Reklama

sobota 18. ledna 2014

Jan Keller v Evropském parlamentu?

Jakub Horňáček
19. 1. 2014  a2larm.cz
V pátek 17. ledna grémium ČSSD rozhodlo, že její kandidátku do Evropského parlamentu povede sociolog Jan Keller. Ze strany sociální demokracie se jedná o jednoznačně zdařilý tah. 

Přichází nová éra konfliktů o zdroje

Jaroslav Ungerman
16. 1. 2014  a2larm
Každý rok vychází přehled o zásobách, těžbě a spotřebě světových zdrojů energie, který vydává známý energetický koncern British Petroleum. A je to opravdu zajímavé čtení


pátek 17. ledna 2014

Rodina je snad stále základ státu

Petr Víšek
17. 1. 2014     Britské listy
(Reakce na článek Štěpána Chába zde a dalších)
Nová vláda předstoupí před Parlament s vládním prohlášením obsahujícím její záměry a cíle. Nejeden slavný řekl, že rodina je základ státu. A jaký je pak tedy nejvyšší zájem státu?

čtvrtek 16. ledna 2014

Džungle před tabulí

(článek je připisován Jaroslavu Souralovi, který však není jeho autorem, autor nezjištěn)
16. 1. 2014
Lákají vás adrenalinové sporty? Už máte za sebou bungee jumping, let stíhačkou, potápění mezi žraloky či střemhlavý skok do propasti? Tak zkuste něco opravdu nebezpečného – učit na základní škole!

Dobrá sila

Sergej Chelemendik
16. 1. 2014
Ochrániť Slovensko môže iba silný suverénny štát - Politický program hnutia

Koaliční slepenec a tušení věcí příštích

Pavel Letko
16. 1. 2014 e-republika.cz

Od vlády Bohuslava Sobotky lze očekávat, že laťku ještě o kousek zdvihne, a to minimálně prosazením zákonů, jejichž rámec představil projekt „Rekonstrukce státu“. Výsledkem by tedy mohlo být zpomalení tempa rozkrádání republiky.

středa 15. ledna 2014

Vymítání ďábla: Návrat temných časů

Teraza Spencerová
15. 1. 2014   Literární noviny
Případů posednutí démony přibývá, protože se stále více lidí uchyluje k černé magii, pohanství, satanským rituálům nebo deskám ouija, s nimiž lze mluvit s nebožtíky, konstatoval počátkem ledna Vatikán – a v 21.století školí čím dál víc vymítačů ďábla.

úterý 14. ledna 2014

Moravec měl být k Zemanovi uctivější, ale estráda bavila oba, říká Zbořil. A mluví o Chovancovi, co "zradil cara"

Zdeněk Zbořil,politolog
14. 1. 2014 Parlamentní listy

Poslední vystoupení prezidenta Miloše Zemana k sestavování nové vlády nevnímá politolog Zdeněk Zbořil jako kapitulaci hlavy státu. Jaká bude jeho spolupráce se Sobotkovým kabinetem si však netroufá odhadnout, protože žádný z kandidátů své představy o rezortu ani nevyjevil. Způsob, jakým prezident probíral jednání o vládě v neděli v České televizi, považuje poplatný tomu, že OVM se staly politickou estrádou.

Gastronomie krize: rumfordská polévka


Tomáš Uhnák
14. 1. 2014  a2larm.cz

Série víkendových gastronomických článků je založena na myšlence, že jídlo není pouze jednou z nejdůležitějších lidských potřeb, ale i významným společenským činitelem a politickým nástrojem. Rádi bychom představili gastronomii jako vstupní bránu občanské angažovanosti a poukázali na alternativy, které začínají u stolu s jídlem a končí sociálními změnami. Nabízíme exkurz do dějin gastronomie v dobách katastrof a krizí s cílem nastínit současné paralely.

pondělí 13. ledna 2014

Jak je to se zdaněním živnostníků?

Jiří Paroubek
13. 1. 2014  Deník Referendum
Vývoj výběru daně OSVČ je katastrofou. Živnostníkům tak jako všem skupinám obyvatelstva je třeba zvýšit příjmy. Jiné řešení situace nemá.

Obama nazval filmový průmysl tajnou zbraní USA

12. 1. 2014  Freeglobe
Americký prezident Barack Obama vystoupil před zaměstnanci studia DreamWorks Animation a řekl, že americký zábavní průmysl formuje světovou kulturu, udává směr americkým hodnotám a dělá ze Spojených států světovou velmoc.

Bez práce je 600 tisíc lidí a zlepšení je v nedohlednu

12. 1. 2014  e-sondy
Nezaměstnanost loni v prosinci v Česku vzrostla na 8,2 % oproti listopadové hodnotě 7,7 %. Bez práce se tak nacházelo 596 833 lidí, což je zhruba o 31 500 více než o měsíc dřív.

neděle 12. ledna 2014

Proč je ČR kolonie

Ilona Švihlíková
12. 1. 2014   Parlamentní listy

Ekonomka Ilona Švihlíková bilancuje letošní rok a za účelem předpovědi budoucího vývoje zasazuje situaci České republiky do leckdy překvapivých mezinárodních souvislostí. 

Nečakané. Súd dal za pravdu Slovákovi, ktorý žiada prácu

12. 1. 2014 TVNoviny

Na prácu mám nárok, pretože mi to zaručuje ústava. S týmto predpokladom sa pustil do boja o zamestnanie Robert Burgan z Handlovej. A nedávno sa dočkal priaznivého verdiktu súdu.