Reklama

pátek 26. prosince 2014

Vánoční projev prezidenta republiky Miloše Zemana


26. 12. 2014 idnes
Prezident Miloš Zeman na svatého Štěpána pronesl svůj tradiční vánoční projev. Otiskujeme celý projev v nezkrácené podobě, který přinesla agentura ČTK.


https://www.youtube.com/watch?v=fbjZhgcHWYY#t=23Dobrý den vážení spoluobčané,

setkáváme se opět poroce, vdobě, kdy až do roku 1948 naši prezidenti pronášeli svá vánoční poselství. Vánoční čas je dobrým časem pro bilancování. Dovolte mi proto, abych se i já pokusil uplynulý rok naší společnosti bilancovat. Šestého ledna byla uzavřena koaliční smlouva, 17. ledna jsem jmenoval ministerského předsedu a 29. ledna jsem jmenoval vládu. Při jmenování vlády jsem stál před problémem. Dosavadní pravidla předpokládala, že prezident republikyjmenuje navrhované členy vlády na základě lustračního osvědčení. Kdybych toto pravidlo dodržel, vláda by ze známých důvodů nevznikla a mohla by nastat dlouhodobá politická krize. Proto jsem se rozhodl toto pravidlo nerespektovat.

Mám-li hodnotit vládu za uplynulý rok jejího působení, mohu jenom opakovat to, co už jsem několikrát veřejně prohlásil. Tato vláda dala lidem naději. A naděje je významný psychologický faktor ekonomického růstu. Podnikatelé začali mít větší chuťinvestovata spotřebitelé o něco větší chuť utrácet. Roztočila se tedykolaekonomiky, která předtím byla zabržděna nesmyslnou politikou předminulé vlády.

Oceňuji, že vláda pomohlarodináms dětmi a pomohla valorizací penzí i starobním důchodcům. Podporoval jsem zvýšení minimálnímzdy, aby se zvětšil rozdíl mezi ní a sociálními dávkami a aby tak lidé byli více motivováni k práci. Podepsal jsem návrh zákona o státním rozpočtu, protože podle údajů ministerstvafinancíinvesticerostou rychleji než spotřeba domácností a ta rychleji než spotřeba vlády. A těším se na zákon o prokázání původu příjmů a majetku, o němž bych si přál, aby byl co nejtvrdší a aby na základě principu takzvané nepravé retroaktivity zasahoval co nejhlouběji do minulosti. Nikoliv, aby byl založen na principu, co sis nakradl, to je tvoje, ale dál už nekraď.

A tak zbývá jediný, ale zato podstatný rozpor mezi vládou a mnou v otázce služebního zákona. Vláda se ve svém programovém prohlášení zavázala, že zcela odpolitizuje státní správu. Ve skutečnosti ale podle mého názoru tuto státní správu jen dále zpolitizovala tím, že vysoké úředníky státní správy nominují politici. Devadesát sedm procent našich občanů jsou nestraníci. A považuji tento zákon za protiústavní už proto, že diskriminuje tyto nestraníky ve prospěch členů nebo sympatizantů politických stran. Proto jsem podal podnět k Ústavnímu soudu, aby tento zákon prošetřil. Nezapomeňte, že už dnešní státní úředníci připravili tuto republiku o desítky miliard korun nečerpánímfondůEvropské unie. A jejich neschopnost a jejich nekvalifikovanost nebyla nikdy potrestána. Proto je dobré, aby státní správu vykonávali profesionálové, odborníci, a nikoliv političtí spřízněnci.

Občané se mě často ptají, v čem vidím základní náplň své funkce. A já jim odpovídám, že bych chtěl alespoň malým dílem přispět k tomu, aby u nás klesala nezaměstnanost. Protože nezaměstnanost je nejenom ztráta ušlého výdělku, ale je to i ponížení lidské důstojnosti. Protože člověk, který přijde o práci, se cítí vykořeněn ze společnosti, která ho nepotřebuje. Snížit nezaměstnanost znamená vytvořit nová pracovní místa. A to jak rozšířením našich exportních možností, nezapomeňte, že více než osmdesát procent našeho produktu vyvážíme, tak získáním nových zahraničních investic. A právě o těchto otázkách jsem měl v tomto roce desítky pracovních jednání. Jak doma, tak na zahraničních cestách, kde mě doprovázely velké delegace našich podnikatelů.

