Reklama

čtvrtek 11. prosince 2014

Rusko vybuduje v Indii 12 energobloků pro jaderné elektrárny

11. 12. 2014    zdroj
Rusko vybuduje v Indii během 20 let nejméně 12 energobloků pro jaderné elektrány. Příslušná dohoda byla mezi oběma zeměmi uzavřena, prohlásil šéf "Rosatomu" Sergej Kirijenko. Informovala o tom agentura RIA Novosti.


"Podepisujeme strategický dokument, v souladu s nímž je předpokládána výstavba nejméně 12 energobloků během 20 let. Jedná se nejméně o dvě jaderné elektrárny," řekl Kirijenko. Uvedl také, že obě strany podepsaly smlouvu na dodávku zařízení pro třetí a čtvrtý energoblok jaderné elektrárny "Kudankulam".

Podle Kirijenka bude mechanismus financování projektů tradiční - prostřednictvím státních půjček. Stavební práce a nákup zařízení vyrobeného v Indii bude financovat vláda této země. Práce na nových energoblocích začnou v roce 2016.

Obě země kromě toho předpokládají, jak řekl Sergej Kirijenko, že podepíší dohody o výměně důvěrných informací, která se vztahuje na spolupráci mezi Ruskem a Indií v oblasti výzkumu jaderné energetiky. Strany posuzují spolupráci v rámci působení ve třetích zemí.

Spolupracujeme ve výzkumných reaktorech, v reaktorech nové generace včetně využití thoria jako paliva, posuzujeme možnosti spolupráce v oblasti těžby uranu a jeho obohacování. Dnes můžeme směle konstatovat, že spolupráce mezi Ruskem a Indií je naprosto strategické povahy," řekl.

Sergej Kirijenko také řekl, že desetileté portfolio zahraničních zakázek "Rosatomu" přesahuje 100 miliard dolarů. Podle hlavy "Rosatomu" si korporace stanovila velmi ambiciózní úkol - dosáhnout 98 miliard dolarů, ale to bylo před sankcemi a před zavedením řady omezení. "Po zavedení sankcí málokdo věřil, že bude možné se s tímto úkolem vypořádat. Zvládli jsme ho, ba dokonce překročili. K dnešnímu dni máme podepsáno portfolio zakázek za 100,3 miliardy dolarů" cituje Kirijenka "Interfax"

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Az to bouchne jako v Cernobylu, to bude narku…..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nebo ve Fukušimě, či v nevadské poušti...

   Smazat
  2. V Nevadske pousti vybuchl reaktor? Vam uz soudruzi jebe.

   Smazat
  3. 3. decembra 1949 - Hanford, USA
   29. septembra 1957 - Čeľabinsk, bývalý ZSSR
   7. októbra 1957 - Windscale, Británia
   3. januára 1961 - Idaho Falls, USA
   30. novembra 1975 - Leningrad, bývalý ZSSR
   28. marca 1979 - Harrisburg, USA
   16. júla 1979 - Church Rock v Novom Mexiku
   6. januára 1981 - La Hague, Francúzsko
   8. marca 1981 - Curuga, Japonsko
   26. apríla 1986 - Černobyľ, bývalý ZSSR
   19. októbra 1989 - Vandelos, Španielsko
   23. júla 1991 - Kozloduj, Bulharsko
   8. decembra 1995 - Curuga, Japonsko
   11. marca 1997 - Tokaimura, Japonsko
   30. septembra 1999 - Tokaimura, Japonsko
   11. marca 2011 - Fukušima, Japonsko

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Černobyl mohla být zcela úmyslná sabotáž vlivem lidského faktoru a nikoliv vadná technologie (tedy opak Fukušimy, kde lidský faktor vzal do zaječích a o havárii se postarala sama technologie !). Mimochodem, proto se asi v ČR stále skloňuje Westinghouse jako americká firma, ale ona je vlastně japonská (patří firmě Toshiba), ale v tendru by to nevypadalo dobře.

   Smazat
  6. Čo som čítal ja, tak vo Fukušime to vraj bola ussraelsko kabalisticko sionistická sabotáž kvôli tomu, že vláda Japonska neskákala podľa píšťaľky vyššie spomínaného spolku!!!

   Smazat
 2. Můžete se podívat, kolik reaktorů RBMK (jako v Cernobylu) je dosud v činnosti a kdy se teprve budou zavírat. Navíc průmysl kolem zpracování
  thoria (Indie nemá naleziště uranu) by byla příležitost k účasti na výstavbě investičních celků, která se brzy uzavře (Indie bude mít dostatek vlastrního odborného zázemí).
  www.skoda-js.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečne někdo rozumný a věcný :-).

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. V pražských kavárnách přestává chutnat káva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to psal v jednotném čísle, protože ta hrstka provokujících fašounů se v poho vejde do jedný a ještě tam zbyde dost místa pro posádku štvavého émerického velvyslanectví.

   Smazat
 4. Vypadá to, že pokiaľ sa chce nejaká zem osamostatniť a nenechať sa vydierať od týchto globalistických monopolistických energetických šmejdov a nemá svoje vlastné energetické možnosti, tak jadro je jediné ekologické riešenie!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Zaujímavá literatúra!!!


  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/ - Literatúra, knihy!!!

  http://www.vzdelavaci-institut.info/ - Pozor na toto!!!


  Odporúčam:


  Židovská nevyhlášená válka lidstvu - Alexej Fjodorovič Pavlov - Vynikajúce!!!
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf


  Odkud pochází islám? - P. Curzio Nitoglia
  -----------------------------------------------------
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Odkud_pochazi_islam.pdf


  Kdo skutečně řídí islám? - Johannes Rothkranz
  ------------------------------------------------------------
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Kdo_skutecne_ridi_islam.pdf

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.