Reklama

.

.

čtvrtek 4. prosince 2014

Ruské námořní základny budou na Kubě, ve Venezuele, v Nikaraguy a Argentině

4. 12. 2014    zdroj
Rusko pokračuje v jednání o zřízení vojenských základen v Latinské Americe. Řeč je o Kubě, Venezuele a Nikaraguy. V únoru 2014 oznámil ruský ministr obrany Sergej Šojgu plány na rozšíření ruské vojenské přítomnosti včetně využití zahraničních přístavů pro vplutí vojenských lodí a vojenských leteckých základen na doplňování paliva. Od té doby probíhají mezi Ruskem a těmito zeměmi intenzivní jednání, oznámilo vydání La Nacion.

V říjnu 2014 souhlasila s rozmístěním ruských vojenských základen na svém území Argentina. Jak tehdy uvádělo vydání Guardian Liberty Voice, "USA fakticky zaspaly vznik ruských vojenských základen."

2. prosince schválila ruská vláda dohodu mezi Ruskem a Nikaraguou o zjednodušeném postupu při vplouvání ruských válečných lodí do přístavů této středoamerické země. Připomeňme si, že v červenci 2014 ruský prezident Vladimír Putin navštívil Nikaraguu v rámci cesty po Latinské Americe, kde se setkal s prezidentem Danielem Ortegou. Během návštěvy byly diskutovány i otázky vojenské spolupráce a umístění pozemních stanic GLONASS na území Nikaraguy. A také se jednalo o účasti Ruské federace na výstavbě nikaragujského kanálu, který spojí Atlantický a Tichý oceán.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Moloděc. Privět.

  OdpovědětVymazat
 2. HM. Sem sa ten mačkobijec neprihlásil? Rusáci budujú svoje prvé základne mimo svojho územia a ten zm...d to nekomentuje? Hnusáci komouši sú pozadu aspoň o stovku. Určite chcú ovládnuť celí svet. Veď si to predstavte v Nikaragui majú základňu. To je len kúsok od DíSí. Veď už obklúčili celú ameriku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika se bude třást,až na ně zamíří rakety.

   Vymazat
  2. Hele ty DíSí, to by jsi měl zalést do úkrytu, aby tvoje úcta nespadla do jiného otvoru, než je tvoje chlebárna.

   Lecter

   Vymazat
  3. přečtěte si např. Knihu od anglické novinářky Livingstonové Zadní dvorek Ameriky a zjistíte kolik zakladen mají po světě USA a to proto aby vnucovaly světu svuj system...

   Vymazat
 3. síly mají být vyrovnané

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky jeden z mnoha, který má pěnu u huby

   Vymazat
  2. Tady je vidět, jak jsou havloidi v hajzlu.Nakonec musí v boji za lidsá práva obhajovat Pussy, pokládajíc se za elitu národa a v podstatě obhajovat světového agresora č.1. Jsem zvědav na reakce obhlouplé mládeže až budou povoláni bojovat za demokracii západu.

   Vymazat
  3. Každá akce nakonec vyvolá reakci

   Vymazat
  4. usa mají voj.zákl. v 50 zemí světa,proč by je neměli rusové mít?zničili arabské státy a ničí nadále.v.š

   Vymazat
 4. Pokiaľ by sa jednalo o plnohodnotné vojenské základne tak by to bol veľký krok v prospech mieru na tejto planéte. Pretože američania len tomu rozumejú.

  OdpovědětVymazat
 5. http://outsidermedia.cz/Jak-odpovedi-Rusove-Asymetricky/

  OdpovědětVymazat
 6. KUBA bude TOP...100km od US hranic....keď si to tak veľmi amici vyprosili.

  OdpovědětVymazat
 7. Je dobře,že se Rusko do tohoto dalo.USA se cítilo v pohodě,myslelo si,
  že jsou daleko od všeho dění,bomby umělo svrhnout na jiné no a nyní
  --ejhle zase tak daleko nebudou-zapomněli----CO ČINÍŠ DRUHÉMU,
  POČÍTEJ S TÍM, ŽE JINÝ BUDE ČINIT TOBĚ

  OdpovědětVymazat
 8. 4-5 ruských námořních základen v zahraničí to je málo proti asi 740 amerických základen okolo a v blízkosti Ruska. Je otázkou času, kdy se vyhladovělý západní průmysl s vybrakovanými zdroji vrhne na neporušenou tučnou ruskou špižírnu. Potom přijdou války o vodu a běh milionů lidí o život. Samozřejmě přežijí pouze vyvolení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho nemám strach,vláda spojených států je zbabělá a podrazácká... Proto válka nebude,ale budeme číst jejich zbabělé sračky,dokud se tomu nedokážeme sami,jako národ postavit čelem a nevypráskáme tu svoloč pryč z Evropy...

