Reklama

čtvrtek 25. prosince 2014

USA zasahují do vnitřních záležitostí Maďarska


25.12.2014  Vaše věc

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi kritizoval Spojené státy pro jejich zasahování do vnitřních záležitostí států střední Evropy. Američanům jde prý o vliv v regionu v čase krize na Ukrajině a také v souvislosti s projednáváním obchodní smlouvy mezi USA a EU (TTIP).

Orbán v televizi Magyar Televízió v úterý prohlásil, že americké obviňování vysokých představitelů maďarských orgánů z korupce slouží jen zakrývání těchto skutečností. Mimo jiné maďarský premiér také prohlásil, že Američané „chtěli postavit v Maďarsku jadernou elektrárnu, ale objednávku nedostali a to je bolí“. Energetiku a obchodní politiku označil Viktor Orbán jako hlavní zájem Američanů.

„Chtějí nás zatáhnout do konfliktu, který pro nás nemůže dopadnout dobře. Musíme zůstat mimo něj. Studená války probíhá mezi USA a Ruskem a my se na ní nechceme podílet,“ řekl v televizi Orbán. Právě spolupráce s Ruskem na rozšíření elektrárny v Paksu (Paksi Atomerőmű) je Washingtonu trnem v oku. Na adresu Budapešti a Orbána přitom zaznívají slova, která výrazně překračují pravidla slušného vychování. Např. senátor John McCain prohlásil, že Maďarsko je na pokraji předání své suverenity neofašistickému diktátorovi, který chodí spát do postele s ruským prezidentem Putinem.

Premiér Maďarska to označil za útok na suverenitu jeho země. Bezprecedentní napětí v těchto dnech vyvolává také žaloba šéfky daňové správy Ildikó Vidaové amerického charge d´affaires v Budapešti André Goodfrienda. Vidaová a dalších pět pracovníků jejího úřadu nedostalo v říjnu víza do USA pro podíl na údajné korupci, přičemž takové obvinění vznášel veřejně – avšak bez důkazů - právě Goodfriend. Viktor Orbán úřednici vyzval, aby na diplomata podala trestní oznámení pro pomluvu, jinak ji hodlal odvolat. Ministerstvo zahraničních věcí v té souvislosti žádá Washington, aby André Goodfrienda zbavilo diplomatické imunity.

17 komentářů :

 1. měli bychom se přidat k maďarům a ne se vrtět v anále usácké opice z bílého baráku sobotko ŽE???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, k Maďarům a doufám brzy k dalším nespokojeným zemím v Evropě. Jen kdyby se to změnilo v Německu - to by hned za ním pošupajdily další evropské země.
   Ten Caine se sprostě vyjádřil i na adresu Obamy, když na rozdíl od něho prohrál prezidentské volby.
   Tomu kurvítku USA je třeba do budoucna vymezit, od kdy do kdy má vycházky, kdo ho bude kontrolovat, kolik může mít jakých zbraní, kolik může mít vojska, civilních letadel, lodí, vozidel, stanovit mu školní osnovy - zaměření na humanitární vědy a všeobecné znalosti, napsat novou Ǔstavu, zákony, hymnu. Vhodný čip do talentové boule za uchem. Zakázat právo vlastnit zbraň. Každý občan USA by měl povinně 2x ročně jezdit na stáž do RF. Zdokonalit se v jazyce, poznat širokou ruskou duši, kterou chtěli zničit, jejich kulturu. Rozhodně nevynechat Ermitáž a Rudé náměstí - hlavně v dobách konání vojenské přehlídky. A ono by se to časem zlepšilo.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 2. bylo by velkou chybou zadávat jakékoliv zakázky usákům nejlépe vyhostit ze zemí evropy i s jejich TTIP

  OdpovědětSmazat
 3. Když se loutky vymknou kontrole a poslušnosti, je třeba okamžitě zasáhnout. Tady nejde o velikost země, ale o to, že příklady táhnou ! Proto také na poslední schůzku Visegradské čtyřky byl poslán rakouský prezident (to je ten, který přišel osobně provést prohlidku letadla equadorského prezidenta, jestli náhodou neveze Snowdena), aby na chlapce dohlédnul a trochu je nasměroval. Je to spolehlivý kádr.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak už věřím Petru Hájkovi, že Nečase zařízli právě kvůli dostavbě jaderné elektrárny Temelín.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hájek nehájek. Kašlu i na Nečase. Rusákům ne podřizovat taky nebudu. Měli by jste všichni trochu přemýšlet a ne hned podporovat fašistický Rusko a šílence Putina. Ach jo. ČR jede podle počasí a co se jim hodí.

   Smazat
  2. Kdybyste uvažoval vy,, tak nikdy nenapíšete, že Rusko je fašistické a že Putin je šílenec. S těmi svými vzdechy koukejte zacouvat do Lihových novin nebo do iDěs.

   Smazat
 5. Orbán nedostane odměnu jako Špidla. Nedělat dluhy, to takhle nejde. Rockefellerovi už tečou nervy.

  OdpovědětSmazat
 6. Držím Maďarům palce,snad se i my časem dočkáme takových politiků,kterým jde o dobro vlastního národa.Pan Orbán je naděje i pro nás.Palmer.

  OdpovědětSmazat
 7. McCainovi by měl být zakázán vstup do EU, i když je to jen slouha, ale slouha velmi aktivní. Být Maďarem, byl bych na Orbána hrdý. Zeman je proti němu čajíček, ale zaplať pámbu za něj. EU se stala kolonií USA, měli bychom z ní vystoupit. Tohle může už být jen horší. PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem pro to, aby ČR vystoupila z EU, ale také z NATO,,,

   Smazat
 8. ať klidně ten zmetek mccain přijede bude mít připraveno uvítání v ráži
  223 Remington pro vytvoření třetího oka uprostřed čela aby lépe viděl
  zmrd zasranej usáckej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Některá realita už se do slušného vyjadřování nacpat nedá.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. Ébredjetek Magyarok - Vzhůru Maďaři

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdyby nebyl náš premier posralbotka, tak by Orbána podpořil. Jsem zcela přesvědčen, že by se přidal i Fico.

   Smazat
 10. Asi jsi se spletl, fašisti jsou na Ukrajině, a šílenec je Porošenko a Janukovič, a Tymošenková,,,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.