Chtěl bych připomenout jenom svoji návštěvu Číny, která je druhou největší světovou ekonomikou, a tedy obrovským trhem a jsem rád, že se při této návštěvě podařilo dosáhnout rozšíření našich odbytových možností a že už teď se začínají uskutečňovat první přímé čínské investice v České republice.

V zahraniční politice chci být prezidentem suverénní České republiky, která hájí své národní zájmy tak, jako je hájí všechny ostatní státy a která nepodléhá vnějším tlakům jako v době, kdy jsme byli členy Varšavské smlouvy nebo Rady vzájemné hospodářské pomoci.

Na závěr bych vám chtěl říci, že nikdy nebudu ustupovat řvoucímu davu. Naposledy se řevem dorozumívali neandrtálci, ale to je poměrně dávno. Nikdy nebudu souhlasit s tím, aby se za symbol boje za lidská práva vydávala pornografická skupinka s vulgárním názvem, protože je to urážka skutečných bojovníků za lidská práva. Nikdy se nebudu podbízet přikrášlováním našich dějin podle principu co Čech, to hrdina, i když vím, že by to bylo nanejvýš populární, a nikdy nebudu brát vážně bývalé antichartisty jako dnešní bojovníky za demokracii.

Na druhé straně každý má právo na svůj názor a každý občan má možnost při mých cestách do krajů se se mnou setkat. A těm, kdo mají nesouhlasný názor, dávám vždy právo prvního slova. Žijeme ve svobodné společnosti a na svoje mínění, nezávislý názor má tedy právo každý. Dokonce i prezident republiky.

Vážení spoluobčané, minulý rok jsem vám do budoucna popřál naplněný život. Dovolte mi, abych dnes toto přání doplnil přáním, které vyplývá z toho, že život můžeme opravdu naplnit jenom užitečnou prací nejenom pro sebe, ale i pro druhé. Přeji vám tedy do budoucna zajímavou práci, ze které budete mít radost.

Šťastný a veselý nový rok.

41 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě si "myslíte", že jste nám všem ukázal Vaší genialitu ...
   Bohužel, opak je pravdou, jste obyčejný "trouba" !

   Smazat
  2. placený trolle, sice nestojíš ani za komentář, přesto jen krátce, přeji ti jen to nejhorší do nového roku.

   Smazat
  3. Jaká je tvoje cílová skupina? Koho si myslíš, že ty tvoje moudra zajímají? Nebo jenom tak prudíš?

   Smazat
  4. Jak vidno je spousta inteligentů a jasnovidců. Tato skupina stupidních rádoby strategických záloh napadá a kope jako nositel jisté ceny momentálně žijící v US americe. Nemajíce vlastní názor,klepají na dveře a blijí tam svoji stupiditu. Chtělo by to trochu více se informovat a nezasmraďovat lidi,kteří rozumně uvažují. To jen tak,abych nemusel pouze napsat : Ty hovne ubohý.

   Smazat
  5. http://www.cez-okno.net/clanok/co-vidi-saman-v-psychiatrickej-liecebni

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. A co Vy rád pijete, že se v tom tak vyznáte ? Lavorovici ?