   Vymazat
 9. Šrámek Standa5. prosince 2014 13:12

  Velmi správně - americká hegemonie si toto opatření vynutila. Nechali svůj banditizmus rozlézt do celýho světa - už včera bylo na ty základny pozdě. Ale možná ani žádnej zákrok proti nim nebude třeba.Nasrané americké socky povstaly po celé zemi a dávají jim tam pořádnej záhul.Američtí vůdcové a politici se budou muset více věnovat bordelu na domácí půdě, a dost možná, že si vytvoří jeden jedinej menší bílej stát, a ty ostatní, který schramstli a připoutali k sobě, aby předváděli "světovou velmoc", budou muset pustit a přenechat je těm černejm opicím, kterých už je v USA přesilovka.Asi by to bylo nejrozumější řešení, ať si každej vládne ve svym státě jak umí,a ať se třeba posere. Není ono nakonec lepší hledět si pěkně svého, držet si rodinu a život v pořádku a v pohodě, než se pořád srát někam jinam a strkat rypák do cizích věcí? Zlatí ostrované někde - ti si žijou v klidu a v pohodě,celý den se smějou, večer se baví a tancujou, na media úplně kašlou -ta tam snad ani nejsou, a hlavně - žádný ostrov si na své území už dnes nepustí natrvalo Evropany,Američany, ani nikoho jinýho. Jako turista prosím -čum si tady jak se máme dobře bez tý vaší věčný nenávisti- ale pak pěkně mazat zpátky. A jen tak si udrží pořádek a pohodu. Ta je už jak v EU, USA, ale i dalších státech nemožná - proč jsou tak blbí? Proč? Život je tak krátkej, ve srovnání se stářím země je lidskej život jako život jepice - ráno se rodí, v poledne se rozmnoží a večer umírá. A celý "odpoledne" přežívá ve stadiu vetchý stařec. Proč jsou lidi tak blbí? Nikdy na to nelze dát odpověď.Jako by bylo super si každej den pod postel vyklopit kýbl sraček a žít v tom smradu - tak žije dnes "vyspělej" svět. Vskutku záviděníhodné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napsal jste to velice pekne!Bohuzel jedna tretina cechu neboli novodobych fasounu uvazuje zcela jinak jelikoz naci propaganda pusobi na tyto lidi blahodarne!!Ale budte bez obav ty budou v prednich radach bojovat za usaky a take prni se premeni v prach a popel a bude snad konecne mir vsude!!!

   Vymazat
  2. lepši to nikdo nemohl napsat apsolutni souhlas jen aby ten napor vydrželi moje obava ale držim jim palce......

   Vymazat
 10. Ty zakladny jsou jen v hlavach pomatencu.Rusky teroristi ztraceji kontrlu nad okupovanymi zememi.Predevsim na Kavkaze.Ukrajina je den ode silnejsi a vezme si nazpet,treba i silou to co ji kreml ukradl.Rozpad bolsonacisticke rise se priblizuje.V kremlu uz ztratili pojem o realite.Lzou tak,ze tomu sami veri.O to horsi bude setkani s realitou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celou Ukr. chtěli USSA. Zejména chtěli vojenskou základnu na Krymu.
   Krym měl letos asi 4 úspěšná referenda o odtržení se od fašizující Ukr. Jde o mezinárodní právo na sebeurčení národů, není to o tom, jestli se to někomu líbí či ne, i kdyby vyráběl čokoládu a hajloval.
   Většina je tam rusky mluvicích a fašisti z Kijeva jim zakázali ruštinu. Museli by být idioti (i ti z Novorosie), kdyby chtěli být v takové, a navíc zdevastované, Ukr. Já to ani ruskou anexí Krymu nenazývám. Odpovězte si otázky:
   1,- Proč neměli Rusové jinou možnost?
   2,- Co by udělalo USSA, kdyby mělo jen čtvrtinu takových důvodů jako Rusové, kdyby byli na místě Rusů?

   Je to vždy o nedomykavosti mozkových chlopní. V Kijevě nemají zdání o realitě a proto o to horší bude setkání s realitou, a to již v zimě. Pomoc USSA = ekonomické zhroucení. A stále to budete dávat za vinu Rusům? Tak se poserte fašounci.

   Slunce v duši, ogaři.

   Vymazat
  2. V pvni rade jsi pomatenec neboli potouchlik ty sam!!!
   Pises tu o rusakach ze jsu nacisti takova blbost!! Staci jen vice cist v dejinach a potom zdave uvazovat!!!
   Prave ze to co dela cela evropa a usa se velice podoba fasismu!!!Je to smutne ze lide jako ty vubec exsistuji cert vas vem!!!!

   Vymazat
 11. žiješ v minulosti, ale možná jsi placený... pár takových znám, jinak jsou v pohodě a job je job a taky nějaké to povýšený za zásluhy by se hodilo, což? Svět se mění docela rychle a nazývat hájení národních zájmů bolševismem a jinými nadávkami, kterým autor ani moc nerozumí mi to jen potvrzuje. Národní státy vnikaly v minulosti na základě idejí a pravděpodobně v historii zaniknou, ale bylo by na škodu, aby je nahradil korporátní celosvětový moloch zotročující člověka i jeho zdraví pro vládu Zlatého telete. proto PEACE for ALL.

