Reklama

sobota 25. ledna 2014

Ještě jednou: Střezme odkaz Velké listopadové sametové revoluce (VLSR)!


Václav Hořejší
25. 1. 2014    převzato z blogu autora zde
Opět se blíží výročí Velké listopadové sametové revoluce. Využijme této příležitosti a zopakujme si, jakých skvělých úspěchů jsme za těch 21 let dosáhli, a co by se snad ještě mohlo vylepšit:

pátek 24. ledna 2014

Veliká nepříjemnost Bohuslava Sobotky: Nejčtenější deník si posvítil na jeho bydlení.

24.1. Parlamentní listy
Bulvární deník Blesk se na dvou stranách dnešního vydání věnuje bydlení designovaného premiéra Bohuslava Sobotky. Deník píše, že Sobotka si stále nechává vyplácet poslanecké náhrady za cestovné z jižní Moravy, přestože už léta žije s rodinou v pražských Stodůlkách .

čtvrtek 23. ledna 2014

"Člověk v tísni" na Majdanu


23. 1. 2014
Česká neziskovka Člověk v tísni se na svých stránkách pochlubila, jak pomáhá demonstrantům na Majdanu. Účastní se také České ministerstvo zahraničí.

Američtí koučové Vitalije KličkaAlexander Savchenko 23. 1. 2014   Strategic Culture
V nezávislé Ukrajině se stalo celkem běžným, že neexistuje jediné vládní ministerstvo nebo agentura a ani politická strana, kromě komunistů, kde se usadili “tiší Američané,” nebo Britové, nebo Němci, aby ukrajinským politikům a činitelům říkali, jak mají vést zemi.

středa 22. ledna 2014

Španělská stěna s portrétem prof. Kellera?

Vladislav Černík
22. 1. 2014 psáno pro Vaše věc
Právě zaslouženě sympatická a známá tvář může svádět ČSSD (nikoliv J. K.) k efektu španělské stěny, za kterou se mění špinavé prádlo mezi po sobě jdoucími hereckými (tedy politickými) vystoupeními či jednáními.

Exekuce jako fatální selhání státu

Rozhovor s JUDr. Janem Rytířem, PhD.
21. 1. 2014 Parlamentní listy
„Stát se k nám chová jako pasák k prostitutce a my (bohužel) jen tiše skřípeme zuby a sníme, jaké by to bylo, kdyby se k nám choval jako nejlepší soused“,

Profesor Keller, kandidát ČSSD, o zdražování, letošní bídě i hrozbě války

Jan Keller
22. 1. 2014 Parlamentní listy 
Renomovaný sociolog, profesor Jan Keller, který bude lídrem kandidátky ČSSD pro evropské volby předpovídá, jaký může být letošní rok z hlediska sociální situace obyvatel.

neděle 19. ledna 2014

Politolog politikem a ódéesáctví v krizi


Ivan David
19. 1. 2014   psáno pro První zprávy
ODS nezachrání ani politolog v čele, pokud ODS zůstane sama sebou. Nestačí zvolit bílého koně. Bylo toho moc…

Čas na ekonomický ateismus.

Vilém Barák
19.1. 2014 dolezite.sk
Boj za svobodu vyznání a proti nevolnictví považujeme za historickou záležitost, která nemá současnosti co říci. Žijeme přece v liberální demokracii, s ústavně deklarovanou náboženskou svobodou a zákazem nucených prací, kde soutěž politických stran zaručuje pokojné řešení všech společenských rozporů.