Reklama

sobota 11. ledna 2014

Vitajte bratia Slovania v EU

11. 1. 2014   Czechfreepress

"Už v roku 1997, kedy do Bulharska zavítal MMF, začal masový rozpredaj štátu. Elektroenergetické siete boli predané Čechom, Rakúšanom a Nemcom. Francúzi dostali vodovodné a kanalizačné siete, a medená ruda bola odovzdaná Belgičanom," povedal jeden z vlasteneckých vodcov, Angel Džambazki. "To boli tajné podmienky vstupu Bulharska do EÚ."

Zeman to má promyšlené. Odborník varuje před časovanou bombou v koalici

Profesor politologie Oskar Krejčí a politolog Josef Mlejnek
10. 1. 2014     pro Parlamentní listy
Za vysoce nadstandardní a vysoce promyšlené považují oslovení politologové vystoupení prezidenta Miloše Zemana k jednání o vládě. Z přednesených výhrad k některým ministrům jim vychází, že nejvíce potrefen byl Milan Chovanec, jenž se donedávna vnitru, v jehož čele by měl stanout, nevěnoval. A to, že za devět měsíců vystudoval na Právnické fakultě v Plzni bakalářský obor, je ještě víc morální než kvalifikační problém.

čtvrtek 9. ledna 2014

Centrální banky za všechny naše prachy


Květa Pohlhammer Lauterbachová
8. 1. 2014 e-republika
Je nejvyšší čas změnit status světové měny. Otázkou bude, zda nového uspořádání bude možné dosáhnout mírovou cestou. Jedno procento ovládající planetu nevypadá na to, že by svou ohromnou moc pustilo jen tak, bez boje.

Šokující odhalení: Fašistické hnutí ANO vzniklo v roce 1938

Vít Šlechta
9. 1. 2014 První zprávy

Lékař a publicista Vít Šlechta vypátral pozoruhodnou informaci, která je pro mnohé občany mimořádným překvapením. Politický subjekt s názvem ANO není první, který "operuje" na území České republiky.

středa 8. ledna 2014

Transatlantická dohoda: chystá se privatizace evropské legislativy?


Naďa Johanisová
7. 1. 2014 publikováno se souhlasem autorky (blog.ihned)
Co by pro nás znamenala dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy, která se v tichosti již delší dobu připravuje? Tučnější peněženky a šanci pro naše podnikatele, nebo ohrožení demokracie, místních ekonomik a progresívních právních norem?

Svět Andreje a Miloše

Petr Dimun 
08. 01. 2014 Deník Referendum,Domov 

Jaký byl rok 2013? A co nás čeká v tom letošním? Rok 2014 bude rokem souboje o charakter tohoto státu, o podobě politického systému, přičemž středobodem bude střet o ČSSD.

úterý 7. ledna 2014

Karel Horák: Několik lží o „církevních restitucích“

Karel Horák
7. 1. 2014 Vaše Věc
Je nesporné, že zákon č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi je zatěžujícím dědictvím po „slavné“ Nečasově vládě. Jistě nejsem sám, kdo usilovně přemýšlí, v čím žoldu Nečas a spol. vlastně pracovali. Jejich vehemence, vstřícnost a angažovanost k církvím byly obdivuhodné. Kéž by stejnou energii byli bývali věnovali věcem nesrovnatelně důležitějším – a že jich bylo! 

pondělí 6. ledna 2014

Konání církevního dobra


Ivan David
6. 1. 2014
Duchovní, „veřejnoprávní“ propaganda a následně nemálo naivních občanů tvrdí, že církev nutně potřebuje nemovitosti a další miliardy ku konání dobra. Jiní soudí, že je potřebuje ku zvýšení blahobytu rostoucího počtu duchovních a posílení politického vlivu. Obojí je pravda. 

neděle 5. ledna 2014

Produkce zbytečných rukou

Pavel Šplíchal
5. 1. 2014   převzato z A2


Pocit životní zbytečnosti si osvojili hlavně mladí příslušníci střední třídy. Ve světě vysokoškolsky vzdělaných lidí je sociální nejistota poměrně novým jevem, a tak je klesající status vysokoškoláků častým tématem článků.