Reklama

sobota 27. prosince 2014

Putine,je čas,abys vytáhl eso z rukávu !

27. 12. 2017 AC24
Celý svět sleduje Putina, jak hraje poker se západními politiky vedenými Obamou, jehož následují washingtonští quislingové v Londýně, v Bruselu a v Berlíně. Americkým cílem je od konce Studené války finančními, ekonomickými, a bude-li to nezbytné, i vojenskými prostředky oslabit jakoukoliv reálnou konkurenci jejich globální dominanci nad financemi a zdroji prostřednictvím petrodolaru a postavení dolaru jako světové rezervní měny. Současné obchodní a ekonomické sankce na Rusko a Írán přichází po dlouhým časem osvědčených pokusech ukazujících, že takové sankce nikdy samy o sobě neuspěly, jak to víme z více než 50 leté blokády Kuby.
Tato strategie však může u odporujících národů vést i k vojenské odvetě, často když je to jediná alternativa ke skoncování s blokádou atp., což jsou válečné akty a dovolují USA a dalším demokraciím použít otevřeně své konečné nadřazené vojenské síly proti zlobivě suverénním státům. Tohle fungovalo už za Lincolna proti státům Americké konfederace, za Woodrow Wilsona proti Centrálním mocnostem před První světovou válkou a proti Japonskému impériu před Druhou světovou válkou, ale i proti Iráku, Libyi – a vůbec seznam je nekonečný.

Nedávno vyvolaly USA v úzké součinnosti se svým klientským státem Saúdskou Arábií kolaps cen ropy, aby tak oslabily ekonomickou sílu jak Íránu, tak Ruska, dvou hlavních států oponujících americké hegemonii, jejich zahraniční politice a politice petrodolaru. Ano, to přinese zkázu i americkému průmyslu břidlic stejně jako Londýnskému ropného průmyslu v Severním moři, ale zisky z ropy blednou v porovnání s důležitostí udržení Západní moci nad Ruskem a Čínou.

Doufám, že Putin si uvědomuje, že pro USA to není žádná hra, jelikož tato finanční a strategická hra je pro Washington a jeho Západní spojence hrou o život, když šíleně postupovali podle smrtonosného receptu na růst a prosperitu od Goldmana Sachse a kartelu centrálního bankovnictví. Čas tomu už vypršel; ty dluhy nepůjde nikdy splatit a dříve či později se tak, či onak musí zrušit.

Jako nová ekonomická velmoc číhá Čína na křídlech, jelikož je moc velká, aby se do ní pustily, tak je americkou strategií pouštět se do jejích dvou vrcholných spojenců Íránu a Ruska, aby hrály o čas pro Wall Street a Washington. Strategií by mohl být konkurenční kurz vedených akcí, ale riziko vojenských důsledků a dokonce třetí světové války při tom hrozí na horizontu a žádná země ještě nikdy Rusko neporazila pozemním útokem. K tomu mohu dodat, že tohle rizikové manévrování na pokraji války je jen kvůli ochraně našeho bankovnictví a elit na Wall Streetu a jejich profitu na úkor Amerického lidu, ale tohle USA dělávaly už v minulosti.


Je tohle jen zopakováním Versailleské smlouvy v ruském stylu?

Tohle všechno se už ale dělo v minulosti. Je to ta samá stará hra, jen s jinými hráči. Mám obavy, že se díváme na zopakování Versailleské smlouvy v ruském stylu. Když se místo na establišmentem směrovanou propagandu servírovanou veřejnosti podíváte blíže na reálnou historii, tak si uvědomíte, že Západní finanční elity a kartel centrálního bankovnictví zřídka mění taktiku. Proč by také měly? Jejich finanční impéria nadále rostou i během všech velkých válek a finančních krizí, a pokud to špatně odhadnou, tak přimějí daňové poplatníky, aby je ti z toho vykoupili.

Takoví týpci jako Goldman Sachs, Rothschild a Soros kontrolují Západní demokracie stejně jako finanční trhy a ti mají ve zvyku platit nebo vydírat roztleskávače a figurky hrající si pro ně na vrcholné politiky, aby podstrkovali jejich nejlepší zájmy obyvatelstvu, jako že to jsou přijatelné ekonomické nebo politické linie.

Např. prohlášení Woodrow Wilsona s jeho Čtrnácti body pronesené 8. ledna 1918 tvrdící, že válka a americké intervence byly morální povinností, aby se do Evropy po První světové válce vnesl mír, bylo jedním z hlavních důvodů zažalování Němců kvůli míru. My ve zpětném pohledu víme, že americká intervence byla ve skutečnosti provedená, aby Spojenci buď neprohráli, nebo nevyjednali urovnání, které by znemožnilo, aby francouzské a britské banky splatily ohromné půjčky u amerického bankovního establishmentu, jinak by totiž uvrhly vůdčí banky těch dnů do bankrotu.

