Reklama

čtvrtek 18. prosince 2014

Putin není příčinou, ale řešením (National Opinion Research Center, NORC, USA)


 18. 12. 2014     zdroj
18. prosince byl zveřejněn průzkum veřejného mínění občanů Ruské federace, který provedla agentura Associated Press (AP) a americké Centrum průzkumu veřejného mínění (National Opinion Research Center, NORC), a ukázal, že 81% Rusů podporuje prezidenta Vladimíra Putina. Jak je ve studii uvedeno, obyvatelé Ruska se stmelují kolem Putina. Žebříček souhlasu s jeho politikou je v současné době mnohem vyšší, než před dvěma lety. V roce 2012 podporovalo hlavu státu v obdobném průzkumu AP pouze 58% jeho spoluobčanů.

Associated Press a NORC: průzkum veřejného mínění v Rusku: Rusové se stmelují kolem Putina
V letošním roce se sociologové dotázali náhodného vzorku 2008 Rusů ve věku 18 let a více. Průzkum byl prováděn od 22. listopadu do 7. prosince, "kdy rubl začal postupně klesat," poznamenává AP. Otázky byly zadávány v ruštině.

"Podle Západu by měly být dny Vladimíra Putina ve funkci prezidenta sečteny: rubl oslabil o polovinu, ekonomika je v krizi a ukrajinská krize proměnila Rusko v mezinárodního pária. Většina Rusů ale Putina nepovažuje za příčinu, ale za možnost řešit problémy," je uvedeno v oznámení agentury, které zveřenil "Interfax" .Významná část respondentů vítá zejména tvrdou politiku svého prezidenta vůči USA a Západu, metody a styl jeho práce, přístup k posílení ozbrojených sil země, připojení Krymu k Rusku.

Jak je uvedeno v materiálech studie z průzkumu vyplývá, že prezident Vladimír Putin je velmi populární mezi obyvatelstvem. Většina Rusů je přesvědčena, že jejich země, která čelí rostoucím hospodářským problémům a je zatažena do mezinárodního konfliktu, se ubírá správným směrem.

I když se málokdo z dotázaných domnívá, že ekonomika je v dobrém stavu, většina respondentů uvedla, že finanční situace jejich rodin je vyhovující a také optimisticky předpokládají, že se v příštích letech zlepší.

Mnozí z dotázaných uvedli, že sankce, uvalené Západem na Rusko, mají negativní dopad na ekonomiku. Pouze necelá polovina respondentů však vidí možnost potenciální újmy sankcí pro své osobní finance. Z toho vyplývá, že ekonomické problémy z důvodu protistání Ruska a Západu jsou Rusům zřejmé, jen málo z nich ale předpovídá negativní dopad konfliktu na stav svých vlastních peněženek. O dopadu sankcí na osobní finance hovořili ve většině případů lidi s vysokými příjmy. Z průzkumu také vyplývá, že dvě třetiny Rusů podporují postup ruské vlády v souvislosti s událostmi na Ukrajině.

Pracovníci průzkumu poznamenávají, že v nárůstu Putinova ratingu hrají důležitou roli ruská média, zejména státní televize. Uznávají ale, že prezidenta podporují i lidé, kteří používají jiné zdroje informací. 84% dotázaných uvedlo, že si tvoří názor na Putina na základě informací televize. 73% na základě i jiných informačních zdrojů…

Pro Novu republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Komentar - obdiv Putina, jak v dobe izolace vetsiny statu Evropy a USA klidne a rozvazne odpovida. Nechci ho srovnavat treba s Breznevem a jinymu potentaty nejen z Ruska, jak by asi hrimali nad podrazastvim tech co drive se s nim pratelili, jak by je asi jmenoval pri nejmensim bezcharakterni lhari
  Misto toho, aby se vzpamatovali tak v nich je ten prikaz USA - znicit Rusko a kdo nam nebude pomahat, tak ho po vitezstvi zlikvidujeme.
  Typickym prikladem na nas Zaorale

  OdpovědětSmazat
 2. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IVFEi-gTxr4

  OdpovědětSmazat
 3. Dnes misto toho, aby v EU se zamysleli nad pojevem Putina, tak odsouhlasili dalsi sankce a tentokrate to svedli na Krym.
  Asi si ti nasi politikove mysli jak jsou jejich volici blbi, ze neznaji proc Putin si zajistil Krym ne agresi, ale tim, co neustale krici " demokrate"
  Dejte lidem moznost at se vyjadri a kdyz se na Krymu vyjadrili, tak najednou je to vubec nezajimaDokonce odmitli i navrh, aby se konalo nove hlasovani- to vsechno kryje ta nase sebranka
  Krym mel byt nejvetsi americkou zakladnou v Cernem mori a kdyby
  Putin cekal az se USA a spol. vyjadri k budoucnosti Krymu, tak vcasnym referendem tomu zabranil. Jedna ze sankci je - turiste nechodte na Krym na dovolenou a ani se tam nedostane.
  Vsechny turisticke lode maji zakaz pristavat na Krymu-
  Jak ubohe a primitivni - prosim posilejte Zaoralkovi e-mail, zda jeste mu to mysli anebo mysli za neho USA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Primitivní Anonyme18. prosince 2014 16:32, co zde mezi (z tvého pohledu) soudruhy pohledává za mrzký peníz konfidentní kreatura jako ty ? Odtáhni za svými soukmenovci, tvé bludy tam najdou živnou půdu, tady jsi za bezkonkurenčního debílka.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Zaorálku,vzpamatujte se,zklamal jste velké množství lidí a ti nezapomínají.Dál už vám pšenka nepokvete,čím se budete potom živit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není skvělé, že se Zaorálek jasně vymezil? Ví se přesně, za kterou stranu hraje a to je plus.

   Smazat
 6. pre Nemecko je to osudové, inak príde požiadavka Ruska na zaplatenie reparácií, preto dodnes nie je BRD štátom, nemá ústavu a je deklarované ako spoločnosť - s.r.o - pričlenením sa k NDR sa vlastne stal "štátom" a podľa dohovoru z r. 1952 - má platiť hneď ako sa jeho pomery -BRD - koncipujú ako štát - k...va

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni se sem čtenáři musí sami doklikat, víme 2:29? Nečtou jen tyto stránky a dělají si vlastní komplexní názor i z vašich serverů. Je však trapné, že protistrana neumí zůstat na svých názorových serverech a tam si to chválit. Zato pořád leze sem a sprostě uráží a o to nikdo nestojí. Když už oponuji, vyvracím cizí názor, tak slušně. Je to jasné?

   Smazat
  2. 2:29 "Kdyz zacal pred nekolika mesici rychly a nezadrzitelny pad" MH17, tak jiné servery po pár minutách obvinili Rusko a Putina. A dodnes nijak natlačí na skutečné vyšetřování. Kde jsou na jiných serverech puštěny řádky o skutečné příčině? Že by si každý server psal to co se mu hodí?

   Smazat
 8. bylo by žádoucí pár neutronkama zrušit semeniště zla pentagon a cia tyhle bomby zničí živou blbost a zachovají budovu ze které by mohla být
  léčebna pro většinu slavného usáckého kongresu zasaženého podobnou blbostí jako je utkvělá představa o nadřazenosti

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.