Reklama

pondělí 22. prosince 2014

Washington se snaží odstranit Rusko jako překážku pro svoji nadvládu


22.12.2014  Vaše věc
 

Washington hodlá vyzbrojit Ukrajinu po zuby, aby pokračovala v útocích na etnické Rusy v Doněcku a Luhansku. Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo neuvážené rozhodnutí USA o dodávkách zbraní Kyjevu jako porušení dohody o politickém překonání konfliktu. 


Toto prohlášení vzbuzuje rozpaky. Ruská vláda jakoby si neuvědomovala, že Washington vůbec nehodlal řešit konflikt mírovými prostředky. Jediným cílem USA je poštvat smolařské Ukrajince na Rusy. Čím je ukrajinský konflikt krvavější, tím víc má Washington důvodů pro potěšení. – píše nyní náměstek ministra financí v někdejší Reaganově vládě Paul Craig Roberts, s jehož názory jsme již několikrát čtenáře Vaší věci seznámili.

Dále kritik militaristické politiky dnešního Bílého domu uvádí: „Nechat etnické Rusy na pospas válečným útokům znamená pro Rusko ponížení, přičemž dost drahé. Bude-li Rusko nečinně přihlížet tomu, jak je ničen Doněck a Luhansk, stane se dalším terčem Krym. A pak narazí RF na mocnějšího soupeře, který má lepší než dřív zbraně a vojenský výcvik.“

Podle Paula Craiga Robertse svoji „nečinností ruská vláda pouze povzbuzuje Washington k dalším provokacím a sama připravuje pro ně půdu. Ruská vláda by mohla pohrozit Evropě zrušením dodávek plynu a požádat ji o nevměšování. Ruská vláda by mohla vyhlásit separatistické provincie za neletovou zónu a dát Kyjevu ultimatum. Ruská vláda by mohla nakonec uspokojit prosbu Doněcka a Luhanska o připojení k Rusku. Každá z těchto akcí by stačila na zastavení konfliktu, dokud se nedostal zpod kontroly a nevyústil do třetí světové války.“

Prostí Američané podle autora nemají tušení o tom, že Washington je připraven rozpoutat nejnebezpečnější válku. „Na scestí se dostali dokonce informovaní komentátoři, kteří byli donuceni vyvracet propagační triky, že Rusko prý dobylo Ukrajinu a zásobuje separatisty zbraněmi. Dokonce ti nejlepší experti chybují, když se domnívají, že zjištění pravdy v této otázce může být někomu prospěšné.“

„Washington hodlá odstranit Rusko jako překážku vlastní moci. Domýšlivost USA přivádí Rusko před tvrdou volbu: vazalská závislost nebo válka,“ uzavírá Paul Craig Roberts.

26 komentářů :

 1. Ano, to je plán, který částečně vyšel. Odstřihnout Rusko od technologií a Německo (kolaborantka Merkel to zařídí, jinak na ni prasknou odposlechy) od surovin a spolupráce s východem. Víse na http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/12/22/co-si-cvrlikaji-vrabci-na-ukrajine/ Martin N., Brno

  OdpovědětSmazat
 2. Američané určitě ty zbraně Ukrajině nedarují, bude je muset zaplatit. To
  je jedna věc. Za druhé, kdo s nimi bude bojovat. Nevím kolikátá už tam proběhla mobilizace a pořád nic moc. Navíc část armády přešla k separatistům a dvanác tisíc vojáků zůstalo na Krymu. Tak zbývají ty bojůvky podporované oligarchy a různé ,,národní gardy".

  OdpovědětSmazat
 3. raději zemřít,než být podroben
  http://youtu.be/ugvngJ22IO8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, dobrý filmík a je v něm hodně pravdy, i když jen a la thése.

   Smazat
 4. Možná by, pokud se týká Německa, bylo zajímavé a to nejen pro Rusko začít jednat o reparacích za II. světovou válku.

  OdpovědětSmazat
 5. V televizi právě říká hlasatelka v rámci zpráv, že rubl posiluje o 3,6%, tak koukám na Patriu a on posiluje o 8,4%. No jestli byste je nezrušili.

  OdpovědětSmazat
 6. Dolaru jsem prorokoval pokles na 20% jeho současné hodnoty, tak stále čekám. Mohla by to ovlivnit cena zlata, ke které jsem ten odhad vázal.

  OdpovědětSmazat
 7. Apokalypsa bez finančního kolapsu by byla jako zmrzlina bez čokoládové polevy.

  OdpovědětSmazat
 8. Rusko, na kolena USA nedostanou.Rusko má velkou oporu v BRISC,
  Nyní se hlásí další do tohoto svazku. Německo se chystá taky vstoupit.
  USA zuří,uvědomuje si,že jakmile to udělá,tak půjdou za ním další.Ně
  mecko si uvědomuje,že pokud k něčemu dojde-ke střetu-tak to odnesou taky,Francie- Rakousko nato taky došli.Rusko má zakázek plno odjinud,právě jsem dočetla otom článek.Myslím,že to dochází spoustě lidem,o co vlastně USA jde.Lidé přestávají být omráčeni tzv.
  jejich demokracie-Rozpoznávají co jsou zač.---Přeji VÁM všem bohatého JEŽÍŠKA.-pěkného SILVESTRA a klidný ROK 2015