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. Podle některých měl pan prezident říco to a "napálit" tamtoho, a tohle už nechat být, a věnovat se nečemu úplně jinému. To podle nátury a politické orientace. Řekl co chtěl a řekl co měl. Jeho volba. A po mém soudu dobrá. To zásadní, z čeho lze dovodit co bude dál, snad, je skryto v odtsavci:
  "V zahraniční politice chci být prezidentem suverénní České republiky, která hájí své národní zájmy tak, jako je hájí všechny ostatní státy a která nepodléhá vnějším tlakům jako v době, kdy jsme byli členy Varšavské smlouvy nebo Rady vzájemné hospodářské pomoci".
  To ve vztahu k zahraniční politice,
  V té vnitřní je nejdůležitější onen Zákon o prokázání příjmu a původu majetku.
  Pokud se panu prezidentovi podaří prosadit a udržet tyto dvě základní věci, splní svůj úkol v příštím roce vrchovatě.
  To ostatní jsou sice také důležitá, ale nikoliv rozhodující témata (falešné a prolhané modly, zkreslování historie).
  Já přeji panu prezidentovi, aby mu vydrželo zdraví a síly. A aby ho nedostali, i když ho" budú naháňat ne jen tri dny", ale celé funkční období. Je to v zájmu všech slušných občanů této země. J.B.

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlas s prezidentem. Aby vydržel a mohl by i přitvrdit.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi souhlasím. A to vše, jako vždy, bez papíru. Kdo ví, co to obnáší, musí mu už jen za to vyjádřit uznání. A navíc obsah vystoupení je perfektní - viz Váš příspěvek výše.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 7. Výborný projev pana prezidenta Zemana. Je to osobnost. O jeho kvalitách svědčí i to, že i když by obyčejným důchodcem na Vysočině, tak za ním jezdili politici a odborníci z celého světa, což se mnohým nestane ani při působení v politických a vládních funcích.
  Boužel jeho velikost a odborná fundovanost dráždí duševní trpaslíky a sexuální devianty, jak je to patrné hned z prvního příspěvku pod tímto článkem, a z reakcí na jeho vysoupení ve sdělovacích prostředcích.

  OdpovědětSmazat
 8. Brilantni projev soudruha milose kul v plote zemana.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to v hlavě zřejmě propagandou "chytráky" v ČT. i jiných sdělovacích prostředcích, řádně pomotané. Jste "trouba", který neumí nic jiného než blábolit ...

   Smazat
  2. Kůrňa Palmere,
   máš hrozný zpoždění.
   Určitě si to pěkně vypiješ.
   Kdepak si podřimoval ?

   Jířa

   Smazat
  3. Novodobý bolševik a stalinista Palmer nerozpoznal, že stojí jako kůl v plotě (loajalita k protektorátním kolaborantům se hroutí už i v armádě), dosud se nachází před Drulákovou kritikou zbožštění Havla. Zatím normalizuje, jakmile mu bude hořet koudel u zádele, tak přijde s přestavbou a o hadráku nakonec převlékne kabátec jako bývalý člen Národní fronty Kalousek, dnes komunistobijec - pravicový klerofašista.

   Smazat
  4. Úroveň diskuse je už o jeden Listopad napřed, mladíku.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. Zeman se ukazuje jako praktický.

  Těm, co by se jim za prezidenta líbil rakouský šišla, posílám video:
  https://www.youtube.com/watch?v=RgkDKwp9EdI

  Zeman se ukazuje jako praktický.

  OdpovědětSmazat
 10. Vcelku souhlas s projevem až na dva podstatné fakty. Výzvu ke snižování nezaměstnanosti si mohl Zeman odpustit, jestliže nehodlá změnit režim. Z této výzvy plyne faleš, protože kapitalismus bez nezaměstnanosti existovat nemůže. Pokud se Zeman cítí ekonomem, musí to vědět. Porovnávat VS a RVHP se současným stavem nevychází vůbec příznivě pro dnešek. Za VS československý voják v cizí zemi neválčil a za RVHP měl každý práci a mohl důstojně žít na rozdíl od státu, kde je Zeman zvolen prezidentem. V jeho projevu mi chyběla vize, co s koloniálním postavením Česka hodlá Zeman dělat a kdy se naše mzdy zvednou a odliv peněz do ciziny se sníží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste nečetl dost pozorně. Zde jsou odpovědi na Vaše přiomínky :
   "Snížit nezaměstnanost znamená vytvořit nová pracovní místa. A to jak rozšířením našich exportních možností..."
   "V zahraniční politice chci být prezidentem suverénní České republiky, která hájí své národní zájmy tak, jako je hájí všechny ostatní státy a která nepodléhá vnějším tlakům jako v době, kdy jsme byli členy Varšavské smlouvy nebo Rady vzájemné hospodářské pomoci." (tj. nic nesrovnával !)
   Každá z těchto otázek by jistě byla na několikahodinovou diskuzi, v žádném případě nemohly být předmětem tohoto poselství.

