Reklama

pondělí 22. prosince 2014

Washingtonským hlupákům se podařilo vytvořit čínsko-ruskou alianci


Paul Craig Roberts 
22. 12. 2014
Čínský ministr zahraničí: "Jestliže to bude ruská strana potřebovat, nabídme jí veškerou možnou pomoc." Peking 22. prosince, TASS: Čína věří, že Rusko bude schopno překonat své současné ekonomické problémy a je připravena poskytnout mu jakoukoli pomoc, bude-li ji potřebovat. Čínský ministr zahraničí Wang Yi to prohlásil v nedělním interview s hongkongskou televizi Fenyhuang a dodal:


„Věříme, že Rusko má jak možnosti, tak znalosti k překonání svých současných ekonomických problémů. Čínsko-ruské vztahy strategického partnerství jsou na vysoké úrovni a my budeme svému příteli vždy pomáhat . Jestliže to bude ruská strana potřebovat, nabídneme jí veškerou možnou podporu, kterou máme k dispozici.“
přeložil Lubomír Man

10 komentářů :

 1. Čína nevytváří žádné aliance a nedělá žádnou charitu. Hledí si jen vlastních zájmů. V zájmu Číny je také dobře vycházet s USA a co nejvíce s nimi obchodovat. Jednostranná závislost Ruska na Číně je pro Rusko do budoucna katastrofa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslíš, že Putin to neví?

   Smazat
  2. Zdravím, sice pěkně napsané, ale trošičku mimo. Dnes už nejen Čína, ale třeba mimo jinými i Indie, Brazílie, Turecko, a budou další a další, kterým Černoušek BUBU znepříjemňuje život. Jinak jsem nakoupil 100 bas ROCCIJSKOE IGRISTOE a na NR 2015 to řádně zapijeme ("dá-li Buch").

   Smazat
 2. Putin mně znovu přesvědčil o jeho snaze , vytvořit rovnováhu sil ve světě. Jenom rovnováha sil všech mocnosti ve světě zabezpečí právo všech národů na sebeurčení. Příslib Číny o pomoci Rusku rovnováhu sil přiblížil.Sen USA o nadvládě světu, se USA VZDÁLIL,

  OdpovědětSmazat
 3. Vážený,
  v zájmu Číny bylo dobře vycházet s USA do té doby, kdy byli solventní, Když to berete jen z této strany) když už neuvidí možnost vydolovat dluhy, USA nepotřebují. Ví už, že je to samozřejmě bude něco stát.

  OdpovědětSmazat
 4. Čína ví bezpečně jednu věc. Stačí, když udrží s Ruskem přátelskou spolupráci a tím mu bude krýt záda.
  Neučiní-li tak, stane se pro Ameriku rychle nepřítelem č.2, a přijde na řadu potom.
  Jen spolu mohou obě země obstát před nordickou lstí bílého muže.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, obstát mohou jen spolu. Ale nezapomínat, že Čína je pro USA konečným cílem. I ta RF je jen mezikrok, i když surovinově bohatý. Také nezapomínat na světoovládací ambice muslimů a sionistů. Mají to ve svém základním náboženství jak od Boha. To budou lidé také muset jednou vyřešit.
   Závod s časem USA jednoznačně pro....i. Mohamedáni a sionisté ne.

   SvDO

   Smazat
 5. Ano. Je to dobrá zpráva. Dva silní sousedé dokáží spolupracovat. Postoj Číny vidím v daném problému jako klíčový. A i když na něm nejspíš něco trhne (jako by USA a EU byly jiní), dobře ví, že si kryjí záda navzájem.

  OdpovědětSmazat
 6. 4% světové populace jsou američani, a tahle 4% sní sen o světové hegemonii. Jak to asi může dopadnout?

  OdpovědětSmazat
 7. Obluda ráda používá idiom "boxing above his weight" ... a to je přesně to, co USA dělá. Chtělo by přeboxovat celý svět... na tom by z hlediska sebevědomí nebylo až tak moc špatného. Jenže v kterém ringu je vítězství důležitější než čest i život? ...

  Z ramen, které USA dělá začínám mít dojem, že by bylo mnohem střízlivější uvažovat jako o kryse zahnané do kouta, která zuří a prská... a říká tomu vytrvalý tah na branku směrem ke světové hegemonii.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.