Reklama

sobota 8. února 2014

Protivládní protesty v Bosně se stupňují - česká média to ignorují

Ivan David
8. 2. 2014
Protivládní protesty v Bosně, které začaly v Tuzle se rozšířily do dalších měst (Zenica, Bihac, Mostar) a zasáhly i hlavní město Sarajevo. Demonstranti házejí kameny na vládní budovy, ale také rozbíjejí výlohy obchodů, v Sarajevu zablokovali střed města, policie zasahuje slzným plynem. Zraněno bylo více než sto policistů a desítky demonstrantů.

čtvrtek 6. února 2014

Antikomunismus neskončil, antikomunismus trvá…


6. 2. 2014 a2larm.cz 
Tak nám prý skončil antikomunismus. „Kyvadlo dějin se pohnulo“, ba podle některých se dokonce „změnil režim“. Pravice truchlí a pronáší různé temné věštby, levice nemá daleko k oslavám. Z hlediska politické a mediální moci přitom pravice příliš mnoho neztratila a levice téměř nic nezískala.

Janukovyč a pražští demokraté


Pavel Letko
6. 2. 2014 zdroj zde 
Místo Mariánského sloupu bude na Staroměstském náměstí vztyčen pomník hrdinného ukrajinského bojovníka, kterému kníže, Kocáb, Vondra a Člověk v tísni přinášejí krůpěj vody v teplé dlani.

Depolitizace politiky: Konec demokracie

Ivan David
6. 2. 2014
"Polis" znamená obec- společná věc, společný zájem a předpokládá se, že by obec měla být spravována svými občany. Protože velkou „obec“ přímo spravovat nelze, musí se konat volby zástupců občanů, kteří mají záležitosti „obce“ spravovat. To je demokracie.

středa 5. února 2014

Bez kádrů a bez paměti

Zdeněk Jemelík
5. 2. 2014 Politikon
Nepřeji ĆSSD nic zlého, nicméně při sledování jejích personálních opatření se upevňuji v dojmu, že se pomalu ale jistě sune s malým zpožděním za ODS do propadliště dějin.

úterý 4. února 2014

ČSSD zachrání tajná volba při hlasování ombudsmana.

4.2. 2014 Parlamentní listy
Většina poslanců ČSSD chce za ombudsmana Křečka.

Agrofert – náš vzor!


4. 2. 2014 zdroj zde
Poslanec hnutí ANO Jaroslav Faltýnek minulý týden v Hyde Parku s vážnou tváří prohlásil, že lidé, kteří kritizují jeho rozhodnutí zůstat v představenstvech firem spadajících pod Agrofert, vůbec nevědí, o čem mluví.

Můžete jíst lidské maso pokud budete bojovat proti syrské vládě

4. 2. 2014 citace z Outsidermedia: Alexandr Dugin: Spojeni nenávistí
Když budete bránit multináboženskou, sekulární a tolerantní společnost, všechny ideály Západu mimochodem, ale budete v rozporu se západním zájmem, jako syrské vláda, jste nepřítel.

Jaký má být ombudsman?

Ivan David
4. 2. 2014
Jako poslanec jsem zřízení úřadu ombudsmana podporoval. Představoval jsem si, že ombudsman bude aktivně vystupovat ve prospěch lidí, jimž jsou upírána nejen „lidská“, ale i sociální práva.

pondělí 3. února 2014

Sametové rozkradení republiky

Josef Vít
3. 2. 2014
Nikdy jsem nevěřil konspiračním teoriím našich médií o úloze StB na sametové revoluci. Už věřím. 

Sympatizant válečného "slovenského štátu" píše Janukovičovi

3. 2. 2014   Tisková agentura Slovenské republiky
V době, kdy formálně levicové strany zásadově mlčí nebo opakují oficiální stanoviska EU, župan banskobystrické župy Marián Kotleba píše prezidentu Janukovičovi toto:

Čerstvé obrázky ze Švejkolandu

Martin Stín
3. 2. 2014 převzato z Politikon.cz
Kdyby vstal z mrtvých Jaroslav Hašek a chtěl napsat knihu o Švejkovi, žijícím v naší době ve Švejkolandu, mohl by začít třeba takto: „Tak nám pan prezident nadělil novou vládu, pane Švejk a hned bude zase všecko lepší “ zahlaholila mezi dveřmi doručovatelka Mullerová, která přinesla Švejkovi důchod. 

neděle 2. února 2014

Ukrajina a znovuzrození fašismu v Evropě

Eric Draitsen
2. 2. 2014 z Doležité
Násilnosti v ulicích Ukrajiny jsou daleko více než jen projevem hněvu veřejnosti vůči vládě. Spíše jsou jen posledním příkladem vzestupu té nejzákeřnější formy fašismu, jakou Evropa zažila od pádu Třetí říše.

Proč vládne takové ticho?

Robert Reich
2. 2. 2014   Literárky
Lidé se mě často ptají, proč v Americe ještě nepropukla revoluce, nebo alespoň mohutná reformní vlna podobná té z dob Progresivní éry na přelomu 19. a 20. století, Nového údělu nebo Johnsonovy Velké společnosti.

Zvítězí ochrana půdy nad průmyslovou lobby?

Petr Havel
2. 2. 2014 převzato z Česká pozice
Současný návrh novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu opět snižuje poplatky za vyjímání pozemků k nezemědělským účelům.

Jak Ekvádor investuje do svých občanů a proč

2. 2. 2014 převzato z e-republika
Poslední část grafu ukazuje, jak se změnila základní struktura ekonomiky od roku 2007, kdy se indiáni ujali vlády prostřednictvím svých nezkorumpovaných zástupců.

Bude politická moc Babiše odpovídat demokratickým principům?

2. 2. 2014  původ citace
Přišel někdo, kdo je obrovsky bohatý, má obrovskou hospodářskou moc, dosáhl politického úspěchu a může začít měnit zemi,píše Miroslav Motejlek v Reflexu .