   Smazat
  2. Myslím, že 19:24 má potíž s pochopením psaného textu. Pro srovnání je použit obrat „jako v době“, což jste přehlédl. O suverenitě země, ve které působí 80% firem a 100% bank v cizím vlastnictví, raději nepište, abyste se nezesměšnil. Máme relativně nízkou, i když z částí vylhanou nezaměstnanost. V Řecku je 30% a ve Španělsku 50% mladých nepracuje. Naše nízká nezaměstnanost je dána nízkými platy a proto vyšším vykořisťováním než jinde. Mohl byste uvést evropský stát, který má nulovou nezaměstnanost, jako měla ČSSR?

   Smazat
  3. Jo komundiro, staty bez uranovych koncentraku, ostnatych dratu na hranicich, cenzury a vrazdeni nevinnych lidi maji i nejakou tu nezamestnanost.
   Pokud se ti to nelibi, Severni Korea ceka…...

   Smazat
  4. Souhlasím s komentáře (tím původním, ne tohoto pravicového blba, který má malého šulínka, tak otravuje lidi se Severní Koreou).
   Zeman žádné řešení nemá. Kapitalismus je založen na špatných vlastnostech člověka, nezaměstnanost musí být, jinak by to nefungovalo, je to přece součástí vykořisťování. Pokud by se ti lidé zaměstnali, práce je přece dost, bylo by to vcajku, jenže vládnoucí oligarchie už by na tom tolik nevydělala. Bez změny systému jsou to prostě jenom kecy. Ostatně, co čekat, on se přece podílel na vytvoření kapitalismu v Čechách. Přece teď nepřizná, jakej byl blbec.

   Smazat
 11. Pro 19:24. Zemana jsem volil, což neznamená, že od něho spolknu cokoliv, co řekne. 19:12 a 21:04.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan prezident byl neobvykle strizlivy a proto nelezl do konecniku diktatorum, ani nepouzil slov jako "kunda, kunda sem, kunda tam, zkurvit a hovno". Dokonce tentokrat ani neoznacil skupinu mladych zen jako "kurvy".
  Na sveho pussydenta musime byt hrdi !

  OdpovědětSmazat
 13. Zemanův projev byl poměrně zdrženlivý a nezáživný. Přesto ČT považovala za nutné okamžitě připojit komentáře vládních politiků. Zeman nikdy nepůjde tak daleko, aby připustil, že ČR má - podobně jako mnohé jiné země - koloniální status. To jsme výslovně neslyšeli ani od Roberta Fica. Přitom tom to oba musí velmi dobře vědět. Nikdo si to nechce rozházet s plutokracií. Kam se poděly "čisté ruce"?!

  OdpovědětSmazat
 14. Okamžitě po Zemanově projevu žádala ČT telefonicky o názor člena nejvlivnější strany v ČR, ministra zemědělství Jurečku, který reprezentuje také svou filiálku ČSSD s její křesťanskou platformou v čele se Sobotkou. Jurečka se chlubil na Parlamentních listech sundáním portrétu prezidenta a jeho náhradou křížem. Měl však postupovat podle vzoru křesťana opilce Kalouska a místo kříže pověsit na zeď velký obraz pussy, v jehož středu by byla Jurečkova tvář. Obraz by mohl posvětit sám Jebavý. Vždyť křesťan se vzděláním chemického inženýra zakoupil z naspořených peněz obraz pussy v ceně desítek tisíc korun od slavného a režimu oddaného malíře M.A.Zala. Copak Jurečka nevydělává málo, aby nepodpořil pravé umění a přispěl k dobré věci?

