Reklama

sobota 27. prosince 2014

V Charkově následkem mučení Ukrajinské státní bezpečnosti zemřel aktivista Antimajdanu Viktor Topčajev

27. 12. 2014 Outsidermédia
26. listopadu 2014 v Charkově zemřel aktivista Antimajdanu Viktor Topčajev, který byl 4 dny předtím zatčen Ukrajinskou tajnou službou. V úmrtním listu doktory donutili uvést jako příčinu„zápal plic“, ale ve skutečnosti Topčajev zemřel v důsledku mučení charkovskými SBUsovci. Mrtvola má prolomenou čelní kost, polámaná žebra a vykloubeny všechny prsty. Ve Facebooku o tom informoval ředitel Mezinárodního fondu na podporu zaměstnanosti Alexandr Alexandrovskij.Uvádíme zde vyprávění Alexandrovského bez komentářů:

26.11.2014 aniž se probral z kómatu v Nemocnici první a neodkladné pomoci podle oficiální verze na následky zápalu plic a podle neoficiální verze v důsledku zranění neslučitelných se životem zemřel Topčajev Viktor Pavlovič narozený roku 1961. Zůstali po něm invalidní rodiče a žena se synem. Nebudu zde vyhlašovat údaje pro sbírku na pomoc, ani prosit o šíření těchto informací. Jenom chci, aby se všichni dozvěděli pravdu o tom, jak zahynul Víťa.

Byl veteránem z Afghánistánu a člověkem s jasným životním postojem. Nepodporoval ty události, které se udály na Ukrajině v souvislosti s Majdanem. Účastnil se protestního hnutí Charkova a 22. 11. 2014 byl zatčen pracovníky SBU (Ukrajinské státní bezpečnosti). Obvinit ho neměli z čeho. Nezapsali ho oficiálně jako zadrženého, protože věděli, že za dalšího zatčeného „separa“ peníze nedostanou, a rozhodli se tedy, že ho budou mučit. Třeba se něco dozví, třeba na sebe vezme odpovědnost za teroristický útok, nebo udá nějakého aktivistu typu Apuchtina J. M.?

Mučili ho tři dny… Třetí den po nesnesitelném mučení upadl do kómatu. Vyhodili ho na cestu v oblasti ChTZ, odkud ho také odvezla sanitka první pomoci a ve stavu kómatu dopravila 25. 11. 2014 na jednotku intenzivní péče, kde, aniž se probral z kómatu, 26. 11. 2014 asi v jednu hodinu v noci zemřel.

Když jeho ženě vydali úřední závěry o tom, že zemřel na zápal plic, tak prostě nevěřila vlastním očím… Víťa prakticky přišel o všechna žebra, čelní kost lebky byla uprostřed naprasklá!!! Všechny prsty na rukou měl polámané a vykloubené na opačnou stranu, nehty měl stržené a celé tělo jednu velkou modřinu!!!

Nevzdal se! Nezradil! Nikoho neudal! S životem se rozloučil důstojně! Za jeho zády zůstaly dvě války, ze kterých se vrátil živý a nezraněný. Nikdo by si nepomyslel, že zemře ve vlastní zemi, rukama šílených psů prodávajících se za ubohé zelené papírky. Tak to je ta demokracie, ta svoboda, ta lidská práva po americku.

My si to pamatujeme! My truchlíme! My nezapomeneme!

Zdroj, fotografie a videa: Glagol.su

15 komentářů :

 1. no nevim, nemam z toho dobry pocit....., skoro se mi tomu nechce verit, ze se takove veci mohou dit beztrestne...., prece to neni zapadla jungle v Africe..., copak neexistuji cesty, nezavisle svetove organizace atd. Takovehle veci prece nesmi projit a je jedno kdo je cini, zitra to muze byt treba u nas, tak proc nam je to temer lhostejne. Ta bezmocnost mi vhani slzy do oci, i kdyz jsem zvykly na ledacos......

