Reklama

sobota 1. března 2014

Telegram zaslaný z Moskvy předsedovi ukrajinského parlamentu Tahnibokovi

Gratuluji k převzetí prezidentských pravomocí stop plyn stop ropa stop půjčky stop Putin

Kdo seje vítr a co kdo sklidí…

Ivan David
1. 3. 2014
Poslední vývoj na Ukrajině ukazuje, kteří stratégové dovedou myslet jen na jeden tah dopředu a jakou výhodou je domácí hřiště se zaujatými diváky.

Západ se s „ukrajinskou operací“ zjevně přepočítal: Rusko od Krymu necouvne. Na své historické území má po kyjevském puči plné právo. Ukrajina se rozpadá

Ladislav Zemánek
1. 3. 2014 zdroj zde
Ladislav Zemánek reaguje na nový vývoj na Ukrajině a dospívá k závěru, který se západním organizátorům a dosavadním režisérům,,majdanského dobrodružství" nejspíš nebude líbit.

Nová republika: Ukrajina – další pohřeb demokracie a práva

Nová republika: Ukrajina – další pohřeb demokracie a práva: Petr Schnur 28. 2. 2014   První zprávy Od prvních tzv. barevných a květinových revolucí z 1990. let v bývalých sovětských republikách a...

pátek 28. února 2014

Ukrajina – další pohřeb demokracie a práva

Petr Schnur
28. 2. 2014   První zprávy
Od prvních tzv. barevných a květinových revolucí z 1990. let v bývalých sovětských republikách a Jugoslávii až po „arabské jaro“ a ukrajinský „euromajdan“ máme co do činění se zásadním problémem.

čtvrtek 27. února 2014

Rekatolizace z pohledu katolického historika

Tomáš Petráček
27. 2. 2014 článek byl publikován na Christnet
Autor (teolog, kněz a církevní historik) se zamýšlí nad vývojem postavení katolické církve v českých zemích a zamýšlí se nad původem sekularizace společnosti v posledních desetiletích.

Veselá jízda do tunelu: Nová ombudsmanka míní zavřít ústa nejen Stanislavu Křečkovi. Chce také „regulaci“ internetu a zákaz kritiky „zemřelých osobností“

Lucie Amálie Sulovská
27. 2. 2014 zdroj zde
Lucie Amálie Sulovská komentuje nejen cenzorský atak čerstvě zvolené ombudsmanky na vlastního zástupce, ale všímá si i jejích požadavků na omezení internetu a svobody slova vůbec.

Tisková konference prezidenta Miloše Zemana a Martina Schulze (předseda Progresivní aliance socialistů a demokratů v EU)

27. 2. 2014

Video se týká postoje k akcím "Euromajdanu".
Video zde

středa 26. února 2014

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

Thierry Meyssan
26.2.2014   zdroj  Zvědavec
Moc státu se měří jeho schopností se bránit a zaútočit na jedné nebo více frontách. V tomto kontextu se Washington pokouší poprvé ukázat, že může svrhnout tři vlády najednou: v Sýrii, na Ukrajině a ve Venezuele. Pokud uspěje, nebude mu již pak moct odolat žádná vláda.

Americká pravice má strach z odborářského modelu Volkswagenu

26. 2. 2014   zdroj   e-republika
Podniková kultura VW odporuje modelu korporátního otroctví, které v USA podle médií a podle republikánské ideologie nemá mít alternativu.

úterý 25. února 2014

Nové informace o pozadí státního převratu na Ukrajině: Příprava stála nejméně pět miliard dolarů! Nic nekončí, spíše začíná. Rusko: „Krym ubráníme všemi prostředky!“

Václav Danda
25. 2. 2014 zdroj Protiproud
Poslední vývoj ukrajinského dramatu a přináší některé unikátní dokumenty a informace, které jasně ukazují, co je skutečným cílem „Operace Majdan“

O jednom zažitém mýtu

 25. 2. 2014 zdroj zde
Povídá se, a mnozí lidé tomu dodnes věří jako Bibli, že jenom díky existenci Evropské unie (a "obranného" spolku NATO) trval v Evropě po 2. světové válce stav míru. Podle mého mínění to není pravda.

