Reklama

sobota 15. února 2014

Z londýnské konference o hladu vyloučili malorolníky pomocí vstupenky za £695

16. 2. 2014 zdroj
Vstupenky na dnešní konferenci Nakrmení světa v Londýně stojí £695 – což je spolehlivý způsob k vyloučení malých rodinných farmářů, kteří vyprodukují 70% světových potravin.

Outsourcing České republiky

Petr Havlík
15. 2. 2014 zdroj zde
O tom, že klientelistické sítě a organizovaný zločin prorůstají do státní správy, státních firem a justice jsme si mohli číst v každé výroční zprávě Bezpečnostní informační služby. A výsledek? Žádný...

čtvrtek 13. února 2014

Stanovisko k vývoji v Sýrii. K rozhovoru Jolany se španělskou Al-Djazeerou

Petr Schnur
13. 2. 2014 zdroj publikováno se souhlasem autora
Teror, který je páchán v Sýrii poukazuje na spolupráci mezi Frontou Al Nasra a ostatními teroristickými organizacemi, které jsou podporovány finančně, logisticky a dodávkou zbraní od Saudské Arábie, Kataru, Turecka, Francie a Spojených států amerických.

Jeden z pilířů sjednocené Evropy se hroutí.

Tereza Spencerová 
13. 2. 2014 zdroj zde
Povzbuzeni úspěchem švýcarského referenda, které v neděli rozhodlo o přísných kvótách pro přistěhovalce ze zemí EU, se k podobnému kroku chystá také norská Pokroková strana (FrP), která je součástí konzervativní vládní koalice.

Co bylo zprivatizováno, musí být vráceno

Jan Bělíček
13. 2. 2014 zdroj zde
Zatímco už několik týdnů zuří občanské nepokoje na Ukrajině, neklid se rozšiřuje také na Balkánský poloostrov. Je to válka za sociální práva a nové rozložení ekonomických a politických sil ve společnosti.

středa 12. února 2014

Jediný, kdo nás obtěžuje, jsou zahraniční novináři, stěžují si gayové v Soči

12. 2. 2014     převážně z Novinky.cz (mírně kráceno a doplněno)
Jediní lidé, kteří obtěžují gaye v dějišti zimní olympiády, jihoruském městě Soči, jsou prý zahraniční novináři. Alespoň podle názoru spolumajitele místního homosexuálního klubu, kabaretu Majak, citovaného v americkém časopise The New Republic.

Spory EU s USA o kořist na Ukrajině

Radim Valenčík
12. 2. 2014 Zdroj
Na internetu se objevily citlivé nahrávky z telefonátů západních diplomatů ohledně vývoje na Ukrajině. Záznamy ukazují na rozdílný postoj Spojených států a Evropské unie. Kdo videa zveřejnil, není jisté. 

úterý 11. února 2014

Trest smrti za ateismus

11. 2. 2014 zdroj Osacr
Zatímco svět se zájmem sleduje dění na Ukrajině, pohřeb Nelsona Mandely či podobné malichernosti, ateisté jsou na Zemi vybíjeni jako dobytek na jatkách. To však dlouhodobě, už několik tisíc let, nikoho netrápí.

V USA cenzurovali zahajovací ceremoniál olympiády v Soči

11. 2. 2014 zdroj zdroj
Na amerických sociálních sítích se rozhořívá skandál ohledně vysílání zahajovacího ceremoniálu zimních olympijských her ve Spojených státech.

Zahraniční politika EU je fraška!

Petr Schnur
11. 2. 2014 První zprávy
Zahraniční politiku EU nelze označit jinak než jako frašku. Podle ní páchá násilí jen proruská vláda, nikoliv zdivočelé a profesionálně organizované „proevropské“ bojůvky, jejichž postup začíná stále více připomínat libyjsko-syrský scénář.

Zeman Člověku v tísni: Chtělo by to méně pokrytectví!

11. 2. 2014 zdroj: První zprávy
Prezident republiky Miloš Zeman obdržel v pondělí dne 10. února 2014 od organizace Člověk v tísni Otevřený dopis prezidentu Miloši Zemanovi u příležitosti blížící se návštěvy uzbeckého prezidenta Islama Karimova

pondělí 10. února 2014

Kdo doufá v kolaps západní civilizace?

Eric Best
10. 2. 2014 zdroj
Občas mi čtenáři píšou, že se na světové dění dívám moc pesimisticky, a to především pokud jde o neblahý osud západní civilizace. Sdílení myšlenek a názorů si velmi cením, ale ať se snaží, jak chce, žádný čtenář mě ještě nepřesvědčil, že můj závěr je pricipiálně chybný.

neděle 9. února 2014

Ochrániť Slovensko môže iba silný suverénny štát - Politický program hnutia Dobrá sila

Sergej Chelemendik
9. 2. 2014 zdroj
Známý slovenský publicista a politický aktivista předkládá politický program politického hnutí Dobrá sila, který může být v mnoha ohledech inspirativní.

Česká televize o Bosně

Ivan David
9. 2. 2014
Byl jsem zvědav, co ukáže Česká televize o situaci v Bosně. Překvapení se nekonalo. Neukázala vůbec nic.