  Omlouvám se za dobrou paměť. Kdysi Zeman jako předseda ČSSD označil KDU ČSL za stranu, která je ideově nejbližší jím vedené straně. Zeman si ani neuvědomuje, jak mu komunisté pomohli k bytu na hradě a v Lánech. Kdyby navrhli do prezidentské volby svého kandidáta, Zeman by se do druhého kola nedostal a za prezidenta by byl zvolen Schwarzenberg.

  OdpovědětSmazat
 15. Dívám se na videa z návštěvy M. Zemana v Moravskoslezském kraji a to v Opavě, Krnově a Havířově. Provokovali jedinci oproti plným náměstím Zemanových příznivců. Tady mluvil o nezaměstnanosti jinak, než nám ho ukazují v televizi. Konkrétně mluvil o velkém podniku v Krnově, který zanikl i přičiněním bývalého poslance za socdem. Je mi divné, že centrum v Praze na nás tady tak se.e. 12:19

  OdpovědětSmazat
 16. Podívejte se třeba tady
  http://aeronet.cz/news/jak-moc-je-spatny-milos-zeman/
  12:19

  OdpovědětSmazat
 17. http://pravyprostor.cz/vanocni-sebechvala-soudruha-prezidenta/
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 18. Na Boží hod jsem se opět ožral jak mužik. Bez chlastu a V.I. LiliPutina to prostě nejde. To víte, my, soudruzi, to máme v krvi, většinou 4-5 promile. Tak se prosím nedivte, že když chlastám, potom žvástám...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak bych to viděl i já sám. díky Myloši!!!
   Palmer

   Smazat
 19. Bohumil Kartous na BL napsal:
  Jak píše Jan Čulík, český prezident je veskrze bezvýznamná figura, alespoň z hlediska pravomocí připsaných jemu ústavou. Má však jeden obrovský potenciál: takřka neomezený přístup do médií a jistou míru vážnosti, které prezident nabývá bez ohledu na skutečnou velikost jeho vlastní osobnosti. Zeman neumí využít ani jednoho a jeho vánoční projev je nejvíce ze všeho důkazem, že je pravděpodobně už jen svým vlastním stínem, deformovaným obrazem kdysi intelektuálně uvažujícího politika. - See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.rxR46Nw5.dpuf

  Zajímalo by mne, jak na to Bohumilek přišel, že Zeman má "takřka neomezený přístup do médií". To si třetí hvězda BL po JČ a KD ve své naivitě opravdu myslí, že v ČT by Zeman mohl říci, co by chtěl?

  OdpovědětSmazat
 20. Na BL se na rozdíl od Zemana tvrdí, že Pussy Riot není pornografická skupina.
  http://www.blisty.cz/art/75937.html
  Na internetu koluje document, podle kterého nezbedná děvčata byla v podmínce za povyk na vojenském hřbitově v St. Peterburgu a pak že zpěvu v moskevském kostele předcházel pokus masturbovat s monstrancí a když to nešlo, tak aspoň s krucifixem, jak tvrdil Veleba na Klárově. BL to nekomentuje a ani nepopírá. Co by asi řekl Čulík, kdyby se jeho dcera účastnila podobných performancí?

  OdpovědětSmazat
 21. Zeman je jeden z mála politiků, kteří nyní hájí skutečné české zájmy a nepodléhá protiruské propagandě. Jsem tomu rád, taky jsem ho v té bídě volil. Přece jenom ho ale nepokládám za jasného hrdinu. Jenom napravuje to, co způsobil. On to byl, kdo nás zatáhl do zločinného uskupení NATO a do války s Jihoslovany. To, že pak hodil zpátečku, už je jenom trapnou součástí celého toho jeho průseru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.