Jakmile válka skončila, tak se ta otřepaná klišé o svobodě, sebeurčení a vytvoření světa bezpečného pro demokracii rozpustila ve Versailleské smlouvě, tj. v jedné z nejpomstychtivějších a nejneférovějších mírových smluv, jaké kdy byly vnuceny poraženému nepříteli. Celá Rakousko-Uherská říše byla zcela zničena kromě malé oblasti současného Rakouska a Německo, to bylo zbaveno značné části svého území a podrobeno pomstychtivému a nesplatitelnému válečnému dluhu, jaký je srovnatelný snad jen se současným americkým národním dluhem. Tahle smlouva bohužel vytvořila jen hněv veřejnosti a ekonomický chaos, který nakonec přivedl k moci Hitlera a připravil jeviště pro Druhou světovou válku.


Tak kam se odsud Rusko vydá?

Zaprvé američtí mediální učenci naznačují, že Putin by mohl vrátit úder vpádem na Ukrajinu. Ale proč by Rusko Ukrajinu chtělo? Kromě skutečně podstatných zemědělských zdrojů, které lze nakoupit na volném trhu, je to zbankrotovaná země s dlouhým seznamem zhroucených vlád. Ta země se propůjčila jako zástupná tlapa do bitvy mezi Východem a Západem, a její lid už kvůli tomu nesmírně trpěl. Rusko by se teď snad mohlo rozhýbat k postupu na Východ, aby ochránilo rusky mluvící oblasti, a mohlo by být svolné trpět dalšími ekonomickými důsledky kvůli vytvoření pevninského mostu ke Krymu, ale udělat to vojensky se jeví jako omezené řešení a ještě přinejlepším kontraproduktivní.

Žádný národ ve válce mezi USA, UK a EU versus Rusko a Čína, pokud se bude střílet, nevyhraje. Důsledky jsou příliš strašné, aby se o tom vůbec uvažovalo, ale Rusko má eso v rukávu, se kterým tu dnes probíhající finanční a ekonomickou bitvu může vyhrát.

Rusko by se zaprvé mohlo spojit s Čínou do nové, zlatem, ropou a přírodními zdroji podložené monetární unie jako alternativy k selhavšímu modelu dluhové demokracie protlačovanému Wall Streetem, kartelem centrálních bank a vypočítavými politiky Západu. Ten ale prostě dlouhodobě nefunguje k financování prosperity a ke zlepšení životní úrovně přes ty hory dluhů uvalené na budoucí generace.

Wasthington už zničil všechny daňové ráje a tu trochu osobního a finančního soukromí, co ještě ve světě zbyla, protože z nich zoufale potřebuje výnosy. Každý finanční ráj už byl vyklučen, včetně Švýcarska, protože to nemá naději se ubránit proti USA, UK a EU. USA mají v úmyslu udělat z Ruska stát páriů a odříznout ho od obchodu, finančních transferů, a bankovních a úvěrových trhů Západu. A to neustane, dokud nebude Putin svržen a Rusko se nepodvolí Novému světovému řádu (New World Order) a nebude jej podporovat. Další na řadě po Rusku bude Čína. Takže by monetární unie mohla Rusku poskytnout potřebnou podporu, aby zaručila nezávislost a sebeurčení i pro Čínu.

Zadruhé by Rusko mělo na finanční frontě jednat spíše ofenzivně než defenzivně vytvářením daňových zón osvobozených od korporátních daní a s nízkými daněmi z příjmů a vítat korporace, úspěšné lidi a podnikatele, aby se tam usídlovali a vytvářeli pracovní místa a prosperitu. Hongkongský model funguje k vytváření průmyslu, průmyslových služeb a prosperity svobodného trhu a Rusko, aby zvítězilo, potřebuje daleko více než jen na zdrojích založenou ekonomiku.

Rusko potřebuje více obyvatel a větší střední třídu a mělo by nabízet příležitosti pro pobyt a občanství pro produktivní a úspěšné pracovníky, podnikatelské projekty, korporace atd. spolu i s právem rozumného finančního a korporátního soukromí jakož i s výhodou nízkých daní.

Kanada, úžasná země, ve které dnes už žiji a pracuji, nabízí výhody trvalého pobytu a občanství stovkám a tisícům cizinců, kteří chtějí do Kanady migrovat a pracovat v ní spolu s výhodami nízkých korporátních daní. Rusko může dělat to samé, a to by také mělo, ač trh za to vyžaduje cenu skutečného kaufu, jelikož Rusko ještě nemá dlouhou historii vlády zákona, bezpečnosti a míru jako Kanada. Rusko by se mělo poohlédnout po oblastech s dobrým klimatem, jako je Krym a další oblasti kolem Černého moře, a možná Kaliningrad na evropském severu uprostřed EU.

