Reklama

pátek 12. prosince 2014

USA rozhodly o vojenské pomoci Ukrajině


12. 12. 2014    zdroj
Americký Senát schválil zákon č. 2828 o vojenské pomoci Ukrajině. Je to uvedeno ve zprávě americké vlády. Tento dokument mění zákon o zahraniční pomoci z roku 1961 a definuje Ukrajinu a také Gruzii a Moldávii jako hlavní spojence mimo NATO.


Zákon předpokládá pomoc Ukrajině v oblasti armády, obrany a energetiky a také v civilních sektorech, především pro vnitřně přesídlené osoby.

V rozpočtu USA pro rok 2015 je předpokládána pomoci ve výši 112 milionů dolarů na reformu Ozbrojených sil Ukrajiny a asi 140 milionů dolarů na hospodářskou pomoc. Aby tento dokument vstoupil v platnost, musí jej ještě schválit Sněmovna reprezentantů Kongresu USA.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Nech ich už rusi vy mašu zo zemského povrchu!!!!Buzeranty degenerovaný národUchyli !!!

  OdpovědětSmazat
 2. To je vtip ? Janukovyč potřeboval před rokem k přežití (na jeden rok do voleb) jenom 15 miliard dolarů, MMF slíbil po převratu 17 miliard, ale Ukrajina už dnes potřebuje násobky této částky. A USA jim poskytnou čtvrt miliardy ? To je přece směšné, to jenom ty desítky tun zlata, které odvezli z Ukrajinské centrální banky má cenu stonásobnou ! Vždyť jenom na přípravu převratu dali 5 miliard. To není vůbec žádná pomoc, to je malé kapesné pro nějakou loutku.

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud vládcové USA zařadily do skupiny nejbližších spojenců mimo NATO právě jmenované státy, tak již nikdo na celé Zeměkouli nemusí pochybovat o tom, že USA i její žoldnéřská instituce zvaná NATO, slouží globálním světapánům pouze a jenom ke zničení Ruska, nebo alespoň k okupaci jeho surovinových zdrojů

  OdpovědětSmazat
 4. Nemají co do huby, nemají čím zatopit, dluhy neplatí, holota fašistická, ale na vraždění civilního obyvatelstva se prachy vždycky najdou. Zrůda Jaceňukova jednou skončí jak Mussolini.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt břicho prázdné, zásobník plný. Ať se ta podverbež zahřeje v zimě v Oděse, kde zatopit uměli. Nedat ani halíř !!!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.