  OdpovědětVymazat
 12. p.Šrámku naprostý souhlas.

  OdpovědětVymazat
 13. da da rovnováha musi byyt

  OdpovědětVymazat
 14. pravda a láska v podání naivistů,nebo blbců či zrádců,nahnala lidi do náruče džungle.kdo se má vyznat islám-iss--fašisti-komunisti-separatisti-,,hodní,, ,,zlí,,zednáři-židozdenáři vatikán-cia -kgb-atd.........vše v jenom kotliku zamícháno okořeněno advokáty,lobisty,zloději,korupčníci,mafianí,atd........pak se to navoní ušlechtilostí, falší,zákeřností aj....... a teď lidi žerte a pak se poblejte,poserte a neotravujte my potřebujem k životu miliardy protože jsme nenažraný a je nám u prdele vaše stávky a remcání my jsme rochildové -rokefelerové-kenedyové-buschové a jiní židáci a když se rozhodneme,že bude válka tak nás nějakej putin nebo ukrajina vůbec nezajímá a válka bude tečka

  OdpovědětVymazat
 15. No, je vidět že toho již máte všeho nadhlavu.JEDNO JE ALE JISTÉ.
  Jedinou rovnováhou je tu RUSKO. Nebýt něho tak již je svět rozdělen na 4 části.Žili bychom jako zvířata v ohradách,velmi omezené cestování
  -silná cenzůra informací-na každém kroku sledovaní a pro jistotu očipovaní, no a když se znelíbíte---čip se vypne.No ,to jste ještě neslyšeli,--tak to nyní víteToto je vize NWO.vŠE TO MAJÍ DÁVNO PROMYŠLENÉ.Mladí nevědí jak to bylo za socialismu,neumějí posoudit rozdíly--život dříve a život nyní a k tomu dnešní manipulace
  s mladými at vezmu názory Bursíka.Kocába havlisté a také nechápu co u nás dělá rakušan Schwanzenberk a nebo americký občan Diensbír
  Budme rádi že je zde V Putin- který se tomuto všemu postavil,nesouhlasí s NWO a chce bránit svůj národ -všechny lidi před
  zotročením USA má již v tomto svoji praxi--otom by vám mohl vyprávět
  Bush.Přeji všem lidem mnoho lásky-poznání--mír

  OdpovědětVymazat
 16. Mám škodolibou radost z toho, jak slovutné U SS A a nacistická NATO dostávají od ruského médi na zobák. Dolar bude mít problém přežít rok 2020 !!!! A do 2025 bude tchajvan opět made in china . Krym nikdy de jure nepatřil ukrajině a ani s pomocí nácků z ussa se jím nikdy nestane. ukrajina púrodrbala zlato stejně jak cjzl bona republik. a doufám, že spící prase, jež neumí ani čéééésky ani hymnu i se svou nacistickou kravkou brzy odejdou do věčných lovišť. Howg

  OdpovědětVymazat
 17. No a co... amíci je nemají snad jen v KLDR...a kdoví jestli...

  OdpovědětVymazat
 18. Proč chtějí USA "studenou válku"?? Nejdřív si připoneme so napříčily USA dávné minulosti: když mezi lety 1945 a 1949 nabídly finanční pomoc ve výši miliard dolarů zkorumpovanému a reakcionářskému režimu Čankajška, čímž přispěly k vítězství Maa. Ještě větší finanční a vojenskou podporu poskytly různým zkorumpovaným, neschopným a autokratickým vládám v jižním Vietnamu a napomohly tak k úspěchu Ho Či Mina. Vzorovou ukázkou neobratného vedení protipovstaleckého boje byla vietnamská válka. Tradiční taktika generála Williama Westmorelanda ´najdi a znič´ způsobila velké americké ztráty, takže válka ztratila podporu veřejnosti, aniž by bylo dosaženo smysluplných výsledků. Obyvatelstvo jižního Vietnamu popudilo masivní bombardování a použití napalmu, neboť zabíjelo civilisty a ničilo krajinu…Americká pomoc šáhovi v Íránu napomohla ke vzniku režimu Chomejního podobně jako podpora A. Somozy v Nikaragui prospěla sandinistům.
  Co následovalo celkem nedávno až do součastnosti: bombardování Jugoslávie, válka proti Iráku, válka proti Afghanystánu, zničení fungujícího státy Lybie, politický převrat a rozkol v Egyptě, snaha o politický převrat v Sýrii, politický převrat na Ukraině a podnět k občanské válce ....
  USA mají ve světě kolem 50ti vojenských základena Rusko jen 2.

  OdpovědětVymazat
 19. Proti tomu nelze než souhlasit. Ať si amereičané bojují, ale ve vlastní zemi. Potom teprve , možná, pochopí co to je válka.

  OdpovědětVymazat