Lidé bděte


Luděk Prokop
25. 2. 2014 psáno pro Novou republiku
...Přiznávám, že jsem ten režim tehdy velice nenáviděl a jednou pro vždy ztratil podstatný díl národní hrdosti. To neznamená, že bych měl milovat dnešní režim, který považuji za o mnoho horší, než ten, který jsem kdysi nenáviděl.

Únor 1948

Josef Vít
25. 2. 2014
V následujících řádcích bych se rád pozastavil nad událostmi února 1948. Pokud někdo hledá objektivní informace, to má těžké. I ve světové encyklopedii Wikipedia na internetu jsou informace jako z pera pánů Štětiny a Šinágla.

Desatero o polistopadové svobodě a mravnosti

Oskar Krejčí
25. 2. 2014 České národní listy
Inventura nešvarů polistopadového vývoje, kterou provedl Michal Černík, narazila na dva z nejzajímavějších představitelů liberalismu a konzervatizmu v českém intelektuálním prostoru.

pondělí 24. února 2014

Hlavní média jako kůl v plotě?

Ivan David
25. 2. 2014
Hlavní česká média (zejména Česká televize) již přestávají plnit svoji úlohu úspěšných vymývačů mozků. Ztrácejí důvěru.

Naše peníze pro násilnickou verbež z Kyjeva? Nikdy!

Jan Šustek
24. 2. 2014  zdroj
Už jen to, že tam jeli takoví političtí "velikáni" jako je Štětina, Schwarzenberg či Kocáb, by mělo varovat, že není něco v pořádku. Že takové "návštěvy" z vybraných peněz hradí Člověk v tísni, je smutný fakt.

Měsíční přehled: V pasti virtuální realityĽubomír Huďo 
24. 2. 2014 video
 

JUSTICE: Nevinná nezákonnost

Zdeněk Jemelík
24. 2. 2014 zdroj Neviditelný pes
V dnešní uspěchané době se na nás ze všech stran valí proudy informací, jež nestačíme strávit. Ve vzájemném dorozumívání si proto pomáháme ustálenými pojmy, jež mají povahu těsnopisných samoznaků: jsou krátké a skrývá se za nimi zvykově zakotvený širší význam.

Ukrajina skoncovala s demokracií

Pavel Letko
24. 2. 2014 zdroj: e-republika
Svou vůli si zvykli uplatňovat násilím, poznali, že násilí vítězí, takže nebudou mít žádný důvod podřídit se mínění většiny. Poznali také, že jakékoliv dohody není třeba dodržovat. Kritériem je jen vůle k moci.

neděle 23. února 2014

Pozadí anarchie na Ukrajině: Západ dobyl Kyjev. Na Majdanu nedemonstrovali "normální" občané. Následky ponese, kdo to všechno platil. My s ním.


23. 2. 2014  Protiproud


Redakce Protiproud přináší svědectví mladé Ukrajinky, které popisuje jinou tvář tzv. „ukrajinské revoluce“, než kterou naše hlavy dvacet čtyři hodin krmí média.

Friday Edition: Chce vůbec Brusel mír na Ukrajině?

Erik Best
23. 2. 2014 zdroj zde
Evropané by se měli sami sebe ptát, jestli se na příkladu Ukrajiny nevytváří precedens do budoucna. Bude způsob, jakým se tam chtějí zbavit demokraticky zvoleného, ale neoblíbeného vůdce, přijatelný i v dalších částech Evropy? Jak se v budoucnu státy Evropské unie vypořádají s násilným odporem, když vyslat do ulic policii bude považováno za zločin proti lidskosti?

Thatcherismus zabíjí, prokazují vědci

23. 2. 2014 zdroj zde
Politika „zbytečné nezaměstnanosti, sociálních škrtů a likvidace sociálního bydlení“, kterou v 80. letech v Británii zahájila Margaret Thatcherová, vedla ke „zbytečným a nespravedlivým předčasným úmrtím mnoha britských občanů“, konstatuje nová vědecká studie.

O co jde na Ukrajině, mimo jiné

22. 2. 2014 zdroj zde
Ukrajina má velké zásoby plynu, který je možno získat frakováním. Západ už zde pilně těží, kontrakty pohybují v řádu 7 miliard dolarů. A nyní by k tomu dostal skoro zadarmo i plynovody.