  OdpovědětSmazat
 9. 17:28

  Rusko už na kolenou bylo, soudružko. Asi vám to uniklo, ale v roce 1998 zbankrotovalo. Od té doby se jim dařilo jen proto, že cena ropy se zvýšila cca 10x. Nic víc za tím není.
  BRICS není nic, žádné BRICS neexistuje. Je to imaginární "spolek" jenž vymyslel jeden západní ekonom. Tudíž není kam "vstoupit" i kdybyste chtěla.
  USA je naprosto v pohodě, s Čínou k oboustrané spokojenosti čile obchodují, navzdory vašim přihlouplým představám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc jsou názory, druhá je historická nutnost. O tom je krásná knížka Nadace Izáka Asimova. Vždycky se najdou ti, kteří chtějí proti historické nutnosti bojovat, a vždycky se také najdou ti, kteří ji raději porozumí. Na ty první se zapomene, druzí předají štafetu dalším, kteří příjdou po nich, aby se znovu utkali s těmi, kterým její logika uniká.

   Smazat
  2. Tak pitomou argumentaci jsem ještě neslyšel opovrchuji lidmi kteří každý projev dobré vůle považuji za slabost. Kdo mluví o prohře Ruska v roce 1989, a považuje ji za kolaps, nemá vůbec o té to době žádné znalosti.

   Smazat
  3. Jinak řečeno, domnívám se, že stojíme před prahem nové Sheldonovy krize, a proto je potřeba mít dobře nastražené uši, abychom nepřeslechli co nám o sobě chce povědět.

   Smazat
  4. Ostružko,

   Nepíšu o roku 89, ale o regulerním bankrotu v 98, o kterém evidentně nemáte ponětí. Nevíte vůbec která bije, ale žvanění by vám šlo.

   Smazat
  5. Pozastavování činnosti státu v USA do doby, než se schválí nový dluhový strop, který už teď je jen puntík na obloze, Vám zřejmě nijak nevadí v rozletu do oblasti státních bankrotů.

   Smazat
  6. 19:58
   Dluhový strop v USA nemá naprosto nic společného se státním bankrotem.
   Ještě jednou - Rusko už před 16 lety regularně zbankrotovalo a nebylo schopno splácet závazky a dluhy. Bylo na kolenou. Můžete šrmovat ručičkama jak chcete, ale s tímto faktem nepohnete.

   Smazat
  7. Naprosto nic společného? A čím se ty závazky a dluhy splácí? Přemýšlím jestli Vás náhodou zrovna neranila mrtvice, a ještě jste si nestačil všimnout, že vám část mozku přestala fungovat.

   Smazat
  8. Vážně, měl byste si odpočinout. Začíná vám praskat ve vejfuku nespálený palivo.

   Smazat
  9. Chudáčku nešťastný, USA si můžou samy kdykoliv zvýšit dluhový strop o kolik je napadne. Je to pouhé administrativní opatření které se každý rok opakuje, něco jako schválení rozpočtu. Měl byste přestat blouznit a zjistit si fakta jak věci opravdu fungují.

   Smazat
  10. No to já vím jak to tam šoulí...

   Smazat
  11. Základ jsou dobře promazané rotačky a kapitálové trhy udržované v nezlomné víře ve věčný Dolar.

   Smazat
  12. Pusťte si to na dobrou noc, k tomu Joe Cockera a meditujte nad smyslem života a bytí vůbec. http://www.usdebtclock.org

   Smazat
 10. Lovci kremelských teroristů.
  https://www.youtube.com/watch?v=zcp35Ele70w
  Saudská Arabie nebude zmenšovat produkci ropy i kdyby její cena klesla pod 20 dolarů za barel.Naopak je připravena zvýšit těžbu.Už se těším jak bude kremelské chujlo stabilisovat ekonomiku.

  OdpovědětSmazat
 11. Číňané využívají kolaps rublu a masově zkupují laciné nemovitosti na Dálném východě.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak vidím, že jsem rozpoutala pěknou debatu.Nic to nemění na mém názoru.Pokud budete chtít přesvědčit ,musíte dát jinou argumentací.
  Rusko má rubl podložený zlatem,USA má jenom dolarový papír.Aby
  tento papír udrželi ještě v chodu,tak tisknou a tisknou,Jsou abnormálně zadlužený.Za chvíli jim doma nebude nic patřit-jen ten papír, Neříkám že Rusko nemá své problémy,ale tak hluboko nespadli jako USA Rusko není agresivní vůči ostatním zemím na rozdíl USA-PODÍVEJTE SEkam se všude dostávají pod rouškou demokracie a NATO -dobře to mají promyšlené,všude prosazují své zájmy a na nikoho jiného se neohlížejí.Kam vstoupili,všude chtějí svoje základny.Takto pracuje NWO,potřebují ožebračit státy,aby pak mohli poskytnout pomoc a tím si zachránili svůj krvavý dolar.Kvůli tomuto bylo zabito -zavražděno spoustu lidí.USApředstavuje N WO--Tak si přečtěte co mají v plánu, jsou i videa.Lidé znají číst-mají mozek-dávají si informace do souvislostí
  zkuste to i vy.Nyní nastal čas -CHce se vám magořit v zájmu elit-nemoci se ozvat.být všude sledovaný-odposlouchávaný-ovládanou mít mysl-očipovaný-být otrokem žijící v zonach bez svobodného pohybu-
  Pak volte tzv.demokracii USA---SOUDRUŽKA-jak jste mně nazval

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. - Zdravím : po pročtení tak bouřlivých názorů, převážně souhlasím s posledním příspěvkem : každá debata je svým způsobem přínosná, byť je i názorově odlišná.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.