Konkurence, svobodné trhy, minimální regulace a nízké daně, to jsou řešení 21. století oproti vojensky agresivním, předluženým a po zdrojích prahnoucím impériím. Putin to na své tiskové konferenci minulý týden řekl dobře.

„Nenechají medvěda v klidu. Vždy ho budou chtít uvázat na řetěz. A jakmile ho dají na řetěz, tak mu vytrhají drápy a tesáky. Mluvíme-li o dnešních časech, pak jde o jaderné odstrašení. Jakmile k tomu dojde, tak už nikdo medvěda potřebovat nebude. Tak ho vycpou. A začnou pak natahovat svoje pracky po tajze. Už jsme od Západních činitelů hojně slýchali prohlášení, jak je to nefér, že Rusko vlastní Sibiř.“ – Vladimir PutinTak Vladimire Putine, přišel čas, abys začal hrát s esem v rukávu. Rusko může v této finanční a ekonomické válce, kterou proti němu vedou, zvítězit, ale ne tím, že bude hrát tu samou starou hru pokeru, v němž převažuje podfuk. Ukaž světu, že Rusko má v 21. století na vůdcovství mírovým a konkurenceschopným způsobem tím, že využiješ dluhovou, měnovou a bankovní slabost Západu k vítězství nad řetězy svého protivníka, kterými se snaží přikovat Rusko stejně, jako to udělali zbytku světa, aby i to se vzdalo a přijalo nevolnictví.

20 komentářů :

 1. Počkej až ho vytáhne, to budeš teprve čubrnět!

  OdpovědětSmazat
 2. Vladimíre - teď když vlítneš na ukrajinu tak si USáci ani neškrtnou
  a vypálíš jim rybník je čas zašlapat fašisty a postavit je ke zdi Kyjev je zasviněný hnízdo tímhle svinstvem a takové to je krásné město !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USáci si nemusejí škrtat, od toho přece mají svoje loutkové vlády, které tam naženou vlastní živou sílu. Amerika přece právě žije z toho, že proti sobě dokáže postavit jakékoliv sousedy, i kdyby před tím žili v klidu a míru. Viz např. válka Iráku a Iránu. Vyzbrojovali přece obě strany, aby se vzájemně ničili ! Toto dělají po celém světě.

   Smazat
 3. Fašistoidní úvodní část vypadala docela ponuře, slova o válce naháněla strach, monetární unie s Čínou spíše ale úsměv, ale hlavně závěr ve formě daňových rájů v Kalininigradu a na Krymu podle HongKongu ve mě vyvolal výbuch smíchu. Vybudovat něco takového není na pár let ale na GENERACE a to ještě za obzvlášť příznivých podmínek (které prývě třeba HongKong měl). Rusko, které nikdy nemělo svobodnou střední třídu a zkušenost s podnikáním prakticky bez spolupráce se Západem nemožné. Toho se Putin pokud nepozře elexír života nedožije.
  Za povšimnutí stojí též, jak se utor přiznal, že píše z Kanady - typické západní země, která je s USA v těch nejlepších vztazích. Takže z tragédie se vyklubala fraška.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji
   po přečtení překladu jsme měl zvláštní pocit, kdo,že to vlastně napsal. A hlavně proč ? Autorství je z Kanady a tak je mi to již jasné. Naivní neodborné komentáře tam mohou vznikat svobodně na každém rohu. Skutečnost musí být úplně jiná a jistě se vše připravuje. Nejde o přežití Dolaru či Rublu.To jsou jen .nástroje monetární politiky, která má dnes obecně mnohem menší vliv než dříve.Musí již nastat obrat k lepšímu a je jedno kdo formálně tzv.vyhraje. Nebo lidé vyjdou do ulic a bude to teprve mela. U nás si jen počkáme,kam se vývoj bude ubírat...... a potom se k nim přidáme. Jako vždy.

   Smazat
  2. kanaďané, proč nechcete cigány, když ochotně přijímáte tisíce přistěhovalců?!!