  OdpovědětSmazat
 2. sbu spolek hovad s lidskou podobou / Putin by tam měl vlítnout a nastolit
  pořádek a tyhle hovada včetně hajdrycha jacešuka a čokolády postavit ne k soudu ale ke zdi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Kdepak jsou hlasy těch našich proaktivních aktivistů, návštěvníků banderovského mejdanu v Kyjevě, pánů Schwarzenberga, Kocába a Štětiny ? Jak budou reagovat ? Nejspíše jenom cenzurou v našich slavných masmédií. Cožpak ti, co schvalují fašizmus, sami nejsou spolupachateli ? Ať se stydí !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě z těchto jmen se mně obrací žaludek http://aeronet.cz/news/prominte-knize-udelalo-se-mi-z-tech-vasich-kecu-jaksi-nevolno-doo-when-bleet-jdu-ven-zvracet/

   Smazat
 4. A bude ještě hůře. Co vše musí člověk prožít a vydržet za lepší a smysluplný život oligarchů, naplnění snů amerických demokratických organizací. Tak toto je typická ukázka vývozu demokracie na americký způsob. A pod laskavým jejich dohledem se toto děje skoro po celém světě.Nelze se divit, jejich vzor a mnohé myšlenky přímo souzní i ideologie TŘETÍ ŘÍŠE.

  OdpovědětSmazat
 5. Hned, jak jsem se dočetla, že ho zatkli, měla jsem z toho blbý pocit. Mučením (vraždou) z něho ale udělali mučedníka. Co na to obyčejní Ukrajinci. Nevěřím, že se to dříve či později nedozví. Budou mlčet a dál s nimi hrár tu špinavou hru na demokracii? Může to člověk vlastníci soucit vůbec přejít mlčením? Co u nás, to se ani neptám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, jak jásali nad uškrcenou těhotnou ženou v Oděse, jak se jejich lékařka na netu chlubila tím, jak úmyslně způsobuje bolest a zabíjí zajaté východoukrajinské dobrovolníky, si vůbec o současných západních Ukrajincích s vymytými mozky nedělám žádné iluze a nebude mi jich líto ani v případě, že se Ukrajina ekonomicky položí. Pokud nejsou ve své nenávisti vůči všemu ruskému schopni lítosti ani nad zavražděnou těhotnou ženou, pak se změnili z člověka ve zrůdu.

   Smazat
 6. вечная светлая память Человеку! Спасибо Виктору за то доброе, что он сделал в своей жизни! Будьте прокляты ублюдки-нацики!

  OdpovědětSmazat
 7. Myslí si někdo, že ukrajinským sdělovacím prostředkům stojí za to,se tímto případem vůbec zaobírat. Kdo se o to pokusí, skončí stejně.

  OdpovědětSmazat
 8. o jednoho ruskýho šmejda míň...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nácek je ten ruskej šmejd, jako všichni rusáci (teda skoro všichni, 80%, abych nekřivdil těm slušnejm)

   Smazat
  2. Další psychopat, názorná ukázka naprosté neschopnosti empatie. Litujete někdo takového darebáka, který schvaluje mučení a umučení k smrti člověka, který se "provinil" pouze jinými názory? Hitler by i zde našel dostatek "materiálu" pro špinavou práci v koncentračních táborech.

   Smazat
 9. Jasné, bude to horší. Některé náznaky ukazují, že to lze očekávat i zde. Například zastrašování případných odpůrců havlismu, nic jiného než zastrašování totiž akce typu Albertov nejsou. Příště a popříště už nemusí lítat jen vajíčka. Veřejný výpad proti prezidentovi, náležitě propagovaný, dokonekonečna kolem dokola ukazovaný v televizích, má ukázat obyvatelstvu, že aktivizovaná spodina může být obrácena proti komukoliv, zcela podle nálady zadavatelů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně s tebou sdílím tvůj názor !

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.