přesně, na tom je podstatná jediná věc, dostat americkou základnu na území Ukrajiny.
  Tím by se změnila
  dosavadní zastrašovací rovnováha
  daná schopnostmi protiraketové obrany,
  na nerovnováhu,
  spočívající ve vyřazení obrany:
  "Kdo stiskne tlačítko jako první, má výhodu."
  Proto konec legrace, proto současné reakce Ruska.
  Zdravím, Děda.

  OdpovědětSmazat
 15. juhoslaviu rozbili bombami, ukrajinu zmajdanili. v cesku strcili ludom do ruk cervene karty a u nas mame hlinu, prochasku a lipsica. experiment pokracuje. fdjotka merkelova tancuje medzi vajcami a nemci zacinaju chodit do ulic. tusk sa teteli blahom a luxemburcan asi rozchodil svoj podvod. vymknut s kloubu motor sili. klud a mier sa zda byt v nedohladne a my drzime hubu. transantlanticku zmluvu na nas.

  OdpovědětSmazat
 16. je to tak, bohuřel, rus nerozumí jinému argumentu, než ráně palící mezi voči.proto jsem rád, že ukrajina bude v NATO.
  Palmer

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.