   Smazat
 4. "Rusko potřebuje více obyvatel a větší střední třídu a mělo by nabízet příležitosti pro pobyt a občanství pro produktivní a úspěšné pracovníky, podnikatelské projekty, korporace atd. spolu i s právem rozumného finančního a korporátního soukromí jakož i s výhodou nízkých daní"

  to jsme meli i v cechach i jinde v evrope......., zneuzujou pracovni potencial za nizkou cenu, vyuzijou "danove prazdniny" a zmizi. I vehlasne spolecnosti se tak chovaji...., nehlede na to, ze i kanasky model po nekolika letech (po mnoha), jiz ukazuje sve neprilis uspokojive vysledky..........,nehlede,ze zpusob, ktery se osvedcil v jedne zemi, bude mit stejny uspech jinde. Je hodne aspektu, ktere hraji v tomto roli, jednim z nezanedbatelnych je i mentalita danne oblasti....

  OdpovědětSmazat
 5. Vladimír Putin je Pan prezident,ten si s těma šmejdama poradí.Palmer.

  OdpovědětSmazat
 6. Vladimír Putin nepotřebuje radit od nějakého Ron Hollanda. Má svou vlastní chytrou hlavu a dobrý tým kolem sebe. Pan Holland by měl radši radit Obamovi a jeho válečným štváčům, aby nechali svět na pokoji. Copak by mu na to asi Obama a nacisti kolem něj řekli?

  OdpovědětSmazat
 7. Tak už mě ti oslové zablokovali na OSEL.CZ

  http://www.osel.cz/index.php?clanek=7964

  //Konspirační Teoretik :-)

  PS: KDYBY Putin hledal nějaké trumfy, tak ať se ráčí obtěžovat na odkaz výše.

  OdpovědětSmazat
 8. Cituji autora článku: «Kanada, úžasná země, ve které dnes už žiji a pracuji, nabízí výhody trvalého pobytu a občanství stovkám a tisícům cizinců, kteří chtějí do Kanady migrovat a pracovat v ní spolu s výhodami nízkých korporátních daní. Rusko může dělat to samé, a to by také mělo, ač trh za to vyžaduje cenu skutečného kaufu, jelikož Rusko ještě nemá dlouhou historii vlády zákona, bezpečnosti a míru jako Kanada. »

  To jako, že by se celé Rusko vystěhovalo do Kanady, když je tam tak výborně?! A z ruského území by mohli udělat safari a pak tam jezdit coby vyčuraní bohatí západní emigranti střílet vlky a medvědy, ne?

  A ještě se mi nelíbí, že autor tyká ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. To si nemá co dovolovat, protože mu není roven! Vladimir Putin nezdrhnul ze své zubožené země do nějakého západního ráje, kde létají pečení ptáci rovnou do huby. Ne! On se snaží ten ráj pro svých témě 150 milionů občanů vytvořit v Rusku. Je to opravdový hrdina a moudrý vládce, který nepotřebuje rady kdekterého zbabělého nýmanda!

  OdpovědětSmazat
 9. A ještě něco: Vladimir Putin žádná esa v rukávu neschovává. Takové švindle jsou výsadou západních «mocností». On hraje férově!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno pravda. Na druhou stranu, když někdo začne do druhého zatínat drápy, tak nemá cenu hrát si na nějakého humanistu a nabízet zdvořile pilníček.

   Smazat
  2. ...hrát si na nějakého humanistu a nabízet zdvořile pilníček. Dát mu přímo přes držďku

   Smazat
  3. Zííííív, ráčejí si posloužit. :-)

   Smazat
 10. Až rusáci odvezou vycpanýho Uljanova do krematoria, pověsí nebo aspoň pozavíraji všechny KGBáky, rozeženou nácky z SS (Slovanský svaz), přestanou chlastat a aspoň 50 let budou tvrdě makat na ostranění pravoslavné byzantské despocie, pak jim přestanu říkat rusáci a budou pro mě Rusové...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče, tak teď se teda musela nejmíň půlka Ruska posadit na prdel, a začít zpytovat světomí.

   Smazat
  2. Až tady přestaneš psát tyhle zvratky,a až bude letiště v Praze opět vrácen název Ruzyně,až Trautemberk,Bursík,Štětina,Zadolárek,Kocáb a spol.skončí na smetišti dějin,tak tě nebudu nazývat havloid/ani štětinoid/

   Smazat
 11. Ale no tak. Odborník z další USA kolonie-Kanady bude radit Putinovi, jak má řídit svoji zemi? Ještě další pohádku o kanadském ekonomickém zázraku a obdobě TTIP na americkém kontinentu si prosím.

  OdpovědětSmazat
 12. V.Putin je chlap na správném místě.Není zapotřebí se zde dohadovat o tomco má udělat.Nato jsme všichni krátký.Ten je před všemi nejméně o 10 tahů.Nám nezbývá nic jiného než koukat jak se co dělá a
  přát si,aby takový formát se objevil i u nás.Proto mu přeji pevné nervy,
  moudrost,hodně sil. LM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.